Aşırı şekilde saç dökülmesi 😥

Tugraderya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2020
387
182
27
Selamm arkadaşlar.. Aşırı şekilde saç dökülmesi yaşıyorum aşırı diyorum çünkü öyle bir iki tel birşey değil banyoda avuç avuç banyodan sonra tararken tarağı üç kere temizliyorum kuruduktan sonra yine avuç avuç dökülüyor.. 3 ay önce doktora gittim b12 , demir düşük çıktı ilaç iğne kullandım ama hiç bir faydası olmadi dökülme azalmadı bile. Önerisi olan varsa duacısı olurum cok canımı sıkıyor bu konu iyi gelen birşey var mı lütfen bilgisi olan varsa yazsın 😏😏

Selamm arkadaşlar.. Aşırı şekilde saç dökülmesi yaşıyorum aşırı diyorum çünkü öyle bir iki tel birşey değil banyoda avuç avuç banyodan sonra tararken tarağı üç kere temizliyorum kuruduktan sonra yine avuç avuç dökülüyor.. 3 ay önce doktora gittim b12 , demir düşük çıktı ilaç iğne kullandım ama hiç bir faydası olmadi dökülme azalmadı bile. Önerisi olan varsa duacısı olurum cok canımı sıkıyor bu konu iyi gelen birşey var mı lütfen bilgisi olan varsa yazsın 😏😏
Tiroidlerinize baktırdınız mı

selam, b12'niz düzelse bile geniş bir aralığı var. mesela 250 de normal sayılıyor ama 700'e göre oldukça düşük. tekrar bi kan değerlerinize baktırın, ilaç o kadar yükseltmiyor az bi süre kullanınca 👍 b12 dışında kullandığınız şampuanı falan değişebilirsiniz.. benim saçımda dökülmeyi en çok engelleyen lavanta suyu olmuştu ama o da bir süre sonra etkisiz oldu.

selam, b12'niz düzelse bile geniş bir aralığı var. mesela 250 de normal sayılıyor ama 700'e göre oldukça düşük. tekrar bi kan değerlerinize baktırın, ilaç o kadar yükseltmiyor az bi süre kullanınca 👍 b12 dışında kullandığınız şampuanı falan değişebilirsiniz.. benim saçımda dökülmeyi en çok engelleyen lavanta suyu olmuştu ama o da bir süre sonra etkisiz oldu.
Çok teşekkür ederim sampuan falan çok değiştirdim iyi gelen bir tane bile olmadı sanırım yakın zamanda bir daha kan tahlillerini yaptrsam iyi olucak

benzer sorun bende de var bende incelerek dökülüyor yanlardan mesela şakak kısmından d vıtamını b12 neler neler kullanıyorum kriil yağı ,magnezyum, sulfatsız tuzsuz parabensız jojoba yağlı şampuan falan hala dökülme var cuma günü randevu aldım bakalım kan testi isteyecektir o zaman anlaşılır pekmez iç sabahları üzüm pekmezi, kansızlık için birebir kahve çay azalt demir emilimini azaltıyor çünkü d vitamını al güneş yeterince gelmiyor kışın.

Troidlere baktir mutlaka. Hamileyken rutin kan verirken keşfettik.Benim troidler çalışımiyormuş saçlarım dökülmeye başladı ilac kullanıyorum. Umarım normale döner

Merhaba, hormon değerlerinizde ani bir değişiklik olduysa olabiliyormuş, özellikle tiroid çok önemli baktırmadıysanız saç dökülmesinin sebebi olabilir. Benim de geçen temmuzdan beri saçlarım dökülüyordu, neredeyse yarı yarıya azaldı. Düzenli kan testlerimi yaptırıyorum, TSH ın 0,9'dan 15 e çıktığını gördük, demirim çok düşmüştü, B12 400'lerdeydi, İyot 10 civarındaydı, Endokronolojiye gittim, doktor takviyeler ve hipotiroidi için ilaç verdi. 7-8 ay oldu, 1-2 aydır saçlarımın ancak dökülmesi bitti, yeni saçlar çıkıyor. Bu süreçte bir sürü farklı şampuan denedim, ama esas işe yarayan kan ve vitamin değerlerimin düzelmesi oldu, TSH'ım tekrar normal seviyeye düştü. İyot ve selenyum ile B12+biotin+folikasit karışımı ve demir takviyesi kullandım. Geçmiş olsun.

X