Aşılama AŞILAMA SONRASI GÜNDEN GÜNE SÜREÇ

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Kızlar ben geçen çarsamba aksma 8 de ovitrelle vurudlum cuma sabah aşılama oldu bugun acayip karın agrısı var bildiginiz kesin yüzde yüz adet agrısı erkenden bukadar erken adet olcak olmam normal mi ya

Kızlar ben geçen çarsamba aksma 8 de ovitrelle vurudlum cuma sabah aşılama oldu bugun acayip karın agrısı var bildiginiz kesin yüzde yüz adet agrısı erkenden bukadar erken adet olcak olmam normal mi ya
5 gun canim yerlesme donemi eger tuttuysa ins yérlesme nedeniyle bi agri olusmustur

selamm kızlar benimde ilk aşılamam aşılamamin 2. günündeyim yazdıklarınızda hep klomen felan gördüm de ben normal tedavide kullanmıştım ama bu sefer doktorum ilaç ve 3 gün iğne verdi bana bende de eşimde de sorun yok aciklanamayan infertilite dedi doktor ve çipli aşılama yaptık şans artıyormuş benim gibi olan var mı

Kızlar bnde aşılama için pazartesi günü klomen e başladım. Sabah akşam içiyorum. Haftaya pazartesi yine kontrole gideceğim 10.güne denk geliyor. O gün yumurtlama başlamış mı oluyor ? Aynı gün yumurta istenilen büyüklüğe geldiyse çatlatma iğnesini dr.mu yapıyor yoksa eczaneden alıp biz mı yapıyoruz. Devlet hastanesi için soruyorum.

Seve seve paylaşırım. Ama devlette bekleme süresi farklı olabilir. Ben özel hastanede başladım sürece adetin 2 ya da 3.günü hormon testi mutlaka yapılması için doktora gidersiniz. Jinekolojik muayenenizi yapacaktır hekim(yumurtalıkta kist olup olmadığı). Sonra kan tahlilinde prolaktin, fsh, lh, estradiol, tiroit vb hormon değerlerini isteyecektir. Sonuca göre o ay başlamanız uygun ise yumurtalık indüksiyonu size uygun ilaç belirlenecek. (kiminde gonalf iğne kiminde benim gibi klomen tablet). Benim için klomen tercih etti 5.gün günde 1 adet kullanmaya başla ve 5 gün kullan bırak dedi(9.gün bitmiş oldu). 12.gün muayeneye gittim en büyük yumurtan 15 mm idi. Hesaplama yaptı (günde ortalama 1.5 mm büyür yumurta) 15.gün aşılama günü olacak direk sabah gelin sperm verin dedi. Spermi sabah 8.30 da verdik. İşlem yapıldı ve 13.30 da Doğumhanede bana uygulandı çok çok kısa sürdü ağrısızdı. Yarım saat dinlendirdi sonra eve geldim. 14 gün geçtikten sonra teste gel dedi. Sizde pcos varsa 2 günde 1 de çağırabilir kontrol etmek için.benim ovulasyonum düzenli olduğu için beklenilen sürede büyüdü ve çatladı. Aklınızda başka soru varsa seve seve yanıtlarım :)
merhaba. doğumhanede işlem yapılırken anestezi veriliyor mu, ağrı acı hissettin mi? bir de yaklaşık ne kadar ücret ödedin? teşekkürler şimdiden

merhaba. doğumhanede işlem yapılırken anestezi veriliyor mu, ağrı acı hissettin mi? bir de yaklaşık ne kadar ücret ödedin? teşekkürler şimdiden
Hayır anestezi vermıyolar 5 dakika falan sürüyor zaten işlem bende üniversite hastanesinde yaptırıdm raporlu 785 ilaçlar tuttu 210 hastaneye verdik 182 de ilk gittiğimde muayne ücreti vermiştik

Hayır anestezi vermıyolar 5 dakika falan sürüyor zaten işlem bende üniversite hastanesinde yaptırıdm raporlu 785 ilaçlar tuttu 210 hastaneye verdik 182 de ilk gittiğimde muayne ücreti vermiştik
Teşekkür ederim bilgi verdiğin için

Merhaba, 18 martta klomen kullanımı ile ilk defa aşılama tedavisi oldum. Bilinen bir sorunumuz yok 1.5 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. Yaş 29 ve 4 yıllık evliyiz. Hiç gebelik elde edemedik. Bugün aşılamanın 4.günü ve özellikle belirti aramak istememe rağmen hiçbir değişiklik yok. Olmadığınıbile düşünüyorum. Sizlerde süreç nasıl ilerledi? Deneyim tecrübelerinizi paylaşarak birbirimize destek olalım mı?
Ne yaptiniz sonuç ne merak ettim

Ne yaptiniz sonuç ne merak ettim
Merhaba geçen sene 2 aşılama olumsuz oldu. Doktorum değiştirdim meğersem rahimde yapışıklık ve basıklık varmış ameliyat oldum bu şubatta. Doktorum sebebi %100 bundan dedi. Bu varken tüp te yapsan tutmaz dedi. Şuan çok şükür 3 aylık hamileyim ❤️❤️

Merhaba geçen sene 2 aşılama olumsuz oldu. Doktorum değiştirdim meğersem rahimde yapışıklık ve basıklık varmış ameliyat oldum bu şubatta. Doktorum sebebi %100 bundan dedi. Bu varken tüp te yapsan tutmaz dedi. Şuan çok şükür 3 aylık hamileyim ❤️❤️
Çok şükür saglikla al kucagina insallah🤩

Siz aşılama yapmışsınız İnş tutar ❤️ benim sorunum başka idi ve görülmedi. Eğer sorun yok ve sperm hareketliliği kaynaklı ise aşılamalar başarılı oluyor. Benim sorunum rahimle ilgili idi
Benim aşılamada 5.günüm ama hiç sorun yok eşkmdede bendede ama olmuyor bi türlü.

X