Asansör kullandırmayan yönetici

Misafirleri falan gelmeyecek herhalde kargocuyu falan geçtim de. 😒 ev sahibi yeni satın almamış da yönetici yeni geldi o yeni sayın aldı evi almaz olasıca🫥

Yanıt veren herkese teşekkür ederim. Biz de aidat vermeyiz o zaman gibisinden konuşmuş eşim. Vereceksiniz mecbur demiş bir de ahmak herif. Şimdi aidat vermessek haklıyken haksız duruma düşeriz. Bi arkadaşım kat malikleri sonradan yaptırdıysa haklı olabilir demiş. Söylediği gibi o şekilde yapılmış asansör. Yarın zabıtaya sorup öğreneceğim. Babam da vaktiyle yöneticilik yaptı. Bozulan asansör yapılmadı para toplanmadığı için. Şikayetçi olmuş komşumuz 5bin lira gibi bi ceza kesildi. Apartmandaki herkes ödedi onu iki üç sene önce. Böyle bi hakkı yoksa şikayetçi olacağım. Hayır böyle bi hakkı vardıysa bile insan kapı komşusuna böyle bi muamele yapar mı anlamıyorum. Adam yıllarca bu şekil söz sahibi olmayı beklemiş herhalde. Çok komik. Çok sinir bozucu.
Yooo siz de tutanak tutup aidatlar düzgün kullanılmıyor diye şikayet edersiniz. Bana ne benim kullanmadığım asansörden? Var ya böyle ibidik, gerizekalilar.

Misafirleri falan gelmeyecek herhalde kargocuyu falan geçtim de. 😒 ev sahibi yeni satın almamış da yönetici yeni geldi o yeni sayın aldı evi almaz olasıca🫥

Halamın evide asansör kartlı misafir gelince karta basıp gönderiyor, sonra bizi yukarı çekiyor 😀 ama o asansör biraz değişik. Başka şans yok karttan başka.

Bu olay bizim apartmanda da var. Vakti zamanında müteahhit asansör yapacakmış hatta kabini ve kapısı da var 🤣 ancak toprak sahibininde bir miktar para vermesi gerekiyorken vermemiş ve asansöre mekanizma yapılmamış. O gündem beri belirli aralıklarla konu hortluyor. Toprak sahibi parayı vermediği için tüm masrafı ona yaptırmaya çalışıyorlar tabi ki kabul etmiyor. En son kartlı sistem uygulayalım parayı veren binsin dediler ama bu seferde toprak sahibini katmak istemiyorlar çünkü olayın kilit noktası o . Hâlâ bir çözüme kavuşamadık 1996'dan beri 🤣 üstelik hepsinin de yaşı ilerledi ve aslında hepsinin asansöre ihtiyacı var . Çözümleri ise birbirlerine söylenmek 😒
Ay aklıma geldi ek yapayım. Ayrıca bizim bir de otopark mevzumuz var vakti zamanında otopark için güvenlik sistemi, kapı vs. harcaması yapılmıştı ve bazı daireler mantıklı bulmamıştı onlardan para alınmadı ama otoparkı da kullanamıyorlar mesela onların kiracıları da kullanamıyor. Sizde en büyük sorun bu manyaklardan 1 tane olması bizde 1den fazla olduğu için birbirlerini ısıramıyorlar da biraz dengeleniyor.

Son düzenleme:
Hanımlar merhaba. Akşam akşam cinlerim tepeme çıktı bilgisi olan bi arkadaşım beni aydınlatabilir mi? Küçük bi ilçedeyiz, bi apartman dairesinde kiracı olarak kalıyoruz. Yakın zamanda yöneticimiz değişti ve asansör bi süre kullanım dışı durdu. Sonra baktık kartlı sisteme geçilmiş. Biz de kart talep ettik. Neymiş efendim bizim ev sahibimiz vaktiyle asansör ücreti vermemiş biz kullanamazmışız. Bu arada geçen yaz ev alıp geldi yerleşti buraya bu adam. Asansör ücreti ödenmemesi yıllar önce olan bi olaymış. Geçmiş gitmiş. Her ay aidatımızı ödememiz dışında bi problem yok. Ödediğimiz aidat sadece asansör için zaten. Temizlik vs herkes kendi kapısının önünü temizliyo. Temizleyen eden de yok. Bu adamın bize asansör kullandırmamaya hakkı var mı ya bahsettiği sebepten? Zabıtaya şikayet edeceğim çünkü. 2 aylık bebeğim var 3. Kattan elimde bebek arabası mı taşıyacağım hastanesi var aşısı var bilmemnesi var. Rica ederim bilgisi olan bi arkadaşım beni aydınlatsın.
Yönetim planını isteyin bina yapılırken devlet tarafından zorunlu yapılan plandır. Yönetim planında ücret ödemeyen mal sahibi asansör kullanamaz ibaresi yer alıyorsa (böyle birşey imkansız) ozaman kullanmam deyin. Ama ortak bir alanın kullanımı yasaklanması kanunen yasaktır. Kart olayına bütün mal sahiplerin onayını alarak mı devreye sokmuş onaylı imza isteyin hangi hakla tek başına karar vererek böyle birşeye kalkışabilir. Ayrıca zamanında para verilmedi ise ihtar çekerek icra yoluyla istenmesi gereken ücreti kiracıya mal edemezler.

Çok açıklayıcı oldu herkese çok teşekkür ederim. Hakkımızı arayacağız inşallah. Baktık güzellikle olmuyor şikayet ederiz tüm apartmana ceza kesilir, ben kendi payıma düşeni öderim problem değil, diğer dairelere kendisi açıklamasını yapar artık, alsın herkesi karşısına. Sanmıyorum ceza vs gelirse diğerleri ödesin. Uğraşsın dursun😏

Bu ne ya siz kraliçe elizabethin glasgow daki şatosunu mu kiraladınız altı üstü küçük bir ilçede apartman yani kart sistemli asansör ne 😐 yöneticinizle konuşun durumunuzu anlatın olmazsa davacı olacağınızı söyleyin muhtemelen geri adım atar.

Hanımlar merhaba. Akşam akşam cinlerim tepeme çıktı bilgisi olan bi arkadaşım beni aydınlatabilir mi? Küçük bi ilçedeyiz, bi apartman dairesinde kiracı olarak kalıyoruz. Yakın zamanda yöneticimiz değişti ve asansör bi süre kullanım dışı durdu. Sonra baktık kartlı sisteme geçilmiş. Biz de kart talep ettik. Neymiş efendim bizim ev sahibimiz vaktiyle asansör ücreti vermemiş biz kullanamazmışız. Bu arada geçen yaz ev alıp geldi yerleşti buraya bu adam. Asansör ücreti ödenmemesi yıllar önce olan bi olaymış. Geçmiş gitmiş. Her ay aidatımızı ödememiz dışında bi problem yok. Ödediğimiz aidat sadece asansör için zaten. Temizlik vs herkes kendi kapısının önünü temizliyo. Temizleyen eden de yok. Bu adamın bize asansör kullandırmamaya hakkı var mı ya bahsettiği sebepten? Zabıtaya şikayet edeceğim çünkü. 2 aylık bebeğim var 3. Kattan elimde bebek arabası mı taşıyacağım hastanesi var aşısı var bilmemnesi var. Rica ederim bilgisi olan bi arkadaşım beni aydınlatsın.
Aidatı odemenizin sebebi nedir? Asansörü kullanmadığımız için aidat ödemiyoruz demek zor mu?

Sizin olay ev sahibi ile gibi geliyor, bence asıl onunla çözmeye çalışın
Cunku yıllık bakım ücretleri vs de var, asansör bakımı ve yönetmeliği ayrıntılı bir konu. Asıl adam sizi kandırmış ne güzel dünya hem para ödeme hem kira al hem kiracı ugrassin

Madem aidat asönsör için ödemeyin o zaman. Başka tamirler için faturayı getirsinler payınıza düşeni ödeyin geçin.

çok gıcık bi durum ama, ev sahibiniz apartmandan daire aldığında apartmanda asansör yok diyelim, ev sahibiniz haric herkes para verip yaptırdı, ev sahibiniz ben kullanmıycam dedi para vermedi ki bu nasıl bi kafa. neyse, cok sinsice bi davranış size karşı ama, sonçta ev sahibinizin hakkı yok asansörde mantıken. adam size dese ki böyle böyle apartmanda millet zamanında bissürü para verdi asansör için sizin ev sahibi vermedi, siz de aidat vermeyin benim için sorun yok dese haksız da olmayabilir. ama köylü kurnazlığı yani. ev sahibinizden ödeme falan beklerler muhtemelen. o dönemdeki odemeye eş meblağ. ev sahibinizle çözeceksiniz yani gibi duruyor. bi hukuki hakkınızı öğrenin. apartman bakım ücreti falan verdinz mi yada diğer kat malikleri verdi mi?

Yöneticiniz işgüzarlık yapmış, yasal haklarınızı araştırın. Ben asansörü kendisi yaptırdı sanmıştım ilk okuduğumda.

duymuştum ama bu kadar manyak yönetici ilk kez görüyorum.
sanki ücretsiz Büyük klübe girmek istiyorsunuz.

6 katlı apartmanda 6 aile yaşıyor zaten. Geri kalan tüm daireler boş. Komşuluk etmeye niyeti yok herhalde adamın böyle ağa ağa konuşuyor. İnsan olsaydı kendinin olmadığı bi vakitte olan bi meseleyi şimdi getirip önümüze koymazdı. Hadi vaktiyle problem yaşadığı adamlardan biri olsa anlayacağım. Ama 10 senelik mesele. Kendisi daha bu baharın taşındı evi satın alıp. Apartman adabından bihaberler zaten. Gecenin 3üne kadar gürültüleri paptırtıları bitmiyor. Bebekli olan bizim o kadar gürültümüz olmuyordur. Allah bildiği gibi yapsın gece gece kendine ah ettiriyor ya!
Yeni taşınan birisi. Bu adamı kim yönetici yaptı ki? Gürültü de yapıyorsa ve başka daireler de şikayetçiyse el birliğiyle şikayetçi olun. Dağ ayısı.

O zaman aidatı ödemeyin. Şikayetçi olun polise falan bir şekilde. Cazgır olursanız mecbur kartı verir. Zabıta ve polisle sonuç alamazsınız ama gözü korkar en azından. Mahkemeye vermek gerekir sanırım. Ama siz yine de şikayetçi olun ki korksun.

Ev sahibinizi arayıp durumu anlatın, borcunu ödemedigi taktirde sizin odeyeceginizi ve bu tutarı depozitodan düşeceginizi soyleyin. Boyle bir seyle ne zabıtasi uğrasır, ne de başka kimse. Dava etmeye kalksanız yine siz uğrsacaksınız, bekleyeceksiniz fln.

Mahkemeye vermekle korkutun veya ev sahibiyle konusun bizim apartmanda da kiracılar var aidat kiracıya asansör ücreti ev sahibine ait

Tabii ki yok. O zaman aidat vermeyi de siz kesin. Ev sahibinizle sorunu varsa sizi ilgilendiren bir durum yok ki. Edin şikayetinizi de süreç nasıl olur bilemem.

X