Yöneticinin beni azarlaması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstemeyenlerin ve yöneticinin kiracı olması ile sizin ev sahibi olmanız arasındaki bağlantıyı veya farkı göremedim? İnsanlar kiracı diye bedava oturmuyor ki, onların da sizin kadar hakları var her şeye. Yani bir dert anlatacaksınız altı üstü, işi kiracı ve ev sahibi gibi sanki kast sistemi, toplumsal sınıflandırma gibi tuhaf bir hale getirmeye ne gerek vardı? Kiracı ise neden çekip gitsin? Bu kadar güvenmemek lazım mala mülke ya, bi yangına bi depreme bakar uçup gitmesi.

Kiracının sizden az hakkı yok o bina içinde bilmem farkında mısınız? İnsanlar paralarını ödeyip yaşıyorlar orada. Kafanıza göre kimseyi bir yere göndermesiniz. Bu ne şımarıklık?
Apartmanda kedi beslemeyi de burada okuyorum. Saçmalıktan başka birsey değil. Kedilere bakmak isteyen ya disarida yapacak bunu ya evine alacak. Ortak alanda kafanıza göre iş yapamazsınız.

Mamayı nereye koyarsanız kediler oraya alışır, evet hava soğuk ancak çoğunluğun kararına saygı duymanız gerekiyor.

Apartmanımızın köpeğini kış geceleri içeri alırız ama mama kapları dışarıdadır. Bir tek komşu bile korkuyor olsa saygı duyar, başka çözüm yolu arardım.
Yazın serin oluyor diye açık camlardan bina içine kediler girmişti, paspaslar + bebek arabaları hep kedi tüyü olmuştu, ki bir hayvansever olarak ben bile rahatsız olmuştum.

Kiracılar, biz ev sahiplerinin beslemesi değiller; parasını ödedikleri ev ve apartmanda söz hakkı sahibidirler. O üslubunuz çok çirkin.

Ya kendimi bildim bileli sokakta kedi bakarim, kedileri hic apartmana almadim, bu cok saygisizca, herkes kabul etmeyebilir, bunun kavgasini stresini de yasamak istemedim. Kedi klubeleri yaptim, son evim mustakildi, isi pompasinin odasini, kikeri kisin soguklarda kedilere tahsis ettim, doguran orda dogurdu, ama herkesi rahatsiz etmeye cekinirim ben. Ortak alana girip cikiyo cunku hayvan.
Bizim apartmani iki kere pire basti karşı komşumuz yüzünden.
İlaçlama parasını ondan aldılar.
Her defasında iki kere ilaçlandi ama illallah etmiştik gerçekten.
Sonra baktı ki olmuyor bıraktı bodrum kata kedi sokmayi

Sizin inatlaşmada olan kedilere olacak. Ya toplatırlarsa kedileri? Ya da biri çıkıp toplayıp dağa bayıra atarsa.
Kedilerin iyiliği için uzlaşma yoluna gidin. Başka bir çözüm bulalım diyin yöneticiye. Apartmanın yanında falan yer yapın ucuz kulubeler var alıp koyun orda besleyin

Sokagakedi evi koyun ev sahibisiniz diye kendinizi cok onemli ust duzey birisi saniyorsunuz heralde insanlar kedilerin sorun olacagini dusunememis olabilirler sizin tavriniz nekadar zorbaca istediginiz kadar cirkinlesin yani ne sacma bi konu ve kendini hakli gorme cabasi

Ne kadar temizleseniz de koku oluyor , olacaktır. Kokudan rahatsız olmasa da sesten veya tamamen hayvanlardan rahatsız olacak olanlar illa ki oacaktır .İnsanların başta kabul etmesi sonradan rahatsız olmayacakları anlamına gelmiyor. Toplu yaşam alanlarında ortak alınan kararlar geçerlidir. Bırakın şu kiracıların olduğu nezih olmayan binayı . Hem canım kiracıda kimmiş ev sahibi varken değil mi? Bir de kiracılardan biri yönetici olmuş utanmadan... Bence siz maddi gücünüzde varmış malum, kiracı da değilsiniz müstakil bir eve çıkın hayvanlara da dilediğiniz gibi bakın . İnsanlar böylece hem kedilerden hem de bu zihniyetteki komşularından kurtulur.

Bizim apartmani iki kere pire basti karşı komşumuz yüzünden.
İlaçlama parasını ondan aldılar.
Her defasında iki kere ilaçlandi ama illallah etmiştik gerçekten.
Sonra baktı ki olmuyor bıraktı bodrum kata kedi sokmayi
Ya en guzeli belediyeler buldugunu kisirlastiricak, sokaklarda telef oluyolar, hele bebeklere hic kiyamiyorum, hasta oluyorum uzuntuden, boyle de hisli bi insanim 😐

Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce yeni ev alarak bu binaya geldik. Diğer binamız daha nezih muhit olarakta biraz daha üst seviye yaşam alanı olan bir muhitti. Evler 4 5 milyon civarında olan bir semtti. O apartmandaki insanlarla asla sorun yaşamadım, otomatik kapıyı sürekli hayvanlara açardık, girişte 3 adet oda 2 adet depo bulunuyordu bu depolardan birisini hayvanlara ayırmıştık yemek kum kapları su vs duruyordu ve düzenli olarakta beslediğimiz kediler vardı. Bazıları doğurmuştu. Bina aidat toplarken bu hayvanların yem ve gerektiği zaman aşı/ kısırlaştırma tarzı ücretlerini de topladığımız ve asla 40 daireden 1 dairenin bile rahatsız olmadığı bir durumdu.
Gel gelelim bu apartmana, kapıya arabalar park ediyor kediler üstüne çıkıyor ister istemez sıcak motorları diye. Araba sahipleri kovuyor. Bu apartman girişinde de 3 4 adet oda var. Yöneticiye ısrarla tüm temizliği ve masrafı üstlsnme ile o odayı açtırdık eşimle. Yeniden kediler için yemek su bıraktık otomatik kapıya da yazı yapıştırdık izin alarak. İçeride kedilerin beslendiğini, kedi gördükleri zaman açmalarını rica ettik. Bu birkaç hafta böyle devam etti sorun yok kediler alıştı. Oda dış kapının hemen yanında ve kediler inanın gece zaten girmiyor. Acıktıklarında geliyorlar. Yemeklerini yiyip gidiyorlar çokta değil 3 4 adet kedi var sadece yavru falan da yok.

Yönetici birkaç gün önce eşimi arayıp o odayı kapatacağını söylemiş .ki orası için ilave elektrik ödüyoruz. Ben düzenli inip temizliğini yapıyorum hiç bi daireden destek ücret mama talebinde bulunmuyorum. Kapıya koysam çocuklar tekmeliyor. Daire sahipleri kapıya dadanmasın diye atıyor. Ve özellikle araba sahipleri arabamızı tırmalıyor diye bahane uyduruyorlar ki bizimde arabamızın üstüne çıkıyolar bu çok normal sıcak hissettikleri için. Eşimde yöneticiye öncesinde sorun yoktu kediler alıştı o halde otopark girişine yapalım bunu diye öneride bulunmuş.( Otoparkımız kapalı kapıları çalışmıyor 6 ay sonra yaptırılacak ) yönetici birşey dememiş beni aradı öncelikle hakkını yiyemem güzellikle o odayı boşaltmamı rica etti. Bende yöneticiye o oda için aidatıma ilave olarak bir ücret zaten ödediğimi belirttim. Sonrasında ben kabul etmeyince işler çirkinleşti istemeyenler var tarzı şeyler söylendi. Bende kiracı iseler çıkıp gitmelerini, daire sahibi olduğumu beslemek için izin aldığımı bir oda kurduğumu asla boşaltmayacağımı söyledim. Sonrasında da şikayeti olan daire aracılığınız ile değil bizzat benimle görüşsün o hayvanlar onlara ne zarar vermiş diyerek savundum. Tabiki iş çirkinleşiyor daha da. Akşam üzeri eşim görüyor ki tüm mama kapları kapıya çıkarılmış mamalar yerlere dökülmüş. Tekrar indim iş inada bindi sonuçta. Sinirle odanın kilidini aldım tamamen çıkarttım artık her ne için kullanacaklarsa kilitsiz kullanmak zorundalar hiçte umrumda değil. Belediyeyi arayıp kedileri burdan toplatacaklarını söylüyorlar. Bu yönetici burda kiracı tamda alt katımda. Şeytan diyor ki sende çirkinleş iyice inada binsin iş. Artık iyice kafamın tası attı o kedileri asla binaya sokmuyorlar. Birbirimize girmemiz an meselesi. Toplatabilirler mi bu kedileri gerçekten ? Ve tekrar söylüyorum o odayı kedilere ayırmak için yönetici herkesle konuştu kimse bir sorun çıkartmadı birazda arabalarını koruma amacıyla arabadan uzak olsunlar nerde olursa olsunlar niyetiyle başta kabul etmişlerdi. Şimdi soğuk kapıya dadanınca kapıları kapattılar kedilere resmen. İçim cız ediyor inip içeri alsam yöneticiyle tekrar kavga edeceğimizi biliyorum
Ben sizi hiç haklı bulmadım kusura bakmayın. Hepimiz hayvanseveriz Allah'ın sessiz kulları fakat herkes binasında bahçesinde kapı önünde kedi köpek görmek zorunda değil kiracı ise çıkıp gitsinler tabiri de çirkin geldi bana . Saygı duymak zorundasınız eski binanızla karıştırmayın derim her yerin kuralı.farkli .

Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce yeni ev alarak bu binaya geldik. Diğer binamız daha nezih muhit olarakta biraz daha üst seviye yaşam alanı olan bir muhitti. Evler 4 5 milyon civarında olan bir semtti. O apartmandaki insanlarla asla sorun yaşamadım, otomatik kapıyı sürekli hayvanlara açardık, girişte 3 adet oda 2 adet depo bulunuyordu bu depolardan birisini hayvanlara ayırmıştık yemek kum kapları su vs duruyordu ve düzenli olarakta beslediğimiz kediler vardı. Bazıları doğurmuştu. Bina aidat toplarken bu hayvanların yem ve gerektiği zaman aşı/ kısırlaştırma tarzı ücretlerini de topladığımız ve asla 40 daireden 1 dairenin bile rahatsız olmadığı bir durumdu.
Gel gelelim bu apartmana, kapıya arabalar park ediyor kediler üstüne çıkıyor ister istemez sıcak motorları diye. Araba sahipleri kovuyor. Bu apartman girişinde de 3 4 adet oda var. Yöneticiye ısrarla tüm temizliği ve masrafı üstlsnme ile o odayı açtırdık eşimle. Yeniden kediler için yemek su bıraktık otomatik kapıya da yazı yapıştırdık izin alarak. İçeride kedilerin beslendiğini, kedi gördükleri zaman açmalarını rica ettik. Bu birkaç hafta böyle devam etti sorun yok kediler alıştı. Oda dış kapının hemen yanında ve kediler inanın gece zaten girmiyor. Acıktıklarında geliyorlar. Yemeklerini yiyip gidiyorlar çokta değil 3 4 adet kedi var sadece yavru falan da yok.

Yönetici birkaç gün önce eşimi arayıp o odayı kapatacağını söylemiş .ki orası için ilave elektrik ödüyoruz. Ben düzenli inip temizliğini yapıyorum hiç bi daireden destek ücret mama talebinde bulunmuyorum. Kapıya koysam çocuklar tekmeliyor. Daire sahipleri kapıya dadanmasın diye atıyor. Ve özellikle araba sahipleri arabamızı tırmalıyor diye bahane uyduruyorlar ki bizimde arabamızın üstüne çıkıyolar bu çok normal sıcak hissettikleri için. Eşimde yöneticiye öncesinde sorun yoktu kediler alıştı o halde otopark girişine yapalım bunu diye öneride bulunmuş.( Otoparkımız kapalı kapıları çalışmıyor 6 ay sonra yaptırılacak ) yönetici birşey dememiş beni aradı öncelikle hakkını yiyemem güzellikle o odayı boşaltmamı rica etti. Bende yöneticiye o oda için aidatıma ilave olarak bir ücret zaten ödediğimi belirttim. Sonrasında ben kabul etmeyince işler çirkinleşti istemeyenler var tarzı şeyler söylendi. Bende kiracı iseler çıkıp gitmelerini, daire sahibi olduğumu beslemek için izin aldığımı bir oda kurduğumu asla boşaltmayacağımı söyledim. Sonrasında da şikayeti olan daire aracılığınız ile değil bizzat benimle görüşsün o hayvanlar onlara ne zarar vermiş diyerek savundum. Tabiki iş çirkinleşiyor daha da. Akşam üzeri eşim görüyor ki tüm mama kapları kapıya çıkarılmış mamalar yerlere dökülmüş. Tekrar indim iş inada bindi sonuçta. Sinirle odanın kilidini aldım tamamen çıkarttım artık her ne için kullanacaklarsa kilitsiz kullanmak zorundalar hiçte umrumda değil. Belediyeyi arayıp kedileri burdan toplatacaklarını söylüyorlar. Bu yönetici burda kiracı tamda alt katımda. Şeytan diyor ki sende çirkinleş iyice inada binsin iş. Artık iyice kafamın tası attı o kedileri asla binaya sokmuyorlar. Birbirimize girmemiz an meselesi. Toplatabilirler mi bu kedileri gerçekten ? Ve tekrar söylüyorum o odayı kedilere ayırmak için yönetici herkesle konuştu kimse bir sorun çıkartmadı birazda arabalarını koruma amacıyla arabadan uzak olsunlar nerde olursa olsunlar niyetiyle başta kabul etmişlerdi. Şimdi soğuk kapıya dadanınca kapıları kapattılar kedilere resmen. İçim cız ediyor inip içeri alsam yöneticiyle tekrar kavga edeceğimizi biliyorum
Linç yemeyeceksem haksızsınız
Ortak alanda kedi bakımına zorluyorsunuz insanları
Kedi seven var sevmeyen var
Çok seviyorsanız kedileri evinizde besleyin

Linç atmayın kedi seviyorum 😁 ama büyük boylardan korkarım biraz

Binanin guvenligi var mi? Yoksa kediyi gormeden kapi acilmiyor, tamam; ya o esnada durumu bilen bir hirsiz, ya da farkli amacla binaya girecek kisi de kediyle birlikte girerse? Neticede 40 dairenin tum sakinlerinin birbirini ya da misafirlerini tanimasi guc. Ya da baska bir komsunuz kopekler icin de diger odalardan birini ayni kosulda actirmak isterse?

Sahi; kapiya astiginiz yaziya “Kiracilar ve kopekler giremez” de yazdiniz mi?

Ya kendimi bildim bileli sokakta kedi bakarim, kedileri hic apartmana almadim, bu cok saygisizca, herkes kabul etmeyebilir, bunun kavgasini stresini de yasamak istemedim. Kedi klubeleri yaptim, son evim mustakildi, isi pompasinin odasini, kileri kisin soguklarda kedilere tahsis ettim, doguran orda dogurdu, ama herkesi rahatsiz etmeye cekinirim ben. Ortak alana girip cikiyo cunku hayvan.

İlginç bir konu olmuş. Sırf mama yemek için, kedilere oda tahsis edilmesine gerek yok ki. Bu hayvanlara iyilik yapmakta değil.

Henüz asıl soğuklar gelmedi.Birkaç kişinin aşırı tavırları sebebiyle; sokakta mama ve su koyup besleme yapan insanlara da tepki gösteriliyor sonra.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X