Aşk kırıntısı ile doyduğum evliliğim

Bilirim böyle tipleri..Soğuk, eğlencesiz, tamamen düz mantık..Eğlenceli olsun diye bişiler çok uğraşırsın, adamın keyfi çok yerindeyse cok nadir 2 espri yapar o bile lüks gelir..

Bazen dersin bir insanın içinden hiç mi eğlenmek, çoşmak veya hadi bi delilik yapalım demek gelmez...Aslında bu tiplerin psikolojik sorunları var ama kendinden bi gariplik te görmedikleri için kabul etmezler...Eşinde bence narsistik belirtiler de var..Narsistlerden bazıları gezmeyi tozmayı tamamen gereksiz görürler, para gidecek diye özellikle...Narsistlerden cimri olan çoktur yani...Memlekete gitmeyi beleş olarak gördükleri için genelde tatilleri oyle geçirmek isterler...

Aslında bütün bu aksakların temelinde anneleri yatıyor...Annesi de muhtemelen normal değildir.
Beraber yaşadıkları insanı çok yıpratırlar çünkü kendileri dar bir çerçevede yaşar, hep aynı şeyleri yapmaktan, monoton bir hayattan haz alırlar dolayısıyla beraber yasadıgı kişi de o dar çercevede yaşamak zorunda kalır...Ne de olsa bişeyleri eşle yapmak istersin başka evliliklerdeki gibi ama tek yapsan aklın onda kalır ya da huzursuk cıkar...

Neden boyleler benim fikrim hayata karşı cesaretsizler...Hayatı yaşama tarzlarında değişiklik yapsalar karşılarına ne cıkacak, rezil mi olacak vs vs bunların riskini dahi almak istemez, o dar çervede kimse bana dokunmasın diyerek mutlu yaşamak isterler...Gezmek tozmak boş işler demeleri bundandır yani

Ve bi gerçek daha onlar değişmezler...Neden? Çünkü değişmeleri için hayata bambaşka bakmaları gerekiyor ama bu zihniyet onlarda yok...Hatta yaş ilerledikçe daha da zorlaşır..

Sen en başta zaten böyle biriyle evlendiğini biliyordun, aslında o değişmedi, ünv de neyse şimdi de o...Ama değişen sensin, artık ders çalışmak vs bunları aştın hayatı yaşayalım modundasın ama onunla olmaz..
tamamen soğuk biri olsa zaten boşar atarsın ama benimkisi evde evin içinde kısmen mutlu ve eğlenceli bu da bana vicdan yükü oluyor ne evlilikler var nankörlük gibi

Madem iyi bir mesleğin var yaşın daha 35 ömrünü mutsuzluk içinde geçirmek zorunda değilsin evlendin diye.
tamamen mutsuz olsam zerre durmam zaten arada mutlu anlar hürmetine zaten duruluyor. ama böyle de kan kaybından ölmek gibi yavaş yavaş ağır ağır

Evet cesaretsiz. Ailesinde herhangi bir şeyi ilk yapmak inanılmaz korkutuyor benim zorumla ya da bana olan sevgisinden arada yaptığı, gezdiği oluyor ama ben artık 30 yaşında insanım eşim de 35 birşeyler yapmak için sürekli ikna etmekten bıktım. Dediğiniz gibi o sınırlı hayatında mutlu olmamı bekliyor. Kendimce moonotonlukta da evcillikte de mutluyum tabiki ama insan arasıra da kendisi istemeden birşeyler planlansın istiyor. Canı sıkılınca hadi gidelim dediği tek yer yakındaki park. Ben bazen iyi olduğumuzda hani spontane istanbul antalya vb yerleri tv de vs görünce ayy şöyle gidelim böyle yapalım diyorum o an için beni bozmuyor tabi diyor ama hepsi palavra mesela izin olarak müsaitiz şimdi hadi gidelim desem bin tane bahanesi var.

Tamam da zaten çözümlemelerimin sadece örneklerini vermişsin...Ben eşini çözdüm zaten çünkü bunun aynısı bir insanlaydım, hemen anladım yani...Olay şu sen ne yapacaksın?
Adamdan değişmesini bekleme, boş çaba, 6 yıldır zaten değişmemiş...Kepçe ile alır, damla ile verir bu tipler o da kırk yılda bir...Bunun için mi devam?

kocaniz muhendis mi? bir tanidigima cok benziyor. bosandi onlar simdi. adam herkese hayati dar ederdi yani ot gibi biriydi. disarida yemek yemeye gereksiz derdi, aksamlari evdekilerle takilmaz arastirma falan yapardi. karisini akademik kariyere zorlamisti vs. simdi kadin hayatina bakiyor adam hala ayni deli gibi oldu.
Mühendisle evliyim. Halk arasında mühendis kafası tabiri var ya gerçekten var öyle bir kafa. Süreç değil sonuç odaklı olup sürecin keyfini çıkarmama. Film izleriz sonunu hemen bilir. Ben oyunculuklara kostümlere hikayeye odaklanırken o katili arar çünkü. Zoraki bir kitap veririm eline bak çok güzel diye, ya fabrikada okurum diye götürür (yalan) , ya sıkılır bırakır ya da hırsızı hemen bulur. Edebiyata sanata ilgi duymaz. Başlarda daha kötüydü B Burundi kadın beyni ve benim ruhumla ilgili yetiştirdim kendisini 😂 her gün x dakika sohbet, x dakika dedikodu şartı koydum. Düzelme var. Çabala bence vazgeçme

Burda kaç konu açtinve bence bosanmazsin, ki bosanmalisin. Mutluluk hayat yasamanin en büyük nedenir. Bu zamanlarda geri gelmez. Her zaman 35 yasinda genç, enerji dolu olmayacaksin. Millet 60 yasinda bile asik oluyor, tekrar evleniyor, 40 yillik evlilik bittikten sonra bile yeni birini buluyor, sen niye bulamayacaksin?

Ki bulmayada mecbur degilsin. Sirf eve gelip, onun mutsuz yüzünü görmemek bile insana huzur ve enerji verir. Istersen saçini süpürge etmis, çoçuklar için evli kadinlara sor degdimi diye evli kalmak yillar sonra. Hiçbir sana degdigini söylemez. Olan sana olur. Yaslandikça insan yaptiklarindan degil, yapmadiklarindan pisman olur.

+1 ben deeeeee......
içi yaşlanmış gibi eşim, çok sever, sarar, cidden iyi babadır ama o kadar işte, benim de sorunum aynı, hatta ben de zaman zaman ''bu durumda sıkılmam nankörlük mü '' diye kendime sorarım hep....
ama şunu biliyorum değişmiyor, terapi falan denemedim ama belki fayda eder arkadaşım bilemiyorum...

Bu satırları ben yazsam bu kadar anlatabilirdim kendimi. Allah yardımcımız olsun. Ben kabullendim.

tamamen mutsuz olsam zerre durmam zaten arada mutlu anlar hürmetine zaten duruluyor. ama böyle de kan kaybından ölmek gibi yavaş yavaş ağır ağır

Bu hayata bir kere geliyoruz. Bir tanecik sen varsın başka bir alternatifin de yok. Ben her zaman bunu düşünürüm zaman da lehimize işlemiyor malum...

Tamam da zaten çözümlemelerimin sadece örneklerini vermişsin...Ben eşini çözdüm zaten çünkü bunun aynısı bir insanlaydım, hemen anladım yani...Olay şu sen ne yapacaksın?
Adamdan değişmesini bekleme, boş çaba, 6 yıldır zaten değişmemiş...Kepçe ile alır, damla ile verir bu tipler o da kırk yılda bir...Bunun için mi devam?
boşanmayı reele dökmek istesem önce ailemi karşıma almam gerekecek... çünkü herkes için günah keçisi benim. nankörüm ben. millet ne evlilikler yaşıyor vs. vs... kaldı ki kendim bile yalnızlıktan korkuyorum galiba. o yokmuş gibi yaşamaya çalışacağım. ben sadece içimi dökmek istedim sanırım. teşekkür ederim.

Burda kaç konu açtinve bence bosanmazsin, ki bosanmalisin. Mutluluk hayat yasamanin en büyük nedenir. Bu zamanlarda geri gelmez. Her zaman 35 yasinda genç, enerji dolu olmayacaksin. Millet 60 yasinda bile asik oluyor, tekrar evleniyor, 40 yillik evlilik bittikten sonra bile yeni birini buluyor, sen niye bulamayacaksin?

Ki bulmayada mecbur degilsin. Sirf eve gelip, onun mutsuz yüzünü görmemek bile insana huzur ve enerji verir. Istersen saçini süpürge etmis, çoçuklar için evli kadinlara sor degdimi diye evli kalmak yillar sonra. Hiçbir sana degdigini söylemez. Olan sana olur. Yaslandikça insan yaptiklarindan degil, yapmadiklarindan pisman olur.
mutluluk hayat yaşamanın nedeni olamazmış. Özünde mutsuz insanlar gezip tozmak istermiş mutsuzluğunu susturmak için. hayat felsefem gezmekmiş. halbuki sorsan kaç yere gittin 6 yılda diye birkaç yer sayamam...

Bu hayata bir kere geliyoruz. Bir tanecik sen varsın başka bir alternatifin de yok. Ben her zaman bunu düşünürüm zaman da lehimize işlemiyor malum...
ben de dün öyle söyledim beni mutlu etmek adına kendi mutluluk tanımının dışına çıkamıyorsan ne işe yararsın sen dedim. Beni mutlu etmek adına yapmayacağı gitmeyeceği yerlere de gidince zaten hep iğreti duruyor. Mesela günübirlik denize gideriz(bir yerde kalmaya ne gerek var 1.5 saat zaten ev) el ele deniz sefası yapalım demez ben derim, doğru düzgün yüzmez bile uyur kenarda hep. Tamam zevklerimiz farklı zaten ben bunu anladım. zaten ona değil kendime kızıyorum bu farklılıkları neden anlamadım diye.

Gezmek eğlenmek bi kültür ya. Valla bende de yok o. Ama bu yaz inşallah zincirlerimi kırmaya kararlıyım. Belki eşiniz de gezmeyi eğlenmeyi bilmiyordur.
yoo üniversitede biz sevgili olmadan şehir şehir gezmiş birisi. Memleketine gidince beni köy evinde bırakıp baraja yüzmeye gidebiliyor. Mesele benimle yapmak ona zull geliyor. Artık o da bana yük valla. Bıktım şaklaban gibi onu eğlendirmeye çalışmaktan

üniden sınıf arkadaşımdı. sevgili olduk, başarısına aşık oldum heralde. şimdi bile hatırlıyorum sevgiliyken bile hayat enerjisinin ne kadar düşük olduğunu. Ama benim de başarılı olmam için çabaladı çok teşvik etti çocuğa baktı sınav çalıştım tez yazdım onun sayesinde atandım. Yıllar böyle geçti yani sınavlara çalışmak ile. Keyif etmenin yanlış olduğunu ben de kabullendim o zamanlar. Şimdi 1 senedir memurum, inanın hala kariyer yapan biriyim ama insan az arada da keyif yapmak istemez mi ya... 35 yaşındayız hala öğrencilikten çıkamadık....
35 yaşındaymışsiniz ve hala öğrencilik kafası.. Hayat gidiyor,zaman gidiyor..şurda yaşayabileceğimiz kaç senemiz kaldı bilmiyoruz.maddi durumunuz da varmış. Keyfini çıkararak yiyemedikten sonra maaşın ne önemi var ki? Ya adam akıllı karşınıza alıp konuşun, çözüm üretmeye çalışın,yada yollarınizi ayırın .. ömür mü geçer, ot gibi bi adamla. Adam yaşam enerjinizi sömürmüş. .

Mutluluklarımız, zevklerimiz, gülüşlerimiz, sevdiğimiz filmler bile farklı tek ortak noktamız hayata bakışımız. Gözümü kapayıp eşimi düşününce bile aklıma gelen somurtuk bir yüz ifadesi. Yoruldum... mutsuz insanlarla sadece "iyi" bir insan olduğu için evlenmeyin dostlar. Gülmeyi biraz bilmeli bir insan biraz zevk almayı bilmeli. Bana sen nankörsün elindekilerle mutlu olmayı bilmiyorsun diyor hayattan tokat yiyeceksin diyor. Mutsuz insanlar gezmek tozmak istermiş mutlu olmak için, tatminsiz oldum maddi durumumuz var altın takı istedim diye paragöz oldum, çirkef oldum, memleketine gidince 6 yıllık evliliğimizde doğru düzgün gezemedik hiç dedim diye gezmeyi hayat felsefesi yapmış oldum. oldum da oldum... Ben artık o yokmuş gibi davranmak istiyorum. Yine gidecektik memleketine şuraya da gidelim dedim diye germe beni dedi kavga ettik. Ben artık onun memleketine gitmesem o da benimkine gelmesin ben tek başıma oğlumla gezsem tozsam şehir şehir onu sadece evde korkuluk olarak kullansam diyorum... böyle hayat geçer mi? Bu yaştan sonra da aşık olacağımı falan sanmıyorum sadece hayattan az çok az zevk almak istiyorum tek istediğim biraz keyif.... eve netfliksi bile bağlatırken bin naz yaşadım ya... ben de memurum param var ama istiyorum ki o laf yapmasın yüzü düşmesin yok arkadaş olmuyor hayattaki tek mutluluğu başarı bu adamın. Kariyer tek tatmini. Niye evlendim ki ben..........
Benim asıl takıldığım nokta eşiniz sizi kırmaktan zerre korkmuyor.. tatminsiz, paragöz, gezmeyi hayat felsefesi yapmışsın falan.. ona göre hayatın amacı neymiş? Acaba maddi sıkıntılarınız mı var o yüzden mi yada cimri mi ?

Kariyer para statü sahibi olmak isteyen bunun için canla başla çalışan HırsLi insanlardan uzak durulmali.Caliskan olmak başka hirs yapmak çok başka gerçekten

Benim asıl takıldığım nokta eşiniz sizi kırmaktan zerre korkmuyor.. tatminsiz, paragöz, gezmeyi hayat felsefesi yapmışsın falan.. ona göre hayatın amacı neymiş? Acaba maddi sıkıntılarınız mı var o yüzden mi yada cimri mi ?
Maddi sıkıntımız yok. Ona göre kırmak değilmiş bu. Olması gereken normal hayatmış ben standartlarımızı yükseltmek istiyormuşum

boşanmayı reele dökmek istesem önce ailemi karşıma almam gerekecek... çünkü herkes için günah keçisi benim. nankörüm ben. millet ne evlilikler yaşıyor vs. vs... kaldı ki kendim bile yalnızlıktan korkuyorum galiba. o yokmuş gibi yaşamaya çalışacağım. ben sadece içimi dökmek istedim sanırım. teşekkür ederim.
O yokmuş gibi yaşamaya çalışmayın yaa. Bence önce örtü serip üstüne oturmacalı bedava gezmelerden başlayın. Bu yaz buna çalışın. Bir iki bir iki hoşuna gidince daha farklı yerler görmeyi ufak ufak kendisi isteyecektir bence. Küşük bütçeler ayırın bence mesela o gün 50 tl harcadınız diyelim. Baksana bir tişört parasıyla bugün farklı bişey yaptık valla ruhuma çok iyi geldi filan deyin. Size iyi geldiğini bilsin altını çizin.

yoo üniversitede biz sevgili olmadan şehir şehir gezmiş birisi. Memleketine gidince beni köy evinde bırakıp baraja yüzmeye gidebiliyor. Mesele benimle yapmak ona zull geliyor. Artık o da bana yük valla. Bıktım şaklaban gibi onu eğlendirmeye çalışmaktan
Ailesi nasıl? Anne babasının ilişkisi de böyle mi? Babası sabah çıkıp akşam gelen erkeklerden mi?

ben de dün öyle söyledim beni mutlu etmek adına kendi mutluluk tanımının dışına çıkamıyorsan ne işe yararsın sen dedim. Beni mutlu etmek adına yapmayacağı gitmeyeceği yerlere de gidince zaten hep iğreti duruyor. Mesela günübirlik denize gideriz(bir yerde kalmaya ne gerek var 1.5 saat zaten ev) el ele deniz sefası yapalım demez ben derim, doğru düzgün yüzmez bile uyur kenarda hep. Tamam zevklerimiz farklı zaten ben bunu anladım. zaten ona değil kendime kızıyorum bu farklılıkları neden anlamadım diye.

Yanında isteksiz biriyle bunları yapıp modunu düşüreceğine yalnız kal, yalnız gez daha iyi. Tekrar aşık olmaya bile gerek yok ki bence çok gençsin kim bilir önüne neler çıkar. Bilmiyorum ben olsam hayatımı kökünden değişmeyi ciddi anlamda düşünürdüm.

O yokmuş gibi yaşamaya çalışmayın yaa. Bence önce örtü serip üstüne oturmacalı bedava gezmelerden başlayın. Bu yaz buna çalışın. Bir iki bir iki hoşuna gidince daha farklı yerler görmeyi ufak ufak kendisi isteyecektir bence. Küşük bütçeler ayırın bence mesela o gün 50 tl harcadınız diyelim. Baksana bir tişört parasıyla bugün farklı bişey yaptık valla ruhuma çok iyi geldi filan deyin. Size iyi geldiğini bilsin altını çizin.
6 yıldır hep bunu yaptım zaten artık 30 yaşındayım ben eşim de 35 ben artık onun bilinçaltına birşey işlemek, ikna etmek vs istemiyorum ya. bıktım artık. ne hali varsa görsün pineklesin evde, zaten benimle gezmeye gelse nolacak orada da pinekliyor, denize gitsek nazla niyazla orada da pinekliyor.

X