Asker eşi olan ve tayini Kıbrıs a çıkan var mı?

Bir süre Kıbrıs'ta yaşadım.
Büyükşehirde yaşamaya alışkın biri olarak aşırı derecede sıkıldım diyebilirim.
Ama ufak bir şehirde yaşıyorsanız belki kolay uyum sağlarsınız.
Izmırliyim ve hep büyük şehirlerde bulundum küçük bi yere yerleşmek hep hayalimdi belki de iyi gelebilir diye düşünüyorum bu açıdan hep tatile geldim kibrisa ama yaşam nasıldır hastane isleri nasıl olur devletle alakalı işlerde ilgileniyorlar mi hiç bilgin var mı acaba 🙄🙏

Izmırliyim ve hep büyük şehirlerde bulundum küçük bi yere yerleşmek hep hayalimdi belki de iyi gelebilir diye düşünüyorum bu açıdan hep tatile geldim kibrisa ama yaşam nasıldır hastane isleri nasıl olur devletle alakalı işlerde ilgileniyorlar mi hiç bilgin var mı acaba 🙄🙏
Isterseniz özelden mesaj atayım, daha rahat ve kapsamlı aktarırım :)

abim askerligini kibrista yapti
askerleri sevmiyorlar ve cok pahali gunduz hayat bitik orda hayat geceleri basliyor esnaf gunduzleri dukkan bile acmiyormus trafik tersten akiyormus
abim askerden geldiginde 1 hafta falan uyuyamamisti beni geri cagirirlarsa diye 😁😁😁
Yemek içmek konusunda hayat çok pahalı degil ya o kadar da değil yani ben her yaz bayramda gidiyorum gündüzleri de heryer açık senin yanlışın var ben kıyafet için alışveriş yapıp geliyorum izmir de ki butiklerden daha uygun fiyatları yani ben izmirde meyveli sodayı 1lr alirken orda 1.25krs tu trafik sağdan akıyor evet ama trafikte kurallara herkes uyuyor ya az çok biliyorm kibrisi da önemli olan hastahane isleri 😔 prosedür nedir nereye gidilir

Yemek içmek konusunda hayat çok pahalı degil ya o kadar da değil yani ben her yaz bayramda gidiyorum gündüzleri de heryer açık senin yanlışın var ben kıyafet için alışveriş yapıp geliyorum izmir de ki butiklerden daha uygun fiyatları yani ben izmirde meyveli sodayı 1lr alirken orda 1.25krs tu trafik sağdan akıyor evet ama trafikte kurallara herkes uyuyor ya az çok biliyorm kibrisi da önemli olan hastahane isleri 😔 prosedür nedir nereye gidilir
belkide bir asker için pahaliydi bilemeyecegim okadarini

Benim eşim suriyedeydi bir bir buçuk yıl ordan katara gitti bir yıl olucak şimdi de kıbrıs biz türkiye yüzü göremedik daha sırf türkiye diye düşünme somali sudan yemen her yere görevlendirme çıkabilir
Beni de yanında götürdükten sonra sorun yok:) Siz eşinizle birlikte mi gidiyorsunuz. Yeni evliyim ya bilgim yok nasıl yürür bu işler. Benim eşimde şimdi Suriye de

Beni de yanında götürdükten sonra sorun yok:) Siz eşinizle birlikte mi gidiyorsunuz. Yeni evliyim ya bilgim yok nasıl yürür bu işler. Benim eşimde şimdi Suriye de
Yurtdışı gorevlendirmelrine eşler gitmiyir maalesef suriyeye şuan sizi nasıl almıyorlar onun gibi düşünün ben katara gidip 3 hafta kaldım mesela ve benim ablamlar orda yaşıyor ona ragmen 3gun izin verdiler ve 3gunluk parayı maaşından kestiler sanki izne geliyor gibi ama dil den sınava girer kazanır yabancı dili olduğu için görevlendirme alırsa eşiyle birlikte gider

Yurtdışı gorevlendirmelrine eşler gitmiyir maalesef suriyeye şuan sizi nasıl almıyorlar onun gibi düşünün ben katara gidip 3 hafta kaldım mesela ve benim ablamlar orda yaşıyor ona ragmen 3gun izin verdiler ve 3gunluk parayı maaşından kestiler sanki izne geliyor gibi ama dil den sınava girer kazanır yabancı dili olduğu için görevlendirme alırsa eşiyle birlikte gider
Allah yardımcımız olsun bari evlilere bu kadar uzun süreli görev vermeseler. Ne zormuş

Vallaha çok zor biz 2 yıldır birbirimizi zor görüyoruz 5 6 kere görüştük anca desem yeri sevgili gibi oluyorsun ya o da ayrı bir heycan katıyor 🙈🙈😅😅

Kapalı maraşa gidin mutlaka ve kıbrısın tadını çıkarın 2 sene sonra özlemle hatırlayıp emekli olmadan önce son kez tayin listenize ekleyeceğinize eminim. Detaylı bişiler yazdım mesajda

X