Aşkı işyerinde mi buldunuz?

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
36
Aşkı işyerinde mi buldunuz?


Kariyerinize zarar vermeden mutlu bir ilişkiyi sürdürmenin yollarını öğrenmek için rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Akıllı, çekici, esprili, tek kelimeyle dört dörtlük bir iş arkadaşınız varsa işiniz zor: Ondan etkilenmemek pek mümkün değil. Onu her gördüğünüzde üzerine atlamamak için kendinizi frenlemek durumunda kalıyorsunuz ve işin ilginç tarafı o da size karşı aynı şeyleri hissediyor. Tek problem: İş arkadaşı olmanız.

İşyerinde aşk yaşamayı düşünüyorsanız, emin olun yalnız değilsiniz. Yapılan son araştırmalara göre, işyerinde yaşanan ilişkiler son zamanlarda önemli bir artış göstermekte. Bunu yapan sırf sinema yıldızları veya kariyerlerinin henüz başında olan gençler değil, tecrübeli çalışanlar da işi aşkla karıştırmaya başlamış durumda. İnsan kaynakları uzmanlarına göre, her ne kadar yasak olsa da, bütün sektörlerde işyerlerinde ilişkiler yaşanıyor. Araştırmaların bir diğer ilginç sonucu ise ofis aşklarının yüzde 44'ünün evlilikle bitmesi. İşyerinde aşk yaşayarak mutluluğa ulaşmak ile işyerinde aşk yaşayarak kariyerinizi mahvetmek arasında çok ince bir çizgi var. Kendinizi bir anda felaket tarafına geçmiş bulmamak için, tavsiyelerimize mutlaka kulak verin.

İşyerinizde isminizi koruyun

Nerede çalışıyorsanız çalışın, saygınlığınızı korumak için aşağıdaki kurallara dikkat etmek zorundasınız. Herhangi bir iş arkadaşınız sizi uygunsuz bir halde görürse, karizmanız yerle bir olabilir.

* Sırf sizinle aynı pozisyonda olan erkeklerle flört edin (ideali, başka departmandan). Yalnız hazırlıklı olmanız gereken bir durum var: İkinizden biri terfi ederse veya birbirinizin şefi olursanız, birinizin istifa etmesi veya ilişkinizi bitirmeniz gerekebilir.

* İşyerinde beraberliğe adım attığınız andan itibaren kendinize "işyerinde davranış kuralları" belirleyin: Ofiste nasıl davranacaksınız ve ayrılırsanız iş ilişkiniz nasıl devam edecek?

* Patronunuz İlişkinizi öğrenirse, dürüst bir açıklama yapın. Patronunuzdan bir randevu talebinde bulunun ve ilişkinizin işinizi etkilemeyeceğini dair garanti verin. Yanlış bir pozisyonda yakalanmazsanız, sessiz kalın. Kimseye güvenip ilişkinizi anlatmayın. Onlar öğrenene kadar, sırrınızı açıklamak zorunda değilsiniz.

* Her bakımdan örnek bir eleman olun. Görevlerinizi eksiksiz yerine getirirseniz, kimse size, işinizi ilişkinizden dolayı ihmal ettiğinizi söyleyemez. Başka bir deyişle, dört dörtlük, vazgeçilmez bir eleman olursanız "hem iş hem aşk"taki başarınız kimseyi rahatsız etmez.

Sevgilıniz/eşinizin bir iş aşkı var mı?

İşyerinizdeki yakışıklıları nasıl ki görmezden gelemiyorsunuz, emin olun sevgiliniz/eşiniz de ofisindeki afetlere karşı kayıtsız kalamaz. İşte onlara fazla kapıldığını gösteren sinyaller.

* Bir ofis partisinde, güzel iş arkadaşının hayatınızla ilgili çok özel detayları bildiğini fark ediyorsanız.

* İşyerine geldiğinizde, bir iş arkadaşına karşı anormal gergin davranıyorsa.

* Güzel bir iş arkadaşı onu sürekli ev telefonundan ararsa.

* Cebi hep titreşime ayarlıysa.

* Telefon çaldığında odadan çıkıp konuşuyorsa ve sesli mesajları asla sizin yanınızda kontrol etmiyorsa.

* İçeri girdiğinizde bilgisayar monitörünü kapatıyorsaİş sonrası sürekli bir şey içmeye gidiyorsa.

* İş gezilerine sık sık çıkmaya başladıysa.

Yukarıdakiler size yabancı değilse, muhtemelen ona işi bu kadar çok sevdiren işin kendisinden başka bir şey var. Onu tespit edip, aşağıdaki stratejileri kullanabilirsiniz:

* O kadını tanıyorsanız, onu yemeğe davet edin. Sizinle tanışırsa erkeğinizi kapmaktan çekinecektir, yaptıysa da ondan vazgeçecektir.

* Sık sık işyerine gidin. "Sahibi" olduğu bilinsin.

* Geç saatlere kadar çalışacağını bildirdiğinde, ona yemek götürün.

* Yalanlarını yutmayın. İş seyahatine çıkacağını söyleyince otelin ismini alın ve resepsiyondan kontrol edin.

* İş telefonunda isme kayıtlı olmayan numaralar varsa, onların kime ait olduğunu öğrenin.
 
X