Aşamıyorum. Desteginize ihtiyacım var.

Evet durum cok iyi değil malesef
Anlıyorum. Eşinizin durumu iyi değilse, yapacak durumu yoksa ve aranız iyiyse bu kini bir yere bırakın ve önünüze bakın. Eşinizin ailesiyle aranızda mesafe vardır diye düşünüyorum ama yoksa da mesafe koyun. Çalışıp eşyaları tekrar almak sizin keyfinize kalmış. Umarım sizin için her şey güzel olur 🌸

Merhaba herkese. 3 yildir evliyim 23 aylik kizim var. Esimin ailesinin evlendiğimiz zaman yaptiklarini aşamiyorum. Ve onceden de konusulmadigi icin her türlü soku evlendigim an yaşadım. Nikahla evlendim sadece oldum olasi düğün isteğim hevesim yoktu zaten.
Ama bana ne bir bilezik, ne bir altin, ne de evime tek bir esya bile almadilar. Evimdeki her sey ikinci el ve hicbir esya zevkime gore secilmedi. 3 yil gecti ama benim icim hic sogumadi. Bu saygisizligi unutamiyorum. Sinav olarak dusunuyorum, bazen bunu dert ettigim icin utaniyorum filistinliler ne acilar cekiyor diyorum dunya malı için dertlenme diyorum ama yine basima vuruyor. Birileri evleniyor altinlar esyalar her sey yapiliyor benim içim sızlıyor resmen. Kuzenimin düğünü olucak hem cok yaninda olmak onu oyle gormek istiyorum hem de dert edicem kendime sen aptalsin diye. Siz ne dusunurdunuz yerimde olsaydiniz?
Bunun için çok geç olmuş ve bitmiş bir şeyleri içine atıp bu şekilde dert etmek ancak sana ve ilişkinize zarar verir hasta eder sal gitsin mutlu olmaya bak hayat herkes için aynı şeyleri sunmaya biliyor

Yerinizde olsaydım eğer mümkünse çocuğumu anneme bırakır hemen işe girerdim. Sonra psikolojik olarak rahatlamak için psikolog veya psikiyatristten destek alırdım. Eksik olan neyim varsa kendi emeğimle tamamlardım. Mümkün olduğunca eş ailesiyle az görüşürdüm. Eşimle, çocuğumla mutluluğuma odaklanırdım. Olan olmuş artık hiç bir şeyi geri döndüremezsiniz. İstediğiniz kadar düşünün, başkalarına imrenin hiç biri çözüm değil. Başkalarının ne yaşadığı, neye sahip olduğu beni ilgilendirmez. Ben kendi hayatımı nasıl daha güzelleştiririm, geliştiririm, geleceğime yatırım yaparım, bugünü iyi değerlendiririm diye düşünürüm. Madem böyle istekleriniz vardı neden eş seçiminizi ona göre yapmadınız ? Eşinizin iyi olduğunu söyleyeceksiniz ancak istekleriniz hala aklınızda ve sizi yıpratıyor. Demek ki eşinizin iyiliği çok da önemli değilmiş sizin için. Kusura bakmayın ama bence siz evlenirken, evlenmiş olmak için her şeye göz yumdunuz ve şimdi de pişmansınız. Bunun için yapılabilecek tek şey hayatınızı başkalarından geleceklerle şekillendirmek yerine ipleri elinize almak. Durumunuzla yüzleşin ve harekete geçin. Yoksa daha çoook üzülürsünüz.

Merhaba herkese. 3 yildir evliyim 23 aylik kizim var. Esimin ailesinin evlendiğimiz zaman yaptiklarini aşamiyorum. Ve onceden de konusulmadigi icin her türlü soku evlendigim an yaşadım. Nikahla evlendim sadece oldum olasi düğün isteğim hevesim yoktu zaten.
Ama bana ne bir bilezik, ne bir altin, ne de evime tek bir esya bile almadilar. Evimdeki her sey ikinci el ve hicbir esya zevkime gore secilmedi. 3 yil gecti ama benim icim hic sogumadi. Bu saygisizligi unutamiyorum. Sinav olarak dusunuyorum, bazen bunu dert ettigim icin utaniyorum filistinliler ne acilar cekiyor diyorum dunya malı için dertlenme diyorum ama yine basima vuruyor. Birileri evleniyor altinlar esyalar her sey yapiliyor benim içim sızlıyor resmen. Kuzenimin düğünü olucak hem cok yaninda olmak onu oyle gormek istiyorum hem de dert edicem kendime sen aptalsin diye. Siz ne dusunurdunuz yerimde olsaydiniz?
Canım bende senden aynı durumdan müzdaribim başta bize herşey yapilacakti bize hatta biz düğün vs istemedik onun yerine parasını verin dedik ve hiç birsekilde hiç birşey takmadilar durumları olduğu halde bizim ailelerimiz istemiyordu bizde kendimiz evlendik eşim ayrı eve cikacagimizi söyledi sıfır daireyi yeni kiraya verdikleri için cikartamadilar kiracıyı 9 ay beraber yaşadım nolmalde böyle dusuncesiz biri değildim hep ilerimi düşünüp ona göre hareket ederdim ama gözüm kör olmuştu kiraci 9 ay sonra çıktı bizde kendi evimize geçtik yan taraflarında oturuyorum hala evimzde doğru düzgün esyamiz yok kendi cabamizla yapiyoruz bende hazdemiyodum hala bazen düşünüyorum. Ve artık umursamiyorum diğer çocukları evlendiğinde aynı şekil olmicak herşey yapilacak bunun bilincindeyiz eşimle eşim ailesinin gerçek yüzünü gördü mesafeyi koydu bana yetti bu kadarı yapmasınlar ben ne kaybederim çok. Çok esyasiz hiç birşey yapilmamis herşey içimde ukte olmuş olur kendileri utansinlar sağlık en önemlisi kendimi yiprattimda elime ne geçti sağlığımdan olurum şuan anne olmak istiyorum ama olamıyorum stresde. Uzak durmam gerek bende Allah'a havale ettim

X