Doğal Saç Bakım Kürleri B7 (biotin) hapı?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

-denizkizi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2015
197
182
Sevgili hanımlar bir sorum olacak, bende tırnak ayrılması ve saç dökülmesi sorunu var. Sorunun çözümü biotin eksikliğinden geçiyor araştırdım da biraz.. şöyle bir şey de var ki biotin için tüketilmesi gereken tüm besinleri yiyorum düzenli diyebilirim.. takviye bir vitamin ilacı almak istiyorum. böyle bir sorunu olup halleden var mı söylerse çok mesut olacağım ..
teşekkürler şimdiden :)

Sevgili hanımlar bir sorum olacak, bende tırnak ayrılması ve saç dökülmesi sorunu var. Sorunun çözümü biotin eksikliğinden geçiyor araştırdım da biraz.. şöyle bir şey de var ki biotin için tüketilmesi gereken tüm besinleri yiyorum düzenli diyebilirim.. takviye bir vitamin ilacı almak istiyorum. böyle bir sorunu olup halleden var mı söylerse çok mesut olacağım ..
kendin alabilirsin ama yediğmiz bi çok şeyde zaten biotin mevcut bide nerden anladın biotin eksikliği olduğunu

saçlarım çok dökülüyordu bir tarihte. tüm testlerim temizdi, biotin ve çinkom eksikmiş.
oysa ben de pek yemek seçmem biotin içeren gıdalarla da aram iyidir.Doktor vücudunda gıdalardan yeterince emilim sağlanmıyor olabilir dedi.
takviye çinko ve biotin aldım, dökülmem durdu.

Araştırmakla yetinme en yakın Zamanda doktora görün benzer problem kız kardeşimde vardı çinko eksikliği çıktı doktor ona göre takviye verdi

Bende kullandım biotin.Tırnaklarım taş gibi oldu ve uzadı.Saclarımda uzadı ve güclendi.Mucize gibi birsey:)

Kızlar aile hekimine gittim kan tahlili istedim gerizekalı kadın b12 filan hiç onları istememiş normal kan hormonlarım troid demir şeker filan vardı yani onlar da normal çıktı. Allahım sanırım cildiyeye gitmem lazım off.

Saç dökülmesi için doktora gidin dahiliye doktoruna gidin tam bir kan tahlili yaptırın .Tiroit.kansızlık. Vitamin değerleri. Ben de tiroit hastasıyım ve saç dökülmesi sorununu yaşadım yaşıyorum da hala.
Doktora görünmeden ilaç almayın bu vitamin de olsa.

Saç dökülmesi için doktora gidin dahiliye doktoruna gidin tam bir kan tahlili yaptırın .Tiroit.kansızlık. Vitamin değerleri. Ben de tiroit hastasıyım ve saç dökülmesi sorununu yaşadım yaşıyorum da hala.
Doktora görünmeden ilaç almayın bu vitamin de olsa.
Canım bugünkü tahlilim güzeldi tiroit yok kansızlık yok çok şükür sodyum eksikliğim vardı sadece o da çok az. Dediğim gibi bu tahlilden bişi demedi salak kadına bu dert için gittim çare bulmadı

Canım bugünkü tahlilim güzeldi tiroit yok kansızlık yok çok şükür sodyum eksikliğim vardı sadece o da çok az. Dediğim gibi bu tahlilden bişi demedi salak kadına bu dert için gittim çare bulmadı
Dahiliye doktoruna git tekrar baştan işte hepsini.

bende tiroid ve demir eksikliği çıktı.. doktor kan şurubu ve sadece bi şişede karışım olan suyu verdi.. biotin yada vitamin ilacı hiç vermedi..değerlerim çok düşük olduğu halde..

bende tiroid ve demir eksikliği çıktı.. doktor kan şurubu ve sadece bi şişede karışım olan suyu verdi.. biotin yada vitamin ilacı hiç vermedi..değerlerim çok düşük olduğu halde..
Tiroid ilacı vermedi mi doktor. Dahiliye mi cildiye mi.

Tiroid ilacı vermedi mi doktor. Dahiliye mi cildiye mi.
ikisinede gittim.. cildiye doktoru sadece saçlara sürülecek karışımı verdi.. dahiliye ise şurup ve tiroid ilacı ama çok yüksek çıkmadığı için tiroidi ben kullanmadım..
b12 değerim çok düşük olduğu halde bişey vermediler.

ikisinede gittim.. cildiye doktoru sadece saçlara sürülecek karışımı verdi.. dahiliye ise şurup ve tiroid ilacı ama çok yüksek çıkmadığı için tiroidi ben kullanmadım..
b12 değerim çok düşük olduğu halde bişey vermediler.
Tiroit ilacı ömür boyu kullanılır ama bu ay düşük çıktıkça öbür ay yüksek çıkar. Yıllardır kullanıyorum tiroit hapini 3 ayda bir kontrole giderim bir ay düşük çıkar sa öbür ay yüksek çıkar. Değerler değişir doktorunuz uygun görüp verdiyse kullanın.

X