Ayrı eve çıkmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gudugudu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
3.074
10.552
Annemle babamla yaşıyorum odam var ama bazen ayrı ev özlemi duyuyorum ama yalnızlıktan da korkan bir yapım var, sizce ayrı eve çıkmalı mıyım?

Ailemle yaşarken bende heves ederdim ama hiç olmadı böyle bir şey

İmkan varsa çıkardım ama hani kendi bekarligimi dusunerek yorumluyorum ve yalniz yaşamak benim için sıkıcı olmazdi hareketli aşk hayatim ve kiz arkadaşlarim doluydu. 😬 Tabi ayri evim olmadigi için bazen kiz arkadaşlarimda, bazen erkek arkadaşimda gece yatili kalmaya giderdim.
Ailem 1-2 haftalik evde olmayacaksa o zaman ben de kizlari cagirirdim.

Kös kös yalniz oturulmayacaksa bence ayri ev süper bir şey. 🤷 Ha ben tek çocugum bir de zaten evde oyle kalabaliga, misafire de alisik değilim yalniz kaldigim zamanlarda da hep insan aramam yanima. Yani herkes kendine gore yorumlayacak konunuzu. Siz de bunlardan yola cikarak ayri ev size uygun mu bir daha dusnebilirsiniz.

Ailenizle bi sıkıntınız yoksa bence çıkmayın.
Çünkü eve çıkmakta bi sorumluluk
Kira, fatura, yemek ,temizlik vs

Valla bir sorun vs yoksa ben bu devirde çıkmazdım.
Kirası ayrı faturası ayrı.
Gelirim 50k+ ise, borcum harcım yoksa çıkabilirdim anca.

Annemle babamla yaşıyorum odam var ama bazen ayrı ev özlemi duyuyorum ama yalnızlıktan da korkan bir yapım var, sizce ayrı eve çıkmalı mıyım?
Kaç yaşındasınız? Ayrı eve çıkmak güzeldir evet ama sorumluluğu da çoktur ve zaten korktuğunuzu söylüyorsunuz. Kendinizden emin olmadan çıkmayın derim pişman olmamanız için söylüyorum. Masrafı ayrı dert yalnız bir şekilde işleri yürütmek ayrı. Bence iş sahibi olup öyle gidilmeli. Normalde bir ailede çok uzun süre kalınmasından yana da değilim iyide olsalar anlaşmazlıklar çıkabiliyor ama dediğim gibi meslek olmadan geçinmek sıkıntı. Ben şuan hiç yalnızlık, ev işi derdi olmadan tek başıma yaşar geçinirim zaten üniversiteyi dışarıda da okuduğum için tecrübe edindim ama ona rağmen henüz ayrılmadım :KK70: Çünkü çok masraflı ve buna değer bir gelirim olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X