Artik dayanamiyorum..Uzulmek icin mi evlendim?

Vay canına demek ev bakmaya bile babanla sen gittiniz...

Gerisine bir şey demiyorum herkesin o böyle şeylerden beklentileri farklı ama senin oturacağın eve babanla gitmekten niye rahatsız oldun? Gelselerdi karissalardi evine bu böyle olacak su istediğim gibi olacak bizim istediğimiz evde oturacaksiniz falan deselerdi daha mı kıymetli olacaktin

Vay canına demek ev bakmaya bile babanla sen gittiniz...

Gerisine bir şey demiyorum herkesin o böyle şeylerden beklentileri farklı ama senin oturacağın eve babanla gitmekten niye rahatsız oldun? Gelselerdi karissalardi evine bu böyle olacak su istediğim gibi olacak bizim istediğimiz evde oturacaksiniz falan deselerdi daha mı kıymetli olacaktin
Hayir birseyin de ucundan tutmus olacaklardi.. dugun sabahi annem saat 6da gelip evimi sekle semala.sokmaya ugrasmasaydi mesela.. isleri.geciktirmekten baska biseye yaramadi bazi inat davranislari...

Bence sen mesafeni korumalısın ve oldukça ciddi davranmalısın. Her sorduklarına cvp verme mesela ya da her anlattıklarına cvp verme. Sessiz ve soğuk bakışlı davrandığın zaman ağızlarını açamıyorlar şahsen bizimkiler çünkü konuşsa be olacak ki karşılık göremiyorlar. Eşim de böyle davranıyor mesela. Ne bileyim anne bana diyorum tamam ama coooook yabancı olduğumu da gösterebiliyorum

Nefretlik geldi bunlarin anam babam kimetinden gercekten ya kimsede suc yok ya bu erkeklrde suc var erkek gbi durup dengeyi kuramiolar bi dur diemiyolar

Bu cinsler çok üremeye başladı son zamanlarda. Benzer şeyleri yaşadım da ben. Madem arayıp bi ihtiyacın var mı diye sormayacaksın o zaman çocuk doğurma. Manen yanında olmayacaksan dünyaya getirme. Madden olamayacaksan da çocuk sayısı düzinelerce olmasın.

Aaaa tarihin hiç farkında değilim, ben bu konuya nasıl geldim acaba :) unutma konusuna gelirsek eğer o iş çookkkkk zor. Annemler kaç yıllık evli, en ufak bir şeyde kendi nişanlılık evlilik hayatı aklına geliyor, (rahmetli babaannem az cektirmemis) üzülüyor, sindiremiyor... Ama ne demiş şair, "hayat kısa, kuşlar uçuyor." :KK66:

Keseyi ve altinlari almaya calismalari disindaki mevzularin hepsi gereksiz mevzular. Biz esimle bilerek isteyerek kimseyi karistirtmadik. Nisan bohcasi falan bilerek isteyerek yapmadik. Gelinligimi ikimiz sectik kimsenin karismasini istemedik. Kinayi kiz yapar zaten salonu esimle sectik. Kimseden maddi destek beklemedik. Ben ailemden beklemedim esim de ailesinden. Emin ol gelip karissalar bu sefer o insanin zoruna gidiyor. Niye her seyime karisiyorlar diye. Boylesi daha guzel. Arama sorma konusunda da beni 5 kez ararlarsa 3 kez cevap veririm. Bosver kimseyle yuz goz olma. Bosuna kendini de uzme.

Hanimlar az.once esimle brbrmize girdik.yine... sorun gene eski.meseleler oldu.
Soyle ki,esim ailesinin.bize gelmeme inadi yuzunden torunlarini sevmek.istyorlar diye oraya gitmemiz icin bana baski.kuruyo kac zamandir.. Bebegi olanlar ,bebek buyutenler bilir.. cocuk 5aylik ve yabancilama.donemine girdi galiba. Yabaciliyo benim esim ve teyzesinin disindakileri. Girdigi ortamlari sevmiyor bi an.once evimize odamiza gidelim bas basa meme yiyelim istiyor...Esimin annesi geldiginde bize cocuk cok.kotu oldu aglamaktan. Neredeyse biyerine bisey oldu bunun diye acile gidicektik..Kucagimda nefessiz kalmalar kizarikliklar pence pence gozunden saclarjna kadar...boguk sesler cikarmalar aglarken...:KK43: kadin gittigi zaman.ise bebegim gulucukler sacmaya baslamisti mesela. Internetrwn baktm..yabancilama diyor cogu site.. Her neyse...olmuyo laftan anlamiyorlar ..Illa bze getirin biz buyuguz bilmem ne.. kadina dedm de bakin geldiniz gordunuz boyle boyle,siz bize buyrun bi sure,hic degilse diger odada sakinlesebliriz bebegmle ben,aglarsa bile....ama yok anlamiyorlar..Esim de yarin gidiyoruz dyince tepem atti..
Taa eski konulara kadar girdik. Bana,sen ustune duseni yaptinmi ki,neden bizmkler kusura bakma desnler onlarda kendilerini hakli goruyorlar, annem senin avcuna altin koymak.zorunda miydi, bizim.adetlerde nisanda kiza hi bisey takilmaz herkes boyle yapar sen blmiyosun...dedim akrabalar takmayabilir anlarm da ailen bi ceyrek de mi takamazdi ayip bisey. Avcuma altin koymamak ney bi de gormus gecirmis gecinmesnler ozaman.bunu bile.duymadilarsa dedim...
Hayir sinir oldugm sey,bukadar gelenekci bi aile,vizyonsuz bi aile bunlari.bile bilmiyor sacmalik.. hani cok sosyetik olsalar ne biliyim ay onlar eskide kaldi biz cagdasiz havalarinda olsalar gene anlarm. Ama bilidgin bu tur seyleri.cok.onemseyen bi aile.onlar... ama hic bi halttan.haberleri.yok...
Esimin bu denli salak konusmasi sinirimi.cok.bozdu.. yemek.yiyorduk ve bebegim de bebek arabasinda oturuyordu yanimizda ..evdeyiz bu arada evde de arabasinda gezmek.istyor bazen... cocuk korktu babasi bagirinca. Sus dedm ben sana seslenince bile korkuyo bu cocuk kalbi atiyo su an ,bagirtma o zaman dedi gotur iceri korkmasin dedi..
Biz yatak odasindayiz su an. Bebek meme emip uyukluyor.. beyfendi de icerde pc de oyun oynuyor.. isten erken geldi ve biz vakit gecirirz diye sevinirken olanlara bakin.. ha bu arada evet esim.ozel.sektorde calistgi icin pazar da calisyor 3 haftada 1gun izni olursa ne mutlu..

Cok sinirliyim uzgunum... ne yapmaliyim sizce..gideyim mi yarin :/

Eşine demelisin ki, bak senin de evladın var, ona yapıldığını düşün tüm bunların, ne yapardın?
Mesafeni bozma, bir kere sıcak davranıp yüz versen tepene çıkarlar. Gerekirse yüzüne vur yaptıklarını kadının.

Ya şimdi sen tavır değiştirirsen de bu sefer hep bunu kullanacaklar. Böyle de nereye kadar? Benim henüz çocuğum yok ama olunca da emin ol öyle kolay kolay gelemezler. Eşim bir ara tepki göstermişti onlar ama o da şimdi ailem falan demeye başladı. Bilmiyorum ben yine de tavrımı değiştirmem. İnsanlar kalp kırdıklarını anlamalı, zor durumda bıraktığı insanlara karşı bu denli yüzsüz olmamalı.

Bence kendini fazla üzme, cünkü o kadar degersiz bir insan oldugunu oldugunu düsünmüyorum. Babanin evinde yasamadigin görmedigin seyleri kayinvaliden ve kayinbabandan görüyosun. Bence yol yakinken dogru yolunu bul, yoksa bir ömür boyu üzüleceksin, bunun icin gelmedik biz bu dünyaya.

hayır yani neden böyle çingene bi ailenin oğluyla evlendiniz ki. Allah kimseye yaşatmasın. çocuk konusunda da dikkatli olun çünkü kaynananızın kayınpederinizin mayası bozuk..nesillerini çoğaltmaya gerek yok

keşke en başta düğününüzü mahvetmeye izin vermeseydiniz. anlamıyorum nedir bu gelinin takısına el koyma sevdası. hayır deyip geçecektiniz. bence uzatmanız sizin için daha kötü eşiniz bu sefer her şeyi unutup sizi suçlayacak. madem barışmak istiyor karşı taraf açık açık söyle her şeyi. ailemden özür dileyin düğünümü mahvettiniz özür dileyin vs deyin. özür dilemezlerse zaten barışmanıza da gerek kalmaz. dilerlerse de büyüklük sizde kalsın. affetmek rahatlıktır..

evet emeklerım hayallerım
Allah yıkan herkesten cıkarsın ıstıoyrum
sizin içinde hayırlısı ve sızı en mutlu eden sonucla sonuclanır bu durumlar ınsallah
kımsenın bosanmasını ıstemem ama aynı zamanda hayata bır kez gelıyoruz

Boyle cingenelik yapan ha erkek tarafi olsun ha kiz tarafi allah onlari bildigi gibi yapsin inan okurken sinirlerim bozuldu. En mutlu olmasi gerek gunlerini aileler yuzunden boyle zehir zemberek geciren ciftlerin vebalini nasil odeyecek bu anne babalar aceba. Hos bunlar anne baba sifatini ne kadar hak ediyolar oda ayri bir tartisma konusu. Karakteri bozuk paragozler. Sakin esinle arani bozma bunlar yuzunden konusmak mecburiyetinde kalirsanda mesafeli ol deger verme es..k degillerse anlayacaklardir.
Soyle ki,esim ailesinin.bize gelmeme inadi yuzunden torunlarini sevmek.istyorlar diye oraya gitmemiz icin bana baski.kuruyo kac zamandir.. Bebegi olanlar ,bebek buyutenler bilir.. cocuk 5aylik ve yabancilama.donemine girdi galiba. Yabaciliyo benim esim ve teyzesinin disindakileri. Girdigi ortamlari sevmiyor bi an.once evimize odamiza gidelim bas basa meme yiyelim istiyor...Esimin annesi geldiginde bize cocuk cok.kotu oldu aglamaktan. Neredeyse biyerine bisey oldu bunun diye acile gidicektik..Kucagimda nefessiz kalmalar kizarikliklar pence pence gozunden saclarjna kadar...boguk sesler cikarmalar aglarken... kadin gittigi zaman.ise bebegim gulucukler sacmaya baslamisti mesela. Internetrwn baktm..yabancilama diyor cogu site.. Her neyse...olmuyo laftan anlamiyorlar ..Illa bze getirin biz buyuguz bilmem ne.. kadina dedm de bakin geldiniz gordunuz boyle boyle,siz bize buyrun bi sure,hic degilse diger odada sakinlesebliriz bebegmle ben,aglarsa bile....ama yok anlamiyorlar..Esim de yarin gidiyoruz dyince tepem atti..
Taa eski konulara kadar girdik. Bana,sen ustune duseni yaptinmi ki,neden bizmkler kusura bakma desnler onlarda kendilerini hakli goruyorlar, annem senin avcuna altin koymak.zorunda miydi, bizim.adetlerde nisanda kiza hi bisey takilmaz herkes boyle yapar sen blmiyosun...dedim akrabalar takmayabilir anlarm da ailen bi ceyrek de mi takamazdi ayip bisey. Avcuma altin koymamak ney bi de gormus gecirmis gecinmesnler ozaman.bunu bile.duymadilarsa dedim...
Hayir sinir oldugm sey,bukadar gelenekci bi aile,vizyonsuz bi aile bunlari.bile bilmiyor sacmalik.. hani cok sosyetik olsalar ne biliyim ay onlar eskide kaldi biz cagdasiz havalarinda olsalar gene anlarm. Ama bilidgin bu tur seyleri.cok.onemseyen bi aile.onlar... ama hic bi halttan.haberleri.yok...
Esimin bu denli salak konusmasi sinirimi.cok.bozdu.. yemek.yiyorduk ve bebegim de bebek arabasinda oturuyordu yanimizda ..evdeyiz bu arada evde de arabasinda gezmek.istyor bazen... cocuk korktu babasi bagirinca. Sus dedm ben sana seslenince bile korkuyo bu cocuk kalbi atiyo su an ,bagirtma o zaman dedi gotur iceri korkmasin dedi..
Biz yatak odasindayiz su an. Bebek meme emip uyukluyor.. beyfendi de icerde pc de oyun oynuyor.. isten erken geldi ve biz vakit gecirirz diye sevinirken olanlara bakin.. ha bu arada evet esim.ozel.sektorde calistgi icin pazar da calisyor 3 haftada 1gun izni olursa ne mutlu..

Biraz önce başka bir konuda da yazdım , ne yaşanırsa yaşansın , özellikle erkekler herşeyi unutup , ailem de ailem diye tutturuyor. Kaçınılmaz bir son.
Zaten yaşayan o değil , sizsiniz. Bu yüzden " ne olacak ki , unut gitsin , biz aileyiz " şarkısını söyleyip durur.

Üzgünüm , ya unutacaksiniz , ya bosanacaksiniz. Yoksa yıllarımız bu insanlarla ve eşinizin dusuncesizligiyle mücadele ile geçecek.

Eğer boşanma gibi düşünceniz yoksa , unutmuş gibi yapacaksınız, çok samimi olmadan görüşmeye başlayacaksınız.

Tabi , her hatirladiginizda, ya da eksiklerini gördüğünüzde , eskiler gözünüzde canlanıp eşinizle kavga etmemek için de destek alma iz ya da aldırmaz olmayı denemelisiniz.

Icim cok kotu... hala.. az once yine birbirimize girdik. Bu konulari hatirladikca midem bulaniyor. Bi travma oldu sanki... :KK43:

Simdi bir kere sonradan sunu taadilar bunu ince taktilar altin almadilar muhabbeti yapiyorsaniz ailenizin nisanda sunu isteriz vs muhabbetleri yapmamasinin bir anlam ve onemi yok. Basbaya beklentiye girmissiniz. Sadece soylenmemis. Bu kadar kafaya takilir mi 3 kurusluk seyler? Keake isteseydiniz. Almiyorlarsa evlenmeseydiniz cunku suan bu yapilmayanlar yuzunden delirmek uzeresiniz.

Ne guzel karismamislar. Burda begendigi gelinlige esinin ailesi itiraz eden bir cok kisi var. Siz herseyi kendiniz secmissiniz bu bir sans. Ayrica bastan belli etmisler ilgisiz olduklariniz. Keske bunlara bu kadar takilacaksaniz o asamalarda bu iliskiyi bitirseydiniz.

Ben universite mezunu bir kadinin bohca getirmediler altin almadilar ince set taktilar kayinvalide gelinligimi secmeye gelmedi salonuma karisilmadi diye dertlenmesine cok uzuluyorum. Yahu iyi kotu bir egitim almissiniz kafanizi bunlara takacaginiza bir ise girin. Uretmeye yaratmaya kullanin kafanizi.

Nasil bir kadin kayinvalidesi ona don sutyen almadi diye uzulur? Bu kadar mi vizyonunuz? Hem borc da varmis girin calisin.

Haklisiniz ne diyeyim. Vizyonsuz olan ben degilim. Cevremdekiler oyle.olunca onlara benziyorum git gide sanirim..
Bakin ben evet unv mezunu,yuksek lisans ogrencisi ve yabanci dili olan,ne bileyim amator olarak muzikle ugrasan,baska ulkelerin kulturleri insanlari hakkinda bilgi toplamayi seven,tarihi konulari arastirmaya merakli..okuyan.yazan biriyim.. cok yonluyum diye dusunuyorum,vizyonum sadece kaynanayla ve bu konularla sinirli degil yani...
Ama bu denli kendini herseyi bilen goren..herseyin.en iyisini kendilerinin bildigini sanan..cok gormus gecirmis insanlar olduklarini dusunen..geleneksel.olmalariyla adetleri bilmeleriyle ovunen...bi aile onlar :) yani bu kadar mi komik olunur. Benim.tahammulsuzlugum buna.. e hadi kv kp bi kenara atiyim aman bosveriyim.diyeyim... ogullariyla.yasiyorum.. insanlar uzaya cikarken biz hala evde bu konulari.konusuyor ve birbirimize giriryoruz.. yani birlikte vakit gecirmeye,cocugumuzla nasil daha verimli vakit gecirirz diye kafa yormaya cabalasa ya biraz da... bizim bi tatil gunumuz yok mesela. Esim hep calisiyor hep hep hep. . Ozel sektor ve izinleri cok kisitli.. bebegi doktora goturecegimiz zaman aliyor mesela o gun oyle geciyor,oncesnde de hamileligim sureci vardi zaten.. biz daha bi suru sey yapabilecekken su hayatta.. oturup kv kp tantanasi cok sacma geliyor. Cok salakca buluyorum bu seyler icin sorun cikmasini ama sindiremiyorum birseyleri..
Hic bir sey olmamis gibi davranilmasi.insanin agirina gidiyor.. neden bir seylerin bedeli olmuyor ve hala evcilik oynamamizi istiyorlar...

Canım ne yaparsan yap bu insanlar asla ama asla değişmeyecek. Eski konularimi okursan anlarsın hemen hemen ayni durumdayız. Haziranda 3. Senem olacak. Hala aklıma gelince midem bulanıyor, herşeyi geçtim sırf annemin düğünümden 1 ay önce beyin felci geçirmesi bile KV yüzünden oldu. Su an konuşuyorum gülüyorum normal davraniyorum ama asla mesafemi kaldirmadim. Asla aramam ne kandil ne cuma. Asla hal hatır sormam. Sokaktaki yabancıdan farki yoktur. Sadece ama sadece eşimin hatri için. Bi sure sonra alisiyosun sahte samimiyete. Ama kendi iyiliğin ve evliliğin için eski konuları sakin açma. Ben bi arpa boyu yol alamadım bu yüzden. Bana hep akil verirlerdi aman sen numaradan da olsa kocanın yaninda iyi davran yalnızken mesafeli ol diye. Yapamam asla ben yalaka değilim derdim. İsteyince öyle bi oluyor ki sende şaşar kalirsin. Belki inanmazsin damarima bastıkları zaman bile sesimi cikarmiyorum çünkü hemen eşim beni savunuyo yada o annesine laf vuruyor. Asil problem benim onlara cevap verip aşırı soğuk davranmammis. Simdi herşeyi eşim hallediyor. Eski günler geldiği zaman hemen kovaliyorum aklimdan. Benim akil sagligim iyi olmazsa mutsuz olursam kızım nasıl iyi yetişecek?

Soyle ki,esim ailesinin.bize gelmeme inadi yuzunden torunlarini sevmek.istyorlar diye oraya gitmemiz icin bana baski.kuruyo kac zamandir.. Bebegi olanlar ,bebek buyutenler bilir.. cocuk 5aylik ve yabancilama.donemine girdi galiba. Yabaciliyo benim esim ve teyzesinin disindakileri. Girdigi ortamlari sevmiyor bi an.once evimize odamiza gidelim bas basa meme yiyelim istiyor...Esimin annesi geldiginde bize cocuk cok.kotu oldu aglamaktan. Neredeyse biyerine bisey oldu bunun diye acile gidicektik..Kucagimda nefessiz kalmalar kizarikliklar pence pence gozunden saclarjna kadar...boguk sesler cikarmalar aglarken...:KK43: kadin gittigi zaman.ise bebegim gulucukler sacmaya baslamisti mesela. Internetrwn baktm..yabancilama diyor cogu site.. Her neyse...olmuyo laftan anlamiyorlar ..Illa bze getirin biz buyuguz bilmem ne.. kadina dedm de bakin geldiniz gordunuz boyle boyle,siz bize buyrun bi sure,hic degilse diger odada sakinlesebliriz bebegmle ben,aglarsa bile....ama yok anlamiyorlar..Esim de yarin gidiyoruz dyince tepem atti..

Sinir oluyorum bu erkeklere ya bunun onda birini senin ailen yapsaydi ömür boyu burnundan getirirdi
Ama onlar yapınca ne var canim ne olacak elinin köru olacak
Her şeye de bir kulp bu kadar terbiyesizliği de bilmemişlerdir he canım bilmemislerdir
Zamanı geldiğinde torun sevmeye geldiğinde güler yuz gösterecek hal bıraksalardi sende

Bu tür konuları okudukca olmayan kaynanamdan şimdiden nefret etmeye başlıyorum

Canım ne yaparsan yap bu insanlar asla ama asla değişmeyecek. Eski konularimi okursan anlarsın hemen hemen ayni durumdayız. Haziranda 3. Senem olacak. Hala aklıma gelince midem bulanıyor, herşeyi geçtim sırf annemin düğünümden 1 ay önce beyin felci geçirmesi bile KV yüzünden oldu. Su an konuşuyorum gülüyorum normal davraniyorum ama asla mesafemi kaldirmadim. Asla aramam ne kandil ne cuma. Asla hal hatır sormam. Sokaktaki yabancıdan farki yoktur. Sadece ama sadece eşimin hatri için. Bi sure sonra alisiyosun sahte samimiyete. Ama kendi iyiliğin ve evliliğin için eski konuları sakin açma. Ben bi arpa boyu yol alamadım bu yüzden. Bana hep akil verirlerdi aman sen numaradan da olsa kocanın yaninda iyi davran yalnızken mesafeli ol diye. Yapamam asla ben yalaka değilim derdim. İsteyince öyle bi oluyor ki sende şaşar kalirsin. Belki inanmazsin damarima bastıkları zaman bile sesimi cikarmiyorum çünkü hemen eşim beni savunuyo yada o annesine laf vuruyor. Asil problem benim onlara cevap verip aşırı soğuk davranmammis. Simdi herşeyi eşim hallediyor. Eski günler geldiği zaman hemen kovaliyorum aklimdan. Benim akil sagligim iyi olmazsa mutsuz olursam kızım nasıl iyi yetişecek?
Bu ise yarar bir tavir olabilir cunku gercekten es aileleryle ssorun birerbr yasandikca es daha bi aileci oluyor

Neredeyse birebir yaşadıklarını yaşadım.onlar görüşmek isteyince bu sefer sen barışmak istemiyorsun sucluymus gibi oluyorsun. Hele bir de hamile mal asıl en büyük yaralar o zaman alınıyor.

Bana 5 yıl bitti.yapilan hiç bir şeyi unutmadım.asla da unutmam.amaaaa üzülerek söylüyorum ki görüşmek zorunda kalıyorsun.arada eş torun var.birde yıllar geçtikçe "önemsiz görmeye başlıyorsun ne dertler var salla gitsin "diyorsun.
Benim sansim eşim ailesine çok yakın bir adam değildi.ve arada 15 saat gibi bir mesafe olması.buna rağmen ilk yıllar çok huzursuzdur.allah yardimcin olsun

Neredeyse birebir yaşadıklarını yaşadım.onlar görüşmek isteyince bu sefer sen barışmak istemiyorsun sucluymus gibi oluyorsun. Hele bir de hamile mal asıl en büyük yaralar o zaman alınıyor.

Bana 5 yıl bitti.yapilan hiç bir şeyi unutmadım.asla da unutmam.amaaaa üzülerek söylüyorum ki görüşmek zorunda kalıyorsun.arada eş torun var.birde yıllar geçtikçe "önemsiz görmeye başlıyorsun ne dertler var salla gitsin "diyorsun.
Benim sansim eşim ailesine çok yakın bir adam değildi.ve arada 15 saat gibi bir mesafe olması.buna rağmen ilk yıllar çok huzursuzdur.allah yardimcin olsun

Benim esim de cok yakin degildi evlenmeden once. Aslinda halen cok yakin diyemem ama..arada bi gidip gorunelim,hal hatir sorun birbirnize,torun da mi sevmycekler demesi bile batiyo... yada bu dugun konularinda beni.suclar konusunca dayanamiyorum artik..
Konu eski bu arada,hamileligibde yasadim dogumu da ..smdi 5aylik bi kizim var. Gorelim de gorelim.diyip.duruyorlar. Gelin diyorum yok siz gelin blmem.ne ..

Oncelikle.minnos Mary e selam.. :)
Bilmiyorum ben de beceremycem sanirim.yuzlerini gormeye tahammulum yok iyyy bi de seviyomus sayiyomus gbi.. i iiij nasil olur bilemiyorum :/
Aman esim savunmazsa savunmasn aslnda o da dert degil.. kac yazar savunsa falan oluyorum o derece esime de sinirliyim..
Sadece beni ve kizimi.rahat braksinlar yeter.. kizim.artik yabancilamaya basladi sanirim.milleti...agliyor katiliyor boguk sesler cikariyor korkuyorum. Bize gelin bize gelin basimin etini yiyorlar ya.. diyorum siz gelin cocuk boyle durum bu,yook!...
Esimle de aksam ustu kavga ettik..ve kizim.hala.uyumadi cok huysuz ve huzursuz. Sallasam istemiyor meme istemiyor gezmek istemiyo evin icinde alti temiz su da icirdim saha ne yani uyumuyo ama.direniyo agliyo... cunku bizim.kavgamiz ve benim.negatif enerjim.onu etkiledi... :KK43:+

Zihniyet ne fena pes dedim okuduklarıma
Seviye diyorum sizin tek ilacınız asla sizinle samimi olmalarına izin vermeyin
Siz deyin
Ayni ortamda olsanız bile gerekmedikçe muhatap olmayın yoksa bunun hamileliği var doğumu var daha neler çektirir bu aile insana

Bu tarz yasanilanlar ne zamanunutuluyor biliyormusun cocugun olunca . Bende bana yapilanlari cok taktim cok icerledim.cocugum olunca bir nebze unuttum .ama simdide esimle takisir olduk.diyecegim o ki esinle iyiysen senin nazini cekiyor birlikte mutluysaniz inan kendini uzmene degmez.bisure daha sinir ilursun sonra unutursun.sen ogluyla mutlu ol oda catlasin

Bilmiyorum kadının doğasında mı var ama evet u nu tul mu yor. Bunu herkes biliyor öyle değil mı? Sen bu adamla evli mısın? Evet. Zorla mı evlendin? Hayır. Yuvanız yıkmak istiyor musun? Hayır. Mutlu olmak istiyor musun? Evet.
Bak güzel kardeşim; olan olmuş artık. Dünyaları versek de elde edemeyeceğimiz tek şey GEÇEN ZAMAN! Bitti artık, geride kaldı yaşananlar. Tamam unutma, ama gününü de mahvetme...bak ayda yılda bir pazarınız varmış, neye yaradı?
Maalesef evli olunca bir yerde mecbur kalıyorsun, git çocuk fenalasirsa da ben demiştim dersin.
Mesafeni bozma, kocani da kırıp daha fazla yuvana huzursuzluk sokma

Zihniyet ne fena pes dedim okuduklarıma
Seviye diyorum sizin tek ilacınız asla sizinle samimi olmalarına izin vermeyin
Siz deyin
Ayni ortamda olsanız bile gerekmedikçe muhatap olmayın yoksa bunun hamileliği var doğumu var daha neler çektirir bu aile insana
Hamilelik de gecirdim... dogum da yaptim,5aylik kizim.var,konum gecen sene actigim konuydu...smdi samimiyet kurma cabasi icindeler. Hala icim.sogumadi hala kendimi kotu hissedyorum. Hala esimle cok iyi cok mutlu olamiyoruz..

Bu tarz yasanilanlar ne zamanunutuluyor biliyormusun cocugun olunca . Bende bana yapilanlari cok taktim cok icerledim.cocugum olunca bir nebze unuttum .ama simdide esimle takisir olduk.diyecegim o ki esinle iyiysen senin nazini cekiyor birlikte mutluysaniz inan kendini uzmene degmez.bisure daha sinir ilursun sonra unutursun.sen ogluyla mutlu ol oda catlasin
Smdi 5aylik bi bebegim var. Konu eskiydi,tarihe bakarsaniz... ama yasananlar yeni sanki hala. Unutulmuyor hala uzuluyorum dusundukce hirslaniyorum ama hic bir sey de yapmiyorum gene de.,.
Evet kizim iyi ki var ,o bana herseyi bosverdiriyor simdiden.. ama halen kavga ediyoruz esimle.bu konular yuzunden.. umarim ilerleyen zamanlarda artik birakiriz hep ayni seyleri anmayi..

Bilmiyorum kadının doğasında mı var ama evet u nu tul mu yor. Bunu herkes biliyor öyle değil mı? Sen bu adamla evli mısın? Evet. Zorla mı evlendin? Hayır. Yuvanız yıkmak istiyor musun? Hayır. Mutlu olmak istiyor musun? Evet.
Bak güzel kardeşim; olan olmuş artık. Dünyaları versek de elde edemeyeceğimiz tek şey GEÇEN ZAMAN! Bitti artık, geride kaldı yaşananlar. Tamam unutma, ama gününü de mahvetme...bak ayda yılda bir pazarınız varmış, neye yaradı?
Maalesef evli olunca bir yerde mecbur kalıyorsun, git çocuk fenalasirsa da ben demiştim dersin.
Mesafeni bozma, kocani da kırıp daha fazla yuvana huzursuzluk sokma
Huzursuzluk hep var. Esim yeter artik diyo,ben yeter artik diyorum.. fedakarlik yapiyorum sen de yap diyo. Yapma o zaman napiyosun da diyorum. Ailem sana su an.napiyo da hic bisey yapmiyolar diyo ..yapacaklarini yaptilar niye ben mutsuz oldum gelinligimin icindeyken dyorum..
Laflar uzadikca uzuyo iste..
Haklisin ama nolcak ki,ben dusunsem de dusunmesem de olan oldu ve bitti. Allah daha kotu birsey vermesin...saglikli olalim falan,bebegim iyi olsun ...varsin sacma bi dugun yasamis oluyum ..

yazdıklarınızı baştan sona okudum
malesef üzülerek söylüyorum hiçbir zaman bu evlilik düzen tutmz
aynı seyleri birebir yasadım yalanı sevmem bendeki tek fark her türlü maddi seyleri severek yaptılar ama manevi olark
hicbir gün ailemi bile arayıp sormadı 10 yıllık evliyim hala ilk günkü seyler aklımda ve cocugumda var ama hiçbişeyi unutmuyorm hala aynı ailemle eşimin ailesi görüşmüyor birgün arayıp sormadılar ben size anlatsam sasarsınz böyle bir insan varmı diye.ama tecrübe ben size sunu diyeyim asla ama asal olmuyor olmayacak
hep yarım kalacak bir taraf ve eşlede aile savasına elbet giriliyor benim aileme senin annen söyle yaptı böyle deniliyor
evliliğinz malesef fiyasko olacak üzülerek söylüyorm birebir aynı seyleri yasadım ben artık esimi yetim gibi kabul ettim
Valla yorumunuzu okudum,cevap yazamadim... kafamda yankilandi durdu hep aklima geldi dedikleriniz. Smdi buldum tekrardan okudum cevaplayayim dedim..
Umutsuz vaka diyosunuz yani :KK43:
Peki 10yildir nasil davraniyorlar size, ailenizle gorusmuyolar tamam peki sizle?
Bizim de aileler küs dugunden beri hic kimse brbirinin yuzunu gormedi.
Ya aslinda bi ozur mu gelse icim sogur,herseyi desem iyce icimdekileri kussam mi icim sogur bilmiyorum... 2yildir lafini eden yok. Acaba konusulmasi mi gerek ki. Ama.konusulsa nolcak... :/

Hamilelik de gecirdim... dogum da yaptim,5aylik kizim.var,konum gecen sene actigim konuydu...smdi samimiyet kurma cabasi icindeler. Hala icim.sogumadi hala kendimi kotu hissedyorum. Hala esimle cok iyi cok mutlu olamiyoruz..
Bir tarafın fedakarlık yapması lazım ya siz unutacaksınız ya da esiniz sizi muhatap etmeyecek ailesiyle yoksa çok zor böyle evlilik yürütmek

X