Baba...

Malesef ki ailenmizi seçemiyoruz...
Tek dileğim umarım yaptığı hataların farkındadır babanız..
Ama ben sizi takdir ediyorum ne güzel, iyi bir meslek sahibi olmuş kendi ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz..
En azından güçlü olmayı öğretmiş iyi yanından bakalım.
Ne yapalım o da sizin babanız ve böyle kabul edip yola devam edeceğiz..
İnsan görmediği sevgiyi bir başkasıyla dolduramıyor (eşiyle, kardeşiyle vs)
O yüzden o boşluğu kapatıp yoluna devam edeceksin..
Kendi evladını nasıl yetiştirmen gerektiğini artık çok iyi biliyorsun :)

Banada konu fake geliyor. Konu sahibi sonrada "pardon, kuzen demek istedim" diyor. Hii hikaye o kadar güzel yaziliyor, roman gibi, ama kuzen detayini unutuyor. Ki normal insan kuzen der, abim, abla degil.

Kaldi ki 3 yasinda herseyi bu kadar detayli sekilde hatirlamasi pek imkani yok. Hadi diyelim dogru, kim neden bu babadan daha bir ev ister?

Ben açikçasi konuya hiç inanmadim.

Babadan ev istemiyor ev almak için danışıyor..
3 yaşında detaylı bilemez evet ama annesinin anlatmasını hatırlıyordur..

İnanmıyorsanız üzmeyin de bu yorumlarla bakın ne kadar üzülmüş ben hissedebiliyorum.

Beni öldürmeye kalkan birine ne ev için, ne baska birsey için danismaya arardim. Kim bilir kötü bir babaya cidden sahip konu sahibi, ama hayal gücünüde kullandigini inaniyorum. Annesinin anlatmasi ile ise, o sekilde anlatsin. Mecburen roman formatinda anlatmasina gerek yoktu. Tutarsizligada gerek yoktu.

Çok teşekkür ederim :) İçimi ısıttınız inanın :)

Kimseyi yaşadıklarıma zorla inandıracak değilim ancak çoğu kişinin bildiği üzere ki yaşayanlar da eminim ki vardır kalabalık ailelerde büyüyen insanlarda kuzen kavramından çok abi abla kavramı olur. Ben de çok kalabalık bir ailede büyüdüm, 8 yıl boyunca, babaannemin hastalığı süresince halalarım, amcalarım, abilerim, ablalarım hep bizim eve gelir giderdi. Orada aaa X kuzenim geldi demek yerine X abim/ablam geldi derdim. Ki abilerimle/ablalarımla pardon bir dakika fake olduğum anlaşılmasın kuzenlerimle muhabbetim hala vardır ve onları ablam / abim diye tanıtırım herkese. Keşke hikaye olsaydı keşke uydurmuş olsaydım da gülüp geçebilseydim oh yakaladılar "fake" olduğumu diye.
İnsanların yaşadıkları travmaları hatırlama yaşları değişkenlik gösterir. Birçok insan mutlu çocukluk anılarını çok rahat bir şekilde hatırlayabilirken ben ne yazık ki soğuk havada yaşadığım o anı hatırlıyorum. Hafıza oldukça derin bir konudur. En erken hatırlanan anılar hakkında detaylı bilgiye internetten ulaşabilirsiniz bence. Göreceksiniz ki birçok insan bu tarz şeyleri paylaşmış. Sonuçta internet çağındayız değil mi?

Ben babamdan ev istemedim hanımefendi, yorumlara biraz baksaydınız bunu defalarca açıkladığımı da görürdünüz.

Tanımadığınız insanların hayatlarını "fake" olarak yaftalamak yerine empati yapabilseniz keşke...

Lütfen beni savunmayın, hiç gerek yok gerçekten. Ama çok teşekkür ederim ilginiz için :)

Hanımefendi yineliyorum bu adamı ben aramadım. Allah size iyi bir baba vermişse kıymetini bilin. Hayal gücüm ya da doğruluğum hakkında yorum yapmayın rica ederim. Roman formatında yazmak konusunu ise hiç açmayacağım, diğer konularıma baksaydınız her zaman bu şekilde yazdığımı, mesleki bir alışkanlık gereği yazma tarzımın böyle olduğunu fark ederdiniz.

Sizinle herhangi bir tartışmaya girmek istemem. İyi akşamlar.

Konu sahibi çevirmen, akıcı yazması yalın dille anlatması bu yüzden olabilir ..
Tabi ki inanmak sizin elinizde saygı duyarım
İyi geceler

Kullervo sen çok güçlü bir kadınsın. Açıkcası konuyu ilk okuduğumda hikaye gibi, dil akıcı, imla hatası yok bana da ilk başta fake geldi ama sanırım mesleğinden akıcı ve düzgün yazmışsın. Eski konularına da baktım. O yüzden geç yorum yaptım. Lütfen artık kendi değerini bil, kimsenin zoruyla birşey yapma. Görüşmek istemiyorsan görüşme. Babanın seni sevmemesi senin sevgiye layık olmadığını göstermez. Çok şükür ki eşin iyi bir insan ve seni seviyor. Maddi sıkıntılar bir gün geçer. Hepimiz borçla evlendik sıkıntı yaşadık ama geçiyor hepsi inan bana. Bence biran önce başka bir ev bakın ve uzağa taşının, babanla da görüşme yani istemezsen çünkü değişmemiş. Annen de olsa kimsenin zoruyla birşey yapma.

Güzel yorumunuz ve zaman ayırıp eski konularıma göz attığınız için teşekkür ederim. Evet mesleğim nedeniyle alışkanlık oldu bu şekilde akıcı, düzgün ve anlaşılabilir yazmak. Son dönemde birçok olay üst üste geldiği için kendimi güçsüz ve değersiz hissediyorum aslında. Bu bir geçiş dönemidir belki bilemiyorum... Güçlü olduğumu söylemeniz beni adımlar atmak konusunda daha da cesaretlendiriyor açıkçası. Umarım en kısa sürede kendime gelirim. Bu süreçte bir uzmandan destek almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Belki iyi gelir kim bilir.. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim :)

Tamam yasadiklariniz çok acı, gercekten bıcak gibi saplaniyor kalbe.

Fakat neden arayıp yardım istiyorsunuz anlamiyorum. Hala umudunuz varsa kendi ruh sağlığınız için o umudu yitirmenizi öneririm. Biraz baba dediğiniz cisme katı olun ve gorusmeyin.

Gerçekten açıklamaktan yoruldum. Ben aramadım, aramıyorum arkadaşım bu adam arıyor beni. Belki 10 defa aynı şeyi yazdım buraya. Dilerseniz aradaki yorumlara da bir bakın.

Babamın dayağını hiç yemedim, anneme ettiği eziyeti gördüm, beni hiç sevmeyişini gördüm ve meslek sahibi olunca sildim attım hayatımdan. Geberse üzülmem. İyi dayanmışsın sen valla. Hala neden muhattap oluyorsun?

Gerçekten açıklamaktan yoruldum. Ben aramadım, aramıyorum arkadaşım bu adam arıyor beni. Belki 10 defa aynı şeyi yazdım buraya. Dilerseniz aradaki yorumlara da bir bakın.

Okumadiz sayfalarca yazdığınız aramadim dediginiz yerleri. Zaten aramaniz değil, yardım istemenizi anlayamıyorum. Tanıdık var miev alabilmek için demissiniz ya, işte onu soyluyorum.

Benim de annem öyle..hayatı bana ve babama zindan ediyor.babamin yokluğunu bir an düşünsem içimde acı bir boşluk oluyor.fakat deseniz ki "annen hasta" üzülmüyorum.utaniyorum kendimden ama üzülmüyorum..
Yine de silemiyorum hayatımdan.yapamiyorum bir türlü.

Allah yardımcınız olsun ..Sil at demek kolay değil,herkesin yapısı farklı,kimisi bunu başarabilirken kimisi onca eziyet ve çileye rağmen yapamıyor.ama kendi hayatına bakıp mutlu olabilmek için bu adamı düşünmeyin!
Silip atsanız da kapanmiyor o yara zaten..mesela ben.. ailesiyle torun -torba mutlu olan insanları gördüğümde ,ömür boyu uzulecegim.boyle bir ailem olmadığı için..
Eşinize siginin ,kenetlenin birbirinize..babanızla görüşmeyin,ama he r ne olursa olsun Allah korusun hasta olursa yanında olun..evet zor ama inanın affederek rahatlayacaksiniz..çünkü o hayata gözlerini yumdugunda, siz Allah'a karşı imtihanınizi vermiş olacaksınız,

Gorusme
Gorusme bn görüşmüyorum ailem le sırf Zengin diye verdi beni eşime 15 yaş büyük Allah a şükür su anda mutluyum kaç kere para almış eşimden en son da para yüzünden kavga ettik bnde sildim adam beni değil parayı seviyor

Allah sizi bundan sonraki hayatınızda mutlu etsin inşallah. Ama ben de babasından çeken biri olarak, asla ve asla onunla görüşmez, muhtaç olduğunda kapımı bile açmazdım

Neden hâlâ telefon ediyorsunuz ki? Ayrıca beni minicikken çocukken döven insanı büyüyünce de ben döverim ya da elimden geleni ardıma koymam yanına bırakmam. Ne alaka arayıp da ev soruyorsunuz ki neden hâlâ muhatabınızda. Hayret bişey

Benzer olayları yaşadım annemle babam en son boşandılar yaşım 21 ve 6 yıldır babamla görüşmüyoruz 3 kız kardeş. Bence bir gecenin meyvesiyle baba olunmuyor. Elime düşse bir bardak su için yalvarsa dökerim o suyu. Sende görüşme tamamen çıkar hayatında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…