Artık anne olmak istiyorum

Bedenen ve ruhen 3 yıl için fazla yorucu olmuş.bence biraz dinlenin..bu ruh haliyle sağlıklı bir gebelik biraz zor..çok acele etmeyin..biraz zamana yayın.

Evet teşekkür ederim. En son gittiğim doktorda bundan şüphelendi ve corasprin verdi kan sulandırıcı olarak. Onuda kullanıyorum çok düzenli olmasada. Ama kafamı karıştıran şimdi polikistik over olması. Oda beni çok üzüyor.
Genede o ilacı düzenli kullanın , tedavinizide aksatmayın. Ben inanıyorum ki en kısa sürede evlat sahibi olacaksınız. İnşallah müjdeli haberinizi almak nasip olur

Evet teşekkür ederim. En son gittiğim doktorda bundan şüphelendi ve corasprin verdi kan sulandırıcı olarak. Onuda kullanıyorum çok düzenli olmasada. Ama kafamı karıştıran şimdi polikistik over olması. Oda beni çok üzüyor.

Merhaba. Bende PKO hastasıyım. Ama bak hamileyim. Allah nasip kısmet ederse 3 haftaya kadar doğumum var. Biz de eşimle evlendiğimizde 1.5 yıl korunduk, korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldım, sürpriz oldu çünkü PKO olduğu için normal yoldan kalabileceğimi hiç düşünmedim. Hatta öncesinde doktora da gitmiştik ve bize bi kaç ay kendi halimizde denememizi söylemişti. İyiki de öyle söylemiş kendiliğimden hamile kaldım.
Şimdi öncelikle kilo vermek zorundasın; kilon asla 60’ın üstüne çıkmasın (boyunu bilmiyorum gerçi). Inofolic Combi diye bi ilaç var, her gün onu kullanıyordum ben; bu ilaç hem adetini biraz olsun düzenler hem de kaliteli yumurtaların oluşmasını sağlar. Bunun dışında yukarıda bi arkadaş yazmış, kan pıhtılaşması gibi bi problemin olabilir, bunu çok net öğrenmen lazım çünkü üst üste bebek kaybı ve düşüğün altında mutlaka bi neden vardır.
Ve hiç üzülme nolur, eninde sonunda senin de bebeğin olacak :KK66: Belki seni bu süreç yoracak, kızdıracak ama inan bana olacak.. Allah’ın en uygun gördüğü zamanda :)

Merhaba. Bende PKO hastasıyım. Ama bak hamileyim. Allah nasip kısmet ederse 3 haftaya kadar doğumum var. Biz de eşimle evlendiğimizde 1.5 yıl korunduk, korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldım, sürpriz oldu çünkü PKO olduğu için normal yoldan kalabileceğimi hiç düşünmedim. Hatta öncesinde doktora da gitmiştik ve bize bi kaç ay kendi halimizde denememizi söylemişti. İyiki de öyle söylemiş kendiliğimden hamile kaldım.
Şimdi öncelikle kilo vermek zorundasın; kilon asla 60’ın üstüne çıkmasın (boyunu bilmiyorum gerçi). Inofolic Combi diye bi ilaç var, her gün onu kullanıyordum ben; bu ilaç hem adetini biraz olsun düzenler hem de kaliteli yumurtaların oluşmasını sağlar. Bunun dışında yukarıda bi arkadaş yazmış, kan pıhtılaşması gibi bi problemin olabilir, bunu çok net öğrenmen lazım çünkü üst üste bebek kaybı ve düşüğün altında mutlaka bi neden vardır.
Ve hiç üzülme nolur, eninde sonunda senin de bebeğin olacak :KK66: Belki seni bu süreç yoracak, kızdıracak ama inan bana olacak.. Allah’ın en uygun gördüğü zamanda :)
Ne kadar güzel yazmışsınız bana ümit oluyor böyle şeyler görmek.bu dedıgınız ılacı doktormu yazıyor nasıl yapmalıyım.valla pko var dıye cok moralim bozulmustu ama demekki alakası yok cok sevındım

Ne kadar güzel yazmışsınız bana ümit oluyor böyle şeyler görmek.bu dedıgınız ılacı doktormu yazıyor nasıl yapmalıyım.valla pko var dıye cok moralim bozulmustu ama demekki alakası yok cok sevındım

Doktorun biliyordur, bilmeyen doktor yok. Doktoruna söyle o sana tavsiye eder zaten ama sigorta ilacı karşılıyor mu bilmiyorum, ben kendim eczaneden bittikçe alıyordum o yüzden bilmiyorum. Inofolic Combi hem folik asit hem de vitamin tarzı PKOS için çıkan çok yeni bi ilaç ama çok da popüler şu an. Bir de burada PKOS’lu bayanların paylaşım alanı diye bi başlık da var, oraları da oku (Jinekoloji/Kadın Hastalıkları bölümünde). Oralarda, bebek isteyenler gibi gruplarda da kadınlar çok çok şeyler konuşup, birbirlerine akıl danışıyorlar, sana büyük faydası olur.

Hiç hiç moralini bozma, senin bebeğin geleceği zamanı biliyordur, hep öyle olur :) Allah bu yolda yardımcınız olsun.

Pko luyum. Ankara dayım. 1 i normal yolla, diğeri tüp bebekle(üçüz)4 çocupum var. Novart ı bi araştırın . Dr Ahmet Erdem

Merhaba bayanlar 3.5yıllık evliyim.ilk yıl çocuk düsünmedik.ikinci yıl istememixe ragmen cacugum olmadı doktor doktor gezdik. Hiçbir sorun yok dedi doktorlar ama yine olmadı. Ankarada bir doktora gittim. Klomen estrofem ve yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kaldım tek yumurta ikizlerine, fakat onlarında kalbı durdu iki buçuk aylık iken. Ocakta kürtaj oldum. Mayısta tekrar yumurta çatlatma iğnesi oldum ve sonuç negatif.işin kötü tarafı adet düzenlerimde bozuldu kğrtajdan sonra.Artık o kadar yıprandım ve yoruldum ki doktora gitmedim bir daha. Ekimde kendiliğmden hamile kaldım ve hamile oldugumu ogrendıgım gün düşük yaptım. Başka başka doktorlara gittim nedeni belli değil. Ve polikistik over oldugumu söylediler. Sogan kürü denedim bu ay.Artık cok yoruldum. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin.tüp bebek mi denemeliyim yoksa
Sürekli düşüklerde kan pihtilaşmasi olayi oluyor. Kan sulandirici iğneler yapiyorsunuz hergün. Ancak öyle düşükten kurtuluyorsunuz iyi bir doktora gidin bunu söyleyin

Tüp bebekle hamileyim bende sizi iyi anlıyorum. Ama siz gebe kalıyorsunuz anladığım kadarıyla sadece düşük oluyor. Detaylı bir inceleme yapılmalı hamile kalmaktan ziyade niye dusuk yapıyorsunuz önce bunu öğrenmeniz lazım.
Mesela tüp bebek tedavisinde tekrarlanan dusuklerde kadınin rahmi inceleniyor histereskopi vs. yöntemlerle , pıhtılaşma için testler yapılıyor hepsi temiz çıkarsa embriyolar inceleniyor sağlıklı mı diye. Yani böyle bir araştırmadan sonra hamile kalırsanız kayıp olmaz diye düşünüyorum önlem almış olursunuz.
Allah yardımcınız olsun en kısa zamanda tüm isteyenlere nasip etsin Rabbim

Ankaradaysan dr. Oscar öğüten işi çözücektir. Ücretleride çok uygun

Merhaba bende ankaradayım Oscar beyi hiç tavsiye etmem ben hamile kaldım onu önerdiler gittim odaya girdim kontrolde bebeğimin öldüğünü bana öyle kötü bir şekilde söyledi ki sizin acınızı anlamayacak kadar Saygısız birde bir çocuğun var niye bebek düşünüyorsun bak ölmüş diye beni azarladı hadsiz adam. Uzun zaman sonra medikal parkta Esra Keskin hanıma gittim bir aşılama yaptı başarısız oldu sonra Tüp bebeğe karar verdik Onda başarılı olduk ama dış gebelikle sonuçlandı .Esrar hanım bu manada İyi bir tercih olmuş Arkadaşım Allah tez vakitte hamilelik haberini aldırsın sağlıklıca doğum yap inşallah.

Merhaba bayanlar 3.5yıllık evliyim.ilk yıl çocuk düsünmedik.ikinci yıl istememixe ragmen cacugum olmadı doktor doktor gezdik. Hiçbir sorun yok dedi doktorlar ama yine olmadı. Ankarada bir doktora gittim. Klomen estrofem ve yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kaldım tek yumurta ikizlerine, fakat onlarında kalbı durdu iki buçuk aylık iken. Ocakta kürtaj oldum. Mayısta tekrar yumurta çatlatma iğnesi oldum ve sonuç negatif.işin kötü tarafı adet düzenlerimde bozuldu kğrtajdan sonra.Artık o kadar yıprandım ve yoruldum ki doktora gitmedim bir daha. Ekimde kendiliğmden hamile kaldım ve hamile oldugumu ogrendıgım gün düşük yaptım. Başka başka doktorlara gittim nedeni belli değil. Ve polikistik over oldugumu söylediler. Sogan kürü denedim bu ay.Artık cok yoruldum. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin.tüp bebek mi denemeliyim yoksa

Hacet namazi kilin eger duanin sifa olacagina inaniyorsaniz.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bir-harmanim-bu-aksam.1074689/

Benim hikayem de bu, okumak istersin belki.
Pko hastasıyım, 5,5 yıllık evliyim, 4,5 yıldır bebek istiyorum. 2 kez tüp bebek denedim. 2 düşük bir kimyasal gebeliğim var.
Bu süreçte pkosla ilgili öğrendiğim bilgiler şu şekilde:
1. Kilon normal aralıkta olacak.
2. sigara kullanmayacaksın.
3. Şekeri mümkün olduğunca tüketmeyeceksin.
4. Her gün spor yapacaksın.
5. Şansın yaver gidecek.
O kadar çok doktora gittim ki söyledikleri bu beş maddede özetleniyor.
Üzmemeye çalış kendini diyeceğim ama engel olunamayan şeyler var biliyorum.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bir-harmanim-bu-aksam.1074689/

Benim hikayem de bu, okumak istersin belki.
Pko hastasıyım, 5,5 yıllık evliyim, 4,5 yıldır bebek istiyorum. 2 kez tüp bebek denedim. 2 düşük bir kimyasal gebeliğim var.
Bu süreçte pkosla ilgili öğrendiğim bilgiler şu şekilde:
1. Kilon normal aralıkta olacak.
2. sigara kullanmayacaksın.
3. Şekeri mümkün olduğunca tüketmeyeceksin.
4. Her gün spor yapacaksın.
5. Şansın yaver gidecek.
O kadar çok doktora gittim ki söyledikleri bu beş maddede özetleniyor.
Üzmemeye çalış kendini diyeceğim ama engel olunamayan şeyler var biliyorum.
Allah size de yardım etsin cok zor bir durum.sizi çok ıyı anlıyorum.boyum 1.62 kilom 57.bence benım en buyuk sorunum cok fazla kafaya takmam ve stres yapmam.bir yıl daha bebeksiz gecırmek ıstemıyorum :KK43: :KK43: tek bıldıgım bu

X