Avon da satış temsilcisi olmak

soe

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
323
237
kızlar merhaba ben şuan bi yerde çalışıyorum aslında ama aldığımız maaşlar yapılan zamlar vs belli ek gelir olsun diye avonda satış yapmayı düşünüyorum küçükken hep hatırlarım okulumuzun sınıf annesi avonda çalışıp bizim apartmanda komşulara anneme falan satış yapardı o zaman yok tabi böyle kozmetik mağazaları şimdide neden olmasınki hem belki birikim yaparım malum ülkemizde gelecekle ilgili çok plan yapamıyosun sizce ne yapmalıyım vaktimi ayırdığıma değer mi?

Ben bi dönem yaptım öğrenciyken öncesinde de annemden teyzelerimden kullanıyodum zaten ürünlerini. çalışanlara güzel fırsatları oluyo ne kadar satış yaparsan o kadar güzel gelir elde ediyosun tabiki ama keyifli bir iş heleki ilgin ve çevren varsa hiç düşünme derim

bizim komşumuz yapıyordu merak edip ondan avonun şampuanlarını felan almışlığım vardır. Hatırladığım kadarıyla güzel satış yapıyordu başında patron yok baskı yok kendi programını, müşterini çevreni oluşturabiliyorsun. Satış işi yetenek derler bilemiyorum ama gerekli eğitimleri veriyorlar istekliysen zaten çok rahat yaparsın.

Eskiden kar payi falan daha yuksekti para kazanmak daha kolaydi. Artk o kadar kolay degil malesef. Buyuk mesai istiyo network sistemleri

Avon değilde farmasi sanki daha revaçta şu sıralar. Farmasi deneyebilirsiniz. Ben daha önce ikisinide denemiştim ama çevre çok önemli. Üstüne giderseniz uğraşabişirim derseniz yapabilirsiniz.

Sizin icin iyi olur insallah.Ben yapamam şahsen kolay olmayan emek.isteyen bir iş olduğunu biliyorum sadece .Size kolay gelsin

Ogrenciyken bir hanim beni otobuste gormus arkadasla.. tesaduftur ki bir restoranda gorup yanima gelip avon temsilciligi teklif etmisti..

Ben cok oyle makyaja para yatiran biri degilim.. ki o zaman lisedeydim sanirim okulda yasakti zaten.. ee yapmadigim birseyi nasil tavsiye edeyim? ha evet kremler parfumleri filanda var ama ben kullanmadigim ya da begenmedigim birseyi overek anlatamam.. yalan soyleyemem sirf alsinlar diye..ha zaten ogrencisin.. cevren zaten hep ayni kisilerden ibaret.. parayada ihtiyacim olmadigi icin kabul etmedim..

Senin cevren varsa ve iyi bir pazarlamaciyim dersen deneyip gorursun..

Çevreniz yoksa eğer asla bu işi yapmayin çevremde çok yapan var maddi açıdan bir kazanc sağlayani gormedim henuz ürün alırken karınız oluyor onun haricinde para kazandıran bir iş değil bu bide sipariş ediliyor ürün veriliyor parası ödenmiyor geç ödeniyor saçma sapan diyologlara girmek zorunda kalıyor insan bence yapmayın

Cevren varsa değer

Bence bu işte Instagram'da büyük bir kitleye ihtiyacın varr sen şimdi cevre olmadan tek başına az buçuk birşey ya kazanırsın ya kazanmazsn liderlerde siz calsrsnz onlarda kazanır müdür olur sizin ekmeginizi yerler

Bahsettiginiz markanin hayvan deneyi yapmıyoruz demesi vegan çevreler tarafından onay görmüyor. Şimdi madde madde açıklayamayacağım ama o logoların elde edilme süreçleri farklı farklıymış. Kimisi yeterli güveni vermiyormuş.

İnstagram artık çok sahte bir platforma dönüştü. Keşfetinize düşen hesaplarin yorumlarina bakin, hep ayni insanlar benzer çerçevede yorum yapiyor. "Bilgi için teşekkürler, çok güzel fikir bayıldım, ellerine saglik canim, abla 11 yaşındayım bu yemek tarifini yapabildim." şeklinde hep aynı yorumlar. Youtube da böyle. Bu yorumlarin yapıldığı gruplar var. Herkes birbirinin gonderisine yorum yapiyor. Etkinliklerle takipçi elde ediyor. Hiçbir etkileşimleri organik değil.

Anladim ben kendim için değil bazı insanların çok dikkat ettiğini fark etmiştim aklıma gelen bir madde olarak yazdim

Anladim ben kendim için değil bazı insanların çok dikkat ettiğini fark etmiştim aklıma gelen bir madde olarak yazdim
Açıkçası çok da bilgisi olmayan insanlar bu markayi vegan-cruelty free sanıyor. Ama değil, güvenilir değil yani.

Arkadaşım yapıyordu ilk bir kaç ay güzel para kazanıyorsun ( o da 1000, bilemedim 2000 ) primler vs. Sonra birden primler eksiliyor, o da bi hevesle başladı sonra bıraktı. Bu tarz işlerde alt kadrolar hiç bir şey kazanmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…