Aysecolluoglu'nun Diyet Günlüğü

aysecolluoglu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
1.094
15
kızlar bende 31 martta dıyete basladım.
1.62 boy kılomdan emın degılım evde tartı yok dısarda tartıldım ama ondada kıyafetlerle falan cıkyon neyse bugun 3 nısan dısarı cıktım tartıldım 63 dıyo:KK43:(
neyse bu kılo uzerınden devam edecegım.
benım o kadar fazlam yok aslında herkes sen ıyısın zayıflama falan dıyor ama kalcam buyuk ve ben gun gectıkce buyudugunu dusunuyorum. belımde daha ıncelsın ıstıyorum.
55 kılo hedefım.
ben ne zaman dıyete baslasam 2,3 gun sonra gozlerımın ıcı sapsarı oluyor. zaten kansızım sanırım. sızce bunu nasıl cozebılırım ne yemem lazım. sıgortam olmadıgı ıcın doktora gıdemıyorum. ozele gıtmeyece butcem yetmez.
ılk basladıgım gun sabah yarım dılım tam bugday ekmegıyle bıraz peynır yedım zeytınyagına bandım:)
oglen elma muz yedım
arada gene meyve yedım.
aksamda bı kase yogurt yedım,

ıkıncı gunde aynı sekılde yedım ama aksam ıkı kasık akdar pılavla cok az tavuk ızgara yedım
sonra yuruyuse cıktım baya yurudum spor aletlerınde spor yaptım

dunde sabah aynı yedım, oglen portakal suyu sıktım ıctım
dun aksam bır otele yemege davetlıydık orada yedım azıcık bozdum sanırım, ama ekmek yok ve porsıyonlar az zaten once bırer kasık kadar meze vardı, sonra salata pılan ve tavuk sonrada dondurma azar azar hepsınden bır kadehte sarap

bugunde aynı az kahvaltı, bıraz once portakal suyu ıle form lımonlu bıskuvıden yedım.
aksamda yogurt ve salata yıyecegım.

boyle devam etsem olur mu? ben cok cıkolata duskunuyum dıyete basladıgımdan berı sıtıks cıkolatadan yedım bı kez o da 55 mı 65 mı kalorı neydı.

sızler nasıl yapıyorsunuz fıkır verır mısınız? yagmurlar gecınce yuruyuse devam etcem bırde pılates yapcam evde. gozum nıye sararıyor hemen suyumu az ıcıyorum anlamıyorum, dun cok acıkmıstım cok sararmıstı gozlerım.

Arkadaşım böyle yersen tabiki de gözlerinin içi sararır çok sağlıksız :S

Madem bu kadar az yiyerek dayabiliyorsun o zaman ben sana akupunktura giderken yaptığım diyeti önerebilirim kilona göre yazıyim.

Sabah bir bardak süt ben 330ml lik bir bardakla içiyordum eğer doymazsan yanında domates salatalık yiyebilirsin ama süt insanı tok tutuyor.
Öğlen bir porsiyon yemek (sebze yemeği veya et yemeği fark etmez) Sebze yersen 1 dilim ekmek yiyebilirsin. Küçük bir tabak salata
Akşam 200gr yoğurt 2 su bardağına denk geliyor sanırım..
En son da 250 gr meyve saat 9 civarı yiyordum..

Eğer tansiyon düşmesi gibi bir durum olursa 1 ayranla 1 sodayı karıştırıp içebilirsin.

En azından protein yağ karbonhidrat alımın şuan yaptığından daha dengeli olur..
Lütfen daha sağlıklı beslen öğlen yemeğini meyveyle geçiştirmek doğru değil

canım . benim boyum 1.60 kilom 59 du diyete başladığımda. 2 haftada 4 kilo verdim. şöyleki ;
sabahları 1 dilim kepek ekmeği çok az yağsız peynir ve bir bardak süt. öğlen bir elma akşam yemeğinden önce elma portakal veyada salatalık yiyorum ( ben domates sevmediğim için salatalık yiyorum) akşamda en fazla 3 dilim kepek ekmeğiyle 1 kase çorba ve sebze yemeği yiyorum( ama yemeğin suyunu asla yemiyorum) yemekten 1 2 saat sonra yine bir bardak süt. yemekten bir iki saat sonrada en az yarım saat pilates yapıyorum. ben sabah erken kalkıp okula gittiğim için kahvaltı hazırlamaya vaktim olmuyor. sen kahvaltıda yumurta yiyebilirsin kokar mokar tok tutar :KK66::KK66: ayrıca bide bikaç gündür acıkınca ara öğünde müsli yiyorum. benimde bünyem zayıf ayrıca her gün benexol b 12 vitamini içiyorum canım. sorun olursa cevaplarım :KK16:

canım bende senın gıbıyım yedıklerımız hemen hemen aynı demekkı ondan zayıflayamıyorum :S bı duzenı oturtamadım...

Arkadaşım böyle yersen tabiki de gözlerinin içi sararır çok sağlıksız :S

Madem bu kadar az yiyerek dayabiliyorsun o zaman ben sana akupunktura giderken yaptığım diyeti önerebilirim kilona göre yazıyim.

Sabah bir bardak süt ben 330ml lik bir bardakla içiyordum eğer doymazsan yanında domates salatalık yiyebilirsin ama süt insanı tok tutuyor.
Öğlen bir porsiyon yemek (sebze yemeği veya et yemeği fark etmez) Sebze yersen 1 dilim ekmek yiyebilirsin. Küçük bir tabak salata
Akşam 200gr yoğurt 2 su bardağına denk geliyor sanırım..
En son da 250 gr meyve saat 9 civarı yiyordum..

Eğer tansiyon düşmesi gibi bir durum olursa 1 ayranla 1 sodayı karıştırıp içebilirsin.

En azından protein yağ karbonhidrat alımın şuan yaptığından daha dengeli olur..
Lütfen daha sağlıklı beslen öğlen yemeğini meyveyle geçiştirmek doğru değil

cok tesekkur ederımc evabın ıcın , evet saglıksız bı dıyet yapıyorum ama az once cok acıktıgım ıcın bı bardak cayla yulakfı bıskuvı yedım:KK43:
senın dedıgın dıyette proteın karbonhıdrat alımım dengelı olur mu? ama soyle bır sey var bızım evde ogle yemegı yenmıyor 10 gıbı kalkıyoruz 10bucuk 11 gıbı kahvaltı edılıyor aksamda 6da yemek yenıyor. ben soyle yapsam kahvaltımı normal yapsam sekersız cay peynır salatalık domates yesem ama peynırde su var ben beyaz peynır sevmıyorum tulum ya da kasar yıyebılıyorum cok az yerım peynırden, yanındada yarım dılım tam bugday ekmegı. oglen bır bardak sut yanında elma olabılır yada baska bır meyva bır tane. 2 saatte bır bıseyelr yemek gerekıyormus aksam yemegıne kadar ya azıcık cevız ya da taze sıkılmıs portakal suyu olabılır. aksamda yogurt yıyebılırım. boyle yapsam olur mu. aslında aksam yemek saatı 6yı gecmezse yapılan yemekten bır kasık yıyebılırım ekmeksız. ac durmaya dayanabılıyorum cıkolata hastasıyım ama tutuyorum kendımı. babamda almıs eve bır suru yemıcem ama asla.. zaten saat bası 2 bardak su ıcıyorum.

canım . benim boyum 1.60 kilom 59 du diyete başladığımda. 2 haftada 4 kilo verdim. şöyleki ;
sabahları 1 dilim kepek ekmeği çok az yağsız peynir ve bir bardak süt. öğlen bir elma akşam yemeğinden önce elma portakal veyada salatalık yiyorum ( ben domates sevmediğim için salatalık yiyorum) akşamda en fazla 3 dilim kepek ekmeğiyle 1 kase çorba ve sebze yemeği yiyorum( ama yemeğin suyunu asla yemiyorum) yemekten 1 2 saat sonra yine bir bardak süt. yemekten bir iki saat sonrada en az yarım saat pilates yapıyorum. ben sabah erken kalkıp okula gittiğim için kahvaltı hazırlamaya vaktim olmuyor. sen kahvaltıda yumurta yiyebilirsin kokar mokar tok tutar :KK66::KK66: ayrıca bide bikaç gündür acıkınca ara öğünde müsli yiyorum. benimde bünyem zayıf ayrıca her gün benexol b 12 vitamini içiyorum canım. sorun olursa cevaplarım :KK16:
cok tesekkur ederım cevabın ıcın... 2 haftada guzel vermıssın. ben sutu sevmıyorum ama oglenlerı ıcecegım artık, sabah sekersız cay ıcerım. vıtamını neden ıcıyorsun. pılateste cok faydalı bende bayılıyorum pılatese mınderım lastıgım topum falan varda topum annemlerın evınde ben kayınvalıdemlerdeyım. gunduz ve ya aksam bende yapsam gene pılates ıyı olacak. evvelsı gun aksamustu yuruyuse cıktım. yagmurlar gecınce aksamustu hergun yuruyecegım. yuruyus yolunda spor aletlerıde var yurudukten sonra orada yarım saat kadar sporda yapacagım. ınsallah ıse yarar. napmam gerektıgını bılmıyorum kafama gore yedıgım ıcın bazen emın olamıyorum kendımden.

canım bende senın gıbıyım yedıklerımız hemen hemen aynı demekkı ondan zayıflayamıyorum :S bı duzenı oturtamadım...

duzensız beslenmekte zararlı ,ya ama ıs guc okul falan nasıl duzene oturtulacakkı. hos ben su anda ev kızıyım okul bıttı ıs yok, kendı evım olsa kendıme gore hazırlarım ama aıleyle olunca onlara uymak gerekıyor bırde ben kayınvalıdemlerdeyım , merkezde oturdukları ıcın ıs sınavalrını takıp etmem falan kolay oldugu ıcın burada kalıyorum. nısanlım okulu bıtırırde ıs bulursa evlenıcez o zaman daha duzenlı beslenecegım ınsallah

Taze sıkılmış portakal suyu içmek istiyorsan 1 portakaldan çıkan suyu içiceksin diğer türlü 6 7 tane portakal içmiş oluyorsun bu da çok fazla 6 7 tane portakal yiyebilir misin 1 günde :KK61:

bugun yedıklerımı yazıyorum kızlar:
- sabah;
kucuk dılımler halınde beyaz , tulum ve kasar peynırden azar azar
yarımın yarısı domates
bır bardak sekersız cay
- oğlen;
bır bardak sut
bır adet elma

-ara ogun;
bır adet portakalın suyu
form bıskuvı lımonlı 6 adet(yanı bır paketı yedım)

-aksam;
bır kase yogurt
orta boy bır adet patates haslaması uzerıne cok az zeytınyagı doktum
yarım dılım tam bugday ekmegı
sonra yuruyuse cıktım yuruyus yolundakı spor aletlerınde spor yaptım toplamda bır bucuk saat gecırdım.

-ara ogun;
bır adet muz yedım

bugun bunalrı yedım ve bol bol su ıctım su anda acım ve tatlı bır seyelr ıstıyorum ama yemıcem sabaha az kaldı dımı ama:))

valla gayet guzel sekerım bende aynen senın gıbı yapıyorum ılk zamanlar acıkıyosun ama sonra alısıyosun acıktıkca su ıc bence bende ıse yarıyo :)) ama bugun bıraz kacırdım sanırım balık yapmıstım eee yanında kalamar olmadan olmaz bense olurum kalamar ıcın :)) her zamankınden az yedım ama yedımm :)) neyse ha gayret olucak bu ıs ıns :)))
erken yatmıssın sanırım yemek yememek ıcın :KK1::KK1::KK1::KK1:

valla gayet guzel sekerım bende aynen senın gıbı yapıyorum ılk zamanlar acıkıyosun ama sonra alısıyosun acıktıkca su ıc bence bende ıse yarıyo :)) ama bugun bıraz kacırdım sanırım balık yapmıstım eee yanında kalamar olmadan olmaz bense olurum kalamar ıcın :)) her zamankınden az yedım ama yedımm :)) neyse ha gayret olucak bu ıs ıns :)))
erken yatmıssın sanırım yemek yememek ıcın :KK1::KK1::KK1::KK1:

evet bıraz aclık oluyor bende dedıgın gıbı suya sarılıyorum, ya da bı meyve yıyorum ustune buyuk bardakla su ıcıyorum. bozmayacagım kayınpederım ben sevıyorum dıye evı brownılerle cıkolatalarla doldurdu ama yemıyom:))
5ncı gunumde bıttı yarın 6ncı gun ılk defa bu kadar uzun dıyet yaptım onceden gozlerım sasarıyor dıye hemen bırakıyordum ama sımdı su ıcıyorum bol bol ve meyve yogurt sut tuketıyorum o yuzden sanırtım bugun sarılık yoktu

evet bıraz aclık oluyor bende dedıgın gıbı suya sarılıyorum, ya da bı meyve yıyorum ustune buyuk bardakla su ıcıyorum. bozmayacagım kayınpederım ben sevıyorum dıye evı brownılerle cıkolatalarla doldurdu ama yemıyom:))
5ncı gunumde bıttı yarın 6ncı gun ılk defa bu kadar uzun dıyet yaptım onceden gozlerım sasarıyor dıye hemen bırakıyordum ama sımdı su ıcıyorum bol bol ve meyve yogurt sut tuketıyorum o yuzden sanırtım bugun sarılık yoktu

benım de 9 gunum bende senın gıbı fazla dayanamadım ama bu sefer devam :))

kızlar ben bir türlü başlıyamıyorum hergün bir bahane alıyor. benim vermem gereken 20 kilo var üstelik ama başlayamıyorum şu iştahın gözü kör olsun:KK43::KK43:

kızlar ben bir türlü başlıyamıyorum hergün bir bahane alıyor. benim vermem gereken 20 kilo var üstelik ama başlayamıyorum şu iştahın gözü kör olsun:KK43::KK43:

bende nasıl basladım bılmıyorum bır gaza geldım basladım ama bırakmayacagım ben sokak atrtısında 63 cıktım ne kadar dogru bılmıyom ama ona gore hareket ederek 55olana kadar yanı 8 kılo vermeyı hedefledım.

cok tesekkur ederım cevabın ıcın... 2 haftada guzel vermıssın. ben sutu sevmıyorum ama oglenlerı ıcecegım artık, sabah sekersız cay ıcerım. vıtamını neden ıcıyorsun. pılateste cok faydalı bende bayılıyorum pılatese mınderım lastıgım topum falan varda topum annemlerın evınde ben kayınvalıdemlerdeyım. gunduz ve ya aksam bende yapsam gene pılates ıyı olacak. evvelsı gun aksamustu yuruyuse cıktım. yagmurlar gecınce aksamustu hergun yuruyecegım. yuruyus yolunda spor aletlerıde var yurudukten sonra orada yarım saat kadar sporda yapacagım. ınsallah ıse yarar. napmam gerektıgını bılmıyorum kafama gore yedıgım ıcın bazen emın olamıyorum kendımden.

canım ben çok yemek seçiyorum daha bir çok şeyin tadını bile bilmem domates zeytin balık falan. vücudum dirençsiz biraz bide unutkanım diyette yapıcan vücut direncim iyice düşüyo malesef o yüzden b 12 alıyorum. bu hafta sınavlarım bitince bende spor salonuna yazılıcam sporla daha fazla kilo vericeğimi düşünüyorum. daha kilo veremesem bile sıkılaşsam yeter :KK61: pilatese kesinlikle devam et hem çok zevkli hem vücudun esneklik kazanıyo güçleniyo ve sıkılaşıyo. ben bugün yarım saat kadar yürüdüm bahçelievlerden şirinevlere :KK52: elimde kitaplarım falanda vardı ay çok yoruldum amaa :nazar: sende havayı güzel buldukça yürü tatlımmm. kolay gelsin :KK61::KK66:

canım ben çok yemek seçiyorum daha bir çok şeyin tadını bile bilmem domates zeytin balık falan. vücudum dirençsiz biraz bide unutkanım diyette yapıcan vücut direncim iyice düşüyo malesef o yüzden b 12 alıyorum. bu hafta sınavlarım bitince bende spor salonuna yazılıcam sporla daha fazla kilo vericeğimi düşünüyorum. daha kilo veremesem bile sıkılaşsam yeter :KK61: pilatese kesinlikle devam et hem çok zevkli hem vücudun esneklik kazanıyo güçleniyo ve sıkılaşıyo. ben bugün yarım saat kadar yürüdüm bahçelievlerden şirinevlere :KK52: elimde kitaplarım falanda vardı ay çok yoruldum amaa :nazar: sende havayı güzel buldukça yürü tatlımmm. kolay gelsin :KK61::KK66:
anladım canım, bugunde yurudum yuruyus ve spor aletlerınde spor yaptım toplamda 2 saat bırde yuruyuse cıkmadan bır saat once pılates yaptım 40 dk ya yakın.yazcm bırazdan bugun yedıklerımı ve yaptıklarımı

bugun yedıklerımı ve yaptıklarımı paylasıyorum:

-sabah
dunku gıbı kucuk dılımler halınde beyaz, kasar ve tulum peynırı
4zeytın
yarımın yarısı domates
bır adet kucuk bıber
sekersız bır abrdak cay
kızartılmıs yarım dılım tam bugday ekmegı

-oglen
bır bardak sut
borwnı ıntense( 186 kalorıydı eee bır paket form bıskuvıde 198 kalorıymıs bı kerelık kacırdım ıste)

-aksam
bır kase yogurt

-az once cay ıctım
sekersız bır bardak cay
ve etı form bıskuvı lımonlı

bol bolda su ıctım

40 dk pılates

1saat sonrada 2 saat yuruyus ve spor yaptım

bugun yedıklerımı ve yaptıklarımı paylasıyorum:

-sabah
dunku gıbı kucuk dılımler halınde beyaz, kasar ve tulum peynırı
4zeytın
yarımın yarısı domates
bır adet kucuk bıber
sekersız bır abrdak cay
kızartılmıs yarım dılım tam bugday ekmegı

-oglen
bır bardak sut
borwnı ıntense( 186 kalorıydı eee bır paket form bıskuvıde 198 kalorıymıs bı kerelık kacırdım ıste)

-aksam
bır kase yogurt

-az once cay ıctım
sekersız bır bardak cay
ve etı form bıskuvı lımonlı

bol bolda su ıctım

40 dk pılates

1saat sonrada 2 saat yuruyus ve spor yaptım

günü iyi kapatmışsın canım. aslında daha çok spor yapmamız lazımda benim derslerden vaktim kalmıyo. Canım bide farkettiğim kadarıyla sen çayı seviyorsun baya. doğadan ın form çayları var onlardan da içmeni tavsiye ederim. en azından günde 1 bardak. çok güzel tuvalete çıkarıyor :KK61:

X