ayirmak istiyorlar ben ölürürüm:((

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaslar benim durumum aslinda sikca rastlanan bir olay...ama artik kafayi yeme noktasina geliyorum...1 bucuk sene evvel calistigim yerde biriyle tanistik...ilk basta istemedim redettim ..ama onu her gördügümde kalbim cok hizli atiyodu elim ayagim birbirine dolasiyordu..sonra neyse isten ayrildim..sonra kadermidir nedir 2 ay sonra tekrar eski is yerime basladim güya egitime devam edicektim,acikcasi paryada ihtiyacim yoktu fazla hatta o is yerinden nefret ediyorum,ama beni birsey tekrar oraya sürükledi..ikinci defa ise basladiktan sonra gene hergün görüyürdum, ve bu kez kabul ettim..o benim ilk askim ilk defa birirne asik oldum ilk defa böyle oldum..neyse sözlenmeye karar verdik,onun yasi simdi 28 benim 22 ..ocakta anneme acikladim cok büyük tepki verdi..ve korktugum basima geldi ben DOGULU O EGELIi ve bunu söylemekten utaniyorum bizimkiler bunun ayrimini yapiyorlar :KK43:( EGELILER BATILILAR kötü diye degil (yanlis anlasilmasin) dogu ege uyusmaz diye..bizimkiler alismis hep teyze cocugu amca hala dayi cocugu diye almis baslarini gidiyorlar birak egeliyi batiliyi ayni memlektli bile nerdeyse bizim aylede yok hepsi AKRABA! ama ben bunu istemiyorum ben ona asik oldum bu sucmu ? ...neyse annemle birbnirimizi yedik baban duyarsa mahfeder bizi falan fistan derken sonra aradan 4 ay gecti babama annem söyledi ve babam kudurdu ben zaten biliyordum ve hep sustum bekledim dedi,ortaligi yikti ama benimle hic konusmadi anneme bagirdi cagirdi ,büyük teyzemlere gidip onlarla konustu babam mezardan ciksa ben kizimi bizim orali olmayana vermem dedi cok büyük yeminler etti.eger kizim evlenirse öyle birsey olursa anasini bile bosarim dedi !!!!!!anlam veremiyordum nasil bir insan bukadar ön yargili olabilir görmeden etmeden tanimadan nasil böyle birseye karar verir? sonra neyse aradan 2-3 gün gecti 21 nisan benle erkek arkadasimin dogum günü ayni gün ,onun birgün önce gecesi babam benimle konustu ilk defa babmla ben böyle birsey konustum cok utandim yerin dibine battim ama konustum cünkü cok seviyorum ...babam genclik dedi gecer dedi senle o olmaz dedi ben seni bizim ordan biriyle evlenmeni hayal ettim dedi unutacaksin bana tsk edeceksin dedi ,arkadasimin annesi babasi ayri tipki benim babamin annesi babasi gibi ve babam diyorki annesi babasi bosanmis senide bosar diyo!!! ama kendiside annemi alirken anne babasi ayriydi varmi böyle mantik??? cok sey söyledi sen askindan erisen gözümün önünde olmicak birdaha bu konu konuslmicak dedi ve kappati konuyu !! sonra bir kac kez teyzemlerle amcamla falan konusmus herkeze ölse olmicak diyo ...babam hatta oglani arastirdim diyo kötülügü yok ama sen DOGU O EGE diyo allahim bu ayrim beni öldürcek ...benle arkadasim böyle ayrim asla yapmadik biz almanyada yasiyoruz burda herkez kardes kardes kirk cesit ülkenin insanlari var ..arkadasimin aylesi türkiyede ve ogullarinin istedigine saygi duyorlar ama onlarda fazlasini yapmiyo ,belki burda olsalardi bir kac büyükleri daha alip babami ikna ederdiler ve gelseler birseyler yapsalar,ama bize kimse yardim etmiyo ne onun aylesi ne benim! benim aylede tek bir teyze kizimin disinda kimse destek olmadi hepsi köstek oldu,babami doldurusa getirenler bile oldu nekadar aci birsey aylöenden böyle birsey görmek herkezin yüzü cikti ortaya..kimse anlamiyo beni herkez gecer diyo,ben 15 yasinda degilimki bir anlik heycan olsun,ilk defa bir erkekle evlenmeyi düsündüm evlilik hayalleri kurdum onun yaninda gelinlik giyinmeyi hayal ettim onun icin herseyi göze almayi düsündüm..ve bana diyorlarki olsu gecer !!!!!gecmicek,birbirimizi gercekten cok seviyoruz o beni benim onu sevdigimden bile cok seviyo..ama arkamizda kimse yok bizi yönlendiren yok..babam hala konu acilmasin diyo,annem artik sen mutlu olacaksan olsun diyo..ama diger yandan teyzemler kizlari ogullari resmen beni disliyorlar..yarim senedir bunlari düsünmekten biktim cünkü yzmakla anlatamam sizin bildiginiz kadar tepki yok ortada tahmin edemcigeniz sekilde büyük tepki var,ve üstelik herkezden ayni seyi görünce yipraniyosun herkezten nefret ediyosun..allahim sonucta o allahin yarattigi muslüman evladi üstelik zararsiz isi var gücü var efendi...allaha dua ediyorum bize yardim etsin diye ben ondan o benden ayrilmaz ya onla evlenirim yada asla evlenmem..bana yardim edin ayni durumda olan varmi? bir fikir bir tavsiye lütfen kimse bize yardim etmiyo :1no2: neyapalim?

icimi size döktüm..

bu devirde böyle önyargılı olmalarını anlayamadım.sonuçta ücra bi köydede yaşamıyorsunuz.bak güzelim sakın sivri laflar etme babana ve akrabalarına.bi süre hiç bu konuları açma sakin davran.sen diretirsen iyice inada biner iş.bi müddet unutmalarını yumuşamalarını sağla bence.valla başkada aklıma bişi gelmio konuş anlat diyecem ama konuşmakla ikna olacağa benzemiyorlar.bekle ve sabret vazgeçmediğinizi nasıl sevdiğinizi görünce gönülsüzde olsa onay vereceklerdir.taş değillerya canım

Karakız bende seninle aynı yollardan geçtim.Nişanlımla 2 yıllık flört döneminin ardından evlenme kararı aldık.Babam duyunca ölürümde vermem kızı tanımadığıma dedi.Nişanlım doğulu ben ise iç anadoluluyum.Doğulu olduğunu duyunca daha bir köpürdü ne hikmetse.Babam yetmiyormuş gibi abim,amcalarım,dayılarım ve diğer aile büyüklerimin hepside karşı çıktı.Doğuya kız vermeyiz dediler.Sen avrupada yetiştin ,o bi öğretmen maaşı ile seni geçindiremez dediler.Daha neleeer neleeeer.Canlarım diye yüreğime basıp sarıldıklarımın asıl yüzleri o zaman çıktı hep ortaya.Ailem nişanlımın neredeyse yedi sülalesini araştırdı soruşturdu.Dedikleri ise "kendimizden şüphe ederiz ama ne çocuktan ne de ailesinden şüphe etmeyiz" .Eeee o halde sorun ne diye sorduğumda gurbete gelin gitmem dendi.
Seninde dediğin gibi aileler alışmış amca-teyze-hala veya herhangi bir akraba ile evlenmeye.Benimde bi akraba ile evleneceğimi düşünmüşlerdi.Vel hasılı kelam tam 1 sene boyunca gözümde yaş dinmedi.Sevdiğim insan her yönü ile mükemmel biri.Eğer gerçekten kötü huylu veya ailesinde en ufak kötü bi huyu olan bişi olsa zaten bırakmaya razıydım.Ailem haklıdır der susardım.Ama yok işte.Tertemiz altın kalpli insanlar.1 sene sonunda razı oldular ve nişanlandık.Ama bu bir yıl içerisinde herkesin gerçek yüzünü görmüş oldum.Sana diyeceğim sabır etmen ve seviyorsan kararlılığını göstermen.Kimsenin kalbini kırmamaya çalış.Bool bol dua et.Allah'tan her zaman hayırlısını dile.Unutma bazen bizim hayır gördüklerimizde şer ,şer gördüklerimizde hayır olabiliyor.O yüzden ailene asi gelme.Sadece sabır et ve bekle.

arkadaslar cok tsk ederim...

TURUNCU benimkilerde arastirdi dayim kuzenler abim babam arkadasimin hic bir kötülügüne rastlamadilar bunu babamda dedi ama yok bir inattir sürüyo,nedir bu dogu bati anadolu ege ayrimi allahim ;(( dediginiz gibi yapmaya caliscam sakin olcam kimsenin kalbini kirmamaya caliscam..ama dedigin gibi insan herkezin gercek yüzünü görüyor..bu olay beni cok agresivlestirdi cok sakin bir yapim vardi simdi tam tersi :KK43: babama hic saygisizlik yapmamistim ama simdi yaptim ..yanlis oldugunu biliyorum ama o an seytan icime giriyo sanki ..allahtan herzaman hayirlisini diledim insallah allah yardim eder.ama dedigim ´gibi ne onun arkasinda bir ayle var nede benim...

bu devirde böyle önyargılı olmalarını anlayamadım.sonuçta ücra bi köydede yaşamıyorsunuz.bak güzelim sakın sivri laflar etme babana ve akrabalarına.bi süre hiç bu konuları açma sakin davran.sen diretirsen iyice inada biner iş.bi müddet unutmalarını yumuşamalarını sağla bence.valla başkada aklıma bişi gelmio konuş anlat diyecem ama konuşmakla ikna olacağa benzemiyorlar.bekle ve sabret vazgeçmediğinizi nasıl sevdiğinizi görünce gönülsüzde olsa onay vereceklerdir.taş değillerya canım
evet farkettim direttikce dahada inatlasiyorlar...offf umarim dedigin gibi olur.

bak guzelim aile bir yere kadar aile am insan evlendimi ailesi o insan ve yavrulari oluyor birgun anne baban dunyaya baki degil cekip gidecekler onlarin sectigi ile evlenirsen sen seciminin altinda ezileceksin hayat bir kez yasanir baska hayat yok eger sevdigine bakip evet ben bu yuze bakip uyanarak yillarimi geciciririm diyorsan kimseyi dinleme benim bir yengem var teyze oglumun esi cok severim abla gibi annesi cok beter kizi zamaninda birini sevmis cocukta onu tabi Almanyda yasiyorlarmis gelip istemisler yengemi annesi yok Almanyada yok gurbet yok orda Almancilar uyusturucu satiyor vsvsvs cahil okuz kadin kizi vermedi kaldiki oglan is guc sahibi evi duzeni var iyi bir aile zavalli yengemi verdirmedi o cadi sevdigine kiz aglaya aglaya ayrildi simdi teyze oglumla evli ama cok mutsuz benim teyzem kaynanalarin yuz karasi kocasi desen tam bir yontulmadik simdi yengemi annesine bile yollamiyor kadin bin pisman kizini sevdigine vermedi verdigide kankizil cikti olan kime oldu cocuk evlenmis annesine gittiginde karsilasmis cocukla kizina yengemin adini vermis cocuk ne aci degilmi ne cocuk mutluymus evliliginden ne yengem soruyorum ona bu hayat nasil gececek diye oda diyor gecmiyor zaten bana emanet verilmis bir omru saksida bitki gibi yasiyorum...........herkez yuzcevirse ne olur teyzen dayin bilmem neyinin kizi yemisim onlarin dostlugunu ihtiyacin mi var sen asil onlara don sirtini....belliki baban fikri sabit biri degismez o zaman bekle sabret kararindan emin ol birakma sevdigini birgun onun kolunda birini gorursen cocugu olmus o zaman baban dahil tum sulalene dusman olur kin beslersin SEVGI BIR KEZ ASKLA GELIR KAPINI CALAR ACMADIGIN AN BITER VAZGECME NE OLURSA OLSUN MILLETE ................ YEMEK DUSER SEN SEVDIGINE SARIL EN KOTU ANINDA ONUN YUZUNU HAYAL ET KIMSE KIMSEYI BIRSEYE ZORLAYAMAZ ASK EN BUYUK DELILIKTIR OYLE DEGIL MI?

yahu ben anlamıyorum annen babn almanyada nasıl yaşıyorlar?yada neresinde yaşıyorlar hiçmi dışarı çıkmıyorlar?hiçmi uygar düşünceyi benimseyip,insan isteklerine saygılı olmayı öğrenememişler...Diyecek bişeyim kalmamıştır.............

bak guzelim aile bir yere kadar aile am insan evlendimi ailesi o insan ve yavrulari oluyor birgun anne baban dunyaya baki degil cekip gidecekler onlarin sectigi ile evlenirsen sen seciminin altinda ezileceksin hayat bir kez yasanir baska hayat yok eger sevdigine bakip evet ben bu yuze bakip uyanarak yillarimi geciciririm diyorsan kimseyi dinleme benim bir yengem var teyze oglumun esi cok severim abla gibi annesi cok beter kizi zamaninda birini sevmis cocukta onu tabi almanyda yasiyorlarmis gelip istemisler yengemi annesi yok almanyada yok gurbet yok orda almancilar uyusturucu satiyor vsvsvs cahil okuz kadin kizi vermedi kaldiki oglan is guc sahibi evi duzeni var iyi bir aile zavalli yengemi verdirmedi o cadi sevdigine kiz aglaya aglaya ayrildi simdi teyze oglumla evli ama cok mutsuz benim teyzem kaynanalarin yuz karasi kocasi desen tam bir yontulmadik simdi yengemi annesine bile yollamiyor kadin bin pisman kizini sevdigine vermedi verdigide kankizil cikti olan kime oldu cocuk evlenmis annesine gittiginde karsilasmis cocukla kizina yengemin adini vermis cocuk ne aci degilmi ne cocuk mutluymus evliliginden ne yengem soruyorum ona bu hayat nasil gececek diye oda diyor gecmiyor zaten bana emanet verilmis bir omru saksida bitki gibi yasiyorum...........herkez yuzcevirse ne olur teyzen dayin bilmem neyinin kizi yemisim onlarin dostlugunu ihtiyacin mi var sen asil onlara don sirtini....belliki baban fikri sabit biri degismez o zaman bekle sabret kararindan emin ol birakma sevdigini birgun onun kolunda birini gorursen cocugu olmus o zaman baban dahil tum sulalene dusman olur kin beslersin sevgi bir kez askla gelir kapini calar acmadigin an biter vazgecme ne olursa olsun millete ................ Yemek duser sen sevdigine saril en kotu aninda onun yuzunu hayal et kimse kimseyi birseye zorlayamaz ask en buyuk deliliktir oyle degil mi?

üzüldüm yengene bir an onun yerine koydum kendimi ve düsünmesi bile cok kötü cok zor...ben bunlari yasamak istemiyorum...ben sevdgimle evlenip mutlu olmak istiyorum....:KK43: haklisin onunla evlenmezsem onu baskasiyla cocuguyla görürsem herkeze düsman olurum hayatim yiklir..

yahu ben anlamıyorum annen babn almanyada nasıl yaşıyorlar?yada neresinde yaşıyorlar hiçmi dışarı çıkmıyorlar?hiçmi uygar düşünceyi benimseyip,insan isteklerine saygılı olmayı öğrenememişler...Diyecek bişeyim kalmamıştır.............

haklisin almnyanin baskentinde 30 yildir yasiyorlar ve hala düsünceler eski geri düsünce ...

Ne yazık ki memleket konusunda çok ön yargılı insanlar var. Babamda bunların arasında buradan adam çıkmaz dediği bir memleketin oğluna kız verdi. Şimdi ablam çok mutlu. Benim içinde aynışeyi yapmıştı sevgilim güney doğulu bizde doğuluyuz. İlk zamanlar karşı çıktı şimdi ise benimvazgeçmediğimi görünce ymuşadı gelsin istesin demeye başladı. Gerçi şuan olması çok zor ama sebepleri başka.

Demek istediğim şu genelde babalar daha katı oluyor. Ama senin babanda çok katıymış. Bu kadarda olmaz dedirden türden. Oluruna bıraksanız babanın üstüne gidip iyce inada bindirmeyin. zamanla senin vazgeçmediğini gördükçe belki oda yumuşar nasıl hata ettiğinin farkına varır. Baban sevenleri ayırmanın nasıl günaholduğunu bilmiyormu sanki. Kendi babama bile kızardım her yerin iyisi de var kötüsü de var neden insanları memleketlerinin üzerine yapışmış kötü yaftasıyla değerlendirirler. Belki hiç ummadığı kadar iyi biridir işi gücü yerindedir belki tanısa çok sevecek. Görse beğenmese karşı çıksa hadi bir nebze tamam diyeceğim. Yanınızda olan yardımcı olan bir büyüğünüzün olmaması da ayrıca çok kötü.

Eğer sevgisinden sevginden eminsen bir ömür onunla aynı yastığa başımı koyarım aileme karşı mahcup olmam diyorsan bence sevdandan vazgeçme. Yüreğinde o olduğu sürece başka biriyle nasıl mutlu olabilirsinki. Dediğim gibi zamana bırakın belki inadından vazgeçer baban. Dua etmekten vazgeçme hep hayırlısını iste. Allah yardımcınız olsun.

Ne yazık ki memleket konusunda çok ön yargılı insanlar var. Babamda bunların arasında buradan adam çıkmaz dediği bir memleketin oğluna kız verdi. Şimdi ablam çok mutlu. Benim içinde aynışeyi yapmıştı sevgilim güney doğulu bizde doğuluyuz. İlk zamanlar karşı çıktı şimdi ise benimvazgeçmediğimi görünce ymuşadı gelsin istesin demeye başladı. Gerçi şuan olması çok zor ama sebepleri başka.

Demek istediğim şu genelde babalar daha katı oluyor. Ama senin babanda çok katıymış. Bu kadarda olmaz dedirden türden. Oluruna bıraksanız babanın üstüne gidip iyce inada bindirmeyin. zamanla senin vazgeçmediğini gördükçe belki oda yumuşar nasıl hata ettiğinin farkına varır. Baban sevenleri ayırmanın nasıl günaholduğunu bilmiyormu sanki. Kendi babama bile kızardım her yerin iyisi de var kötüsü de var neden insanları memleketlerinin üzerine yapışmış kötü yaftasıyla değerlendirirler. Belki hiç ummadığı kadar iyi biridir işi gücü yerindedir belki tanısa çok sevecek. Görse beğenmese karşı çıksa hadi bir nebze tamam diyeceğim. Yanınızda olan yardımcı olan bir büyüğünüzün olmaması da ayrıca çok kötü.

Eğer sevgisinden sevginden eminsen bir ömür onunla aynı yastığa başımı koyarım aileme karşı mahcup olmam diyorsan bence sevdandan vazgeçme. Yüreğinde o olduğu sürece başka biriyle nasıl mutlu olabilirsinki. Dediğim gibi zamana bırakın belki inadından vazgeçer baban. Dua etmekten vazgeçme hep hayırlısını iste. Allah yardımcınız olsun.

Cok tsk ederim canim..evet bende derim hep her yerden kötü insan cikabilir bunun memleketle ne ilgisi var anlamiyorum..
cok imkansiz bir durumum var :KK43:(

arkadaslar cok tsk ederim...

TURUNCU benimkilerde arastirdi dayim kuzenler abim babam arkadasimin hic bir kötülügüne rastlamadilar bunu babamda dedi ama yok bir inattir sürüyo,nedir bu dogu bati anadolu ege ayrimi allahim ;(( dediginiz gibi yapmaya caliscam sakin olcam kimsenin kalbini kirmamaya caliscam..ama dedigin gibi insan herkezin gercek yüzünü görüyor..bu olay beni cok agresivlestirdi cok sakin bir yapim vardi simdi tam tersi :KK43: babama hic saygisizlik yapmamistim ama simdi yaptim ..yanlis oldugunu biliyorum ama o an seytan icime giriyo sanki ..allahtan herzaman hayirlisini diledim insallah allah yardim eder.ama dedigim ´gibi ne onun arkasinda bir ayle var nede benim...

İnan seni çok iyi anlıyorum.Bende çok sessiz bir yapıya sahibimdir.Ailemde herkes turuncu bitane derdi.Babamla aramdan su sızmazdı.O kadar saygı ve sevgi doluydum herkese karşı.Taa ki ben seviyorum bu çocukla niyetimiz ciddi diyene kadar.O zaman adımız "saman altından su yürüten" oldu."Turuncu'dan bunu beklemezdik"oldu.Ve inan bu laflar o kadar koydu ki anlatamam.Yaşım 16-17 olsa gençlik hevesidir dicem ama 24 yaşındayım.Bugün nişanlıyım evet ama gözümde birçok kişi değerini kaybetti.Biricik annem ve babam hariç.Onlar ne kadar tepki verselerde haklılar.Kolay değil biricik kızlarını gurbete gelin etmek.Rabbim onları başımdan eksik etmesin.:asigim:.

canım bende aynı senin duumundaydım evlenmeden önce ama ben sitiyorum dedim artık çocuk değilim dedim ve o kadar olay yaşadım ki aynı seninki gibi çok kötü bunalıma girdi hatta nişanlıyken bile annem ayrılsanız oynarım dedi ama biz ayrılmadık ve evlendik çok şükür şimdi en sevdikleri damatları oldu eşim annam babam abim ve diğerleri çok pişman oldular yaptıklarına biz bu kadar iyi bir insanla karşılaşacağımızı bilmiyorduk diyorlar ama ben çok yıprandım hatta evlendikten sonra 1 ay görüşmedim..

canim benim eskidendi o ayrilmalar bagrina tas basmalar yok babanin bulduguna varmalar gecti bencil ol 50 yasindaki insan mi sana akil verip hayatini ele gecicek babasa babaligini bilsin cocugun diye uzerinde herhakki mi uygulayacaksin benimde kizim var bende Avrupanin en iyi ulkesinde yasiyorum ozumu yitirmedim ama gelsin sevdigim var desin arastiririm eminsem neden uzeyim evladimi veririm sevdigine mutsuzda olsa en azindan beni suclayamaz bak benim esim Alevi ben degilim ama ne annem ne babam tek kelime etmedi onun aileside bana ama esim aileme tapar anneme anne degil annecigim der ben bile kendi anneme oyle demem cocugumuzla biz mutluyuz asigiz hala hergece uykudan uyanir oper seni seviyorum der bir gece unutmaz elimi tutar uyur iyikide evlenmisim babam olur esim icin telefonda bana ilk onu sorar ama eger boyle olmasaydi diyoruz esimle yinede evlenir kimseyi takmazdik ikimizde cilginlik yoksa ask ask olurmu o senin gelecegin evladinin babasi iyidir kotudur senin secimin seciminin arkasinda dur birak millet kudursun sen icin icin gul gec mutlu ol ben senin yerinde olsam ohoooo sorun bile etmezdim uzmezdim canimi hic gulup gecerdim 22 yasindasin koca insansin Avrupadasin kimse sana bisey yapamaz yeterki sen yere saglam bas

İnan seni çok iyi anlıyorum.Bende çok sessiz bir yapıya sahibimdir.Ailemde herkes turuncu bitane derdi.Babamla aramdan su sızmazdı.O kadar saygı ve sevgi doluydum herkese karşı.Taa ki ben seviyorum bu çocukla niyetimiz ciddi diyene kadar.O zaman adımız "saman altından su yürüten" oldu."Turuncu'dan bunu beklemezdik"oldu.Ve inan bu laflar o kadar koydu ki anlatamam.Yaşım 16-17 olsa gençlik hevesidir dicem ama 24 yaşındayım.Bugün nişanlıyım evet ama gözümde birçok kişi değerini kaybetti.Biricik annem ve babam hariç.Onlar ne kadar tepki verselerde haklılar.Kolay değil biricik kızlarını gurbete gelin etmek.Rabbim onları başımdan eksik etmesin.:asigim:.

aynen ben hep örnek gösterilen kisydim ,senden beklemezdik dedi herkez sanki namusuzluk yaptim...
senin gurbete gitmen aylene cok kötü koymustur ,ve burda onlara hak vermek lazim.cok dogal kizlarini uzaga vermek belki bizde ayni durumda olup ayni tepki veririz kim bilir...
insallah ömür boyu mutlu olursunuz bunu kalbimden diliyorum..

Cok tsk ederim canim..evet bende derim hep her yerden kötü insan cikabilir bunun memleketle ne ilgisi var anlamiyorum..
cok imkansiz bir durumum var :KK43:(

Canıım yine bu duruma da şükret daha neler var neler. Ben anlatsam kendi haline şükür edersin Allah katında hiç birşey imkansız değildir. Biz elimizden geleni yapalım da olacağı varsa zaten olur. a.s.

canim benim eskidendi o ayrilmalar bagrina tas basmalar yok babanin bulduguna varmalar gecti bencil ol 50 yasindaki insan mi sana akil verip hayatini ele gecicek babasa babaligini bilsin cocugun diye uzerinde herhakki mi uygulayacaksin benimde kizim var bende Avrupanin en iyi ulkesinde yasiyorum ozumu yitirmedim ama gelsin sevdigim var desin arastiririm eminsem neden uzeyim evladimi veririm sevdigine mutsuzda olsa en azindan beni suclayamaz bak benim esim Alevi ben degilim ama ne annem ne babam tek kelime etmedi onun aileside bana ama esim aileme tapar anneme anne degil annecigim der ben bile kendi anneme oyle demem cocugumuzla biz mutluyuz asigiz hala hergece uykudan uyanir oper seni seviyorum der bir gece unutmaz elimi tutar uyur iyikide evlenmisim babam olur esim icin telefonda bana ilk onu sorar ama eger boyle olmasaydi diyoruz esimle yinede evlenir kimseyi takmazdik ikimizde cilginlik yoksa ask ask olurmu o senin gelecegin evladinin babasi iyidir kotudur senin secimin seciminin arkasinda dur birak millet kudursun sen icin icin gul gec mutlu ol ben senin yerinde olsam ohoooo sorun bile etmezdim uzmezdim canimi hic gulup gecerdim 22 yasindasin koca insansin Avrupadasin kimse sana bisey yapamaz yeterki sen yere saglam bas

ömür boyu insallah böyle mutlu olursunuz...

canım bende aynı senin duumundaydım evlenmeden önce ama ben sitiyorum dedim artık çocuk değilim dedim ve o kadar olay yaşadım ki aynı seninki gibi çok kötü bunalıma girdi hatta nişanlıyken bile annem ayrılsanız oynarım dedi ama biz ayrılmadık ve evlendik çok şükür şimdi en sevdikleri damatları oldu eşim annam babam abim ve diğerleri çok pişman oldular yaptıklarına biz bu kadar iyi bir insanla karşılaşacağımızı bilmiyorduk diyorlar ama ben çok yıprandım hatta evlendikten sonra 1 ay görüşmedim..
umarim benimkilerde pisamn olur insafa gelir..sanada ömür boyu mutluluklar..yerimseniben

aynen ben hep örnek gösterilen kisydim ,senden beklemezdik dedi herkez sanki namusuzluk yaptim...
..

Sahi ya " bunu senden beklemezdik" demek de ne oluyor. Kötü birşeymi aşık olmak sevmek. O kişiyle bir ömrü paylaşmayı istemek. Gurur duyacaklarına, kızımız arıyla namusuyla sevmiş gelinliğiyle evinden çıkmak istiyor diyeceklerine ne diyorlar.
Sabrın sonu selamettir derler. Sende sabırlı ol. İnşallah bir gün bu günleri anar gülümsersiniz ne zorluklar çektik çok şükür şimdi mutluyuz dersiniz.

Bu arada birşey sormak istiyorum seni istemeye gelen yada bu kişiyle evleneceksin vs. dedikleri birileri var mı?

Canıım yine bu duruma da şükret daha neler var neler. Ben anlatsam kendi haline şükür edersin Allah katında hiç birşey imkansız değildir. Biz elimizden geleni yapalım da olacağı varsa zaten olur. a.s.

haklisin genede cok sükür allahima...
kizlar cok tsk ederim biraz rahatladim yerimseniben

tavsiyelerinizin devamini bekliyorum..

X