Aşıyı uygulayan hemşire hakkında dava açmalı mıyım?

ponybee

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
50
38
23
Bende onu anlamaya calisiyorum ama detay vermiyor kimse
Tum ulke 10 senede bir tetanoz asisi oluyormus , bi biz olmuyomusuz noopcugum
Tetanoz aşısı 10 yılda bir yenilenerek 10 yıl içerisinde kalıcı bir hasar almamanızı sağlar. Ne kadar dikkat etsek de gün içerisinde paslı kirli veya enfekte cisimlerle temas halinde bulunuyoruz. Bunlardan korunmak için yaptırmamız gerekiyor. Aile hekiminize danışırsanız yardımcı olacaktır lakin gebelik döneminde veya erken başvuru dahilinde seri halinde yapılan 5 dozluk tetanoz aşısı ile 10 yıldan daha uzun süreli korunma sağlanabiliyor.

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.113
10.544
Neden korunmak icin?

tetanoz olmamak için. elinizi keserseniz vs bir kaza olursa ya da trafik kazası köpek ısırması gibi durumlarda tetanoz bakterisi çok kolay bulaşabiliyor. bu yüzden önlem olarak en az 10 senede bir aşı tekrarlanır. eğer sizin dozunuz atladıysa bi ara aile hekiminize yaptırın derim ellerinde var bol bol aşı.

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.113
10.544
hanımlar 5 doz vurulma sebebi doğumda da tetanoz riski var. o yüzden çocuktan önce tüm kadınlara yapılmaya çalışılıyor ülkede genelde aile hekimleri tarama yapıp kadınlara yapar 5 doz aşı.

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.818
58.952
Tetanoz aşısı 10 yılda bir yenilenerek 10 yıl içerisinde kalıcı bir hasar almamanızı sağlar. Ne kadar dikkat etsek de gün içerisinde paslı kirli veya enfekte cisimlerle temas halinde bulunuyoruz. Bunlardan korunmak için yaptırmamız gerekiyor. Aile hekiminize danışırsanız yardımcı olacaktır lakin gebelik döneminde veya erken başvuru dahilinde seri halinde yapılan 5 dozluk tetanoz aşısı ile 10 yıldan daha uzun süreli korunma sağlanabiliyor.
Gebelikte yapilani biliyorum da hic baskasinin yaptirdigini bilmiyordum
Tesekkurlee yorumunuz icin

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.818
58.952
tetanoz olmamak için. elinizi keserseniz vs bir kaza olursa ya da trafik kazası köpek ısırması gibi durumlarda tetanoz bakterisi çok kolay bulaşabiliyor. bu yüzden önlem olarak en az 10 senede bir aşı tekrarlanır. eğer sizin dozunuz atladıysa bi ara aile hekiminize yaptırın derim ellerinde var bol bol aşı.
Ben hic olmadim , olmayi da dusunmuyorum , tesekkurlee bilgilendirme icin

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.818
58.952
ahaha adam kayırmışlar resmen bana kimse birşey demedi:))
milanayla beni yok saymışlar..
Yok bana milada saglik ocagindan arayip soylemislerdi ben yaptirmamiatim , gebelere yapiyor devlet onu biliyorum , beni cok aramislardi saglik ocagindan takibe gitmem ixin , surekli tesekkur edip gelmeyecegimi soyluyordum

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.113
10.544
Ben hic olmadim , olmayi da dusunmuyorum , tesekkurlee bilgilendirme icin

neden olmayı düşünmüyorsunuz? o kadar abartılacak bir durum değil ki ilk defa bu konu sahibi gibi bi olay gördüm mesela ben.

ha o riski alırım diyorsanız sizin bileceğiniz iş tetanoz semptomları diye bi aratın görsellere bakın pek hoş bi hastalık değil.

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
3.060
2.612
Yanlış yere yapacak olsa diğer dozlarda da yapmaz mıydı? Kendisine dediniz mi bir şey ?
Bir doktora daha gidin bence geçmiş olsun ikinci fotoğrafta şişliği daha çok fark ettim bayağı kötü olmuş

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.818
58.952
neden olmayı düşünmüyorsunuz? o kadar abartılacak bir durum değil ki ilk defa bu konu sahibi gibi bi olay gördüm mesela ben.

ha o riski alırım diyorsanız sizin bileceğiniz iş tetanoz semptomları diye bi aratın görsellere bakın pek hoş bi hastalık değil.
İhtiyac olmayan hallerde aşı uygulamasina karsiyim , bulasici bir hastalik yada toplum sagligini etkileyen bir durum soz konusu degil , ileride pasli demir , kopek isirmasi vs gibi bir sorunla karsilasirsam olurum tabi ki
Ama durup dururken belki de hayatimda hic karsilasmayacagim bir mikrop icin gidip 5 doz asi yaptirmam