Aşılama Süreci Önerileri 🌺💞

Merhabalar hanımlar. Birçoğumuz uzun zamandır gebelik için çabalıyoruz bende sizlerden biriyim...

24 aydir hiçbir problem olmamasina rağmen gebe kalamadim. Rabbimin takdiri tabi biz elimizden geleni yapalım.

2 ay femara çatlatma iğnesi denedik olmadi.
Bu ay aşılama isteyeceğiz doktorumuzdan. Şuan adetin 2. Günündeyim femara başladım yine.

Aşılama olanlar bu süreçte nelere dikkat ettiniz ne yediniz ne içtiniz ne sporlar yaptınız psikolojik olarak nasıl güçlü oldunuz yardımcı olursanız cok sevinirim 💞🌺🥰

Böyle bir başlık görmedim bu konuda ne kadar çok destek olursaniz o kadar iyi 🌺💞

Cok kilom yok 78 kiloyum boyum uzun ama yinede yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum biraz zayiflayacağim , sebze ağırlıklı beslenip hic paketli gıda tüketmeyeceğim. Karbonhidrat olabildiğince az bol kuruyemiş tüketmeyi düşünüyorum.
Zikirlerle dualarla manevi reçetelerden destek alacağım.
Meditasyon yapacağım. Bu süreçte en cok kendime vakir ayıracağim canımı sıkan insanlari düşünmeyeceğim. Ev işlerine aşırı yoğunlaşmayacağim.

Güzel önerilerinizi bekliyorum can dostlarım 💞🥰🌺🌹

Açıkçası aşılama ile normal ilişkide hamile kalma olasılığı neredeyse aynı.
Erkeklerdeki sperm problemlerinde denenir genelde.

Merhaba arkadaşlar bende aşılama yaptırıyorum bu dört gündür iğneleri kullanıyorum inşallah hepimiz güzel haberler alırız 🤲

Açıkçası aşılama ile normal ilişkide hamile kalma olasılığı neredeyse aynı.
Erkeklerdeki sperm problemlerinde denenir genelde.
Hayir ne alakasi var aşılamada.oran cok daha artıyor. Çünkü yumurtayi kalitesini arttiracak takviyeler aliyorsun sperm yikaniyor hareket kalitesi cok artıyor. Hicbir problem olmasa da deneniyor. Spermler rahmin içine yumurtanin çatladigi saat bırakılıyor iliskiye oranla %20 30 daha yüksek ihtimal var

Hayir ne alakasi var aşılamada.oran cok daha artıyor. Çünkü yumurtayi kalitesini arttiracak takviyeler aliyorsun sperm yikaniyor hareket kalitesi cok artıyor. Hicbir problem olmasa da deneniyor. Spermler rahmin içine yumurtanin çatladigi saat bırakılıyor iliskiye oranla %20 30 daha yüksek ihtimal var
Alakası şöyle ben bunu istanbulun en iyi iki doktorundan bizzat duydum. Biri acıbadem maslak bülent tıraş biride bahçeçide mre asoğlu.
Bizzat kendileri söyledi hemen hemen aynı şans olduğunu EĞER herşey normal ama olmuyorsa.
Spermde bozukluk varsa bi tık daha yükselir dediler. Çok az bi miktar şansın yükseldiğini.
Zaten çoğu kişide aşılama asla birince seferde tutmuyor. Bi kaç kez sonra belki.
Tabi herkesin kendi bileceği iş ben doktorların söylediğini paylaşmak istedim.

Alakası şöyle ben bunu istanbulun en iyi iki doktorundan bizzat duydum. Biri acıbadem maslak bülent tıraş biride bahçeçide mre asoğlu.
Bizzat kendileri söyledi hemen hemen aynı şans olduğunu EĞER herşey normal ama olmuyorsa.
Spermde bozukluk varsa bi tık daha yükselir dediler. Çok az bi miktar şansın yükseldiğini.
Zaten çoğu kişide aşılama asla birince seferde tutmuyor. Bi kaç kez sonra belki.
Tabi herkesin kendi bileceği iş ben doktorların söylediğini paylaşmak istedim.
Benim 3 4 arkadaşım ilk deneme tuttu hemde hic bir problem olmadığı halde. Öyleyse neden bu kadar çok aşılama işlemi yapılıyor hic bir ise yaramıyorsa?

Benim 3 4 arkadaşım ilk deneme tuttu hemde hic bir problem olmadığı halde. Öyleyse neden bu kadar çok aşılama işlemi yapılıyor hic bir ise yaramıyorsa?

Ben doktorların söylediğini söylüyorum.
Herkesin kendi bileceği iş.
İstisnalar kaideyi bozuyo demekki bazen 😄

İstisna olduğu için bu kadar uzman öneriyor tabi 👌😂
Hanımefendi ben kimseye yaptırmasın yada inşallah tutmaz demiyorum. Fikir almak için konu açıyorsunuz bende iki çok değerli uzmandan duyduğumu paylaşıyorum. Yazdığım duymak istediğiniz olmadığı için sürekli böyle beğenmedim ifadesi ve ters yorum yapıyorsunuz.
Ne yapacağınız sizin bileceğiniz iş. Zaten kendinizde yaşayıp göreceksiniz

Hanımefendi ben kimseye yaptırmasın yada inşallah tutmaz demiyorum. Fikir almak için konu açıyorsunuz bende iki çok değerli uzmandan duyduğumu paylaşıyorum. Yazdığım duymak istediğiniz olmadığı için sürekli böyle beğenmedim ifadesi ve ters yorum yapıyorsunuz.
Ne yapacağınız sizin bileceğiniz iş. Zaten kendinizde yaşayıp göreceksiniz
Bir sürü bilimsel çalışma varken, herkes burda birbirinden bir umut teselli beklerken yazdıklarınız hic hoş değil. Destek olmak yerine köstek oluyorsunuz galiba gebelikle ilgili bir probleminiz yok o yüzden burda gülüp eğleniyorsunuz. İnşallah da böyle bir probleminiz olmaz. İyi günler

Bir sürü bilimsel çalışma varken, herkes burda birbirinden bir umut teselli beklerken yazdıklarınız hic hoş değil. Destek olmak yerine köstek oluyorsunuz galiba gebelikle ilgili bir probleminiz yok o yüzden burda gülüp eğleniyorsunuz. İnşallah da böyle bir probleminiz olmaz. İyi günler

Gerçekten size biraz feraset diliyorum.
Kendim 30 yaşındayım, vajinismus geçmişim var.
Tüp bebek için gün bekliyorum.
Gezmediğim doktor kalmadı bilgi almadığım.
Yani hiçte öyle itham ettiğin gibi probleminiz yok eğleniyosunuzluk bi durum yok ortada.
Ben insanlara boş moral ve umut vermek yerine uzmandan duyduklarımı söylüyorum sadece.
Başka uzmanlarda tavsiye ediyosa onları dinlemekte herkes özgür.
Ama sperm problemi yoksa genelde aşılamayı gerekli bulmuyorlar çünkü oda boşuna masraf ve turma şansı düşük. Bunu kabul edin yani.
Düşük olmasıda hiç kimsede tutmaz anlamına gelmiyor. İllaki olanlar olacaktır.
Bence biraz sakinleşin.
Tekrar söylüyorum inşallah herkeste tutsun , hak eden herkes anneliği tatsın. İçerisine ben kendimde.
Ama duyduğumu paylaşmak (sizin duymak istediğiniz olmasa bile hakkım)
E bende eylülde tüp bebek denicem doktor diyoki 70% şans var. E olmayadabilir bu.
Aşılamada bu şans çok çok düşük bu bi gerçek yani.

Ben buradaki aşılama ile yazıları okumadan önce daha umutluydum daha olumluydum burda aşılaması tutmayan kişileri okudukça tamamen karamsarlastim umudu kestim artık benimki de tutmadı moduna çoktan girdim bence şu süreçte psikoloji çok önemli aşılama yaptıranlarin burda aşılama ile ilgli basliklar altinda çok vakit geçirmesini önermiyorum

X