Avrupa ile e-ticaret hakkında herşey

Gümrük islerinden bir bilgim yok, ama bebekler cok güzel. Gayet güzel satilir. Instagram dan da reklam yapin. Hayirli kazanclar
Evet birkaç gün içinde büyük çaplı bir reklam yapmayı da planlıyorum. İnstagramdan satış yapabilirsem sitelere yüzde 15-17 komisyon ödemek zorunda da kalmam. Ama orada dikkat çekmek daha zor maalesef.

Aslında iki temel ürünüm var. İlk mesajdaki iki fotodaki gibilerden günde 3 tane yapabiliyorum 129 tl olan onlar. Bunlar 13-14 euro satarsam bana gayet güzel bir getiri sağlar. Son fotodaki ise ayrıntılı bir ürün. Yaptığım giysiler normal giysilerin küçük ölçeklisi ve yapımı iki gün sürüyor. (set olarak görünümünü aşağıya koyacağım). Bu ve benzerlerini Türkiye'de 240-270 arası satıyorum. Ama kar emeği karşılamıyor. Yurtdışına 35 euro uygun olur sanırım. Bunun üçte biri gümrük kargo komisyona gider zaten. Geriye yine de Türkiye'de kazandığımdan fazlası kalıyor. Teşekkür ederim, kafamda bir fiyat şekillenmiş oldu.

instegram hesabinizin adi nedir?

Ürünleriniz güzel ama yabancılar bu tarz ürünler alırlar mı bilemiyorum açıkçası. Hayırlı kazançlar olsun.

selam kızlar;

ETSY KOMİSYON HESAPLAMA bu siteden komisyon hesaplayabilirsiniz. Kargo ptt ile paket agırlıgına göre hesaplanıyor ama 15 dolar ortalama alabilirsiniz. Etsy de dikkat etmeniz gerekenler tagler 13 tag hakkınız var 13 ünü de ürüne uygun şekilde kullanmanızı öneriririm. Sorunuz olursa ... instagrm hesabımdan yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hanımlar. Bu kez konu iş ile ilgili. El emeği ile ürettiğim oyuncakları sattığım bir e-ticaret işim var. Türkiye'de en çok bilinen iki alışveriş sitesinde satış yapıyorum. Sattığım ürünler tamamen el işçiliğine dayandığı için uzun saatlere ve özenli çalışmaya ihtiyaç duyuyorum. Dolayısıyla emeğimin karşılığını almak için koymam gereken ücret standart alım gücünün biraz üzerine çıkıyor. Bu durumda satışım istediğim gibi olmuyor, gereğinden fazla indirim yapınca da satış yapsam da bu kez el emeğim değmeyecek bir ücrete denk geliyor.

Bu işe başlarkenki hedeflerimden biri de yurtdışına satış yapabilmekti. Artık zamanı geldiğini düşünüp Amazon.com'a satıcı profili açmaya çalıştım. Kredi kartı ile kayıt aldıkları için şu an askıda. Kredi kartım olmadığı için başvuru yaptım gelmesini bekliyorum. O gelene kadar bu işle ilgili herşeyi öğrenmek istiyorum. Burada Avrupa'da yaşayan ya da benim geçtiğim yollardan geçen birçok insan olduğunu bildiğim için bu soruna en iyi cevapları da burada alacağımı düşündüm.

Avrupa'da el işçiliğinin kıymetli olduğunu biliyorum. Aynı zamanda birçok ayrıntıya dikkat ettiklerini, özellikle çocukları için alacakları ürünlerde kumaşa, kaliteye, sağlığa zararlı olup olmadığına bizden daha büyük özen gösterdiklerini biliyorum. Ben de zaten yüzde yüz pamuk kumaşlar kullanıp dikişe ayrıntılara son derece önem veriyorum. Bu konuda sorun yok. Amazon.com'da Türkiye'deki komisyon sisteminden farklı olarak aylık kira alındığını öğrendim. Sanırım 40 euro gibi birşeydi. Aşağıya örnek birkaç ürünümü koyacağım. İlk ikisi için kargo+komisyon+malzeme+ emek herşey dahil 129 gibi bir fiyat koydum. Şimdi Avrupa'da yaşayan arkadaşlara soruyorum. Alışveriş sitelerinde denk geldiğiniz böyle bir ürünün fiyatı ne kadar olursa "ben bunu alırım" dersiniz? Kira sistemi, kayıt kıyut işleri, başlangıçta reklam verme zarureti vs ciddi bir meblağa mal olacak. O yüzden Avrupalı bir alıcı ne ister, ne bekler, dikkatini ne çeker, hangi fiyatlara oyuncak alır, hangi ayrıntılardan çekinip vazgeçer vs bu tür bilgilere ihtiyacım var.

2. olarak Avrupa'da eticaret yapanlar, amazon dışında başvurabileceğim başka alanlar var mı, mesela 100 tane ürün hazırlayıp bir mağazaya satmak vs. Her türlü fikre ve bilgiye açığım.
Eki Görüntüle 2832515
Merhaba etsy de satışa başladınız mı bende antika kutu, kaneviçe ve el yapımı seramik ürünler satmayı düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim, ingilizce şart mı?

selam kızlar;

ETSY KOMİSYON HESAPLAMA bu siteden komisyon hesaplayabilirsiniz. Kargo ptt ile paket agırlıgına göre hesaplanıyor ama 15 dolar ortalama alabilirsiniz. Etsy de dikkat etmeniz gerekenler tagler 13 tag hakkınız var 13 ünü de ürüne uygun şekilde kullanmanızı öneriririm. Sorunuz olursa ... instagrm hesabımdan yardımcı olmaya çalışırım.
Hesabınızın adı nedir?

X