Azosperm kaynaklı tüp bebek tedavisinde 3. gün embriyosu transferi

Mayis ayinda bende recai hocaya gidecegim. Nasil memnun musunuz kendisinden laboratuvardan hastaneden. Cok heycanliyim
Benim ilk denemem negatif oldu 3. Gün embriyosuydu ve taze transferdi. Eşimin sperm sayısı az olduğundan dolayı tüp bebek yaptırdık bende bi sıkıntı yok şükür. Bu sefer dondurulmuş embriyo transferi yapılacak inşallah güzel sonuçlar alırız🙏 merkeze gelince recai hocayı ilk görüşmede ve transferde görüyorsunuz sadece onun haricinde denizhan hoca var o ilgileniyor kendisi çok ilgili, güleryüzlü ve pozitif bi doktor. Ben merkezden çok memnun değilim çünkü ilk transferimde süreç hakkında hiç bilgi verilmedi bana. Bu seferki transferim de ben kendim temkinli davranıyorum herşeyi soruyorum öylelikle bilgi sahibi oluyorum. Laboratuvarı hakkında hiç bi bilgim yok.

Ben centrumdayım canım recai pabuçcu doktorum , çift dondurulmuş embriyom kaldı son transferim olcak, eğer olumsuz sonuçlanırsa bu sefer aygül hocada başlamayı düşünüyorum tedaviye. Sen ne yaptın karar verebildin mi yeni başlayacağın merkeze
Ben biraz ara verdim canım ya bi kaç ay dinleeneceğim 1 yılda 4 transfer oldum

Benim yasim 42 bi kere kimyasal gebelik oldu 1 yil once bidaha hamile kalamadim. Amh gecen sene 0.49 du simdi ne halde bilmiyorum. Esimde speem yavasligi bozuklugu vardi sigarayi birakti sonra hamile kalmistim heralde onun ki duzeldi. Malesef ben stresten hala iciyorum. Umarim ilk sefeede tutar. Yurt disindan gelicem cok kalacak vaktimde olmayacak. Kac yumurta toplanmasi gerekiyor acaba denemek icin.

Benim yasim 42 bi kere kimyasal gebelik oldu 1 yil once bidaha hamile kalamadim. Amh gecen sene 0.49 du simdi ne halde bilmiyorum. Esimde speem yavasligi bozuklugu vardi sigarayi birakti sonra hamile kalmistim heralde onun ki duzeldi. Malesef ben stresten hala iciyorum. Umarim ilk sefeede tutar. Yurt disindan gelicem cok kalacak vaktimde olmayacak. Kac yumurta toplanmasi gerekiyor acaba denemek icin.
Şans yüksek olması için 10 yumurtayı iyi sayı olarak kabul ediyorlar tabi kalitesi daha önemli 1 yumurtayla bile hamile kalanlar var

S Selmate canım ne durumdasın son gelişmeler var mı ya geçen hepimize dua ederken sen aklıma geldin duamı Allahım Selmateye yardım et gibisinden yaptım nick name ismiyle 🥲🥲 tebessüm ettirdi o an

S Selmate canım ne durumdasın son gelişmeler var mı ya geçen hepimize dua ederken sen aklıma geldin duamı Allahım Selmateye yardım et gibisinden yaptım nick name ismiyle 🥲🥲 tebessüm ettirdi o an
Ahh canım çok sağ ol, karşılıklı dualarımız.. valla biraz ara verdim napacağımı bilmiyorum. Tek embriyom kaldı iyice düşünüp öyle bi adım atmak istiyorum.. bir kaç doktora daha muayene olup fikir alacağım heralde. Sende ne var ne yok?

Benim 4 yumurtam toplandı 3 ü sağlıklıydı, tek yumurtayla bile işlem yapılabilir yeterki sağlıklı olsun

Ahh canım çok sağ ol, karşılıklı dualarımız.. valla biraz ara verdim napacağımı bilmiyorum. Tek embriyom kaldı iyice düşünüp öyle bi adım atmak istiyorum.. bir kaç doktora daha muayene olup fikir alacağım heralde. Sende ne var ne yok?
Hadi hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏 neticelerini paylaş mutlaka bende ikinci adetimi bekliyorum bugünlerde olurum öyle ilaca başlayacağız 12 gün sonra falan da gidilecek sanırım bir aksilik olmazsa

Tek kalitesi ile ilgili değil tutmaması malesef, bir çok etken var, vücudu hazırlamak gerekiyor gebeliğe
sperme bağlıyo doktor negatifi başka bişeyde bulamıyo zaten. Progestan 50 mg başladı bu sefer transferden önce ilk transfer öncesi kullanmamıştım. Embriyonun tutunma şansını arttırıyormuş inş işe yarar

sperme bağlıyo doktor negatifi başka bişeyde bulamıyo zaten. Progestan 50 mg başladı bu sefer transferden önce ilk transfer öncesi kullanmamıştım. Embriyonun tutunma şansını arttırıyormuş inş işe yarar
Ben transferden önce 10 gün civarı sabah akşam göbekten iğne progestan (prolutex 25 mg) vurmuştum, estrofem ve corasprin kullanmıştım, nasıl kullandırmadılar size normalde herkese kullandırıyorlar gebeliği kolaylaştırıyormuş

Ben transferden önce 10 gün civarı sabah akşam göbekten iğne progestan (prolutex 25 mg) vurmuştum, estrofem ve corasprin kullanmıştım, nasıl kullandırmadılar size normalde herkese kullandırıyorlar gebeliği kolaylaştırıyormuş
İlk defa kan verip progestan değerime baktılar desem.. ilk transferde belkide progestan değerim çok düşük olduğu için tutmadı. Kan sonucum çıktıktan sonra apar topar progestan 50 mg başlıyoruz dediler. Yani ilk transferde çok savsakladılar bizimde acemliliğimize denk geldi ne diyolarsa yaptık ama hep bi eksiklik vardı hissediyordum.

Ne güzel ya bu durumdayken daha neden tutmaz ki anlamıyorum
vücudu yeterince hazırlayamıyoruz öncesinde bence nedeni bu yani ben artık buna bağlıyorum transferden sonra yaptılar yapacaklarını yaşıma güvendiler yada ne biliyim sağlıklı olmama her muayenede süper süper muhteşem lafları duymaktan artık gına gelmişti madem herşey bu kadar iyi neden olmuyo o zaman diye soruyorum spermden kaynaklı diyorlar yaptıkları tek açıklama bu

vücudu yeterince hazırlayamıyoruz öncesinde bence nedeni bu yani ben artık buna bağlıyorum transferden sonra yaptılar yapacaklarını yaşıma güvendiler yada ne biliyim sağlıklı olmama her muayenede süper süper muhteşem lafları duymaktan artık gına gelmişti madem herşey bu kadar iyi neden olmuyo o zaman diye soruyorum spermden kaynaklı diyorlar yaptıkları tek açıklama bu
Bizde bende hiç sorun olmamasına rağmen en az her tüp bebek tedavisi gören kadar ilaç kullandım, hormonlarla elde edilen bir durum tüp bebek sadece yumurta kalitesi değil, süreklide e2 progestan kontrolü yapıldı, bana söylemediler neye baktıklarını ama sisteme girip baktığımda o testleri yapmışlar, bizde çok tecrübesizdik merkez ne dese onu yapıyorsun o yüzden kendini suçlama, Allah iyi insanlarla iyi doktorlarla karşılaştırsın inşallah, bazı doktorlar ilk seferde pozitif verip başarısını arttırmaya odaklı bazı doktorlar nasılsa dondurulmuşu var bi transfer daha yaparız döngü olur kafasında maalesef

X