Arkadaşlığımı bitirmeli miyim?

bogakizii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
1.288
1.023
Merhaba,
3 sene öncesine kadar yıllar boyunca çok yakın olduğum, iyi kötü her günümde yanımda olmuş bir arkadaşım var hakkını ödeyemem. 3 sene önce yurtdışına taşınınca biraz koptuk. Konuşmalar azaldı ben Türkiye’ye gittiğimde buluşmalara bazen gelmedi bazen 40 dk oturup kalktı ve hatta benim için çok önemli bi günde önceden davet etmeme rağmen saçma bahanelerle yanımda olmadı. Bu durum beni üzdüğü için hepsini sineye çekip tekrar aramızı ısıtmaya çalışıyordum.
Benim olduğum ülkeye gelmiş f.bookta hikayesinde gördüm rastgele bir şekilde. Mesaj olsun diye beğendim. Instagramda hikayesini ilk başta benden gizlediğini düşünüyorum çünkü bu beğenimden belli bir süre sonra ana sayfama düştü sonradan gizlemeyi açmış gibi. Belli bir süre sonra da mesaj geldi çok kısa geldim o yüzden haber vermedim vs vs şeklinde. Gerçekten canım çok sıkıldı açıkçası arkadaşlığımızı bitirmeye kadar düşünüyorum ve nasıl tepki vermeliyim bilemedim. Aşırı samimiyetsiz bir ortam var gibi. Nasıl bir tepki versem doğru olur?

Teşekkür ederim.

Her insanla her dönem aynı yakınlıkta kalınmayabiliyor açıkcası eğer bu kişi can dostum dediğiniz 1-2 kişiden biri değilse. Ben de eski iş yeri arkadaşımla aşırı yakındım, ben de yurtdışına taşındım biz de koptuk.yine aynı mekana denk gelsek, çalışsak yine yakın oluruz. Bir de 40 sene görmesem konuşmasam yakın olduklarım var. Bu iki arkadaş farklıdır zaten. Benim de o yakın arkadaşım benim olduğuö şehre geldi, güya buluşuruz dedi yazmadı, ben de ilk defa geliyor zaten sevgilisyle takılıyor haklıdır dedim düşmedim üzerine. Çok yakın dostunuzsa onu bilemem ama onun dışında her yakın kişi her dönem yakınımız olmuyor.

Merhaba,
3 sene öncesine kadar yıllar boyunca çok yakın olduğum, iyi kötü her günümde yanımda olmuş bir arkadaşım var hakkını ödeyemem. 3 sene önce yurtdışına taşınınca biraz koptuk. Konuşmalar azaldı ben Türkiye’ye gittiğimde buluşmalara bazen gelmedi bazen 40 dk oturup kalktı ve hatta benim için çok önemli bi günde önceden davet etmeme rağmen saçma bahanelerle yanımda olmadı. Bu durum beni üzdüğü için hepsini sineye çekip tekrar aramızı ısıtmaya çalışıyordum.
Benim olduğum ülkeye gelmiş f.bookta hikayesinde gördüm rastgele bir şekilde. Mesaj olsun diye beğendim. Instagramda hikayesini ilk başta benden gizlediğini düşünüyorum çünkü bu beğenimden belli bir süre sonra ana sayfama düştü sonradan gizlemeyi açmış gibi. Belli bir süre sonra da mesaj geldi çok kısa geldim o yüzden haber vermedim vs vs şeklinde. Gerçekten canım çok sıkıldı açıkçası arkadaşlığımızı bitirmeye kadar düşünüyorum ve nasıl tepki vermeliyim bilemedim. Aşırı samimiyetsiz bir ortam var gibi. Nasıl bir tepki versem doğru olur?

Teşekkür ederim.
Bence tepki vermeye bile gerek yok. Hiç yokmuş gibi davranın. Değerinizi düşürmeyin.

Ben olsam hiç bir şekilde o temasa geçmeden ne yazar ne de arardım daha mesafemi korur daha sonra laf arasında da kırıldığımı belli ederdim

Her insanla her dönem aynı yakınlıkta kalınmayabiliyor açıkcası eğer bu kişi can dostum dediğiniz 1-2 kişiden biri değilse. Ben de eski iş yeri arkadaşımla aşırı yakındım, ben de yurtdışına taşındım biz de koptuk.yine aynı mekana denk gelsek, çalışsak yine yakın oluruz. Bir de 40 sene görmesem konuşmasam yakın olduklarım var. Bu iki arkadaş farklıdır zaten. Benim de o yakın arkadaşım benim olduğuö şehre geldi, güya buluşuruz dedi yazmadı, ben de ilk defa geliyor zaten sevgilisyle takılıyor haklıdır dedim düşmedim üzerine. Çok yakın dostunuzsa onu bilemem ama onun dışında her yakın kişi her dönem yakınımız olmuyor.
Çok yakın olduğumuzu düşünüyodum ama değilmişiz demek ki. Sorun yok minvalinde bir cevap mı vereyim?

Çok yakın olduğumuzu düşünüyodum ama değilmişiz demek ki. Sorun yok minvalinde bir cevap mı vereyim?
Bence hiç bi tepki vermeyin siz. Ben hiç bişe yazmadım mesela. Hatta bana aratıp mekan rezervasyon ettirmişti kendileri için. Görüşemedik döndük dedi, iyi yapmışsınız bidakine dedim. O yazarsa yazın, ararsa geldim görüşelim diye başka bi zaman gidin doğal görüşün. Siz de ona o şekilde davranın. İlişkiler değişiyor maalesef. Yanında geldiği arkadaşları şuan anlık daha çok paylaşımı olan kişilerdir beraber takılmak istemiştir onlarla falan. İster istemez uzaklık vs insanların hayatında yerimiz değişiyor.

Merhaba,

Teşekkür ederim.
Arkadaşlığımı bitiriyorum diye ilan vermeyin ama siz kendi içinizde bitirin, karşı taraf tepki vermezse kararınız doğru demektir.

Merhaba,

Teşekkür ederim.
Bitir.

Sizin bitireceginiz bir arkadasliginiz kalmamış açıkçası neyi düşünüyorsunuz anlamadım insanlar girer ve çıkarlar hayatımızdan.

Uzun zamandır arkadaş degilmissiniz zaten. İnsanların yaşam sekilleri ile birlikte ilişkileri de değişir.
Bazen Can ciğer lise arkadaslari üniversiteye başlayınca git gide daha az görüşür , sonunda ipler kopar mesela. Veya çok yakın olan arkadaş grubu kişilerin birer birer evlenmesi, çocuk sahibi olması ile dağılabilir. Herkesin kendi mesgalesi var. O kişinin hayatı ile sizinki uyumlu değil artık. Gönül koymayın sadece sessizce uzaklaşın.

Sadece son olaya yorum yaparsam tatile gezmeye gittiğim bir ülkede hele ki kısa süre kalacaksam en yakın arkadaşım da olsa vakit ayırmayı istemem. Zaman kısıtlı, gezecek görecek çok şey var. Niye kahve içip eskileri konuşarak falan zaman kaybedeyim diye düşünürüm. Biri bana bunu yapsa haklı kızcağız, üç günlüğüne gelmiş gezsin görsün derim. İyi tatiller diler geçerim. Burda yaptığında anormal, kızılacak, sitem edilecek bir durum yok.

Ancak siz uzun süredir bu arkadaşlığın sizi tatmin etmediğini düşünüyorsanız son yaşananı bahane etmeden mesafenizi koyun tabi. Öyle sevgiliden ayrılır gibi ayrılık mesajı atmayın ama.

Kısa süre tatile gitmiş ben olsam bende haber vermezdim oturup bı kişiye bağlı kalmak istemem, gezip görmek istediğim yerlere giderim, ben kirilmazdim tamam cnm sorun değil iyi eğlenceler derdim

son durumda bozulacak bir şey yok. ben de onun yerinde olsam kısıtlı vakit geçireceğim bir ülkede ordaki arkadaşıma haber vermeyebilirdim. ama tek mesele bu değil belli ki. size yeterince değer vermediğini düşünüyorsanız arkadaşlığınızı bitirin. ama bak arkadaşlığımı bitiriyorum minvalinde bir mesaja gerek yok. bence çok çiğ kalıyor böyle şeyler. kimse gerizekalı değilse anlamamazlık etmez mesafe koyma durumunu bence

Ay ben de çok üzülürdüm kırılırdım ya. Bir de ben sessiz kalamazdım sorardım açık açık. Madem çok yakınız, arada bağ var sormak çok kırıldığımı söylemek hakkım diye düşünürüm. Susamazdım herhalde ne bileyim

3 senedir zaten sık görüşmüyormuşsunuz ben neden haber vermedin demem yani insan ilişkileri dinamiktir bazen bitebilir.
Yani bu kadar kafaya takmaya gerek yok sen şöyle böyle yaptın demeye de gerek yok zamanla beğeniler azalır mesajlaşmalar azalır sonra kesilir belki bir gün listeden bile çıkar

Oluyor öyle hayatlar değişiyor yani herşey bitimli ben çok uzulmem böyle şeylere iyi kötü değişiyor hersey insanlar ilişkiler işyerleri ruh halleri medeni durum sağlık vs bağımsız değil bundan bence tepki vermeyin arada arar görüşülür belki zaten konum olarakda çok yakın arkadaşlık mesafesinde değilsiniz yani tamam internet var ekranda yüzyüze görüşmeler vs .. ama yanyana paylaşım farklı onun yerini tutmaz online görüşmeler ....bence çok yakın arkadaş olan ayarı sadece arkadaş ayarına alın .

Bulunduğunuz ülkeye her ne kadar kısa süreliğine gelmiş olsa da bi mesaj atabilirdi, siz gönderisine beğeni attığınızda aklına gelebilirdiniz, gerçekten o kişi için değerli olsaydınız.

Bence bitirmek olarak değil, bir sorun olup olmadığını öğrenmek amacıyla mesaj atabilirsin. Şahsen biri bana tavır aldığında konunun onunla mı yoksa benimle mi ilgili olduğunu öğrenmek isterim ve her zaman sorarım. Karşı tarafın vereceği cevaba göre de tavrımı mesafemi koyarım. Belki ben istemeden kalbini kırmışımdır ya da belki o kişi kendi problemleri yüzünden sadece seninle değil herkesten uzaklaşmak istiyodur gibi gibi..

Anladığım kadarıyla da hak etmeyene hak ettiği değeri veremiyorsunuz. O kadar iyi niyetli de olmayın.. Yani size değer verene değer verin. 🫶

X