Baba evinde garip duygular.

Deniz Mavisiyim

Sadece Huzur... 🖤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
318
381
Herkese merhaba,
Ben 5 yıllık evliyim annemlere hafta sonu 2 3 saatlik gelirim öyle uzun mesafe koymam araya.
Ta ki içinde bulunduğum 3 haftaya kadar. Çalışmıyorum normalde, eski iş yeri 3 haftalık iş teklifi yaptı kabul ettim elime param geçsin diye. 3 yaşında kızımla annemlere geldik ben işe gidince annem bakıyor zaten 3 hafta uzun zamanlı değil. Garip duygulara gelince 6 da evde oluyorum annem, babam kız kardeşim yaşıyor, işten geliyorum ailece yemek yeriz, (normalde kızımla yeriz akşam yemeğini) sonrası sohbet, ortak izlenen film yada yapılacak bişeyler, hep birlikte içilen kahve muhabbeti kaybettiğim duygular sanki. Bazen bi köşede annem babamı sohbet ederken izliyorum birbirlerini dikkatli dinliyor aynı anda kahkaha atıyorlar. Babam çok esprili anneme meyve soyup eliyle yedirir kendimi bildim bileli öyle 🧿❤️ canlarım onlar ama bu 3 hafta bitince üzerimde burukluk olacak. Çünkü eşimle öyle bir ortamımız yok birbirimize saygı duyarız ama sohbet etmeyiz çünkü kendisi bişeylere sahip olalım diye şehir dışı işleri olur. Bazen gitme sadece sabah 8:00 akşam 19:00 iş teklifi oluyor kabul et hiçbirşey için vakit olmuyor desem de 40 yaşına kadar bu tempoda çalışmam lazım araba almam lazım diyor suç değil güzel düşünüyor belki ama okadar kısa zaman geçiriyoruz ki ne zaman sohbet ettik, film izledik pek hatırlamıyorum. Film zevkimiz aynı değil olabilir ama izlediğim filmler ona saçma gelir onun izlediği kavga dövüş filmleride bana keyifli gelmiyor. Bekarken benim sevdiğim filmleri izlerdi severdi ben her zaman dövüş filmlerini sevmiyorum bilir demem o ki birlikte yapılan şeyler film bahane karı koca sıcaklığı diyorum ama iş iş.
Sabah kızımla kahvaltı öğlen kızımın uyku saati, ev temizliği, bulaşık yemek yap döngüsünde dönüyor ev halim pazar günü bile kızımla kahvaltı yapıyoruz son zamanlarda akşama kadar uyumak istiyor eşim bi pazar günüm var diye, tamam 12 1 e kadar uyu diyorum birlikte kahvaltı yapalım akşam 4e kadar uyumayı tercih eder. Fark ettim ki huzur, mutluluk denilen şeyden uzak kalmışım annem babam balkonda kahve içerken nekadar mutlu aslında. Bazen diyorum şöyle balkonda bi sohbet edelim kahve içelim ben kahve sevmiyorum biliyorsun diyor mesele kahve değil anlatamıyorum. Bize ayıracak vakti yok ve şu an içten içe şu 3 hafta bitmese diyorum 🙁 yine yalnızlık sadece kızımla ilgilen ev sorumluluğu. İş bul çalış deseniz kızım zaten babayla yarım saat ancak geçiriyor benim çalışmamı kaldıramaz şu an biliyor farkında eve döneceğiz yeniden birlikte vakit geçireceğiz. Annem baksa yine olmaz çok uzağız mevki olarak gece hiçbirşekilde bensiz uyumaz. Çok karışık yazdım farkındayım okuyup anlaya bildiyseniz bana fikir verin 🙏
Şuan huzurlu mutlu olduğum gibi evime geçincede yalnızlık sıkılmak istemiyorum ne yapmam gerekiyor. Sadece çocuk bakıp temizlik yapıp yemek yapan biri olmak istemiyorum. Anlattım eşime bunu defalarca sadece dinliyor uygulamıyor ondan ev, araba istemiyorum kira zorluğumuz yok çok şükür daha saati uyan iş bul diyorum oda sende beni anlamıyorsun diyor. Gerçekten anlamıyormuyum? Evlilik zaten buna benzer şeylerden ibaret mi?

bence mesele iş yoğunluğu değil, birlikte geçirilen vakti güzel değerlendirmek. eşiniz dövüş filmi izlemeye vakit bulabiliyorsa sizinle yarım saat hoş sohbete de vakit bulabilir, yarım saat az uyuyup sizinle iki keyif çayı içebilir, kahve sevmiyormuş ya :)
bunu onunla çözmekten başka şansınız yok. onunla konuşmanız gerek. ben eşimle çok vakit geçiriyorum ama dokunmazsam o da dokunmaz açar bir film oturur izler kendi kendine. dün akşam ben de aynı şeyden bahsettim ona, 2 muhabbet et yani diye. sizi çok iyi anlıyorum.

Ne diyeyim bilemedim. Bir şeyler sahibi olmak isterken hayatın en güzel zamanlarını kaçırmamak lazım. Duygularınızı hissettiklerimizi açık açık söyleseniz eşinize. Pazar günü 4 e kadar yatması abartı, acaba depresyon başlangıcı mı?
Anlatıyorum ama sırf ben istiyorum diye sohbet etmesin içinden gelsin istiyorum. Hafta sonu uyumayı sevdiğini söylüyor dinleniyorum diyor saygı duyuyorum bende.

bence mesele iş yoğunluğu değil, birlikte geçirilen vakti güzel değerlendirmek. eşiniz dövüş filmi izlemeye vakit bulabiliyorsa sizinle yarım saat hoş sohbete de vakit bulabilir, yarım saat az uyuyup sizinle iki keyif çayı içebilir, kahve sevmiyormuş ya :)
bunu onunla çözmekten başka şansınız yok. onunla konuşmanız gerek. ben eşimle çok vakit geçiriyorum ama dokunmazsam o da dokunmaz açar bir film oturur izler kendi kendine. dün akşam ben de aynı şeyden bahsettim ona, 2 muhabbet et yani diye. sizi çok iyi anlıyorum.
Gerçekten mesele film seçeneği değil ya 36 yıllık anne babanın sohbet edecek konusu var bizim 5 yıllık evlilikte konu bulamıyoruz sözde. Ne konuşalım diyor.

Ahh ahh isteyen nelere nelere zaman bulur.
Uykudan aldığım tadı sizinle muhabbetten almıyorum mesajı veriyor aslında. Ne üzücü.
Kahve sevmiyorsan limonata seversin ne saçma cevap değil mi?
Dönmek istemiyorum.
Huzurlu ortamda aile sıcaklığına doyamadım deyin bence. Belli ki tatlı dilden anlamıyor eşiniz. Belki az sorgular kendini.

Gençler mal mülk sahibi olacaz hırsıyla hayatı kaçırıyor. Sonra mutsuz, hiç bir zevki, hobisi, alışkanlığı olmayan orta yaşlı asık suratlı insanlar çıkıyor ortaya.

Ama sizin sorununuz mal mülk değil. Eşinizin sizinle ve çocuğuyla vakit geçirmek istememesi.
Aynenn öyle ben 40 tan sonra mutluluk istemiyorum ki 😔 şu an yalnız olduktan sonra

Ahh ahh isteyen nelere nelere zaman bulur.
Uykudan aldığım tadı sizinle muhabbetten almıyorum mesajı veriyor aslında. Ne üzücü.
Kahve sevmiyorsan limonata seversin ne saçma cevap değil mi?
Dönmek istemiyorum.
Huzurlu ortamda aile sıcaklığına doyamadım deyin bence. Belli ki tatlı dilden anlamıyor eşiniz. Belki az sorgular kendini.
Öyle diyesim geliyor inanın ki😒

Aile sıcaklığı çok farklı ya. Bence ona annenizin evinden dönmek istemediğimizi söyleyin. Bu duyguyu bilsin. Ben bu konuyu okurken bıkmış, mutsuz bir kadını hissettim ly ekran dışına taşıyor mutsuzluk. Sizinle vakit geçirmeyecekse para gelmiş gitmiş ne önemi var ki. Ona kaybetme duygusunu yaşatın derim. Her şey para değil.

Benim esim de cok yogun calisiyor. Haftanin birkac gunu 24 saat nobet tutup ertesi gun maksimum 4 saat uykuyla duruyor ama benimle ve cocuklariyla gecirecek vakit yaratiyor. Oyle olmasaydi bu tempoya dayanamazdim. Tabi ki gelecegimizi garanti altina almaliyiz ama bunun arkasina siginarak en sevdiklerimizi ihmal etmemeliyiz. Pazar gunu 4e kadar uyumak nedir? Tamam 11e kadar yatsin, sonra alsin seni, kizini disariya kahvaltıya gotursun. En olmadi evde birlikte kahvalti hazirlayin sohbet ederek. Bu en guzel terapi ciftler icin. Butun hafta ne kadar guzel gecer bunu yapinca. Esin varla yok arasi. Yani sanki olmasa daha iyi, o zaman kafaya takacak bir durumun da olmazdi. Bence ciddi ciddi konus, seni kaybedecegini anlasin, belki kafasina dank eder.

Eşiniz tam bir işkolik, bu hallerinden dolayı o da mutlu değil gibi. Sizin anlattığınız kadarıyla depresif olduğunu düşünüyorum. O kadar uyuması bana normal gelmedi. Buraya tüm bu yazdıklarınızı ona da tatlı bir dille açıklayın. Umarım düzelir🙏🏻

Biz de bu haftasonu eşimin memleketine gittik..
Sabah 5'lere kadar oturup muhabbet ettik, TV hiç açılmadı.. Telefonumun şarjı hiç bitmedi..
Evde 20 kişi vardık, eltim, kayınbiraderler, görümcemin çocukları...
5 yaşındaki çocuk bir şey anlatırken herkes sözünü kesmeden onu dinliyordu.. Ben de dönmek istemedim.
İşten gelir gelmez yemek yiyip 9'da uyuyan bir adamla beraberim çünkü..
O 2 saatlik süreçte de elimizde telefon ya da bilgisayar..
Ben de ondan farksızım.
Akşama kadar kedimle sohbet etmekten yakında miyavlamaya ve tuvaletimi kuma yapmaya başlayacağım diye korkuyorum =))
Çoğumuzun yaşadığı şeyler aslında.. Adamlar da haklı.. Yoruluyor, akşama kadar kırk kişinin kahrını çekiyor. Bütün yaşam enerjisini tüketip öyle geliyor eve..
Bence her imkanda gidin ailenize. Evet insan eşiyle oturup derin derin sohbet etmek istiyor ama olmuyorsa da güzel yönlerini düşünmek lazım..
Sorumsuz da olabilirdi.. Çalışmayı sevmeyebilirdi. Bu daha kötü bence..

Gerçekten mesele film seçeneği değil ya 36 yıllık anne babanın sohbet edecek konusu var bizim 5 yıllık evlilikte konu bulamıyoruz sözde. Ne konuşalım diyor.
Ya o "hadi konuşalım" muhabbeti daha çok tıkayan bir durum. Direkt konu açın, siz anlatın. ama tabi tek tarafla olmuyor bu işler, karşındakinin de biraz muhabbetli olması lazım :/

Bekarken o birikimi yapıp bişeylere sahip olup evlenebilirdi çok istiyorsa. Çalışıp çalışıp istediği arabayı aldıktan sonra belki enerjiniz, hevesiniz kalmayacak. Giden zaman boşa gitmiş olacak. Gücünüzün yettiğini alırsınız hırs yapıp çok lüks bişey alacaksa da ve kararlıysa bu tempo sürüp gidecek gibi

X