avukat bilgisine ihtiyacım var acil

E

EU3

Ziyaretçi
annem 1 yıl önce aile mahkemesinde anlaşmalı olarak boşandı. 1 hafta önce adliye ye boşanma kararını onaylatmaya götürdü nüfus cüzdanı değiştirmek için. ama babam tebligatı almadığı için onaylanmamış.babam 2 gün önce tebligatı almış.annemin acil 1 hafta içinde nüfus cüzdanı değişmesi gerekiyor.ne yapması gerek annemin.

Canım şu an yapacak birşey yok, boşanma davaları kesinleşmedikçe hüküm ifade etmez. Şöyle ki, babanız kararı almış, 15 gün içinde temyiz etmezse karar kesinleşir ve mahkeme nüfusa boşanmayla ilgili yazı yazar. Bu yazıyı nüfusun alması ve kayıtları değiştirmesi de 15-20 günü bulur. Yani şu an anneniz kimliği değiştirmek istese de yine de evli yazar, bekar yazmaz. Neden 1 haftada kimliğin değişmesi gerekiyor? Acil olan ne, ona çözüm bulalım.

toki evlerne kayıt olcaz.dul olmak kura da bir avantaj onun için değişmesi gerek 1 hafta içinde.eğer değişmezse boşanma kararını istedikleri belgelerle birlikte versek nüfus cüzdanının fotokopisini de versek olurmu ki acaba.

canım zaten yeni nüfus cüzdanı bile çıkarsa artık dul yazmıyor, bekar yazıyor. Bir faydası olmaz yani. Siz en iyisi boşanmaya dair mahkeme kararını da verin. Ama bu kesin bir kanıt değildir, yeniden evlenme durumu da olabilir çünkü.

Mrb ben avukatım, uzun süredir siteyi takip ediyorum ama ilk defa foruma yazdım, inşallah yardımcı olabilirim arkadaşa :)

bu işin acele olmasını istiyorsanız babanızı davanın görüldüğü mahkeme kalemine götürüp temyizden feragat ettiğine dair imzalı bir dilekçeyi imzlatmanız gerek ve bu dilekçeyi hakimden imzalı havale alıp yine aynı kaleme vereceksiniz, kalem babanızın arkalı önlü nüfus kağıdı fotokopisini de istiyor ve orda bulunmasını da istiyor,sırf dilekçeyi imzalatıp sizn vermeniz yeterli olmuyor, böylece boşanma kesinleşmiş olur yani 15 gün beklemeniz gerekmez bundan sonra kalemden nüfusa yazılacak yazıyı elden götürürseniz nüfus müdürlüğüne, çok daha çabuk halledebilirsiniz işinizi.

Not : nüfusa işlenmiş olması için mahkeme kararının kesinleşmesi gerek.

Mrb ben avukatım, uzun süredir siteyi takip ediyorum ama ilk defa foruma yazdım, inşallah yardımcı olabilirim arkadaşa :)

bu işin acele olmasını istiyorsanız babanızı davanın görüldüğü mahkeme kalemine götürüp temyizden feragat ettiğine dair imzalı bir dilekçeyi imzlatmanız gerek ve bu dilekçeyi hakimden imzalı havale alıp yine aynı kaleme vereceksiniz, kalem babanızın arkalı önlü nüfus kağıdı fotokopisini de istiyor ve orda bulunmasını da istiyor,sırf dilekçeyi imzalatıp sizn vermeniz yeterli olmuyor, böylece boşanma kesinleşmiş olur yani 15 gün beklemeniz gerekmez bundan sonra kalemden nüfusa yazılacak yazıyı elden götürürseniz nüfus müdürlüğüne, çok daha çabuk halledebilirsiniz işinizi.

Not : nüfusa işlenmiş olması için mahkeme kararının kesinleşmesi gerek.

çok teşekkür ederim ama babamı bunları yapmak için ikna edemem.:1no2:fisfisfis

X