Aşk kırıntısı ile doyduğum evliliğim

Burundi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.595
4.748
Mutluluklarımız, zevklerimiz, gülüşlerimiz, sevdiğimiz filmler bile farklı tek ortak noktamız hayata bakışımız. Gözümü kapayıp eşimi düşününce bile aklıma gelen somurtuk bir yüz ifadesi. Yoruldum... mutsuz insanlarla sadece "iyi" bir insan olduğu için evlenmeyin dostlar. Gülmeyi biraz bilmeli bir insan biraz zevk almayı bilmeli. Bana sen nankörsün elindekilerle mutlu olmayı bilmiyorsun diyor hayattan tokat yiyeceksin diyor. Mutsuz insanlar gezmek tozmak istermiş mutlu olmak için, tatminsiz oldum maddi durumumuz var altın takı istedim diye paragöz oldum, çirkef oldum, memleketine gidince 6 yıllık evliliğimizde doğru düzgün gezemedik hiç dedim diye gezmeyi hayat felsefesi yapmış oldum. oldum da oldum... Ben artık o yokmuş gibi davranmak istiyorum. Yine gidecektik memleketine şuraya da gidelim dedim diye germe beni dedi kavga ettik. Ben artık onun memleketine gitmesem o da benimkine gelmesin ben tek başıma oğlumla gezsem tozsam şehir şehir onu sadece evde korkuluk olarak kullansam diyorum... böyle hayat geçer mi? Bu yaştan sonra da aşık olacağımı falan sanmıyorum sadece hayattan az çok az zevk almak istiyorum tek istediğim biraz keyif.... eve netfliksi bile bağlatırken bin naz yaşadım ya... ben de memurum param var ama istiyorum ki o laf yapmasın yüzü düşmesin yok arkadaş olmuyor hayattaki tek mutluluğu başarı bu adamın. Kariyer tek tatmini. Niye evlendim ki ben..........

Mutluluklarımız, zevklerimiz, gülüşlerimiz, sevdiğimiz filmler bile farklı tek ortak noktamız hayata bakışımız. Gözümü kapayıp eşimi düşününce bile aklıma gelen somurtuk bir yüz ifadesi. Yoruldum... mutsuz insanlarla sadece "iyi" bir insan olduğu için evlenmeyin dostlar. Gülmeyi biraz bilmeli bir insan biraz zevk almayı bilmeli. Bana sen nankörsün elindekilerle mutlu olmayı bilmiyorsun diyor hayattan tokat yiyeceksin diyor. Mutsuz insanlar gezmek tozmak istermiş mutlu olmak için, tatminsiz oldum maddi durumumuz var altın takı istedim diye paragöz oldum, çirkef oldum, memleketine gidince 6 yıllık evliliğimizde doğru düzgün gezemedik hiç dedim diye gezmeyi hayat felsefesi yapmış oldum. oldum da oldum... Ben artık o yokmuş gibi davranmak istiyorum. Yine gidecektik memleketine şuraya da gidelim dedim diye germe beni dedi kavga ettik. Ben artık onun memleketine gitmesem o da benimkine gelmesin ben tek başıma oğlumla gezsem tozsam şehir şehir onu sadece evde korkuluk olarak kullansam diyorum... böyle hayat geçer mi? Bu yaştan sonra da aşık olacağımı falan sanmıyorum sadece hayattan az çok az zevk almak istiyorum tek istediğim biraz keyif.... eve netfliksi bile bağlatırken bin naz yaşadım ya... ben de memurum param var ama istiyorum ki o laf yapmasın yüzü düşmesin yok arkadaş olmuyor hayattaki tek mutluluğu başarı bu adamın. Kariyer tek tatmini. Niye evlendim ki ben..........
bi uzmana danissaniz. yani terapiste.

Evlilikte herşeyimiz aynı olacak diye birşey yok ama anladığım kadarıyla birbirinizi mutlu etmek adına (çoğunlukla eşiniz) birşey yapmıyorsunuz. Hadi bu defa senin sevdiğin türden film izleyelim dese belki kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz ama herşey üst üste gelmiş sanırım.
Sizde çalışıyorsunuz madem mutsuzsunuz neden sabrediyorsunuz

Niye evlendiniz cidden? Sevgiliyken nasil bir insandi? Nerde, nasil tanistiniz?
üniden sınıf arkadaşımdı. sevgili olduk, başarısına aşık oldum heralde. şimdi bile hatırlıyorum sevgiliyken bile hayat enerjisinin ne kadar düşük olduğunu. Ama benim de başarılı olmam için çabaladı çok teşvik etti çocuğa baktı sınav çalıştım tez yazdım onun sayesinde atandım. Yıllar böyle geçti yani sınavlara çalışmak ile. Keyif etmenin yanlış olduğunu ben de kabullendim o zamanlar. Şimdi 1 senedir memurum, inanın hala kariyer yapan biriyim ama insan az arada da keyif yapmak istemez mi ya... 35 yaşındayız hala öğrencilikten çıkamadık....

O kadar üzülüyorum ki mutsuz kadınlara. Hele ki imkanı olmayan, erkeğe muhtaç olan, gidecek kapısı olmayanlara...

Sizin maddi gücünüz varmış, inşallah manevi gücü de toparlarsınız.
vicdanım çok zorluyor beni... dediğinz sebepten, yani birçok zor durumda insan varken gerçekten nankör müyüm acaba diyorum. Mesele keyif yapmak ise kocasız yapayım madem diyorum

Evlilikte herşeyimiz aynı olacak diye birşey yok ama anladığım kadarıyla birbirinizi mutlu etmek adına (çoğunlukla eşiniz) birşey yapmıyorsunuz. Hadi bu defa senin sevdiğin türden film izleyelim dese belki kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz ama herşey üst üste gelmiş sanırım.
Sizde çalışıyorsunuz madem mutsuzsunuz neden sabrediyorsunuz
mesele keyifse kendim yapayım kendi kendime mutlu olayım diyorum böyle karar aldım bir süre

vicdanım çok zorluyor beni... dediğinz sebepten, yani birçok zor durumda insan varken gerçekten nankör müyüm acaba diyorum. Mesele keyif yapmak ise kocasız yapayım madem diyorum
Doğrudur.
Herkesin kendine göre mantıklı/mantıksız sebepleri var işte.
Sorgulanmıyor,nedeni,niçini konuşulmuyor.
Önemli olan mutlu olmak.
Yarın düne bakınca pişman olmamak.
Allah'ım korusun ruhsal ve fiziksel hasta olmamak...
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah.

Nasıl mutsuz birisi, depresif mi yoksa aksi huysuz geçimsiz mi? İkisi de problemli gerçi ama yine de ikincisi tahammül sınırlarını zorlar

Duzen ve sistemi icin evlendiniz.."Evinden isine,isinden evine " tarzi yasami cazip gelmis galiba size.
Bu insanlar genellikle ailelerini de bir is gibi gorme egilimi icerisinde oluyorlar.Kararlarini alirken hep kendi pencerelerinden bakiyorlar.Bu nedenle sizin surmus oldugunuz fikir ve dusunceler onlar icin yorucu degersiz geliyor.Her seyi kontrol edemezsiniz.Esiniz hayatinizin her evresini kontrol etmeye calisiyor.Ona karsi ciktiginizda ise basit bir seyi bile buyuterek kendi tezini hakli cikartmaya calisiyor.Durumunuz var,ayrilabilirsiniz.Bu net bir ayrilin degil ama dusunulmesinde fayda olan bir ayrilik.

Çok fakir bi ailede büyüdüyse para harcadığında kendini kötü hissediyordur belki, benzer ailelerde büyümüşüz biz de eşimle , birbirimize gaz veriyoruz sürekli öyle para harcıyoruz, gezip görmeyi hallettik ama alışveriş kısmında hala zorlanıyoruz mesela. Çocuklara alıyoruz kendimize sıra gelince iki kez düşünüyoruz,Allahtan içgörüsü yüksek bi adam da karşılıklı konuşarak bunda neden böyle hissettiğimizi söyleyince anlıyor.

Şöyle aranız iyiyken bi otur konuş bakalım keyif yapınca o şekilde zaman geçirince ne hissediyor, tembellik yaptığı için Ağustos böceği misali kışın aç ve soğukta kalacağını mı zannediyor?? Asıl kaygısı ne??

Onu bu şekilde kabul etmelisiniz yani bazı insanlar acının kendilerini olgunlaştırdığını düşünür ve hep olumsuz, kötü taraftan bakarlar, 6 yıllık evlisiniz ve bu süre boyunca oldukça yorulmuşsunuz bu şekilde devam ederse-ki eşinizin değişme ihtimali çok düşük- siz çok yıpranacaksınız o yüzden eşinizi böyle kabul edin ve moralinizi düşürmesine izin vermeyin

Çok fakir bi ailede büyüdüyse para harcadığında kendini kötü hissediyordur belki, benzer ailelerde büyümüşüz biz de eşimle , birbirimize gaz veriyoruz sürekli öyle para harcıyoruz, gezip görmeyi hallettik ama alışveriş kısmında hala zorlanıyoruz mesela. Çocuklara alıyoruz kendimize sıra gelince iki kez düşünüyoruz,Allahtan içgörüsü yüksek bi adamda karşılıklı konuşarak bunda ndden böyle hissettiğimizi söyleyince anlıyor.

Şöyle aranız iyiyken bi otur konuş bakalım keyif yapınca o şekilde zaman geçirince ne hissediyor, tembellik yaptığı için Ağustos böceği misali kışın aç ve soğukta kalacağını mı zannediyor?? Asıl kaygısı ne??
Aynen kesinlikle öyle aç susuz kalacağını hissediyor... Yanlış olduğunu söylesem sen kendine fazla güveniyorsun hayatının tepetaklak olması beynine bir pıhtı atmasına bakar(genetik rahatsızlığım var) fazla keyif isteme diyor. (istediğim keyif de yakın turistik bir ile gitmekti ppjjg) Hatta acaba pıhtı atar da başıma kalır bu kadın diye bile düşündüğü geliyor aklıma...

Onu bu şekilde kabul etmelisiniz yani bazı insanlar acının kendilerini olgunlaştırdığını düşünür ve hep olumsuz, kötü taraftan bakarlar, 6 yıllık evlisiniz ve bu süre boyunca oldukça yorulmuşsunuz bu şekilde devam ederse-ki eşinizin değişme ihtimali çok düşük- siz çok yıpranacaksınız o yüzden eşinizi böyle kabul edin ve moralinizi düşürmesine izin vermeyin
Hep kabul edip unutuyorum.... teşekkür ederim

X