ayrılık şiddet ve daha fazlası :(

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
20.755
80.613
Link Silinmiştir. 'nin sorusu ;

Sevgili Meltem Hanım öncelikle selamlar.
Ben bir sene içinde çok büyük sorunlar yaşadım. Bu bir sene içinde ayrılık şiddet daha bir sürü şey yaşadım. Eşimden 19 Ekim'de boşandım ancak bir ay ayrı kalabildi ve beni bırakmadı. Şimdi Ağustos'ta yeniden evleniyoruz.

Ben eşimi gün boyu evde işde heryerde kafamdan atamıyorum. Hep beynimin içinde o. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorum aslında ama elimde değil. İki kızım var 33 yaşındayım. Mutluluğumun tek sebebi ve mutsuzluğumun tek sebebi onu o kadar çok seviyorum ki bu sevgi beni zaman zaman rahatsız ediyor. Bana çok haksızlık etti bu yüzden de ona güvenemiyorum.

İki senedir ellerimde fazlasıyla titreme var. Bu korktuğumda, heyecanlandığımda bütün vücudum titriyor.

SİZİN BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR BANA YARDIMCI OLURSANIZ MUTLU OLURUM.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Sevgili Gamze Hanım,
Herşeyden önce hayatınızda asla kendinizden başkasını hayatınızın referans noktası yapmayın. Bu sizde olduğu gibi bağımlılığa yol açar. Mutlaka kendiniz için yaşamayı öğrenin. Yaşamınızda keyif alacağınız, kendinizden memnun olmanızı sağlayacak aktiviteleriniz olsun. Mutluluğunuzun tek sebebi siz olun.
Titremeleriniz, yoğun bir stres faktörü ile başedemediğinizde ortaya çıkıyor anlattığınız kadarıyla. Bu da öncelikle daha sakin bir hayata ihtiyacınız olduğunu gösteriyor.
Ben size bir soru sormak istiyorum, Gamze Hanım. Lütfen üstünde iyi düşünüp cevap yazın bana: Neden güvenmediğiniz birisi ile hem de boşanmışken tekrar evlenmeyi düşünüyorsunuz?
Kızlarınız olduğunu söylemişsiniz, allah bağışlasın. Ama her yaptığınız ve yapmadığınız ile onlara model olduğunuzu biliyorsunuz, değil mi?
Sevgiler,
 

GAMZEEE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
55
0
49
Sevgili Meltem hanım,
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.neden ayrıldığım kişiyle yeniden evlenmeme gelince.
biz aslında mutluyduk ama benim hayatım 1 senede allak bullak oldu.bu boşanma kararıda uzun süre düşündüğüm bişiii değildi.1 günde kararverdim ve uyguladım.onu o kadar çok severken bunu yaptım.biz birbirimizden kopamıyoruz bunu anladım.o da beni çok seviyor 2 tanede çocuğumuz var bunu bi daha denemeye değer diye düşündüm.Hayatı seven,espirili,giydiğime,gezdiğime karışmayan,eleletutuşup sokaklarda yürüyebiliyoruz,gecenin bi yarısı kaldırım taşlarına oturmuş bira içebiliyoruz ve en önemlisi MELTEM HANIM biz 13 senedir el ele tutuşup uyuyoruz yetmezmi ? sebebi açık herhalde.
CEVABINIZI BEKLİYORUM
SİZE SAYGILARIMI SUNUYORUMHoşcakal
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Sevgili Gamze Hanım,
Hayatta çok az insanın yakaldığı bir şeyi yakalamışsınız. Ne mutlu size. Benim size bu soruyu sormamın nedeni, bana yazdığınız mesajda 'Bana çok haksızlık etti bu yüzden de ona güvenemiyorum.' ifadeniz. Ben de size 'güvenemediğinizi söylediğiniz bir insanla neden birlikte olmak istiyorsunuz?' sorusunu yöneltme ihtiyacı duydum.
Hayatımızla ilgili ani kararlar vermek çok akılcı değil, sizin de ifade ettiğiniz gibi. Üzerine birkaç gece uyuyup düşünmek lazım.
Peki, ben size tekrar bir soru soracağım (sizi provoke ediyorum, ama): Bu kadar harika ilişkiniz olan, birbirini bu derece seven insanlardan biri diğerine neden böyle haksızlık etti ve siz eşinize neden güvenmiyorsunuz?
Sevgiler,
 

GAMZEEE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
55
0
49
SEVGİLİ MELTEM HANIMCIĞIM.
ASLINDA BUNU ANLAMAK ÇOK ZOR AMA ( HATTA SİZDEN PİSİKOLOJİDE YERİNİDE SORACAĞIM)BENİ BU KADAR SEVEN İNSAN BENİ ALDATTI.1 YIL ÖNCESİNE DÖNERSEK.BU İNTERNET BİZİ MAVETTİ DİYEBİLİRİM.ORADA TANIŞTI Bİ ÇOK KİŞİYLE BEN ONA TEZAT DÜŞÜNCE SIRT ÇEVİRİNCEDE İİİCE ABARTTI TABİ.SİMDİ ŞÜKÜR LAPTOP UNU EVE GETİRMİYOR .BEN BAZEN İŞYERİNE GİDİYORUM ŞÖÖLE Bİ KURCALIYORUM TEMİZ:yes: MELTEM HANIM SORARIM SİZE Bİ İNSANIN 450 MSN ARKADAŞI OLURMU 450 KİŞİ KAYITLIYDI O DÖNEM.ŞÜKÜR ŞİMDİ KALMADI ONLAR:smile: KENDİMİ TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUM UNUTMAYA ÇALIŞIYORUM.AMA BUĞÜN YARIN PİŞİKOLOJİK DESTEK AALACAĞIM BU BENİM İÇİN GEREKLİ.SİZİNLE YAZIŞMAK BANA İİ GELDİ.
CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Sevgili Gamze Hanım,
Eşinizle nasıl tanıştınız, evlendiniz? Evlendiğinizde her ikinizde kaç yaşlarındaydınız?
Sorunuza cevap vermeden, biraz daha bilgiye ihtiyacım var, bu yukarıdakiler gibi.
Psikolojik destek alma meselesine gelince, son derece doğru bir seçim olur.
Sevgiler
 

GAMZEEE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
55
0
49
Sevgili Meltem Hanimciğim,
Ben Eşimle 18 Yaşinda Taniştim 21 Yaşinda Evlendim .18 Den 21 E Kadar Hergün Görüştük Ikimizde çok çilgindik.ben 18 O 21 Yaşindaydi.kizilayda Sokakta Taniştik .dediğim Gibi çok çilgin Ve Doya Doya Yaşadik.aslinda Evliliğimizde öleydi Hiç öööle Tekdüze Olmadi.hep Bi Firtina Vardi.buda Bizi Birbirimize Daha çok Bağladi Bizi.zaten Size Bişi Söleyimmi Biz Ayrildiğimizda Kimse Inanamamişti.nasil Olur Sizingibi Bi çift Ayrilir Diye.tabi Kimse Benim Iç Dünyami Bilemezdi.ama Benim Ona Sevgim Her Geçengün Katlandi .meltem Hanimciğim Yillardir Ona Karşi Içimde Hep Bi Heyecan Vardir Ama Bazende Korku.aramiz Kötü Olduğu Zamanlar Ki Bu Her Ailede Olur Ama Ben O Eve Gelecek Sorun Yaşicaz Diye Titriyorum.her Araba Yanaştiğinda Kalbim çarpiyor.işte Beni Rahatsiz Eden Bu.
Meltem Hanimciğim Saygilarimi Sevgilerimi Sunuyorum Size
Teşekkürler
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Sevgili Gamze Hanım,
Çok genç yaşta yapılan evliliklerde kişilerin bireyleşmesi genellikle eksik kalıyor. Birey olamadan eş ve ebeveyn oluyoruz. Birey olmanın yanı sıra, kişiler hayatlarında değişiklikleri deneyimleme ihtiyacında olurlar. Bu nedenle çok genç yaşta yapılan evliliklerde, bir süre sonra özellikle erkekler dışarıyı merak ederler. Bu merak da sizin evliliğinizde olduğu gibi ciddi sorunlara yol açar.
Umalım eşiniz merakını gidermiş olsun.
Ama korkularla yaşanmaz. Şunu da unutmayalım ki, hayat yumruk atacaksa atar, biz ne kadar gard alırsak alalım. Korkularınızın sizi yönetmesine izin vermeyin.
Eşiniz eve geldiğinde, neden sorun yaşayacağınızdan korkuyorsunuz?
Sevgiler,
 

GAMZEEE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
55
0
49
sevgili Meltem hanım,
öncelikle beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.korku yaşadığım şeylerden olsa gerek.aşırı heyecanlanıyorum.1 senedir var ama bu daha önce yoktu aslında hayatım düzene girdi ama devam ediyor bu .bende bilemiyorum bu neden
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Sevgili Gamze Hanım,
Verdiğim duygudurum ve fiziksel reaksiyonlar yaşadığımız olaylar esnasına ya da akabinde oluşmak zorunda değil. Tıpkı depremelerde yaşadığımız artçı şoklar gibi, yaşadıklarımızdan bir süre sonra bu tür semptomlar ortaya çıkabilir. Bir süre kendinizi sakinleştirmeye çalışın. Baktınız bir iki ay sonra da aynı gerginlik ve heyecan devam ediyor, yakınınızdaki bir meslektaşımdan yardım alırsını.
Sevgiyle kalın,
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Merhaba Sevgili Feyza, biliyor musun oks, moks, ya da diğer her tür ks her ne kadar yaşamımızda çok belirleyiciymiş gibi görünse de, aslında hiç de öyle değil. Hayatını belirleyen sadece sensin. Hangi okulda okursan oku, bu yaşamdan keyif alarak mutlu olmayı istersen, keyif alır, mutlu olur ve çok başarılı olursun. Sen kendine inan, yapabileceğinin en iyisini yap. Gerisi...., nasılsa iyi olur. Yaşamını sakın sadece bir sınava endeksleme.
Sağlıkla ve keyifle ol,
 
X