arkadaşlar yardım :'(

mutsz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
202
0
10 gün önce burnumdan ameliyat oldum eğrilik vardı kırıktı burnum birde ucu çok büyüktü onu küçülttü burnumda değilde problem benim haberim olmadan burunla dudak arasına kıkırdak yerleştirmiş bana önce dediki dikiş var o gün dikişleri aldırmaya gidincede dikişini alcak diye beklerken orda dikiş yok kıkırdak koydum oraya dedi ve benim haberim yok sormasam hiç sölemiycek niye öle bişi yapma gereği duydunuz dedim yapmam gerekiyordu dedi geçiştirdi sinirlerim çok bozuk ağlamaklı dolaşıyorum gülemiyorum ağzımı açamıyorum herkesemi yapıosunuz dedik gerek duyduğumuz kişlere dedi yapıoruz çok nadir dedi ya bi anlam veremiyorum açıklamadıkça dahada kötü oluyorum sürekli gözlerim dolu dolu geziyorum gülemiyorum bile güldükçe kıkırdak zorlanıo bilgisi olan birileri varsa lütfen yardım etsin yardımlarınıza çok ihtiyacım var artık burnumdan geçtim :'(((

cnm cok geçmiş olsun sana sormadan etmeden nasıl böyle bir şey yapabilirki bilmiyorumkismile çok şaşırdım. Acaba yanlışlıkla bir şey mi yapti ameliyat esnasında. Sorsana cnm iyice sıkıştır memnun olmadığını rahatsızlıklarını dile getir. ıyileşme süresini felan öğren en azından ona göre davranırsın. Üzülme bu kadar elbet bir açıklaması vardır

10 gün önce burnumdan ameliyat oldum eğrilik vardı kırıktı burnum birde ucu çok büyüktü onu küçülttü burnumda değilde problem benim haberim olmadan burunla dudak arasına kıkırdak yerleştirmiş bana önce dediki dikiş var o gün dikişleri aldırmaya gidincede dikişini alcak diye beklerken orda dikiş yok kıkırdak koydum oraya dedi ve benim haberim yok sormasam hiç sölemiycek niye öle bişi yapma gereği duydunuz dedim yapmam gerekiyordu dedi geçiştirdi sinirlerim çok bozuk ağlamaklı dolaşıyorum gülemiyorum ağzımı açamıyorum herkesemi yapıosunuz dedik gerek duyduğumuz kişlere dedi yapıoruz çok nadir dedi ya bi anlam veremiyorum açıklamadıkça dahada kötü oluyorum sürekli gözlerim dolu dolu geziyorum gülemiyorum bile güldükçe kıkırdak zorlanıo bilgisi olan birileri varsa lütfen yardım etsin yardımlarınıza çok ihtiyacım var artık burnumdan geçtim :'(((

arkadasım nereye kondu kıkırdak ıkı burun deliğinin arasına mı?burunla dudak arasına kıkırdak konması mumkun degıl.dudaklardan buruna kadar olan bölüm kastır.

hiç benim gibi olan varmı normalmi çok merak ediyorum dikiş felanda yok orda sadece içten biraz mor ama gülemiyorum ya çok moralim bozuluo şuan bile ağlıyorum sordum tek sölediği şey olması gerekiyodu yaptım dedi herkesemi yapıosunuz dedik gerekli ol kişilere yapıoruz dedi telefon açtıkçada kızıo aynı şehirde olamadığımdan gidemiyorumda yanına bilgisi olan biri varsa bana yardım etse moral olarak çöktüm hep ağlıyorum burnuma bile bakasım gelmio acaba şişlikten mi oynatamıorum gülemiorum halen yoksa kıkırdaktanmı delirceeem çok kötüyüm çoook canım yanıo

hani dudakla burun arasında iki çizgi varya tam oraya dudağım bile acayip şiş

sen endişelenme.zaten gulmeye calısma.daha erken bn amelıyat olalı 1 aya yaklasıyor.bnde ılk haftalarda gülemiyordum.burun kasılıyor zaten.yanakların bile tıtrıyordur dıye tahmın edıyorum gulerken.eger ordakı cızgın cok belırgın ve estetık durmuyorsa doktorun koymus olabılır.derin zamanla onu kabul edıp kaynayabılır.olumlu düşünmeye çalış.dua et.dudagının uyusuk olması normal.biraz sabret.

inşallah dediğin gibi olur canım dua ediyorum burnum güzel olmuş herkes beğendi ama bu kıkırdak olayı doktorumunda bana açıklama yapmaması beni çıldırtıyo okadar ilgiliydiki ameliyattan önce şimdi ise geçiştiriyo özellikle o kıkırdağı sorduğumda resimlerimi atıyım burnumun bide siz bakın feci şiş inş şişlikten gülemiyorumdur benim herkeş okdar çabuk geliştiki ameliyatt olduktan sonra tamponu çıkardı 6. gün alçı çıktı bant bile takmaya gerek yok dedi ama halen nefes alamıyorum ya temizleyemiyorumda zorlamıyım diye çok rahatsız hissediyorum ne yapsam öneriniz varmı bugün 10. gün

burnunun tıkanması cok normal.sümkürme bnce..doktorun ne dediyse onu yap.içeridede şişlikler vardır.istersen resım koy dudagın ozellıkle.smdı yabancı bı madde kondugu ıcınde şiş dudak.sonucta alısmadıgı bırsey war.uyum saglaması zaman alır.

Geçmiş olsun canım ! İnan çok üzüldüm. Seni hatırlıyorum , ameliyat öncesi burada konuşmuştuk , doktorunun işgili olduğundan söz etmiştin. Olr böyle şeyler , geçer inşaallahh

Canım bence eğer doktorun bu konuda bilgi vermiyorsa başka bir doktordan bilgi almalısın. Malum biz uzman falan değiliz , ne desek sadece yorum o kadar. Doktorun hatasını gizlemeye çalışıyor olabilir.

Bir de şöyle duymuştum canım. Bazı larının yüz kaslarından kaynaklanıyormuş , burun yukarı kaldırılınca diş etlerinin görünmemesi amacıyla burun ile dudak arasına da ufak bir operasyon yapılıyormuş. ama bu çok az kişi de oluyormuş . Böyle bişeyde olabilir mi acaba senin durumun :uhm:

lebeaute sen ameliyat oldun mu canım ? Ben olmak için çırpınıyorum ama hala doktoruma karar vermiş değilim .

inşallah dediğin gibi olur canım dua ediyorum burnum güzel olmuş herkes beğendi ama bu kıkırdak olayı doktorumunda bana açıklama yapmaması beni çıldırtıyo okadar ilgiliydiki ameliyattan önce şimdi ise geçiştiriyo özellikle o kıkırdağı sorduğumda resimlerimi atıyım burnumun bide siz bakın feci şiş inş şişlikten gülemiyorumdur benim herkeş okdar çabuk geliştiki ameliyatt olduktan sonra tamponu çıkardı 6. gün alçı çıktı bant bile takmaya gerek yok dedi ama halen nefes alamıyorum ya temizleyemiyorumda zorlamıyım diye çok rahatsız hissediyorum ne yapsam öneriniz varmı bugün 10. gün
okyanus suyu diye bişey var canım yan etkisi yok onu kullan rahatlarsın. kardeşimden biliyorum. hiç nefes alamıyordu. okyanus suyu sıkıyor. hem temizliyor hemde rahat nefez almayı sağlıyor. deniz suyu da deniyor ismine.

evet canım birde bende kemik kırma olayı olmamış eğriliği burnumu kaldırarak düzeltmeye çalışmış onun için burnumun ucuna destek yapmış heralde internette okudum rahatladım biraz olanlar varmış ama çok az kişide uygulanırmış banada o şans vurdu demekki dudağım ince demekki onu kaldırdı birazda iyi oynamış :KK70: inşallah alışırım canım en kısa zamanda okulda başlıo inş en kısa zamanda şişliklerimiz iner herkes çok beğeniyo allah nazarlardan saklasın inş şişlikler inerde dahada düzelir ama doktorum önceden çok ilgiliydi onun sayesinde bukadar güçlü hissediyordum kendimi sonrada böle çok ilgili gibi olmayacınca tam net cevaplar alamayınca zaten zor bi dönemdeyim burnumdan dolayı insan ilgiye morale daha çok ihtiyaç duyuyo halen çok ilgili doktorum ama o konuda beni açık bi şekilde bilgilendirmemesi beni çok üzüyo hatada olsa bilgilendirilmeli diye düşünüyorum üstüne gittikçede kızcak diye düşünüyorum çok soru soramıyorum..

saol delfincim deniz suyu kullanıyorum zaten çok yararlı olmuyo ama hiç yoktan iyidir bide ağlamaktan dahada kötü oldu burnum hiç nefes alamıodum :KK70:D bi açılıo bi kapanıo işte

ameliyatım açık teknik canım

acık teknık oldugu ıcın soyledıın yerın hemen uzerıne kucuk bır kesı de yapılıor bılıyorsun o yuzden hassasıyet oluyor.dudagın yukarı kalkp tavsan gıbı gorunmesını onlemıs olabılır doktorun.öyle daha kotu olurdu degılmı?? canını sıkma.

saol delfincim deniz suyu kullanıyorum zaten çok yararlı olmuyo ama hiç yoktan iyidir bide ağlamaktan dahada kötü oldu burnum hiç nefes alamıodum :KK70:D bi açılıo bi kapanıo işte
sabret canım. ağlamaki çabuk iyileşesin.

X