Aşk kırıntısı ile doyduğum evliliğim

Adamın hayata bakışı, yaşam tarzı bu. Farklı insanlarsınız,o sizin istekleriniz onun için gereksiz, hatta belki tatminsizlik. Çünkü eşiniz böyle mutlu ve sizinde bu şekilde mutlu olmanızı bekliyor. Bazı adamlar böyledir, değişmezler de

Adamın hayata bakışı, yaşam tarzı bu. Farklı insanlarsınız,o sizin istekleriniz onun için gereksiz, hatta belki tatminsizlik. Çünkü eşiniz böyle mutlu ve sizinde bu şekilde mutlu olmanızı bekliyor. Bazı adamlar böyledir, değişmezler de
Tek farkla yazdıklarınıza katılıyorum, kendi adıma konuşayım, benim mutlu olup olmamam umrunda değil, ben böyleyim diyor.

Bu adam psikologa gitmeyi gereksiz görüyor. Gezmeyi/keyif almayi paragozluk vs görüyor. Eee hayat sadece ot gibi yasamaktan mi ibaretmis
Kendi mutsuzlugunu size de yansitiyor
Kendiniz planlar yapip uygulayın diyeceğim ama ona da musaade etmiyor gibi geliyor
Eee cocugunuzla bekar anne olarak yasasaniz nolur? Illa koca mi olmali hayatınızda? Çünkü bu adam etkisiz eleman hayatınızda hatta sizi eksiye sürüklüyor.
Sizin kisisel gelisiminize katki sağlaması onu birakmamak icin sebep değil bence, nankörlük de degil.

Karşımda oturuyor, az biraz hayat dolu musun? dedim, kaş göz işareti yapıyor, cevap bile vermeye tenezzül etmedi.
Hmmm seninkini arpaya katsak at yemez, kepeğe katsak it yemez... Ah be bacım bu işe yaramaz adamı etse etse senin mahir cilven edan gör bak neler eder🤣 Işte o zaman sorduğunu ikiletiyor mu bak😍😎

Tek farkla yazdıklarınıza katılıyorum, kendi adıma konuşayım, benim mutlu olup olmamam umrunda değil, ben böyleyim diyor.
Sizin mutluluğunuz umrunda olsa zaten siz bugün bu kadar mutsuz hissetmezdiniz kendinizi. O böyle ve sizin ona uyup hayatı onun gibi yaşamanızı bekliyor sizdende. Ama yıllar yanımızdan akıp gidiyor ve geri dönüp baktığımızda elimizde yapmadıklarımızın , yaşayamadklarımızın pişmanlığı kalıyor. Umarım bu durumda sizin için kocaman bir keşke ye dönüşmez.

kocaniz muhendis mi? bir tanidigima cok benziyor. bosandi onlar simdi. adam herkese hayati dar ederdi yani ot gibi biriydi. disarida yemek yemeye gereksiz derdi, aksamlari evdekilerle takilmaz arastirma falan yapardi. karisini akademik kariyere zorlamisti vs. simdi kadin hayatina bakiyor adam hala ayni deli gibi oldu.

kocaniz muhendis mi? bir tanidigima cok benziyor. bosandi onlar simdi. adam herkese hayati dar ederdi yani ot gibi biriydi. disarida yemek yemeye gereksiz derdi, aksamlari evdekilerle takilmaz arastirma falan yapardi. karisini akademik kariyere zorlamisti vs. simdi kadin hayatina bakiyor adam hala ayni deli gibi oldu.
Bu kadar olsa boşar atarsın vicdanin sızlamaz ama benimki yaralıyor beni kan kaybından yavaş yavaş öldürecek... yara bandı diye arada az mutlu ediyor ama yara bandı tutmuyor artık. Evin içinde aşk ve sevgi dolu ilgili ev işi yapar çocuk bakar evet bana da zorla kariyer yaptırdı sagolsun hakkı çok üstümde bu yüzden kendimi nankör hissediyorum.

Anlat biraz istersen
Vallahi şöyle özet geçeyim, yanında çok mutlu olduğum her çılgınlığı yapabildiğim, sevdiğim adamla çok sinirli olması, çalışmamı istememesi, eğitime boş bir şey bakması, küfür ve saygııszlığı sebebiyle nişanlanıp ayrıldık (bir hafta sonra nişanlandı, ayrıldı barısmak istedi, suan belki evli hiçbir bilgim yok), şimdi ise çok belki iyi insanlar çıkıyor karşıma ama, bir zamanlar yerine sığmayan o kalp yok.. arıyorum yok.

Vallahi şöyle özet geçeyim, yanında çok mutlu olduğum her çılgınlığı yapabildiğim, sevdiğim adamla çok sinirli olması, çalışmamı istememesi, eğitime boş bir şey bakması, küfür ve saygııszlığı sebebiyle nişanlanıp ayrıldık (bir hafta sonra nişanlandı, ayrıldı barısmak istedi, suan belki evli hiçbir bilgim yok), şimdi ise çok belki iyi insanlar çıkıyor karşıma ama, bir zamanlar yerine sığmayan o kalp yok.. arıyorum yok.
Sizin enerjiniz uyuyormuş hayat felsefeniz uymuyormus bizde de tam tersi var. Hem enerji hem hayat bakışı uyması gerekiyor

Bilirim böyle tipleri..Soğuk, eğlencesiz, tamamen düz mantık..Eğlenceli olsun diye bişiler çok uğraşırsın, adamın keyfi çok yerindeyse cok nadir 2 espri yapar o bile lüks gelir..

Bazen dersin bir insanın içinden hiç mi eğlenmek, çoşmak veya hadi bi delilik yapalım demek gelmez...Aslında bu tiplerin psikolojik sorunları var ama kendinden bi gariplik te görmedikleri için kabul etmezler...Eşinde bence narsistik belirtiler de var..Narsistlerden bazıları gezmeyi tozmayı tamamen gereksiz görürler, para gidecek diye özellikle...Narsistlerden cimri olan çoktur yani...Memlekete gitmeyi beleş olarak gördükleri için genelde tatilleri oyle geçirmek isterler...

Aslında bütün bu aksakların temelinde anneleri yatıyor...Annesi de muhtemelen normal değildir.
Beraber yaşadıkları insanı çok yıpratırlar çünkü kendileri dar bir çerçevede yaşar, hep aynı şeyleri yapmaktan, monoton bir hayattan haz alırlar dolayısıyla beraber yasadıgı kişi de o dar çercevede yaşamak zorunda kalır...Ne de olsa bişeyleri eşle yapmak istersin başka evliliklerdeki gibi ama tek yapsan aklın onda kalır ya da huzursuk cıkar...

Neden boyleler benim fikrim hayata karşı cesaretsizler...Hayatı yaşama tarzlarında değişiklik yapsalar karşılarına ne cıkacak, rezil mi olacak vs vs bunların riskini dahi almak istemez, o dar çervede kimse bana dokunmasın diyerek mutlu yaşamak isterler...Gezmek tozmak boş işler demeleri bundandır yani

Ve bi gerçek daha onlar değişmezler...Neden? Çünkü değişmeleri için hayata bambaşka bakmaları gerekiyor ama bu zihniyet onlarda yok...Hatta yaş ilerledikçe daha da zorlaşır..

Sen en başta zaten böyle biriyle evlendiğini biliyordun, aslında o değişmedi, ünv de neyse şimdi de o...Ama değişen sensin, artık ders çalışmak vs bunları aştın hayatı yaşayalım modundasın ama onunla olmaz..

Madem iyi bir mesleğin var yaşın daha 35 ömrünü mutsuzluk içinde geçirmek zorunda değilsin evlendin diye.

Bilirim böyle tipleri..Soğuk, eğlencesiz, tamamen düz mantık..Eğlenceli olsun diye bişiler çok uğraşırsın, adamın keyfi çok yerindeyse cok nadir 2 espri yapar o bile lüks gelir..

Bazen dersin bir insanın içinden hiç mi eğlenmek, çoşmak veya hadi bi delilik yapalım demek gelmez...Aslında bu tiplerin psikolojik sorunları var ama kendinden bi gariplik te görmedikleri için kabul etmezler...Eşinde bence narsistik belirtiler de var..Narsistlerden bazıları gezmeyi tozmayı tamamen gereksiz görürler, para gidecek diye özellikle...Narsistlerden cimri olan çoktur yani...Memlekete gitmeyi beleş olarak gördükleri için genelde tatilleri oyle geçirmek isterler...

Aslında bütün bu aksakların temelinde anneleri yatıyor...Annesi de muhtemelen normal değildir.
Beraber yaşadıkları insanı çok yıpratırlar çünkü kendileri dar bir çerçevede yaşar, hep aynı şeyleri yapmaktan, monoton bir hayattan haz alırlar dolayısıyla beraber yasadıgı kişi de o dar çercevede yaşamak zorunda kalır...Ne de olsa bişeyleri eşle yapmak istersin başka evliliklerdeki gibi ama tek yapsan aklın onda kalır ya da huzursuk cıkar...

Neden boyleler benim fikrim hayata karşı cesaretsizler...Hayatı yaşama tarzlarında değişiklik yapsalar karşılarına ne cıkacak, rezil mi olacak vs vs bunların riskini dahi almak istemez, o dar çervede kimse bana dokunmasın diyerek mutlu yaşamak isterler...Gezmek tozmak boş işler demeleri bundandır yani

Ve bi gerçek daha onlar değişmezler...Neden? Çünkü değişmeleri için hayata bambaşka bakmaları gerekiyor ama bu zihniyet onlarda yok...Hatta yaş ilerledikçe daha da zorlaşır
Evet cesaretsiz. Ailesinde herhangi bir şeyi ilk yapmak inanılmaz korkutuyor benim zorumla ya da bana olan sevgisinden arada yaptığı, gezdiği oluyor ama ben artık 30 yaşında insanım eşim de 35 birşeyler yapmak için sürekli ikna etmekten bıktım. Dediğiniz gibi o sınırlı hayatında mutlu olmamı bekliyor. Kendimce moonotonlukta da evcillikte de mutluyum tabiki ama insan arasıra da kendisi istemeden birşeyler planlansın istiyor. Canı sıkılınca hadi gidelim dediği tek yer yakındaki park. Ben bazen iyi olduğumuzda hani spontane istanbul antalya vb yerleri tv de vs görünce ayy şöyle gidelim böyle yapalım diyorum o an için beni bozmuyor tabi diyor ama hepsi palavra mesela izin olarak müsaitiz şimdi hadi gidelim desem bin tane bahanesi var.

X