Aynı işyerinden birisi ile sevgili olmak korkusu

Patronunuzun sözleri sanırım yanlış anlaşılmaya çok müsait. Güvenlik görevlisi olan beyefendinin karakterini ve yaşantısını size uygun bulmamış ve sen daha iyi bir ortama layıksın gibisinden söylemiş diye anlıyorum şuan.
Size bir hayat tecrübesi olarak söyliyim patronunuzu tanımam etmem fakat ne zaman bir şirket sahibi tanısam ya da zengin birini görsem önce bi acaba diye yaklaşırım. Yaşını almış bi yerlere gelmiş öyle adamların öyle pislik hareketlerini gördüm ki. Sizde bu kadar güvenmeyin hep bir yanınız mesafeli olsun.
Sizi çok seviyor olabilir bir evladı olarak ama yine de patron ve çalışansınız mesafeli olunmalı. Patronumla asla senli benli konuşmam siz derim, özel hayatımla ilgili sohbet etmem, aile hayatımdan bahsetmem, mesafeli olmak her zaman iyidir. Bunu patronuma güvenmediğim için değil mesafeli olmak ileride olabilecek bir kavga, yanlış anlaşılma, dedikodu vb. Şeylerin önüne geçer. Size de tavsiye ederim
Elbette haklısınız çok teşekkür ederim. Ben iş hayatında ultra acemi olduğum için çok ayrım yapamıyorum. Mutlaka dinleyeceğim sizi. 🌸

Hiç bulaşmayın bence, gitmeyin o toplara. Yöneticilerin bile kulağına gidiyor, o sevgili olan çiftin dedikodusunu her departman yapıyor. Beni rahatsız ederdi bu durum. Bi yan yana gelsen hemen fısıldaşmalar başlar.
Haklısınız, benimde korkum işten çıkarılmak zaten o yüzden uzak durmaya çalışıyorum

Sen bilirsin konu sahibesi, istiyorsan peki ama çok çok dikkatli ol asla bu durumu işyerinde gösterme, işyerine getirme. Adam için de acele etme, iyice tanı bak. Valla erkekler başlarda canım cicim oluyor da, en sakin görünen adam bile ayrılırken şerefsizleşebiliyor, arkandan laf çıkarabilir, işyerinde başına dert açarsın durduk yere. O yüzden iyice bak sevgili olursan da ol ama işyerinde kimseye söylemeyin.
Haklısınız, kimseye de güvenemiyorum ben orda kız arkadaşlarıma bile güvenemiyorum ki zaten, özellikle bana yazıyor bu kişi

Endişeleriniz son derece yerinde. Yarın öbür gün ayrılırsınız, iş yeriniz cehenneme döner. Amirleriniz öğrenirse yine sıkıntılı durum. Amirlerin çoğu böyle şeylere iyi gözle bakmaz. Bence iş yerinde bu tarz şeyleri yapmayın.

Sevgilisiniz diye işten çıkarmazlar ama eğer anlaşamaz, ayrılırsanız aynı ortamda olmaktan rahatsızlık duyabilirsiniz.hakkinizda dedikodular yapılabilir.
Bazı iş yerleri istemiyor. İşten de çıkarabiliyorlar.

Bak tecrübe konuşuyor. Biz büyük bir sirketteydik ve el ele tutusuyoruz diye sözlü uyarı almıştık. Lakin işten atilmadik yahu niye atilalim. Hatta birlikte çalışmak çok zevkli oluyor. Ben pandemiden dolayı evlere geçtiğimiz sürede anladım ki böyle her gün birlikte olduğun biriyle ayrı mekanlara geçince işler degisiyor.
Ayrıldığınızda sürekli birbirinizi görmek çok zor. İlla iş yerinde kavga da ediyorsunuz ve insanlar şahit oluyor.

İşyerimden birisi benden hoşlandığını söyledi, kaç aydır tanıyorum kötü bir davranışını henüz görmedim, benden 10 yaş büyük ama sevgili olmaktan korkuyorum aynı işyerinde olduğumuz için işten çıkarırlar diye korkum var, bir de ayrıca ya şans verip anlaşamazsak ve sonunda da bana karşı kötü biri olursa diye de ayrı bir korkum var, sizce ne yapmalıyım, işsiz kalmak istemiyorum işe ihtiyacım var, hayatıma birini de almak istiyorum ama çok kararsız kaldım
Sürekli dip dibe bilemedim ya iş yeri üstelik bence de iyi düşün karar ver

Kaygılarınızda kesinlikle haklısınız, bu işe ihtiyacınız varsa, olası aksi durumda işten ayrılamayacaksanız ve çok çok yoğun hisler yoksa temkinli olunmalı

Öncelikle; Aynı iş yerinde gün boyu bir arada olup mesafeli olmaya çalışmak yıpratıcı, konuşacak bir konu bile bulamayacaksınız. Yürütenler var mı? Vardır ama kolay değil...

Daha önemlisi eğer 20li yaşlarda iseniz 10yaş bence fazla.

Eğer asik olursanız zaten aynı iş yerinde olmak engel olmuyor ilişkiye. Ama en azindan iş yerinden kimseyle iliskiniz hakkında konuşmamak ve diğerlerinin yanında tartışma vs yapmamak konusunda dikkatli olursanız iyi olur.

X