Asiri Kiskanclik

C

cemrem

Ziyaretçi
Merhaba Meltem Hanim,ben Size Birde Esimle Ilgili Bi Endisemden Bahsetmek Istiyorum.4 Senelik Evliyiz.nisanliligimizla 5 Senedir Beraberiz,gorucu Usuluyle Evlendik.ben 17 Esim 20 Yasindaydi.esim Benden Once Hickimseyle Ne Bir Ask Nede Bir Beraberlik Yasamamis.bu Yuzden Olmali Bana Asiri Denilecek Sekilde Baglandi.beni Ailemle Bile Paylasamiyor.senede 1 Kez Gitmeme Ragmen Ailemin Yanina Orada Hep Kavga Cikariyor.annemden Bile Kiskaniyor Beni.hep Onunla Ilgilenmemi Bekliyor.beni Cok Seviyor Bunu Biliyorum Ama Inanin Bu Duskunlugu Beni Ondan Biraz Geri Cekti.ne Yapsam Bilmek Istiyor.ailemle Telefonda Ne Konussam Dinliyor.buda Beni Rahatsiz Ediyor.bi Kac Kez Bosanma Kararina Kadar Gittik Ama Yapamadik.hollandada Yasiyorum.her Izine Gidisimiz Kavgayla Geciyor.onun Ailesi Onlarda Kalmamizi Istiyor Burada Onlarla Ayni Evde Yasadigimiz Halde.esim Benden Tafar Aslinda Ailemle Kaliyoruz Izinde Ama Ailemlede Kalinca Esim Kiskancliga Basliyor.ne Yapmaliyim Inanin 1 Sene Boyunca Ailemi O Kadar Ozlememe Ragmen Izine Gitmek Istemiyorum.korkuyorum Kavga Olcak Diye.yorumlarinizi Bekliyorum Saygilarimla..

Merhaba sevgili Kardelen, eşinizin bu davranışları kıskançlıktan değil, kayıp korkusundan kaynaklı. Çok genç evlenmişsiniz, eşiniz size fazlasıyla bağlanmış. Zaman içinde biraz sakinleşip ikna olacaktır sizi kaybetmeyeceğine. Ama o zamana kadar sizi böyle bunaltmaya devam edecektir. Ona sürekli ilgi göstermeniz onu rahatlatacaktır. Örneğin ailenizle telefonla konuşurken, onun elini tutun, telefonu kapatınca eşinize ilgi gösterin, v.b. davranışlarla eşinizi sakinleştirin. Onunla sakin ve hoş bir ortamda tatlılıkla konuşun. Onu çok sevdiğinizi, onun sevgisinin yerini asla başka bir sevginin tutmayacağını, ama doğal olarak ailenizi de sevdiğinizi ve özlediğini, bunun normal odluğunu anlatın. Bu konuşmadan ve sakin davranışlarınızle bir süre deneyin, eğer eşiniz sizi yine zorlamaya devam ederse, yakınınızda bulanan bir aile terapistinden yardım alın.
Sevgiler,

melten hanim ve arkadaslar yorumlariniz icin hepinize tesekkur ederim...meltem hanim onerilerinizi yapicam.ben tam aksini yapiyordum esime.ters tepkiler veriyordum ustelik bosanmayi dusundugumu bile soyluyordum.meger yanlismis.bunlari deniyicem simdi saolun.burda denemesi kolay olur ama izine gittigimizde nasil yapcam bilemiyorum.ailemin yaninda yani.sonucta onlarda benden ilgi bekliyor.sarilip opmek istiyorlar tabiki bende onlari.yine surat asicaktir eminim.ozamanda yumusak davranmaya calisirim zorda olsa.hepinize sonsuz saygilarimla....tesekkurler

Merhaba sevgili Kardelen, eşinizin bu davranışları kıskançlıktan değil, kayıp korkusundan kaynaklı. Çok genç evlenmişsiniz, eşiniz size fazlasıyla bağlanmış. Zaman içinde biraz sakinleşip ikna olacaktır sizi kaybetmeyeceğine. Ama o zamana kadar sizi böyle bunaltmaya devam edecektir. Ona sürekli ilgi göstermeniz onu rahatlatacaktır. Örneğin ailenizle telefonla konuşurken, onun elini tutun, telefonu kapatınca eşinize ilgi gösterin, v.b. davranışlarla eşinizi sakinleştirin. Onunla sakin ve hoş bir ortamda tatlılıkla konuşun. Onu çok sevdiğinizi, onun sevgisinin yerini asla başka bir sevginin tutmayacağını, ama doğal olarak ailenizi de sevdiğinizi ve özlediğini, bunun normal odluğunu anlatın. Bu konuşmadan ve sakin davranışlarınızle bir süre deneyin, eğer eşiniz sizi yine zorlamaya devam ederse, yakınınızda bulanan bir aile terapistinden yardım alın.
Sevgiler,
drkavcar-sirmali, Meltem hanim sizin yazilarinizi takip ediyorum,kiskanclikla ilgili bana da bir kac tavsiye de bulunursaniz cok memnun olacagim,esimin yolda yururken bile bir bayana bakmasina tahammul edemiyorum,hatta ve hatta yaninda degilken su anda acaba bir bayana bakiyormu diye strese girip hayatimizi mahvediyorum!beni aldatacagindan degil korkum fakat ya bir bayani begenirde benimde esim boyle olsaydi der diye moralim cok bozuluyor...(ve ayrica etrfimizdaki herkes benim ondan cok ama cok daha guzel oldgumu dusunuyor,oyle oldugunu bende biliyorum fakat yinede cok kiskaniyorum onu(kardeslerinden bile) acaba ben bu kiskancliktan ve bu kaygidan nasil ne yaparak kurtulabilirim...?sevgi ve saygilarimla....huzurlu ve saglikli gunler diliyorum...

Vuslat, kendinize odaklanın. Eşinize odaklanmaktan vazgeçin. Günlük hayatınız belli ki ilginizi çekecek verimli uğraşılar ile dolu değil. Mutlak kendinize odaklanın.
Ancak böyle kendinize ve eşinize faydanız olur.
Sağlıkla kalın,

X