Aşırı Regl miktarı, yardım

Designer08

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
726
999
35
Kızlar normalde sadece bir gün normal yoğunlukta kanama diğer 2 gün çok az regl olan biriydim. 35 yaşındayı. Hiç uzun ped satın almazdım. Normal boy ve günlük ped kullanırdım. Son 2 yıldır regl miktarim aşırı arttı. Hem tampon hem uzun ped aynı anda kullanmama rağmen saat basi tuvaletteyim. Regl günüm de 5e çıktı. İlk 3 günü korkunç. Pıhtılaşma çok yoğun. Kansızlık da oldu artık bu kadar yoğun kanamanın sonucu duzenli demir ilacı kullanıyorum. 3 kere Doktora gittim hiç bir sorun yok. Ne kist Ne başka bir şey. Ama bıktım. Evden çalışmasam ayda 3 gün ise gidemezdim. Doktorlardan da çare bulamayınca buraya yazmak istedim. Var mı bu konuda deneyimi olan çözüm bulan. 😪😪

Demir düşüklüĝü adet yoĝunluĝu ve pıhtılaşma d vitamini eksikliĝi ise çok aĝrı yapar ayni şikayetler bende var her regl hastanede bitiyor bünyeden ileri gelen birşey dedi doktor

Demir düşüklüĝü adet yoĝunluĝu ve pıhtılaşma d vitamini eksikliĝi ise çok aĝrı yapar ayni şikayetler bende var her regl hastanede bitiyor bünyeden ileri gelen birşey dedi doktor
Evet ağrılı geçiyor. Hatta eskiden hastanede serum yemeden geçmez, dogum sancısı gibi çok şiddetli oluyordu. Evlenince geçer derler ya, gerçekten evlenince geçti o derece şiddetli değil artık. Ama o zamanlar regl miktarim çok azdı. Sonra ağrı çok azaldi. Regl de az di. Heralde böyle mis gibi bir 5-6 yıl... şimdi ağrı tekrar arttı. Ama hastanedeye gidecek kadar değil. Ağrı kesiciler ile idare edilebiliyor. Ve regl miktarı aşırı arttı. :KK43: regl hayatimin en kotu 2 yılı. Biseyler değişti bir sebebe bağlı belli ki çünkü hep böyle değildi. Ama bulamadı benim gittiğim doktorlar 😔 bosandim o yüzden mi acaba😃

X