Ayrılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ona bağlandığımı sınav için başarılar dilemediği için ona kızmamdan mı anladı ki? bvu olayla koptuk. ona bağlandığımı belirtmemin üzerinden 1 yıl geçti
Siz adama sevgili gibi trip atmışsınız bunu çekmek zorunda değil ki. Ayrıca belki adam gerçek hayatta bir sevgili buldu birine aşık oldu yani siz onun hayatında bir sohbet uygulamasısınız

Bundan yana bir düşüncem yok sevgilisi olmadığına eminim
Yahu hergece aynı yatakta uyuduklari eșlerinin aldattigi kadınlar var,
üç yil, görmediğiniz, sesini duymadığıniz insan hakkında nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
Ayrica üç yıl bu kadar görüşmekten, konuşmaktan imtina edecek kadar asosyal bir insanın, psikolojisi normal değildir. Siz rehabilitasyon merkezi misiniz?

Herkese merhaba. Ben sizlere bir konuyu anlatmak ve akıl almak istiyorum.
24 yaşındayım ve bekarım. Biriyle 3 yıl önce internetten tanıştık ve anonim olarak konuştuk aylarca. Sonra güvenince ifşa olduk ama bir şey değişmedi. Çok yakın arkadaş olduk. Her gün mesajlastik üç yıl boyunca. Ama hiç telefonda konuşmadık mesela aramak istemedi. Ayrı şehirlerde toz buluşmak istemedi. Sahte hesap değil ayrıca fotoğraflar atardı bana.

Ailevi her derdimi bilirdi, günlük ne yaptığımızı konuşurduk, dedikodu yapardık, gülerdik eglenirdik, bazen dertlesirdik, son zamanlarda ben çok kötü günler geçirdim. Ve bu da beni gergin biri yaptı. Hep sinirimi ondan aldım ama o alttan aldı. Bu arada aramızda ilişki gibi bir şey yoktu yani adı konulmuş bir şey değildi arkadaştık ama iki insan böyle arkadaş olamaz bence birbirine bu kadar bağlı. Ben bir keresinde ona bağlandığımi söyledim o da dikkat edicem aramızdaki yakınlığa dedi. Neyse.

Ben bir sınava girecektim iki ay önce. Önceki gece hiçbir şey yazmadı. Başarılar bile demedi. Ben de bozuldum ve madem degersizim bitsin dedim. Bir daha yazma dedim. O da bir daha hiç yazmadı.

Çok kırıldım. Peşimden gelmesini isterdim. Üç yıl her gün sonuçta. Nasıl bu kadar çabuk silebilir beni anlamıyorum. En son seni daha fazla kırmak istemediğim için yazmadım dedi bitti.
İki aydır hiç konuşmuyoruz ama onu çok özlüyorum. Bana çok destek oluyordu ve şuan psikolojim çok bozuk. İşsizim ailevi sorunlarım var sağlık sorunlarım var. Ne yapmam lazım? Nasıl yorumlarsinız?
Sitede sizinkine benzer çok hikaye okudum.Yüzyüze görüşmeyen, karşılıklı oturup bir kahve dahi içmeyen,bir sokakta yanyana yürümeyen ,birbirlerinin mimiklerini ses tonunu dahi bilmeyen iki insan arasında yaşanan mesajlaşma ilişki değildir.O yüzden mesajla gelen bir mesajla gider.Bir yaşanmışlık yok ki sizi silemesin.Size tavsiyem elle tutulur gözle görülür beraberliklere şans vermeniz.

Hanımlar ben sizden bir akıl istedim sevdiğim biriyle kopmamla alakalı ama konu nerelere geldi. Ben sadece sevdiğim bir insanın bana nasıl geri döneceğini ne yapmam gerektiğini size danışmak istemiştim. Gerçekten beni asagilamadan yapacağınız bir yorum olamaz mıydı?
Geçici bir çözüm bu. Çözüm bile değil. Gerçek bir şey değil. Sevgi hiç değil. Sizin can sıkıntınızı geçirdiğinizi sandığınız bir kendini kandırma yolu bu. Sanaldan asosyal biriyle yazılarak ömür tüketmek yerine iş başvurusunda bulunup cafe bile olsa bir işe girip babanıza resti çekmeniz lazım. Babanızın baskısına bir yol bulun.
Böyle hayat geçmez.
Bu yaşadığınız da yaşamak değil. Kendini kandırmak

Geçici bir çözüm bu. Çözüm bile değil. Gerçek bir şey değil. Sevgi hiç değil. Sizin can sıkıntınızı geçirdiğinizi sandığınız bir kendini kandırma yolu bu. Sanaldan asosyal biriyle yazılarak ömür tüketmek yerine iş başvurusunda bulunup cafe bile olsa bir işe girip babanıza resti çekmeniz lazım. Babanızın baskısına bir yol bulun.
Böyle hayat geçmez.
Bu yaşadığınız da yaşamak değil. Kendini kandırmak
Sizin de pek dışarıdaki hayattan haberiniz yok sanırım. Rest çekmek kolay mı? Evden atar beni. Kafede asgari ücretle çalışsam ev mi tutabilirim? Nerde kalırım ne ye ne içerim? Evet yaşadığımın hayat olmadığının farkındayım psikolojimin bozuk olma sebebi de bu. Siz benim yaşadıklarımı yaşarsanız ne olurdu acaba? Lütfen agresifce suçlamak yerine hayata benim olduğum yerden bakmayı deneyin

Sizin de pek dışarıdaki hayattan haberiniz yok sanırım. Rest çekmek kolay mı? Evden atar beni. Kafede asgari ücretle çalışsam ev mi tutabilirim? Nerde kalırım ne ye ne içerim? Evet yaşadığımın hayat olmadığının farkındayım psikolojimin bozuk olma sebebi de bu. Siz benim yaşadıklarımı yaşarsanız ne olurdu acaba? Lütfen agresifce suçlamak yerine hayata benim olduğum yerden bakmayı deneyin
Hak verilmez alınır.
Hiç bir baba kızını sokağa atmaz.
Neticede aynı baba internetten erkekle yazıştığınızı duysa da atabilir sokağa ama o riski göze alıyorsunuz. O zaman çalışmak, okumak için de riskleri göze alabilirsiniz.

Bundan yana bir düşüncem yok sevgilisi olmadığına eminim
neden bukadar eminsin insan yeri geliyor kocasina bukadar garanti veremiyor. Buyuk ihtimal evli baskalarinin fotosunu bile kullanmis olabilir. Klavye arkasindan nasil bukadar guveniyorsun anlamadim bide 24 saat yanyanaymis gibi garanti ediyorsun eminim diye.

Şunu da söyleyeyim. 1970li yıllarda teyzem tıp okumak için sınava girmiş. Kazanamamış. Tek dershane İstanbul’da. Günlerce ağlamış yemek yememiş ve o devirde babasını ikna edip İstanbul’a dershaneye gitmiş halasının yanında kalarak kazanmış. Peşinden annem üniversiteyi tüm ısrarıyla kendi istediği bölüm için direnip kazanmış. Ve iki kız kardeş hacı babalarını ikna ederek üniversite bitirip işe girdiler. Çok kınayan da oldu. Ama kızlarının inadı, isteğiyle başardılar

Siz gerçekten ne sanıyorsunuz? Sizi kolay mı büyüttüler, kolayca sokağa atacaklar, ölümün kucağına bırakacaklar? Biraz kavga gürültüyü de göze alın, yoksa birkaç yılınız da birileri ile yazışmakla geçecek, ya babanız bi görücüye verecek ya da yazıştığınız birine kaçıp bilinmeze sürükleneceksiniz.

Hak verilmez alınır.
Hiç bir baba kızını sokağa atmaz.
Neticede aynı baba internetten erkekle yazıştığınızı duysa da atabilir sokağa ama o riski göze alıyorsunuz. O zaman çalışmak, okumak için de riskleri göze alabilirsiniz.
Evet biliyorum bir gün akşam 7 de eve geldim diye sokağa çıkma cezası aldım aylarca. Hiçbir baba diyorsunuz yanılıyorsunuz. Dünyadan bir habersiniz sanırım. Çocuğunu öldüren baba bile var haberiniz olsun. Babam işi bıraktı 8 sene önce, annem ev hanımıydi ise girdi. Annemin parasıyla geçiniyoruz. Ben evde kahve içsem kahve çok pahalı bosa götürüyorsun diye başıma kakıyor. Size bu evde cehennemi yasaticam diyip gerçekten yaşatan biri benim babam. Karşıdan atıp tutmayın lütfen.

Siz gerçekten ne sanıyorsunuz? Sizi kolay mı büyüttüler, kolayca sokağa atacaklar, ölümün kucağına bırakacaklar? Biraz kavga gürültüyü de göze alın, yoksa birkaç yılınız da birileri ile yazışmakla geçecek, ya babanız bi görücüye verecek ya da yazıştığınız birine kaçıp bilinmeze sürükleneceksiniz.
Benim evimde her gün kıyamet kopuyor ve ben artık kavgadan çok yoruldum.

Benim evimde her gün kıyamet kopuyor ve ben artık kavgadan çok yoruldum.
İnsanların market alışverişi yaparken zorlandığı şu zamanda sizi çalışmak istiyorsunuz diye evden atacaklarını hiç sanmıyorum. Dediğiniz kadar kötü aileler çocuklarını güvenebilecekleri bir yerde işe sokup maaşına el koymaya bakardı. Ya siz kendinize güvenemiyorsunuz ya da onlar başınıza iş alırsınız diye korkuyor, ya da her ikisi.

İnsanların market alışverişi yaparken zorlandığı şu zamanda sizi çalışmak istiyorsunuz diye evden atacaklarını hiç sanmıyorum. Dediğiniz kadar kötü aileler çocuklarını güvenebilecekleri bir yerde işe sokup maaşına el koymaya bakardı. Ya siz kendinize güvenemiyorsunuz ya da onlar başınıza iş alırsınız diye korkuyor, ya da her ikisi.
Çalışmak istiyorum diye değil rest çekin dendiği için dedim onu.

Çalışmak istiyorum diye değil rest çekin dendiği için dedim onu.
Babanıza hiç teklif ettiniz mi? Maaşınızı alsalar bile en azından bir miktar her ay kenara atarsınız, akmasa da damlar, bu bile o evde boş boş oturup boş beleş bir tiple yazışıp durmaktan daha iyidir.

Kahve içtiniz diye başınıza kalkan adam mı çalışıp maaş almanızı istemiyor yani? Karısını çalıştıran adam mı? Söyledikleriniz o kadar tutarsız ki.

Hadi her şeyi geçtim, adam akıllı kpss ye çalışmak yerine sanaldan ne idiğü belirsiz biriyle yazışmışsınız tam 3 sene. Şimdiye çoktan düz memurluk kazanırdınız düzgün bir çalışmayla.

Ama işte bazı insanlar ailesine rağmen çalışıp bir yerlere gelirken bazı insanlar da ailesini bahane edip evde kös kös oturuyor. Farkı yaratmak kişinin kendi ellerinde.

Ha bir de kimse benim aile şartlarımı anlamıyor demişsiniz. Emin olun buradaki kadınların %90 ının ailesi modern family değil. Benim babam da aşırı baskıcıydı gittim öss de derece yaptım mecburen istanbula gönderdiler okumaya. Avukat oldum ruhsat almama gık diyemediler. Bir şeyler sizin elinizde ama sizin tek yaptığınız sanal bir dünyada ömrünüzde hiç görmediğiniz, sizi sallamayan bir veledin yasını tutmak.

Babanıza hiç teklif ettiniz mi? Maaşınızı alsalar bile en azından bir miktar her ay kenara atarsınız, akmasa da damlar, bu bile o evde boş boş oturup boş beleş bir tiple yazışıp durmaktan daha iyidir.
Babam zaten çalışmama karşı değil parayı seviyor. Sadece babamın istediği düzgünlükte bir yer bulmam gerekiyor. İş bulmak zorken bir de büyük şirket bulmam gerek yani

Online şeye fazla anlam yüklemişsiniz. Haliyle adamın davranışları çok doğru. Bu tarz ilişkiler gerçek değil adı üstünde sanaldır. Orda olan orda kalır. Günlük hayatımızı etkilemez. Adambunun farkında. Siz de farkında olmalısınız👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X