Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Komsum 3 yil once 18 bine araba aldi
8 bin masrafi cikti
14 bine zor satti durduk yere 12 bin zarar etti
Arabadan anlamiyordu
Kardesimde aldi tamir ettirdi babam ilgilendi yok illa saticam dedi simdi bir kuafor kullaniyor zarar etti araba piyasasi firladi gitti
Bu iki olaydan ders cikaralim iste
Araba alirken bilgili birisi mutlaka yaninizda olsun expertiz falan hikaye adam kendi expertizine götürüyor tertemiz araba eve geliyorsun ilk gunden problemli
Alacaginiz aracin hasar kaydi var mi
eski sahibinin meslegi ne
Km si kac
Vb sorularin cevabi isinize yarar

Ustelik pandemi kredisi cekip araba almadigimiza pismaniz
1 yil odemis olacaktik
Araba fiyatlari 2.5 katina cikti

Iyi geceler hanimlar. Gecen sene bir araba aldik aldigimizdan beri masrafi bitmedi. Eski bir arac oldugu icin satip daha duzgun birsey almak istiyoruz. Esimle aklimizda bir model var 110 bin tl den basliyor. Su anki arabayi satsak en fazla 65 bin tl yapar diyor esim bu durumda 45 bin tl eksik kaliyor. Katilim bankalari en fazla 5 yasinda olan araclar icin kredi veriyor. Esim babasiyla konusmus 5 bin euro borc verebilirim demis. Biz bu borcu 4 senede ancak odeyebiliriz. Oglumun okul taksitleri ve arabanin taksitlerini dussek bize ayda 4 bin tl kalacak. Ev kendimizin kira masrafimiz yok faturalari dussek ayda 3 bin tl kaliyor. Bildiginiz uzere yeni yapilan aciklamalara gore aclik siniri bu duzeyde artik 🤦‍♀️ Oglum seneye devlet okuluna gidecek yani onun okul taksitleri gecici. Bu durumda bir yil kadar 3 bin sonrasinda 4.5 bin tl ile gecim yapmak zorunda kalacagiz. Bu dusunce hem esimi hem beni biraz korkuttu acikcasi sonucta 4 yil boyunca ucu ucuna yasayacagiz. Ote yandan er yada gec temiz bir araba almak zorundayiz. Siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda. Yorum yapanlara simdiden tesekkurler.
3000 lira ile geçinirsin ama , hastalık oluyor düğün oluyo eksrta bişey çıkıyor .

Şu 50, elektrik 120, 2 tel 150 ....330 yapıyor bizimki

Nerede yaşıyorsunuz? Su faturası bize 5 sene önce falan 50 lira geliyordu. Elektrik hakkında hiç konuşmuyorum bile. Yaşadığınız yer zamlardan etkilenmiyor sanırım.

Bizim bunlara ek üç faturamız daha var mesela. Dsmart, netflix, apple music. Hiç lüks bunlar demeyin. Evde film dizi izleyip müzik dinlemekten başka bir şey yapamıyoruz. Bunlar da olmasa bitki gibi yaşarız.

Ben gecinemem, giderimiz cok fazla, daha dogrusu sacma harcamalarimjz cok fazla. Sadece bir dovmeye 22.000 TL veren eşim var. Sifir tutum ve bol masraf yani. Sen ve esin tutumluysa yasarsiniz. Kisiye gore degisiyor. Yasam tarziniza gore, alisveris yaptiginiz markete, kullandiginiz markalara, sosyal hayatiniza ne kadar para ayirdiginiza bagli her sey. Ama sayili gun gecer, bunu biliyorum.

Iyi geceler hanimlar. Gecen sene bir araba aldik aldigimizdan beri masrafi bitmedi. Eski bir arac oldugu icin satip daha duzgun birsey almak istiyoruz. Esimle aklimizda bir model var 110 bin tl den basliyor. Su anki arabayi satsak en fazla 65 bin tl yapar diyor esim bu durumda 45 bin tl eksik kaliyor. Katilim bankalari en fazla 5 yasinda olan araclar icin kredi veriyor. Esim babasiyla konusmus 5 bin euro borc verebilirim demis. Biz bu borcu 4 senede ancak odeyebiliriz. Oglumun okul taksitleri ve arabanin taksitlerini dussek bize ayda 4 bin tl kalacak. Ev kendimizin kira masrafimiz yok faturalari dussek ayda 3 bin tl kaliyor. Bildiginiz uzere yeni yapilan aciklamalara gore aclik siniri bu duzeyde artik 🤦‍♀️ Oglum seneye devlet okuluna gidecek yani onun okul taksitleri gecici. Bu durumda bir yil kadar 3 bin sonrasinda 4.5 bin tl ile gecim yapmak zorunda kalacagiz. Bu dusunce hem esimi hem beni biraz korkuttu acikcasi sonucta 4 yil boyunca ucu ucuna yasayacagiz. Ote yandan er yada gec temiz bir araba almak zorundayiz. Siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda. Yorum yapanlara simdiden tesekkurler.
asgari ücretle geçinenler var bu para gayet iyi bir yıl idare edeceksiniz neden olmasın

çok lüks bir hayatınız olmaz ama açta kalmazsınız zaruri bir ihtiyaç değil bence araba modeli yükseltmek sıkıntıya girmenize gerek yok

X