Az kaldı sıyırıcam.

Allah aşkına büyük olana gayette bakamam demişti.
Ayrıca bir büyükanne torununa 3 ay bakamayacaksa dolasmasin ortalıkta babaaneyim diye.
Adı üstünde babaanne yani anne ya da baba değil mecbur mu Allah aşkına sizin doğurduğunuza 3 ay bakmaya yazık günah düşün şu insanların yakasından ya da kendi anneniz baksın neden sorumluluk direkt babanneye yükleniyor ki

parçalayacakmış kadını bir de teeee allahımmm.
Bırde büyükanne diye gezinmesinmişmiş ee kendi annen baksın dimi. Çocuk yaparken sanki soruyorlar hey Allahım ya Çocukların ebeveyni sanki bu insanlar madem öyle hanımefendi ortalıkta anne dıye gezınmesın işini sağlama alsaydı planları olsaydı. Ya da bakamayacağı çocuğu niye yaptı? Onca çalışan kadın bakıcı tutuyor onlar keyfinden mi tutuyor

Ben işimi sağlam kazığa bağlayanlardanım gidipte kendi anneme veya eşimin annesine bakın demem parasını verip bakıcı tutarım. Kadının keyfi bakmak istememiş kimse bir şey diyemez.
Elbette bakmak zorunda değil. Ama en baştan soylesin anneler. İletişim problemi bence asıl sorun.

amacı parası cebine kalsın .kaynanayı sevdiğinden o baksın istemiyor ki

Vericem zaten. iş yerimde sozlesmeliyim. Belkide çalıştırmayacaklar düzenini şimdiden bozmak istemiyorum.

Iş olsun olmasin, 5 yaşindaki çocuğa kimse bakmaz, bakmamali. O yaştaki bir çocuk okulda olmali zaten. Işte bu "ayip" olayi hep iletişimsizliklere, boş yere kirginliklara yol açiyor.

Kadin açik açik "ben bakmam, istemiyorum işte" diyebilse, ve sizde ona göre anlayiş gösterip çözüm bulsaniz. Boş yere yorucu bir tiyatro oynaniyor, ne gerek var. Tüm gün çocuk gitsin işte.

Elbette bakmak zorunda değil. Ama en baştan soylesin anneler. İletişim problemi bence asıl sorun.
Söyleseler ne değişir kadın kalkmış bakamıyorsa ortalıkta babaanneyim diye gezinmesin diyor bunu yıne dıyecekti. Hoş kadın bakarım dese ne değişecek dayanamamıştır. Zaten çocuk bakmak istese zamanında kendi doğurur yine bakardı

Bence şu konuda haklısınız. Siz güvenip plan yapıyorsunuz ama o gezme planlarını size söylemiyor. Söylese en azından birini ayarlarsınız.
Kaynana bakmak zorunda değil ama bakamıyorsa açık açık söylesin ben bu yaştan sonra bakamayacağım. Bakıcı tutun veya okula verin desin. İnsanlar biraz net olmalı.

kadına kimbilir neler diyordur.kadın kaçmak için bahaneler buluyor bence.çocuğa bakmazsa ona babanne bile denmezmiş baksanıza.paralayacakmış kadını.bu üslupta biri o kadına neler yapıyordur kimbilir

Arkadaşımın kayınvalidesi gayet de bakamam diyor. En azından kararlı kadın kimse ona güvenip hareket etmiyor.
İnsanları kırmamak için onları daha zor duruma sokmamalıyız. Net ve kararlı olursak kimse zor durumda kalmaz.

Maalesef bazı insanlar direkt söyleyemiyor kendimden biliyorum görümce doğurup doğurup başıma bela ediyor sırf onun çocuğuna bakmamak için işe ya da kursa falan gidicem sırf bahane olsun diye çünkü kışın küçüğü başıma atıp büyüğü okuldan almaya gidecek sanki bana güvenip doğurdu sürekli bir bahane türetmekten bıktım

Ayyy bırakın şu kayınvalıdelerın pesını yaa!! Lafa soze gelınce nefret edersınız cocuk olunca da darlayıp pesınden kosarsınız cocuga bak dıye. Valla boyle bı sacmalık yok.

Maddı durumun varsa cocuk yaparsın yoksa yapmazsın bu zamanda dunya bu kadar ıgrenc bır hal almısken cocuk yapmak onemlı bısey de degıl zaten onemlı olan ımkanları saglayabılmek.

Nıye sız bıraz bırıkım yapacaksınız dıye kayınvalıde belkı de son gunlerını torun bakmakla gecırsın? Daha neler yaa. Cocuk buyuyunce de emınım cok minnet duyulur babaanneye. Cevremden tecrubeyle sabıt cok net bılıyorum. Cok meraklıysanız kendı annenıze baktırın. Ya da bı zahmet paranıza kıyın adam akıllı bakıcı tutun.

kadına kimbilir neler diyordur.kadın kaçmak için bahaneler buluyor bence.çocuğa bakmazsa ona babanne bile denmezmiş baksanıza.paralayacakmış kadını.bu üslupta biri o kadına neler yapıyordur kimbilir

Bence burda söylediğini yüzüne diyemez. Annemin çocuğuma bakmasını isterim . Ama Anneme diyemem bakmak zorundasın diye. Kaldı ki elin annesine hiç diyemem. Bakmak zor geldiyse yorulduysa söyleşin. Kimse mecbur değil ki.

Tamam dediğiniz doğru ama babaanne kendisi bakarım demiş. Öyle deyip de olay keyfiyete dönüyorsa burda mağduriyet söz konusu. Emin olun babaanne ben bakarım dediğinde konu sahibi istemeyip bakıcı tutsaydı buna da eşi izin vermeyecekti ve Kayınvalide de gönül koyacaktı.

Görümce ne alaka alsın çocuğuyla birlikte gitsin . Çalışmayan insanların da çocuğuna bakamamasına hayret ediyorum .

Ayol senin işini görmüyosa neden var kayınvalide? Gidemez hiçbir yere otursun oturduğu yerde madem bakmayacaktı toruna evlendirmeyecekti oğlanı bu ne bencilliktir
yemek bile yapmıyormuş üstüne üstlük.bu kayınvalideyi acil değiştirmeli ama bunun içinde boşanması gerekiyor sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…