Arkadaşlar nasıl evlenilir fikirlerinizi merak ediyorum

Konu sahibi,herkes herseyi cok iyi biliyor. Uygulamaya gelince bakiyorsun çoğu insan kendi hayatından şikayetçi.
26 yaşındasın öncelikle insanlara ağzının payını vermeyi bilmelisin. Burdaki insanlar için demiyorum,klavyede delikanlılık boş. Sana evlen diye baskı yapanları iyi niyetli/kötü niyetli insanların haddini bildir ne olursa olsun, sustur. Dusunmuyorum de gerekirse mesafe koy arana konuşma görüşme. Mis gibi atanmışsın gez toz paranı çatır çatir harca hesabı yalnız kendine ver. Bundan daha güzel bi özgürlük olabilir mi? Hemde bu zamanda.. Evlilik doğru insanla yapıldığında şahane bir sey ama o doğru insanı bulmak kolay olmuyor bunu bir sorun gibi görme. Bu sitede bile iş sahibi donanımlı/severek evlenmiş ne hanımlar evliliklerinde mutsuz olduğu için çare arıyorlar. Hayatta herşey olabilir yani tamamen nasip işi, bu durumu insanların baskısına değil zamana bırak.
ben 1 senelik evliyim bana da cocuk ne zaman diye soruyorlar ama her sorana istemiyorum diyorum susuyorlar :) insanoglu iste ustune vazife olmayan herseyi merak eder maydanoz olur.
Sırf bu manasız baskıdan bunaldığın icin sakın evlenmeyi düşünme, aman ha!!
Evlilik nasipte varsa olacak birseydir ısmarlama olmaz sonra hanımlar avukat önerisi diye başlık açarsın. :) hakkında hayırlısı olsun diliyorum.
🤗

Ben de 26 yaşıma girmek üzereyim. Aynı durumdayım benden küçük akrabalarım da bile evlenenler var. Kendimi kötü hissediyor muyum evet. Çünkü bu zamana kadar bırakın ciddi bir ilişkiyi flörtüm dahi olmadı. Ama ben de şu an herkese önceliğimin evlilik olmadığını söyleyip geçiştiriyorum. Annemin de bu halim işine geliyor orası ayrı 😅 ama kim istemez sevmek, sevilmek, mutlu, huzurlu bir yuva kurmak. Allah hepimizin hakkında en hayırlısını nasip etsin inşallah 🥰
Amin inşallah 🤗😍

Çocuklar biraz büyüsün evlenicez diyebilirsin, ya da evleneceğiz de para yok varsa 50-60 bin ayarlasana de.
Bize eşimin yakın arkadaşı cocuk sordu. Ki 3 ay olmadı evleneli. Bez masrafını mamasını karsılayacaksan yaparız tabı dedım. Sustu

Biraz da ailede kaç yaşında evlenildiği ile ilgili sanırım bu evlenemeyeceğim hissiyatı. Ben üniversiteyi bitirince evlenmiştim. 24 yaşındaydım. Halam çocuk gelin oluyorsun diye üzülmüştü😂 aile de en erken 26, çoğunluk 30 a yakın evlendiği için

Biraz da ailede kaç yaşında evlenildiği ile ilgili sanırım bu evlenemeyeceğim hissiyatı. Ben üniversiteyi bitirince evlenmiştim. 24 yaşındaydım. Halam çocuk gelin oluyorsun ye üzülmüştü😂 aile de en erken 26, çoğunluk 30 a yakın evlendiği için
😊 nasip canım

Ben 26 Yaşında falandım.Babam yani baba böyle birşey söyler mi. İnsanların içinde evde kaldı derdi. Evde huzur vermezdi. Alkol küfür psikolojik şiddet. Bende o aralar acayip yalnız kalma korkusu vardı. Evlenemem korkusu vardı. Hayatımda tam da babam gibi bi insan vardı. Ona kul köleyim resmen. Onla evlensem kesin boşanırdım.Hem alkol falan vardı. Allah a çok dua ettim. Allahım karşıma öyle birini çıkar ki onu ben terk edeyim, yalvardın affetmiyeyim diye. Sonra basit sebepten ayrıldık. Ve eşim çıktı karşıma. Çok mutluydum. Eskisi çıktı geldi. Affetmedim. Defalarca yalvardı agladı affetmedim. Eşimle birlikte yalnızlık korkum kayboldu. 29 da evlendim. Bence evlenme yaşı ideal 30 olmalı. Ve dogru kişiyi bulunca olmalı yoksa hayat zehir olur

Ben 26 Yaşında falandım.Babam yani baba böyle birşey söyler mi. İnsanların içinde evde kaldı derdi. Evde huzur vermezdi. Alkol küfür psikolojik şiddet. Bende o aralar acayip yalnız kalma korkusu vardı. Evlenemem korkusu vardı. Hayatımda tam da babam gibi bi insan vardı. Ona kul köleyim resmen. Onla evlensem kesin boşanırdım.Hem alkol falan vardı. Allah a çok dua ettim. Allahım karşıma öyle birini çıkar ki onu ben terk edeyim, yalvardın affetmiyeyim diye. Sonra basit sebepten ayrıldık. Ve eşim çıktı karşıma. Çok mutluydum. Eskisi çıktı geldi. Affetmedim. Defalarca yalvardı agladı affetmedim. Eşimle birlikte yalnızlık korkum kayboldu. 29 da evlendim. Bence evlenme yaşı ideal 30 olmalı. Ve dogru kişiyi bulunca olmalı yoksa hayat zehir olur
Rabbim mutluluğunuzu arttırsın 🤗😍

Merhaba herkese. Bir kaç zamandır moralimi bozan bir konu var. Ben geçen yıl kendi memleketimden 1000 km uzak bir yere atandım öğretmenim 26 yaşıma yeni girdim. Bu zamana kadar kendimi hep derslerime verdim öyle evlilik vs pek düşünmedim ama her zaman hayırlısı olsun dedim hiçbir zaman kapıyı kapatmadım. Uzun zamandan beri Kimle görüşsem ailemden olsun çevremden olsun arkadaşlarımdan dostlarımdan vs. Yok mu seni isteyen, elini sallasan ellisi, neden evlenmiyorsun, yaşın geçiyor, kesin seni isteyenler vardır sen bir bahane buluyorsun millete kulp takıyorsun evlenmek istemiyorsun gibi şeyler söylüyor ama istisnasız herkes. Geçenlerde Babannem vefat etti başsağlığı dilemek için arayanlar oluyor, millet başın sağolsun, nasılsın ne var ne yok dedikten sonra başlıyorlar ne zaman evleniyorsun evlen aile ol annenin babanın aklı sende. Bende hep hayırlısı olsun diyorum. Ya Allahım delirecem beni soran soruşturan olsa isteyen olsa neden geri çevireyim? Bilmediğim bir şehirde yaşıyorum çevrem geniş değil olanlar da yaşlı kesimi etrafımda bekar kimse yok. Kimle nasıl evleneyim kendimi mi satayım anlamadım ki. Ben de hayırlı ise evlenmek yuva kurmak istiyorum, yalnız yaşamak kolay değil tek başına alış veriş yapmak, tek başına yemek yemek gece korkarak uyumak sanki çok kolay ama ne yapabilirim elim de değil nasıl evlenilir ne yapılır, beni isteyen çokmuş da ben millete kulp takıyormuşum kesin🙄 hani nerde ben niye görmüyorum. Geçen kuzenlerimle görüntülü konuştuk hepsi maşallah evinde çoluk çocuk sesleri geliyor yalnız değiller kapattık o kadar çok ağladım ki. İnsanın elinde olmayan şeyler için niçin ısrar ederler ki? Ya da ben mi bilmiyorum siz söyleyin nasıl evlenilir?
Öncelikle hayırlı olsun atanmışsın Allah hepimize nasip etsin . Ben eşimle 6 yıl görüşüp 6. yılımızda evlendik onu tanıdığımda 16 yaşındaydım onu tanıdığımda. Çevremde herkes boşuna adam seni oyalıyor evleneceği yok gezip gezip bırakacak diyerek başımızı ütülediler bıkmıştık sözlerden artık . Çok şükür evlendik şimdi de çocuk ne zaman diye her yerde o konu artık insan içine bile çıkmak istemiyoruz . Çocuk için çabalıyoruz ama Allah ne zaman nasip eder bilmiyorum . Tabi çevremiz bilmiyor sadece şuan çocuk istemiyorz diye geçiştiriyoruz . Ama bu konular canımızı çok sıkıyor. Sanki bizim derdimiz bize yetmiyormuş gibi bir de insanları çekiyorız. Uzattım kusura bakma ama demem o ki insanları mutlu edemezsin evlensen çocuk ne zaman diyecekler çocuk olsa 2. Ne zaman diyecekler bu insanların istekleri hiç bitmeyecek. Allah sana da ne zaman nasip ederse o zaman olacak en kısa zamanda kalbinin adamını bulmanı dilerim . İnsanlar söylüyor diye evlenirsek Allah korusun 2 gün sonra bitmeyeceğinin garantisi olamaz onun için acele etme ❤️

X