Ayrılıkta erkeği geri getirmenin yolu

melis anlaması için fırsat bırakmak boşluk yaratmak gerekiyor
adam özlerse geri geliyor zaten.

Bence giden gitmiştir. Erkekler biz bayanlar gibi değil onlar hayatına daha kolay kaldığı yerden devam ediyor. O nedenle sana sözüm şu unut gitsin. Giden geri gelse de cam kırılmadı mı sence o kırılan camda bir daha sence eskisi gibi olur mu? Bir düşün istersen?

gerı gelme ümidi varsa kesınlıkle aramamalı, sormamalı,ortadan yok olmalı, kımseden senınle ılgılı haber almamalı, kafasında senın mutlu oldugunu ve onu duşunmedıgını duşunup kahrolmasını saglamalı arkadaşlar. ben eşimle ailesı yuzunden 6 ay ayrı kaldım bır kere bıle aramadım,sagdan soldan haber almadım.erkekler garıp türler mesela eşim dıyor kı, 6 ay ayrıldıgımızda ılk ay cok guzel geçtı,sorumluluk ypk dert yok sıkıntı yok,delı gıbı eglendım derın bır nefes aldım dedı,bense o sırada salya sumuk aglıyordum,sonra işler tersıne donmuş ben yokluguna alıştım aslında zor degılmış demeye başladım ve kendımı topladım bu sefer o delırdı,nıye böyle nıye bakımlı nıye mutlu üstune özlemıde arttı, aile sorunlarıda devam ettı ne yapacagını şaşırdı. şimdı çok mutluyuz, dıyor kı bır daha asla o hatayı yapmam senı kaybedemem çunku sen naletsın arkanı döner gıdersın dıyor. oysa benım aglamaktan dıbım duşmuştu ama onun bılmesıne gerek yok :)) . bırakın gıtsın zaten döndurmeye de çalışmatın dönmezse hayat kahır çekmeye degmez o kadar kısa kı. mutluluk bır kışıde saklı olamaz yenıden deneyın derım. sevgıler.

ayrıldıysam zaten bitmiştir o benim için
neden geri getirmek için uğraşayım ki:nazar:

sevmiyosa ne yaparsan yap geri dönmez. hadi diyelim döndü seni sevmeyen biriyle nasıl mutlu olabilirsin ki??

görüyorum ki herkes çok dertli... bakın ben size yaşadığım bir olayı anlatayım. benim sevgilim çok seviyordu beni. üstüme titriyordu ama ben ailesindeki bazı sorunlar nedeniyle istemiyordum. benim istemediğimi anlayınca o romantik, sevecen erkek bir anda sinirli bir şekilde gitti. ama hep beni suçladı. hiç dönüp kendine bakmadı. ayrı olduğuımuz sürecte hiç aramadım. karşıma çıkan insanları değerlendirdim. ve o beni aradığında da bunu söyledim. beni artık kaybedeceğini anlamıştı. görüşmek istedi aylar sonra, ama kabule tmedim.zaten sonu olmayacaktı.insan sevse de dönmeyebilir, gurur var birde.. bazen hayırlısı neys eo olsıun demekte fayda vardır.zaman gecince zaten sizde soğuyacaksınız..

yaa kizlar bende msne MUTLU yazdim ki görsün, içim kan agliyor 9 ay oldu ayrilali ama yinede seviyorum..
13 nisanda benim d.günüm; 29 da da onunki mirmirmirmir
merak ediyorum kutlar mi diye, ama bayram seyran bilmeyen insan bunuda yapmaz fisfisfis
bende onunkini kutlamam hiç degilse görür onsuz da yapicagimi

kızlar bnde yaşadığım olayı anlatayım.25 ocakta ayrılmıştık o bitirmişti bitti demişti bana we o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen.o an kolum kesilseydi kopsaydı bacağım kopsaydı bu kdr yakmazdı beni msnde sölemişti bana ama ben dur gtme,yada neden böle yapıosun sewiyorum seni tarzı şeyler demedim asla! :1closedeyes: çnkü zaten adam gtmeye karar wermiş sen seni sewiyorum gtme diince gtmiycekmiki?? hyr gidicek zaten senn onu sewdiğini blio o.hernese bnde tamam bitsin bnde sıkılmıştm zaten yaa iyi oldu dedm sırnaşık şey oda hafften gıcık kaptı keşke daa önceden bitirseydm dedi,bnde ya bitti ya ona bak sen cnm ya dedim sırnaşık şey we sonra sildi beni msnden tabiki bnde onu.ve bz aynı sınıftaydık! :1no2: okadar zor oldu ki onun yüzüne bakmak..hemde sewerken..evet sewiyordum hemde çok ama asla bunu ona belli etmeyecektim kararlıydım we tam 1,5 ay ciwarı hiç yüzüne bakmadım yokmuş gibi dawrandım we hep güldüm mutlu oldum (içim kan ağlasada :çok üzgünüm: ) eğlenio gibi gözüktüm gercekten hayatımda hç yokmuş olmamış gibi. we 1,5 ay sonra benle en azından arkadaş olark konuşmak istediğini söyledi sırnaşık şey kabul ettim ark olrk konusuoduk ama çok souk dawranıodm tam bi arkadaşım gibi dawranıodum eski günlerden hç bahsetmiyordum 1 gün konusuodum 1 gün konusmuodum kafama göre we 2 hafta sonra bana pişman olduğunu söyledi we artık arkadaş kalmak istemediğini eski günlere geri dönmek istediğini...:dance: yani tabiki dönmeme gbi bi ihtimalde war ama genede bnce umursamıo gibi dawranmak daha iyi geri dönmesede gene onun sizle dalga gecmesine engel olur,,umursamamak:smiley-cool:

eğer ayrılık esnasında hakaret olmadıysa ve ayrıldıktan sonra onunla ilgilenmezseniz bi süre sonra büyük ihtimalle geri dönerler..
ancak bi kere bitmiş bişey bitmiştirrr ve bitmeye mahkumdur..

gıdene gule gule oldu bıde gerı getırmenın yolunu mu arıcam...
sewen ınsan gıder mı derım kendıme ne kadar aglasamda sızlasamda urasmam.......

Merhabalar yeni katıldım kulübünüze çünkü çok büyük bir derdim var , ben de ayrıldım

ben üniversite 1 in sonundaydım onla ilişkiye başladığımızda o da üniversite 2nin sonundaydı yani aramızda 1 yaş var aynı üniversitenin aynı bölümündeyiz.çok mutlu bir ilişkim vardı çok seviyordum o da beni çok seviyordu birbirimiz için herşeyi yapıyorduk. en azından ilk 1 buçuk sene böyleydi. sonra ben onu sıkmaya başladım nası olsa beni hiç bırakmaz diye. kavgalarda çok uzattım istemediğim şeyler dedim bile bile kırdım onu. erkek arkadaşlarından kıskandım hep benm yanımda olsun istedim. hatta bi kere ( geçtiğimiz 7 şubat günü ) ondan sırf bnm kıymetimi anlasın diye (biraz arkadaşlarımın gazına gelmiştim :KK43: ) onu terkettim uyduruk bir nedenden.(neden memleketindeyken telefonunun 4 saat çekmemesi idi bana niye haber vermiyorsun diye kızıp terketmiştim ) telefonda ağladı ben tersledim onu :KK43: bana hediye almış o zaman üstünde eğer yeniden seçebilseydim seni seçerdim yazan bir kitap ayıracı :) sonra çok pişman oldum 2 gün sonra buluşup barıştık. 14 şubatı kutladık beraber. derken ben yine başladım onun üstüne gitmeye (bu arada onun son sınıfı bitirme projesi stresi vardı bir yandan da çalışmaya başlamıştı) ben anlayışsız davrandm ona hep benimle ilgilensin istedim.

kavgalarımızda ona seni sevmiyorum dedim , sen erkeksin sen birşeyler yap dedim , kendimi hiç onun yerine koymadım. ama dediğim gibi bunlar son bir iki ayda oldu çünkü onu kaybetme korkum yoktu beni hiç bırakmaz sanıyordum

derken bir gün bir kavgamızda ben dedim "bana ayrılcaz gibi gelio" die o da "bana da " dedi sonra buraya kadarmış dedik telefonun kontorü bitti ve kapandı telefon . arkadaş gibi konuştuk biraz msnde önce . ayrılıktan iki gün sonra okulda gördüm günaydın dedim sadece hiç yanına gitmedim. ama sonra farkettim ki onsuz olamıyorum buluşma teklif ettim buluştuk bana yaptıklarımdan dolayı küskün olduğu belliydi, gözleri dolu doluydu çok üzgündü ve sordm beni sevmior msn artık die seviorm ama aşığım diemem dedi :KK43: ben de kalkalım dedim kalktık beni otobüse kadar bıraktı . o günün akşamı arayıp yalvardım barışalım nolur dedim o bardaymış o sırada sonra konuşalım dedi kendine gel dedi kapattık telefonu.

sonra msnde çok az muhabbet ettik sert konuşuodu benle msnde . bir kere dayanamayıp aradm 1 bçk saat konuştm söledim hatalarımı anladığımı bna hiç bir zaman olmaz demiyorum sana ama biraz zamana ihtiyacım var dedi o ilk ayrılığın (7 şubatta olan ) ilişkinin büyüsünü bozduğunu söyledi demek ki ayrılabiliyormuşuz biz de diye düşündüğünü söyledi ve o ayrılığın onu değiştirdiğini söyledi. vizeler zamanı msnde bana yazdı bana okulum uzayabilir falan dedi kendiliğinden . vizelerden sonra ben msj attm yine dayanamayıp işten çıkarılacağını falan söyledi bana. bundan bir hafta sonra tekrar aradım bana yine anlattı hayatının nasıl gittiğini falan sni seviorm dedim ben de seni seviyorum tabi ki de dedi. söyledim ona onsuzluğu anladığımı hatalarımı anladığımı o ise şunu dedi bana " tekrar aramızda birşeyler olabilmesi için sen bensizliğin nasıl bir şey olduğunu anladın benim de sensizliğin nasıl birşey olduğunu anlamam lazım " peki dedim ben de . kapattık . bu olay da dün oluyor. ayrıca telefon konuşmamızda perşembe akşamı (yani yarın ) iş çıkışı önce eve uğrayıp sonra ablasına (edremit'te oturuyor otobüsle gidecek ) gideceğini söylemişti.

Çok şey paylaştık onla ilişkimizde annemle tanıştı , yeri geldi bizde kaldı her yeri gezdik onla, heryerde anım var .okulda evimde yollarda . . . . fotoğraflarını silemedim bile . . . facebookta ve msnimde hala ekli çıkaramam ki hayatımdan hatta facebookta arkadaşlarımızın eklediği fotolarda hala ikimiz de etiketliyiz yani onu fotoğraflarına bakmak isteyen bir insan benle yanak yanağa el ele fotoğraflarımızı da görebilir hala . . . onu her memleketine gidişinde ya da ablasına gidişinde otogardan ben yolcu ederdim arkasından el sallardım otobüsle giderken o. size sorum da bunla alakalı .

bu konu içinde bütün yazılanları okudum genelde aramamak lazım demiş herkes ama bnm (eski) erkek arkadaşım etrafındakilerin (ailesi arkadaşları artı ben) trip atmasından bıkmış huzura sakinliğe ihtiyacı olan bir insan onu trip atmadan bir şeyler beklemeden sevecek birine ihtiyacı var (en azından ben böyle hissediorm ) yani ben ondan çok ilgi bekledim gösterdiği ilgiyi beğenmedim çok hata yaptım yani :KK43:

bu yüzden sizce herşeye rağmen yarın iş çıkışı onun yoluna çıkıp otobüse bineceği otogara kadar beraber gitmeli miyim ? ona ondan karşılık beklemeden sadece onu sevdiğim için onu yolcu edeceğimi ona göstermeli miyim ?

yoksa ihtiyacı olan yalnızlığı ona verip bensizliği anlamasını sağlamalı mıyım ?

ayrılalı bir ay oldu ve en son burda da yazdığım gibi dün konuştum onla telefonda ve onu çok özlediğimi biliyor.
sorarsanız niye hala ümidin var diye beni sevdiğini söylüyor,hiç bir zaman olmayacak demiyorum diyor, facebookta fotoğraflarımız var , aradığımda açıyor, msj attığımda cvp yazıyor, bana bir sıkıntısı olduğunu söylüor (okulunun uzayacağını ve işten çıkartılacağını) yani benden ilgi beklediğini düşündürüyor bu da

düşüncelerinizi bekliorm eğer üşenmeyip de okuduysanız :KK43:

gerçekten seviyorsa kend gelip düzeltmeye çalışır zaten senin bir şey yapmana gerek yok.

benimde artik inandigim su ki eger o benimse gelir beni bulur..benim istememle degil kendi istediginde gelsin şakkıdı

evet de hiç bir şey yapmamak da vazgeçmek gibi geliyor

aşkı bulmuşken vazgeçmek istemiyorum aşkta gurur olmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum ki :KK43:

canım burda hata sende gibi gözüküyor bence gidebilirsin uğurlamaya ama sadece uğurla yani onun canını sıkacak bişey söyleme yada bunaltma adamı,sarıl öp yanağından ve iyi yolculuklar dile derim ben yerimseniben

kaybedeceğim bir şey yok gibi geliyor bana da

beklentim büyük değil göreyim yeter onu karşılık beklemeden , ilgi beklemeden , sadece o olduğu için sevdiğimi bilmesini istiorm

zaten sadece yolcu etmek istiorm sıkacak üzecek şeyler söylemem :KK43:

kaybedeceğim bir şey yok gibi geliyor bana da

beklentim büyük değil göreyim yeter onu karşılık beklemeden , ilgi beklemeden , sadece o olduğu için sevdiğimi bilmesini istiorm

zaten sadece yolcu etmek istiorm sıkacak üzecek şeyler söylemem :KK43:

gittiğinde seni o farketsin, çok konuşma yani neden ayrıldık ne zam ndüzelcez ne düşünyorsun gibi şeyler sorma biliyorum kafanda bunları kuruyorsun ama sanırım çok sıkılmış dediğim gibi sadece uğurla kaydirigubbakcemile5

inşallah bir aksilik olmaz da rastlarım ona yarın

gittim iş çıkışına (1 saat bekledikten sonra karşımda gördüm onu ) , 2 kere sarıldım ona . onun yannda yürüdüm 15 dakika hem ona sordum "işin nasıl geçti " "naaptın , ne ettin " o da cevap verdi anlattı bazen o bana sordu "staj işini naaptın " gibi . hiç ayrılıktan bahsetmedm , barışalım demedim , gülümsedim , gözlerim doldu ama ağlamadım :KK43: evinin önüne geldiğimizde tekrar öptüm yanaklarından tekrar sarıldık birbirimize :KK43: o eve doğru yürümeye başlamışken tekrar bir kere döndü ve baktı bana gözgöze geldik , sonra arkamızı döndük ve yürüdük tekrar :KK43: umarım o da anlar artık ne kadar pişman olduğumu yaptıklarımdan dolayı. acaba onla son bi kez uzun uzun yüz yüze görüşmeli miyim ? ona çok pişman olduğumu , hatalarımdan ders aldığımı ve onun kıymetini anladığımı söylemeli miyim ? yoksa artık onun kararına mı bırakmalıyım ??

X