Az kaldı sıyırıcam.

çalışma hayatına hoşgeldiniz, bırakin ücretsiz bakan kayinvalideyi, parayla bakan bakıcı bile pat diye birakabiliyor, problem çıkarabiliyor. bunlar çalışan annenin problemleri, kimseyi de paralayamiyor, (zaten hakkımız da yok da) içine içine patlıyorsunuz, yapacak bir şey yok.

çocuğunuz büyük en azindan, tam gün özel kres imkanınız var, 3 yaşından küçük olsa olay coook daha karmaşık hale geliyor.

baştan heveslenmiştir bakmak istemiştir. sonra zor gelmiştir , fikirleri değişeşemezmi
Değişebilir tabi ki. Bunu uygun zamanda uygun bir dille anlatabilir insan. 5 yaşında bir çocuğu 11 yaşındaki ne bırakıp keyfen gezmeye gitmek hangi vijdan sığar. Birde sürekli soruyor büyük olan çocuğa yarın kaçta gelceksib eve vs. Hayırdır anne planınin mi var dedik. Yok evime gidicem dedi. Eşimde ben 3 te gelince gidersin. Dedi. Saat 22de şehir dışına çıkacağını tesadüfen öğreniyoruz.

Kv belli ki bakmak istemiyor. Ama söyleyemiyor da ben bakmam diye. Belli etmeye çalışıyor, siz de anlayın. Başka bi yolu varsa bulun, bakıcı vs. Sinirlencek bişey yok, kadının bakma zorunluluğu yok ki. Baksa iyi, ama bakmazsa da bişey diyemezsiniz.

tam böyle düşünüyorum, torun seviliyor ama çocuk bakmak enerji istiyor, belli bir yaştan sonrası zor.. yapmak zorunda hiç değil...
ama bi yandan da çocuğumu düşünüyorum, kreşe başlayacak yaşa gelene dek anneanne - babaanne dışında kime güvenip bırakabilirim diye... çok zor bu bebe işleri ya, keşke bizde de yarı zamanlı çalışma gibi ebeveyn hakları olsa

Allah aşkına büyük olana gayette bakamam demişti.
Ayrıca bir büyükanne torununa 3 ay bakamayacaksa dolasmasin ortalıkta babaaneyim diye.
Bakın cidden bakmak zorunda değil. Siz de burasını anlayamıyorsunuz. Başta evet demiş ama demekki onun şartlarına da zor gelmiş olabilir. Torun dahi olsa ağır gelebilir. Anlayış beklerken siz anlayış göstermiyorsunuz. Oturup konuşmak bir netliğe bağlamak bu kadar zor gelmemeli. İletişim hani.

Burada konu sahibi çok haklı. Madem kayınvalide söz vermiş bakarım diye üstelik sadece kahvaltı yaptırıp servise bindiriyor. Benim annem de çocuklarıma bebeklikten bakmaya başladı sağolsun şimdi büyüdüler de kendileri okula gidip gelebiliyor. Çalışan için o kadar zor ki burada yazması kolay. Bizim nasıl aman yarın da işe gitmeyivereyim deme şansımız yoksa İnanın bakan kişi için de çok istisna durum olmadığı sürece hele de keyfi durumlar için torununu mağdur etmemeli. Eşiniz aslında annesi olmadığı zamanlarda evde kalıp çocugu yedirip servise bindirse ikinci gün lafını eder. Bakıcı da bulunur. Siz çözmeye çalışmayın. Sorumluluğu eşinize yükleyin.

Keşke olsa insan haklarına saygı çocuk haklarına saygı çalışma şartlarımız keşke güzel olsa ama eldeki buyken de insan plan yapmalı gerçekten annem bile ben şu kadar zaman bakarım dese laf bu laf söylenir yaşamak farklı insan eti de ağırdır mutlaka bir b planım hazır olur kadın tedirgin olmuş olabilir canı istemiyor olabilir aslında bir sebebe bile ihtiyacı yok

Eee siz baştan hata yapmışsınız. Kendiniz diyorsunuz genç diye, eşi de vefat etmiş. Hazır gençken gezecek yaşlanınca zaten gezemeyecek. Hatır gönül bakıyormuş zaten, hazır fırsat buldunuz bulun bir bakıcı olsun bitsin.

Evet sizin aman işe gitmeyim deme gibi durumunuz yok çünkü o sizin işiniz aynı şekilde ücretini ödediğiniz bakıcı da bunu diyemez ama kv der isterse de bakmaz bakmak zorunda değil o yaştan sonra zaten çekilmez yazık günah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…