avukat arkadaşlar bilginize ihtiyacım var

F

fenol

Ziyaretçi
eşim ailesinin baskısıyla evi terk etti.yardımcı olurmusunuz.2003 te evlendik.çocuk yok,ikimizde çalışıyoruz,maddi gelir aynı,2004 araba aldık eşimin üstüne,parasının üçte birini annesi verdi.annesiyle sorunlarım vardı görüşmüyordum.buyaz 4-5 günlüğüne anneannemi ziyarete gittim,eşimde annesinin yazlığına.ben yokken kendi eşyalarını alıp evi terketti.evsahibi eşimin evi terkettiğini biliyor.aslında eşimle aramız iyiydi.bu olaydan 3 gün öncesine kadar bana seni seviyorum mesajları atıyordu.boşanma davası açmış sebep ben ona ve ailesine hakaretler ediyormuşum.büyük ihtimalle yalancı şahit getirecek.dava açtıktan sonra tel.la görüştük ve pişman olduğunu söyledi barışmak istiyordu ama ailesi izin vermiyor.zaten artık bu saatten sonra ben de istemiyorum sorum şu arabadan hakkımı ve nafaka alabilirmiyim,hakaretlere karşılık tel.maesjlarını kullanabilirmiyim sonuçta insan böyle birine sevgi mesajları yazamaz değilmi.suçsuz olduğumu nasıl ispatlarım.boşanmak istemezsem dava ne kadar sürer,cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

eşim ailesinin baskısıyla evi terk etti.yardımcı olurmusunuz.2003 te evlendik.çocuk yok,ikimizde çalışıyoruz,maddi gelir aynı,2004 araba aldık eşimin üstüne,parasının üçte birini annesi verdi.annesiyle sorunlarım vardı görüşmüyordum.buyaz 4-5 günlüğüne anneannemi ziyarete gittim,eşimde annesinin yazlığına.ben yokken kendi eşyalarını alıp evi terketti.evsahibi eşimin evi terkettiğini biliyor.aslında eşimle aramız iyiydi.bu olaydan 3 gün öncesine kadar bana seni seviyorum mesajları atıyordu.boşanma davası açmış sebep ben ona ve ailesine hakaretler ediyormuşum.büyük ihtimalle yalancı şahit getirecek.dava açtıktan sonra tel.la görüştük ve pişman olduğunu söyledi barışmak istiyordu ama ailesi izin vermiyor.zaten artık bu saatten sonra ben de istemiyorum sorum şu arabadan hakkımı ve nafaka alabilirmiyim,hakaretlere karşılık tel.maesjlarını kullanabilirmiyim sonuçta insan böyle birine sevgi mesajları yazamaz değilmi.suçsuz olduğumu nasıl ispatlarım.boşanmak istemezsem dava ne kadar sürer,cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

Araba siz evlendikten sonra alındığı için evlilik tarihiniz itibariyle arabanın yarısını karşı taraftan talep edebilirsiniz. Nafaka da alma hakkınız var, bunu da davada talep etmelisiniz. Tel mesajlarını da delil olarak kullanabilirsiniz, sim kartınız bilirkişi tarafından incelenir. Suçsuz olduğunuzu tanıkla ispatlarsınız, bu tanıklar akraba, komşu, eş, dost vs olabilir. Boşanmak istemezseniz ve karşı taraf boşanma sebeplerini ispatlayamazsa hakim boşanma kararı vermeyebilir, ama her halükarda 1-2 yıldan önce bitmez dava.

serenn hanım çok teşekkür ederim ilginize

Avukat arkadaşlar bana cevap yazarsa sevinirim.

merhabalar.Ben 20 aylık evli bir bayanım.2 aydır eşimde ayrı yaşıyorum.Boşanma davasını ben açtım..Eşimde babasının sözünden çıkamayan babasına sormadan hiç bir işine karar veremez bir yapıya sahip.Eşimin babası ve kız kardeşi bana çok çektirdi.Ben görümcem den küfürler ,eşimin babasından da onu dinlemediğim taktirde gerekirse bizi boşatacagına dair bir sürü tehtitler duydum.Ve böylece eşimin ailesi yüzünde bu evlilik bitti..Bunun gibi daha bir sürü şey.Eşim öğretmen.Bende öğretmenim fakat atamam daha çıkmadığı için şuan işsizim.Geçen sene(4 yıllık üniverste mezunlarını 6 aylık eğitimle polis yapma POMEM )polisliğe gitmek istedim fakat eşimin ailesi tarafından engellendi.Ben boşanma dilekçesine düğünde takılan takılarımı,eşyaların yarısını,nafaka ve de evliliğimiz sırasında aldığımız fakat devrinin eşimin babasında olduğu arabamızın değerinin yarısını istediğimi belirttim.Fakat eşimin babası nafaka istediğim taktirde oğlunu boşattırmayacağını söyledi.Birde düğün yaptığı için tazmınat davası açıp düğün parasını istiyeceğini söyledi.sonuç ne olur merak ediyorum.cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

düğün parasını mı isteyecekmiş beyefendi maşallah valla.zaten tüm mallarda yarı yarıya hakkınız doğuyor direk olarak ama babasının üzerine yapıldığını nasıl belgeliyceksiniz.eğer dediğiniz eşyaların yarısını almayı garantilediyseniz ürültüsüz patırtısız nafakayı almayın boşverin daha çok başınız ağrımasın.bu mahkeme işleri insanı gerçekten çok yıpratıyor her açıdan gerek maddi gerek manevi.son olarak ta boşanmak başlı bşına bir sorun hayatım karşı taraf istemezse eğer.sen genede bir avukata git konuş detaylı aklındakileri iyice mukayese et en az hasar alıp işin içinden çıkmaya bak.geçmiş olsun

Teşekür ederim esma benli cevabın için.Yanlız benim şuan işsiz olmama sebep onlar ben nafaka istemeden nasıl gaçinecem anlarsınız ki insan evlenipte tekrar baba evine döndüğnde zaten orda yaşamaktan rahatsızlık duyuyo iken birde para naıl isteyebilirim ki.Avukatla bi tanıdık aracılığı ile görüştüm nafaka istemimin doğru olduğunu ve vazgeçmemem gerktiğini söyledi.Diığer butun hakkım olan herşeyı onlardan almak istiyorum.Yanlız bır avukatım yok işsiz olduğum için tutamadım.Fakat eşimin babasın en kıral avukatı tutup benim istediklerimi almamam için herşeyi yapacagını söyledi.Belkı istediğim herşeyden vazgeçerdim yanlız bana yapılan tehtiitler benim davamdan vazgeçmemem için buyuk bir sebep oldu.İşte durumum böyle ben belki şuan bir senelik polistim.Fakat şimdi işsiz ve avukat tutamayacak durumdayım bu yüzden avukat arkadaşlardan benim yazıma cevap vermesini rica ediyorum.Sonucu ne olur zaman ne getirir merak ediyorum.İlk durşmam aralık 25 de sabırla o gunu bekliyorum.

Talepleriniz doğru, nafaka talebinden sakın vazgeçmeyin. Erkek tarafının düğün masraflarını isteme gbi bir hakkı yok, saçmalamışlar. Davayı açtığınıza göre ispatlamanız lazım, evlilik birliğinizin temelden sarsıldığını ve yeniden bir araya gelme imkanınızın kalmadığını ispatlayın, tanık dinletin yoksa davanız reddedilir. Avukat tutacak durumunuz yoksa barodan adli yardım talep edebilirdiniz. Arabanın da aslında eşinize ait olduğunu ispatlarsanız hak talep edebilirsiniz.

Cevabınız için çok teşekür aderim avukat hanım.Yanlız aklımda 3 soru işareti daha var.Cevaplarsanız çok mutlu olurum.Birincisi biran önce boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik birliliğimizin temelden sarsıldığını ne söyleyipte ıspatlaya bilirim.İkincisi ben dilekçemi verirken şahıt ismi yazdırmadım duruşma günü şahitlerimi yanımda götürüp isimlerini sözle söylesem dinlenirmi.Mahkemede hiç bir olayım olnadığı için mahkemeye ilk defa yolum düştüğü için bunları bilmiyorum.Üçüncüsü ise ben evden çıktıkta sonra hemen kapının anahtarını değiştirmişler tekrar kıyafetlerimi almaya gittiğimde kapıyı açamadım bunu mahkemede söylesem onlar suçlu konumda olurmu.Bunları soruyorum çünkü hakkımı alamamam için eşimin babası söylediğine göre en kıral avukatları tutmuş.Ben fazla bişey istemeiyorum inanın hiç bişeyde gözüm yok sadece hakkımı istiyorum.Evliliğim boyunca hadi tatsızlık olmasın diye vede kötü sözleri ağzıma ,kendime yakıştırmadığım için bana her söylenileni yuttum.Hiç birirne bi saygısızlık yapmadımBen üniverste mezunu bir öğretmen adayıyım ve artık hakkımı aramak için elimdengelen herşeyi sizlerin yardımıyla ,sizlerden gelen cevaplar doğrultusunda yapmaya çalışacagım.Cevaplarınız için tekrar tekrar teşekür ederim.Umarım hakkımda hayırlısı olur.

Evlilik birliğinin temelden sarsılması şiddetli geçimsizlikle aynı anlama geliyor, geçinemediğinizi evliliğiniz boyunca yaşadığınız tüm sorunları, hakaret, dayak, küfür vs varsa bunların hepsini, yeniden bir araya gelme ihtimalinizin olmadığını tanıklar aracılığıyla anlattırın. Duruşma gününden önce tanık isim ve adreslerini mahkemeye bildirin, bunları bildirmeden yanınızda götürdüğünüz tanıkları hakim dinlemeyebilir. Kapının anahtarını değiştirdiklerini de gerek yazılı gerekse sözlü olarak söyleyebilirsiniz, bu onların aleyhine bi durum. Ama boşanma davalarında iş tanıklarda bitiyor, onların ifadesi çok önemli. Karşı taraf istese de istemese de davanız 1 yıldan önce bitmez.

arkadaşlar ben bir arkadaşımın problemini sormak istiyorum.arkadaşım karısından 2006 da boşanıp kızları için 6 ay sonra tekrar evlendi.fakat problemler düzelmedi anlaşamıyorlar evde sürekli huzursuzluk yaşanıyor arkadaşım karısından boşanmak istiyor fakat eşi boşanmaya yanaşmıyor.boşanma davası açacak.bir an önce boşanmak istiyor.mahkeme ne kadar sürer avukat arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Boşanma davalarında belli bir süre yoktur, her dava kendi özelliğine göre uzun ya da kısa sürer. Ama bir tarafın boşanmayı istemediği boşanma davaları, hele ki bu traf kadınsa, 1-2 yıldan önce bitmez.

çünkü bu durumda çocukta huzursuz bir evde büyüyor ve psikolojisi zarar görüyor.arkadaşımı üzen en önemli konu bu zaten.

İkinci kez boşanmaya kalkıyor olmaları bir delil olarak işlerini kolaylaştırır, ama boşanma davasının aşamaları var, dilekçeler yazılıyor, deliller toplanıyor, tanıklar dinleniyor vs. Bu işlemler de uzun sürüyor, anlaşmalı boşanma olmadığı takdirde çabuk bitmez.

acillllll yardıma ihtiyacım varr seren hanım

Avukatımızla görüştükten sonra bankadaki paraya ve mal varlıgımıza haciz altına almak zormudur ? barolardan avukat almayın dava için çaba sarf etmiyorlar denildi bir yakınım başka bir konuda almış, açıkçası korkuyorum bende barodan avukat istemeye ben dilekçeyle adliye gitikden sonra boşayacak oldugum eşimin eline kaç günde geçer dilekçe :kahve:

Zira kendisine yeni yıl süprizi hazırlamaya çalışıyorumşutarafagitti

Kızım 12 oglum 7 yaşında çocuklar büyük sana vermez mahkeme diyorlar senağlama babalarının mad durumu iyi bakıcak anneside var benimde ailem var neler yapmalıyım nerden başlamalıyım cevabınızı 4 gözle bekliyorum
bu arada ben çalışmıyorum hızla iş iş arıyorum

X