Aşamıyorum. Desteginize ihtiyacım var.

Obiranne95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
418
165
29
Merhaba herkese. 3 yildir evliyim 23 aylik kizim var. Esimin ailesinin evlendiğimiz zaman yaptiklarini aşamiyorum. Ve onceden de konusulmadigi icin her türlü soku evlendigim an yaşadım. Nikahla evlendim sadece oldum olasi düğün isteğim hevesim yoktu zaten.
Ama bana ne bir bilezik, ne bir altin, ne de evime tek bir esya bile almadilar. Evimdeki her sey ikinci el ve hicbir esya zevkime gore secilmedi. 3 yil gecti ama benim icim hic sogumadi. Bu saygisizligi unutamiyorum. Sinav olarak dusunuyorum, bazen bunu dert ettigim icin utaniyorum filistinliler ne acilar cekiyor diyorum dunya malı için dertlenme diyorum ama yine basima vuruyor. Birileri evleniyor altinlar esyalar her sey yapiliyor benim içim sızlıyor resmen. Kuzenimin düğünü olucak hem cok yaninda olmak onu oyle gormek istiyorum hem de dert edicem kendime sen aptalsin diye. Siz ne dusunurdunuz yerimde olsaydiniz?

Merhaba herkese. 3 yildir evliyim 23 aylik kizim var. Esimin ailesinin evlendiğimiz zaman yaptiklarini aşamiyorum. Ve onceden de konusulmadigi icin her türlü soku evlendigim an yaşadım. Nikahla evlendim sadece oldum olasi düğün isteğim hevesim yoktu zaten.
Ama bana ne bir bilezik, ne bir altin, ne de evime tek bir esya bile almadilar. Evimdeki her sey ikinci el ve hicbir esya zevkime gore secilmedi. 3 yil gecti ama benim icim hic sogumadi. Bu saygisizligi unutamiyorum. Sinav olarak dusunuyorum, bazen bunu dert ettigim icin utaniyorum filistinliler ne acilar cekiyor diyorum dunya malı için dertlenme diyorum ama yine basima vuruyor. Birileri evleniyor altinlar esyalar her sey yapiliyor benim içim sızlıyor resmen. Kuzenimin düğünü olucak hem cok yaninda olmak onu oyle gormek istiyorum hem de dert edicem kendime sen aptalsin diye. Siz ne dusunurdunuz yerimde olsaydiniz?

Nikahtan once esyalairn 2.el alindigini bilmiyor muydunuz ya da diger seylerin?

Nikahtan once esyalairn 2.el alindigini bilmiyor muydunuz ya da diger seylerin?
Esyalari hadi dert etmiyim demistim zamanla alirim ederim nikahta takarlar bende zevkime gore gider secerim demistim. Ama nikahta hicbir sey takmadiklari gibi benim tarafimdan gelen 5-6 ceyregi de aldilar geri vermediler. Siz yasasaydiniz esyalarin ikinci el olusunu bile dert etmezken bu kadar yapiciyken bir de nikahta bir sey takmasalardi? Ne derdiniz ne yapardiniz

Esyalari hadi dert etmiyim demistim zamanla alirim ederim nikahta takarlar bende zevkime gore gider secerim demistim. Ama nikahta hicbir sey takmadiklari gibi benim tarafimdan gelen 5-6 ceyregi de aldilar geri vermediler. Siz yasasaydiniz esyalarin ikinci el olusunu bile dert etmezken bu kadar yapiciyken bir de nikahta bir sey takmasalardi? Ne derdiniz ne yapardiniz
Bana da 1 ceyrek dahi takilmadi.

Ama eşimin basina kakmadim, cunku bu ailenin okuzlugu esinizin kabahati degil. Yani siz de esinizin basina kakmayin, onla geciminiz huyu suyu iyiyse bosverin.

Bana da 1 ceyrek dahi takilmadi.

Ama eşimin basina kakmadim, cunku bu ailenin okuzlugu esinizin kabahati degil. Yani siz de esinizin basina kakmayin, onla geciminiz huyu suyu iyiyse bosverin.
Bende basina kakmiyorum. Çünkü evliligimize zarar vermek istemiyorum. Ama ailesinin saygisizliginin da bilincinde olmasini istiyorum. Normal karsilamamali

Bende basina kakmiyorum. Çünkü evliligimize zarar vermek istemiyorum. Ama ailesinin saygisizliginin da bilincinde olmasini istiyorum. Normal karsilamamali

Bunu esiniz kendisi istemedikce yapamazsiniz, burada en az bin tane benzer konuda erkek kisisinin ailesinin okuzluklerini idrak edememesi tartisildi. Olmuyor yani, kendi bunu bilecek, idrak edecek, siz ne yaparsaniz yapin o gormez kendi istemedikce.

2.el koltukla ve bir lira dahi takilmadan o da evlendi sizle birlikte, umursuyor mu? Muhtemelen hayir, yoksa siz böyle dert etmezdiniz bence.

Bilincidedir.
Türkiyede doğan ve yaşayan her Erkek "altin takildiğini" biliyor.

Ekmeğine göre Köfte dersin olur biter.

Hiç kimse evine yerleşirken ikinci el eşya ya da zevkine hitap etmeyen bir eşya satın almak istemez. Biz gençlerin de bütçeleri belirli bir yere kadar yetebiliyor. Ailelerin bu zamanlarda destek olması çok önemli. Maddi durumları yetmemiş olabilir desem de size hiç bir takı takılmamasını çok garipsedim. Aynı şekilde takılan takıları da sizden almalarını, düğün yapılmamış bir masraf yok ortada neye göre altınlarınızı aldılar ve eşiniz neden bu duruma ses çıkarmadı?

Bunu esiniz kendisi istemedikce yapamazsiniz, burada en az bin tane benzer konuda erkek kisisinin ailesinin okuzluklerini idrak edememesi tartisildi. Olmuyor yani, kendi bunu bilecek, idrak edecek, siz ne yaparsaniz yapin o gormez kendi istemedikce.

2.el koltukla ve bir lira dahi takilmadan o da evlendi sizle birlikte, umursuyor mu? Muhtemelen hayir, yoksa siz böyle dert etmezdiniz bence.
Evet cok haklisiniz. Onemsemedigi icin dertleniyorum. Gelinligime kadar kendim aldim ben nasil bu kadar saf oldum. Akilli insanimdir aslinda cahil de degilim ama o anlari yasarken sanki basiretim baglanmisti. Simdi dönüp baktigimda evlenmezdim dedigim bir evlilik icerisindeyim. Eşimin artilari fazla onlari dusunup kendimi yatistirmaya calisiyorum ama baskalarinda duydukca ozellikle deliriyorum resmen.

Hiç kimse evine yerleşirken ikinci el eşya ya da zevkine hitap etmeyen bir eşya satın almak istemez. Biz gençlerin de bütçeleri belirli bir yere kadar yetebiliyor. Ailelerin bu zamanlarda destek olması çok önemli. Maddi durumları yetmemiş olabilir desem de size hiç bir takı takılmamasını çok garipsedim. Aynı şekilde takılan takıları da sizden almalarını, düğün yapılmamış bir masraf yok ortada neye göre altınlarınızı aldılar ve eşiniz neden bu duruma ses çıkarmadı?
Benim gibi zirvesi yok degil mi ben etrafımda hic gormedim benden ötesini yasayip evleneni.

Altinlari alma sebepleri şu, kendi evlerinin üstünde ev vardı ama ev sivali penceresiz vs. Duruyordu. Pimapen, parke ve mutfak dolaplari yapildi eve. 2021 yili icin 14 bin tl harcadilar. Karsiliginda da nikahta takilan ceyreklerimi aldilar. Kendileri gram bile takmadan benim tarafimdan gelen ceyreklere goz diktiler. Hatta su an onlara 7 bin tl borcumuz var. Altinlar evin masrafını karsilamadigi için. Ve ev orman icinde bir ev. Artik orda oturmuyoruz ev boş duruyor. Depremzedeler ihtiyac sahiplerinin bile oturmak istemedigi bir muhit. Ulaşım vs hicbir sey yok. Altinlar da gitti ev icin ceyreklerim de gitti. Nasil erkek adam evlendirdi bu insanlar hic mi gelenek gorenek bilmezler nefret ediyorum hepsinden

Bilincidedir.
Türkiyede doğan ve yaşayan her Erkek "altin takildiğini" biliyor.

Ekmeğine göre Köfte dersin olur biter.
20 yasinda genc çocuk da evlendirmediler ustelik. 31 yaşında bir adam evlendirdiler. Ama altın gereksizmis. Elde ne varsa onu kullanmak lazimmis. Bana zevkime gore tabak canak bile aldirmadilar ya

şimdi gidin evinizi baştan düzün?
O zaman düşünemediniz şimdi düşünün? o zaman sesinizi çıkaracak baktınız yapmıyorlar atacaktınız nişanı.
şimdi üzülüp gücenmenin zamanı geçmiş boşa söylenmeyin kuzeninizin düğün hazırlıklarında da gözünüz kalmasın.
düğün dernek ev köy dizemeyen adamı koca diye almayacaktınız :)
sert oldu ama öyle maalesef

şimdi gidin evinizi baştan düzün?
O zaman düşünemediniz şimdi düşünün? o zaman sesinizi çıkaracak baktınız yapmıyorlar atacaktınız nişanı.
şimdi üzülüp gücenmenin zamanı geçmiş boşa söylenmeyin kuzeninizin düğün hazırlıklarında da gözünüz kalmasın.
düğün dernek ev köy dizemeyen adamı koca diye almayacaktınız :)
sert oldu ama öyle maalesef
Yok sert olsun zaten ben kendime ayri onlara ayri kufrediyorum sizde yuklenebilirsiniz. Cocugumu az daha büyütüp ise girip yapacağım. Ya da daha fazla bu durumu sindiremeyip adami bosayip annemin yanina donecegim. Zamanla gecer sinirim diyorum geçmiyor ilk gunku gibi taze her sey.

Ama bana ne bir bilezik, ne bir altin, ne de evime tek bir esya bile almadilar. Evimdeki her sey ikinci el ve hicbir esya zevkime gore secilmedi. 3 yil gecti ama benim icim hic sogumadi. Bu saygisizligi unutamiyorum. Sinav olarak dusunuyorum, bazen bunu dert ettigim icin utaniyorum filistinliler ne acilar cekiyor diyorum dunya malı için dertlenme diyorum ama yine basima vuruyor. Birileri evleniyor altinlar esyalar her sey yapiliyor benim içim sızlıyor resmen. Kuzenimin düğünü olucak hem cok yaninda olmak onu oyle gormek istiyorum hem de dert edicem kendime sen aptalsin diye. Siz ne dusunurdunuz yerimde olsaydinizHerşey zamanla rayına oturacak
herşey zamanla rayına oturur.kapını kapatıp evinde eşinle ve çocuğunla başbaşa,huzurlu ve mutluysan geçmişi bırak.emin ol eşin herşeyin farkındadır ancak anne babası bişey diıyemez.Zamanı gelir ve konuşur .tecrübe ile sabit.sen sadece sabırlı ve eşine herzaman sevgi dolu ol

Yok sert olsun zaten ben kendime ayri onlara ayri kufrediyorum sizde yuklenebilirsiniz. Cocugumu az daha büyütüp ise girip yapacağım. Ya da daha fazla bu durumu sindiremeyip adami bosayip annemin yanina donecegim. Zamanla gecer sinirim diyorum geçmiyor ilk gunku gibi taze her sey.
Eşiniz ne iş yapıyor? Maddi durumunuz nedir? Hâlâ size yapılmamış bir şeyi kendi başınıza üstlenmeye çalışıyorsunuz gibi geldi bana o yüzden soruyorum.

Ben şunu anlamadım neden 7 bin lira borcunuz var onlara. Ev yaptırıcaklarsa kendi sorunları. Hem altınlarınızı almışlar ne hakla. Vermemeliydiniz kesinlikle.

X