Babam annemi aldatıyor!

Benzer bir durum benim başıma geldi. Aldatma değil de aldatma girişimiydi. Babamın telefonunu kurcaladım çünkü şüphelendim. Daha sonra hemen konuştum. Senin neler çevirdiğini biliyorum, yakisiyo mu sana dedim. Biraz da blöf yaptım, telefonuna bir uygulama yüklerim herşeyden haberim olur dedim. Abuk sabuk arkadaşlarınla görüşmeyi kesmezsen onları da ararim diye babamı epey korkuttum. Çok utandı tabi. Anneme söylemedim. Şimdi tuvalete bile girerken telefonu yanında götürüyor
Tuvalette msjlaşmadığı ne malum.

Çok zor gerçekten..
Ne diyeceğimi bilemedim.
Yerinizde olmak istemem, ama olsaydım, babamla konuşurdum.
Telefondan gördüğümü söylemezdim. Birinden haber aldigimi söylerdim. Devam ederse de almaya devam edeceğimi.
Hatta kadının tarafından biri bana ulaştı bile diyebilirsiniz.
Telefonda ne ismi ile kayıtlı olduğunu falan boşverin, değiştirmesin ki takip edebilin.

Durumun bütün olasılıklarını düşünüp yazmışsın zaten buradaki bi çok kişiden cok daha iyi düşündüğün ortada, analitik düşünmüşsün...

Benim görüşüm hiçbişey demezsen bu seni öldürür yani annene haksızlık olur babanı korumus olursun...
Babanla yüzyüze yavas yavas konuya girerek konusmalısın...direkt soylemek seklinde değil de mesela konuya soyle giriş yapabilirsin; baba annemle nasılsınız mutlu musun? Biraz sanki mutsuz gordum seni falan ..sonra dersin yakın dertleştiğin arkadasın varsa belki ona anlatıosun ama bana da anlat vs...diye diye en son aydın ı soylersin...boyle girersen anlarsın ama direkt bizi goremezsin die girersen olaya inkar edip konusmayacaktır

Teşekkürler.
Farklı illerde olduğumuz için babamla başbaşa kalma durumum da biraz zor. Üstelik cidden yapamam duygusal bir tipim maalesef. Mesaj ne yazabilirim peki? Hem tehdit etmek hem olaydan emin olduğumu belli etmek istiyorum

Teşekkürler.
Farklı illerde olduğumuz için babamla başbaşa kalma durumum da biraz zor. Üstelik cidden yapamam duygusal bir tipim maalesef. Mesaj ne yazabilirim peki? Hem tehdit etmek hem olaydan emin olduğumu belli etmek istiyorum

Telde konuş...mesaj yazma çok yanlış olur saçma...dediğim gibi telde konuya gir yüzyüze olamıosan..tehdit hiçbir işe yaramaz...o kadının babandaki yerini öğrenmen lazım...yeri sağlamsa senin dediklerinin hiçbir önemi olmaz...azarlandıgınla kalırsın

Çok zor gerçekten..
Ne diyeceğimi bilemedim.
Yerinizde olmak istemem, ama olsaydım, babamla konuşurdum.
Telefondan gördüğümü söylemezdim. Birinden haber aldigimi söylerdim. Devam ederse de almaya devam edeceğimi.
Hatta kadının tarafından biri bana ulaştı bile diyebilirsiniz.
Telefonda ne ismi ile kayıtlı olduğunu falan boşverin, değiştirmesin ki takip edebilin.

Evet bu iyi bir fikir olabilir , sizi gören biri bana ulaştı diyerek telefondaki gizli saklı tavırlarının da bu desteklediğini söyleyebilirim

Evet bu iyi bir fikir olabilir , sizi gören biri bana ulaştı diyerek telefondaki gizli saklı tavırlarının da bu desteklediğini söyleyebilirim
Gören deme
Belki de sadece mesajlasiyor.
Sizi bilen de.
Hatta abart kadının öncesini biliyor musun neye bulaştığını falan da de ki içine de kurt düşsün.
Yuvasını ne uğruna mahvedeceğini falan anLasın

Telefona numarasini kayit ettiysen sosyal medyadan kadinin tel numarasindan ismini ogrenebilirsin. Facebookta bildigim kadariyla numarayi yazinca isim cikiyor galiba.
Simdi babana bu durumu bildigini soylersen inkar edecektir. Ortak is yaptigi biri olarak soyleyecektir. Sen ne kadar bildigini belli etsen de o yine gorusecektir, vazgecmeyecektir. Bukez daha temkinli hatta. Baban ancak kendi istemesiyle birakir o kadini, siz istiyorsunuz diye degil.
Baban annesine bakildigi icin annene iyi davraniyor, tamamen cikar amacli. Disaridaki kadinla gonlunu yaparken evdeki esine de hizmetini yaptiriyor.
Annen ilk durumda belki bosanmayi dusunur, bosanir da. Ancak sonradan size ben zaten biliyordum. Benim yuvami yiktiniz der mi? Cunku buna benzer birseyi bir arkadasim yasamisti. Babasi is yaptigim mimar dedi. Annesi de ben kendime bir dunya kurmustum yillardir tahmin ediyordum ama kendimi avutuyordum. Sen benim dunyami yiktin dedi arkadasa. Arkadasim da pisman oldu. Bu yuzden ne yapilabilir bilmiyorum. Cok zor bir durum.
Tam da bunu anlatmak istemişti. Çünkü evlat sezene kadar eş dünden sezer.

Peki annemle konuşmam onun gururunu çok kırmaz mı? Gerçi ayrılırsa sebebini mutlaka açıklar bize de. Paramparça ailelerden mi olacağız biz de ? Normalde öyle mutlu bir aile tablosuyuzdur ki
Bence siz annenizden çok kendinize üzülüyorsunuz.. Sizin ailenizin sadece tablosu böyle.. Anneniz anladığım kadarı ile masum bir insan. Babanız da huyundan vazgeçmeyen karısını yağlayıp bağlayıp evliliğini sürdüren, istediği gibi yaşama cesaretini bulmuş çoğu erkekten biri. Çok farklı özel bir aile değilsiniz yani.. Anneniz sayesinde mutlu gibi gözüken bir yuvadasanız. Siz kendinize böyle birşey yapılsa ne yaparsınız?

Peki annemle konuşmam onun gururunu çok kırmaz mı? Gerçi ayrılırsa sebebini mutlaka açıklar bize de. Paramparça ailelerden mi olacağız biz de ? Normalde öyle mutlu bir aile tablosuyuzdur ki
Annene asla bildiğini belli etme derim. Kendimizden pay biçelim bazı şeyleri bilen tek biz olursak atlatmak kolay olur ama başkasının bildiğini bilince bir de onların ne düşündüğü derdi eklenir üstüne.

Babasi is yaptigim mimar dedi. Annesi de ben kendime bir dunya kurmustum yillardir tahmin ediyordum ama kendimi avutuyordum. Sen benim dunyami yiktin dedi arkadasa. Arkadasim da pisman oldu

Bunu bir anne, evladına mı dedi?
Kendisini aldatan kocası değil, onun aldatılmasına göz yumamayan ve annesinin bilmediğini zannederek uyarmaya-korumaya çalışan evladına mı söyledi "Dünyamı yıktın" diye? Yuh. Bir yaşıma daha girdim.

Tam da bunu anlatmak istemişti. Çünkü evlat sezene kadar eş dünden sezer.
Evet mubtemelen annesi seziyordur. Cunku kendimden biliyorum hissediyorsun. Ispatlayamadigim halde suphelerle yasiuordum. Annesi zaten bunu daha once yasamis. Eminim ki unutmamistir ve o supheler zaten icini kemiriyordur. Ve eminim ki hissediyordur. Cunku telefonun sifreli olmasi, messjlasmalar... bunlardan aslinda herseyin o da farkindadir. Sadece gormemis gibi yapiyordur.

Herkese merhaba,
Bugün itibariyle emin olduğum bir konuda ne yapmam gerektiğiyle ilgili desteklerinize ihtiyacım var.
Yaklaşık 3-4 sene önce annemle babamın arasındaki huzursuzluk, annemin babama imalı lafları ve boşanma konusu evimizde soğuk yeller estirmişti. Babamın işleri iyi gidince, cebine biraz para girince oldu üstelik bunlar. Bir gün odalarının kapısını dinlediğimde, annem ağlıyor babam ise bir daha o kadınla görüşmeyeceğine dair yeminler ediyordu. Sebep belliydi!

Yıllar içinde toparladılar. Annem tabiki unutmadı ama her türk kadını gibi çocuklar için, yuvanın bozulmaması için sineye çekti. Birbirlerini çok seven, herkesin özendiği bir çifttiler ve ben bunu babama hiç yakıştıramamış, annem devam etmek istediyse saygı duymuş, hiçbir şey bilmiyor tavrı takınmıştım.

2-3 hafta önce babamın telefonu bozuldu ve yeni bir telefon aldı. Bakmak için elime aldım, kamerasını açtığımda sol alt köşede bir kadın selfie fotoğrafı belirdi. Galerisini açtım o gün kaydedilmiş, ve birkaç gün önce de benzer fotoğraf paylaşılmıştı. Whatsappına girdiğimde ise konuşma yoktu. Anlaşılan o ki konuşmaları silmiş fakat gönderilen fotoğraflar galerisinde kayıtlı kalmıştı. Ardından whatsapp rehberinden kadını bulmaya çalıştım, fotoğraftan tanıyıp buldum da. 'Aydın' ismiyle kaydedilmiş biriydi. Kadının hem numarasını kaydettim hem de kendi telefonumdan kadının fotoğrafının resmini çektim. Bu numaranın kime ait olduğunu 18880'den sorgulamaya çalıştığımda sistemlere kayıtlı olmadığını söylediler. Belki eski kadın babamı rahatsız ediyor, fotoğraf atıyordur arada kendini hatırlatmak için gibi kendimi kandırmaya çalışıyordum. Neyse sonra bir seyahate çıktım, konu askıda duruyordu.

Döndüm ve bugün ailecek gezmeye çıktığımızda ben aracı kullanıyordum babam da yanımda oturuyordu. Yanımda kadına whatsapptan 'napıyorsun' yazdı, devamını göremedim. Telefonu eğik tutmaya çalışıyordu yol boyu, sonra direk cebine saklıyordu. Zaten sürekli şifreli telefonu, eski konuşmalar anlık siliniyordu. Artık tescillendi maalesef babam biriyle birlikte. Üstelik tek gecelik dediklerinden değil. Belki de yıllar önceki kadın yine. Bir kere yapan hep yapar bu işi diyorlar ya hani, doğru galiba. Ben gerçekten nasıl bir tepki vereceğimi bilemez durumdayım. Arabada gözlerim doldu, direksiyonu o kadar sıktım ki sinirimden. Hiçbir şey yokmuş gibi rol yapmaya çalıştım gün boyu.

Annemle babam herkesin özendiği bir çifttir bu arada. Babam ben ve kız kardeşim için deli divane olur inanın. Üstelik annemle araları çok iyi uzun bir süredir, sürekli planlar yapıyorlar, mutlular, her fırsatta ailecek tatile gidiyoruz falan. Annem 25 yıldır babaannemle yaşıyor, neredeyse 10 yıldır da çocuğu gibi bakıyor. Babam anneme eli ayağı öpülecek kadınsın övgüleri yağdırıyor. İnsanoğlu gerçekten bu kadar mı nankör? Annemin fedakarlıklarını yapacak insan sayısı çok azdır. Üstelik kendi işi olması sebebiyle babam çok yoğun çalışan bir insan, nasıl bir başkasına fırsat buldu anlamıyorum. İçimden bir şeyler eriyor, o kadının fotoğrafını telefonunda gördüğümden beri. Ona sıcak sarılamıyorum ve bunu yakıştıramıyorum.

Sussam, görmemezlikten gelsem mümkün değil. Anneme söylesem hem gururu çok kırılır bildiğim için hem de bünyesi çok zayıf Allah korusun hastalanır. Ama onu kandırmasına da göz yumamam, adilik olur bu. Kardeşim de sınava hazırlanıyor üstelik. Ben 27 yaşındayım çalışıyorum ve İstanbulda kardeşimle yaşıyorum. Onlar yakın farklı bir ildeler.

Babama hafta içi mesaj atmayı düşünüyorum. 'Aydın' lakaplı kişiyle görüşmeye devam edersen bir daha kardeşimle birlikte o eve ayak basmayacağız, sonra da hiçbirimizin yüzünü göremeyeceksin' diye. İçine oturur tabi ama vazgeçer mi bilmiyorum. Hoş nerden bilicemki vazgeçti mi, devam ediyor mu? Telefonuna casus bir şey mi yüklesem diyorum. Ama farkederse çok kötü olur.
Veya başka bir numaradan ' Birisiyle ilişkin olduğunu biliyorum. Devam edersen eşin ve kızların ile görüşeceğim' mi desem? İyi de bunların sonucunu bilemiycem ki hiçbir zaman. Üstelik babamla bu konuşmayı yaptıktan sonra ilişkimiz bir daha asla eskisi gibi olmayacak. Biz birbirimize sürekli sarılan, fedakar bir baba kızdık. Gerçekten içim acıyor.

Annemle konuşsam kesin boşanır ve bizim yanımıza taşınır çok iyi tanıyorum başka bir seçenek kesinlikle yok.
Bu bana çok ağır bir yük, kafamı toplayamıyorum. Ne yapmalıyım, lütfen bana akıl verir misiniz? Yemek yiyemiyorum, midem bulanıyor şu durumdan. Babam nasıl utanmıyor?

Bütün ihtimalleri yazmışsın tam şu durum olmuş yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal. Allah yardımcın olsun 🙏🏻 İnşallah en kısa sürede herkesin hayrına çözümlenir süreç 🙏🏻

Evet ilk olaydan sonra anneme tek taş, sonra 5 taş yüzük aldı. Annemi iğrenç bir şekilde kandırıyor gerçekten de
Belki annen de kanmak istiyordur. Evlat olarak kabullenmek çok zor ama maalesef gerçekler bazen acı olabiliyor. Şunu düşünün derim. Anneniz boşansa hayatı şimdiki durumundan iyi mi olur kötü mü? Bakın ben bunun cevabını olumlu veremediğim için sustum. Neden mi ev hanımı bir anne. Şuan kensi evinde istediği zaman yatıp kalkıyor bana gelse nolacak annesine gitse ne olack hiçbir yerde evi gibi rahat olmayacak. Bütün sosyal yaşantısı değiiecek ve şuankinden çok daha mutsuz olacak. Kaldırabikecek insan var kaldıramayacak insan var. Bunu anneniz açısından iyi tartın.

Bunu bir anne, evladına mı dedi?
Kendisini aldatan kocası değil, onun aldatılmasına göz yumamayan ve annesinin bilmediğini zannederek uyarmaya-korumaya çalışan evladına mı söyledi "Dünyamı yıktın" diye? Yuh. Bir yaşıma daha girdim.
Ben artik bu kadar kesin dille konusamiyorum hayatta. Kadini taniyorum adami da. Kadin ilkokul mezunu, cok kucuk yasta evlendirilmis, orta yaslarda biriydi. Hatta simdi 60li yaslarindadir. Anne ve babasi ölmüs. Gidecegi bir yer yok. Muhtemelen o bosanmayi hep dusunmustur ama 4 cocuklu bir ev hanimi o yaslarda ne is yaparim nasil gecinirim cocuklarima nasil bakarim diye eminim ki cok dusunmustur ama her seferinde caresizlikten vazgecmistir. Ve muhtemelen cocuklarinin egitimi icin kalmayi secti kendine kucuk bir dunya kurarak. Kosullari bilmeden bazen bu kadar kesin hukumlu olmamak gerek.

Ben artik bu kadar kesin dille konusamiyorum hayatta. Kadini taniyorum adami da. Kadin ilkokil mezunu cok kucuk yasta evlendirilmis orta yaslarda biriydi. Hatta simdi 60li yaslarindadir. Anne ve babasi. Gidecegi bir yer yok. Muhtemelen o bosanmayi hep dusunmustur ama 4 cocuklu bir ev hanimi o yaslarda ne is yaparim nasil gecinirim cocuklarima nasil bakarim diye eminim ki cok dusunmustur. Ve muhtemelen cocuklarinin egitimi icin kalmayi secti kendine kucuk bir dunya kurarak. Kosullari bilmeden bazen bu kadar kesin hukumlu olmamak gerek.

İnsan evladına "Yuvamı yıktın, dünyamı yıktın" dememeli. İsterse ayağından zincirli, göbeğinden yapışık olsun adama; "Biliyorum çocuğum, biliyorum da napayım işte" desin, ne bileyim "Sen düşünme çocuğum, ben çok düşündüm işin o kısımlarını, geçtim, oturdum; sağ ol yine de yanımda durduğun için" desin de desin yani, bu laf, söylenecek son laf bile değil kusura bakmayın, bu saf cahillik.

Böyle durumlarda empati yapmak çok işe yarar... aldatılıyor olsanız ve en yakınınız olanların bilip susması,size ne hissettirir? Annenizin aldatılmasına dahası salak yerine konmasına göz yummayın... birisi daha söylemiş annenniz babanız icin evinin hizmetçisi anasının beleş bakıcısı ... bu hakareti annenize reva görmeyin

X