Aşılama süreci

Merhaba kızlar. Ben de bilkent şehir hastanesinde aşılama tedavisine başlayacağım da kafamda sorular dönüyor sürekli. Şimdi benim bütün tahlillerim hazır sayılır sadece adetin 2. Günü hormon testi için kan vermeye gideceğim. Sizce bu hormon testinden sonra hemen tedaviye başlanır mı yoksa 1 ay daha bekletirler mi açıkçası zaman kaybından çok korkuyorum
Adetin 2 günü sabah 8 den önce git sıra al aşılama odası için. Kan veriyorsun önce sonra ultrasonla bakıyor yumurta rezervin var mı diye eğer varsa büyüsün diye iğne, ilaç veriyor. 5 gün kullanıyorsun. Bitince geliyorsun yumurtalarım büyüklüğüne bakıyor eğer istenilen büyüklükteyse çatlatma iğnesi veriyor ve 2 gün sonra aşılama oluyor. Ama söylediğim gibi herhangi bir sorun çıkmazsa

Merhaba kızlar. Ben de bilkent şehir hastanesinde aşılama tedavisine başlayacağım da kafamda sorular dönüyor sürekli. Şimdi benim bütün tahlillerim hazır sayılır sadece adetin 2. Günü hormon testi için kan vermeye gideceğim. Sizce bu hormon testinden sonra hemen tedaviye başlanır mı yoksa 1 ay daha bekletirler mi açıkçası zaman kaybından çok korkuyorum
İlk aşılamanın tutma oranı düşük 2.yi deneyin diyorlar bazıları da direkt tüp bebek diyor herkes birşey konuşuyor en iyisi kulakları kapatıp gönlünden geçeni yapmak

Adetin 2 günü sabah 8 den önce git sıra al aşılama odası için. Kan veriyorsun önce sonra ultrasonla bakıyor yumurta rezervin var mı diye eğer varsa büyüsün diye iğne, ilaç veriyor. 5 gün kullanıyorsun. Bitince geliyorsun yumurtalarım büyüklüğüne bakıyor eğer istenilen büyüklükteyse çatlatma iğnesi veriyor ve 2 gün sonra aşılama oluyor. Ama söylediğim gibi herhangi bir sorun çıkmazsa
Aşılama için ayrı bir sıra mı alınıyor yani. İnfertilite bölümünden gittiğimde onlar yönlendirmezler mi ?

İlk aşılamanın tutma oranı düşük 2.yi deneyin diyorlar bazıları da direkt tüp bebek diyor herkes birşey konuşuyor en iyisi kulakları kapatıp gönlünden geçeni yapmak
En azından yaşım gençken ve insanlar da darlamaya başlamadan en az yorucu olan yöntemi denemek daha faydalı olur diye düşünüyorum. Bikaç kere denemekte fayda var

Aşılama için ayrı bir sıra mı alınıyor yani. İnfertilite bölümünden gittiğimde onlar yönlendirmezler mi ?
Zaten hemen yan odası infertiliteye git yine girişteki kıza aşılama için geldim de sıra veriyor internetten alma. Eğer doktor sana reglinin 2.günü gel dediyse. Artık aşılama sürecine başlamışlardır. Doktor sana söylemedi mi aşılama sürecin başladı diye çünkü en son hsg çekiliyor sonrasında artık aşılama sürecin başladı diyorlar. Sabahtan git ki kan da erken ver sıranda erken gelsin diye söyledim

Ben hsgyi özelde çektirmiştim sadece bu hastaneye cdyi kaydettirdim. Ben bu verdikleri kağıttakileri yeni tamamladım. Sadece adetin 2. Günü kan verme kalmıştı. onun için gidicem önümüzdeki hafta. Doktor aşılama yapılacak dedi ama tam ne zaman başlanacağını söylemedi maalesef.

Ben hsgyi özelde çektirmiştim sadece bu hastaneye cdyi kaydettirdim. Ben bu verdikleri kağıttakileri yeni tamamladım. Sadece adetin 2. Günü kan verme kalmıştı. onun için gidicem önümüzdeki hafta. Doktor aşılama yapılacak dedi ama tam ne zaman başlanacağını söylemedi maalesef.kağıtta
Kağıdı tamamladıysan adetin ikinci günü gidip hem hormon testi veriyorsun hem ultrasonla bakıyorlar söylediğim gibi. Sonra doktor bakıyor iki değerine de ona göre ilaç veya iğne yazıyor. Kağıdı tamamladıysan bu şekilde gider. Bana da ultroson dememişlerdi gittim direkt aldılar şaşırmıştım. Yumurtalığına bakıyorlar

Aa öyle mii. İnşallah hemen alırlar bende ona göre hazırlıklı gideyim o zaman. Peki sizin durumunuz ne oldu ? Şuan hangi aşamadasınız?

Kızlar cumartesi günü catlatma ignemi omustum.pazartesi de asilamam oldu.bugun beta hcg 31,1 cikmis sanirim igenin etkisi.baska bir sey icin kan vermistim doktor ona da baktırmış.yorumlarinizi bekliyorum.umtlanmak icin erken heralde.gecen ay ki asilamam da ignenin 7.gunu test yaptigimda negatifti.

Kızlar cumartesi günü catlatma ignemi omustum.pazartesi de asilamam oldu.bugun beta hcg 31,1 cikmis sanirim igenin etkisi.baska bir sey icin kan vermistim doktor ona da baktırmış.yorumlarinizi bekliyorum.umtlanmak icin erken heralde.gecen ay ki asilamam da ignenin 7.gunu test yaptigimda negatifti.
Büyük ihtimalle iğnenin etkisiyle o kadar yüksek çıktı

İnşallah tutunmuştur

iğnenin 7.gün idrar testi mi negatifti

neden acaba 2de oran daha yüksek anlamiyorum acaba daha fazla yumurta olur die mi düşünülüyor

Evet canım.idrar testim negatifti.yani hic cift cizgi gorememistim.bu kez her sabah gebelik testiyle bakiyorum ignenin 6.gunundeyim hala pozitif.meraktan bakmak istedim.
bnm bugün merak rdip baktm bnde iğne 9.günü silik çizgi gördüm dün ama öğlen idrara dikkat etmedm su içtim falan hiç yoktu

bnm bugün merak rdip baktm bnde iğne 9.günü silik çizgi gördüm dün ama öğlen idrara dikkat etmedm su içtim falan hiç yoktu
Degisik geldi bana da. İnsan merak ediyor. Gecen ay ki asilamam da bir suru belirtim vardi bu ay bir sey yok mesela.

X