babam evlenmeme karşı çıkıyor :(

maviorkide00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
10
1
26
merhabalar. gerçekten zor durumdayım akıl verin bana. şuan üniversite 3. sınıfım. biriyle tanıştım. annesinin anneannesi ermeni kökenli. yaklaşık bir ay önce babama bu konuyu açtı ablamlar. ama kesinlikle istemiyor. hem sevgili yapmama kızmış hem de bana güvenmiyor zaten sürekli uzaklarda allah bilir napıyor falan diyormuş. babam benim icin planlar yapti hep yurtdisiina gondermek olsun dil icin falan ama anlamiyorum bi insann nişanlı olunca bunlari yapamıyor mu? sınıftan bir sürü kızın parmaginda yüzük var. babam ilk duydugu zaman beni okuldan almaya bile kalkışmis. nasil ikna edicem ben babami yardım edin. ablamlar iki ker4 konustu hala iknaiolmadı dinlememis bile son konusmada ama hic ayrılmak istemiyorum napcam ben: /

Baban sevgilin ermeni kökenli oldugu icin mi istemiyor? Yoksa senin sevgili xaptigin icin mi?

Babanin rizasini almadan hicbir adim atma.
Anne baba rizasi vok önemli. Gerekirse otur karsisina sen konus.

Baban sevgilin ermeni kökenli oldugu icin mi istemiyor? Yoksa senin sevgili xaptigin icin mi?

Babanin rizasini almadan hicbir adim atma.
Anne baba rizasi vok önemli. Gerekirse otur karsisina sen konus.
ikisine de kızmış anladığım kadarıyla. ama ablamlara da zamaninda aynısıni yaptı. istemedi kotu dedi olmaz dedi suan kim gelse verecek durumda. hic mi ders almaz bi insan. zaten ikna etmeden hele kaçma gibi bir sey söz konusu bile değil. ki anneannesi hafiz annesi babasi namanamaz niyazında insanlar. çok seviyorum delircem nasıl ikna edicem diye

ikisine de kızmış anladığım kadarıyla. ama ablamlara da zamaninda aynısıni yaptı. istemedi kotu dedi olmaz dedi suan kim gelse verecek durumda. hic mi ders almaz bi insan. zaten ikna etmeden hele kaçma gibi bir sey söz konusu bile değil. ki anneannesi hafiz annesi babasi namanamaz niyazında insanlar. çok seviyorum delircem nasıl ikna edicem diye
Yasin kac? Eger yasin cok genc degilse bence otur babanla konus. Icindekileri anlat ve sabir et.

Yasin kac? Eger yasin cok genc degilse bence otur babanla konus. Icindekileri anlat ve sabir et.
20 yaşındayım. ama zaten niyetim hemen evlenmek değil okul bittikten bi sene sonra istiyorum ben. yani 22 23 yaşında olucam. kendim de konuşucam zaten ama eve gitmeme daha bi ay var. bu sürede ablamlar da biraz ikna etsin istiyorum

20 yaşındayım. ama zaten niyetim hemen evlenmek değil okul bittikten bi sene sonra istiyorum ben. yani 22 23 yaşında olucam. kendim de konuşucam zaten ama eve gitmeme daha bi ay var. bu sürede ablamlar da biraz ikna etsin istiyorum
Ozaman babanin üstüne gitmeyin simdilik daha cok sinirlenmesin. Sen gidince konus ablanlarin desteginile. Ablanlar da diyebilir bizi evernefin bsri ksrdesimizda ayni olmasin diye..

Ozaman babanin üstüne gitmeyin simdilik daha cok sinirlenmesin. Sen gidince konus ablanlarin desteginile. Ablanlar da diyebilir bizi evernefin bsri ksrdesimizda ayni olmasin diye..
ya ablam da biraz bekle dedi ama boş kaldığım her anda ağlamak geliyor içimden babam bu yüzden dersleri kötü olacaksa olsun demiş o kadar istemiyor.
neyse beklemek suan tek çare gibi şuan ama inşallah ikna olur teşekkür ederim

"sınıftan bir sürü kızın parmaginda yüzük var" bu nedir yahu. yarış mı yapıyorsunuz. onlarda var benimde olsun...
ayrıca öyle yüzük takalım 2 sene 3 sene sonra evleniriz kafasıyla olmaz bu işler. özür dilerim ama boku çıkıyor :KK35: planladığınız gibi gitmezse ne olacak. ayrılacak mısınız.

aklınız varsa o dediğiniz yaşa kadar üslubunca görüşün dediğiniz senelerde evlilik konusunu açarsınız babanıza.

Nişanı okul bittikten sonra yapıverin sizde o zaman nedir bu acele nişanlanmazsanız ayrılmak zorundamı kalıcaksınız?
Üstüne bu kadar düşmeyin bu konunun zamana bırakın okulunuzu bitirin nişan sonra da olur.
Okurken nişanlanma yok yüzük takmalar falan bana aşırı saçma geliyor eğer bu okuduğun 2. üniversiten değilse daha dur bakalım.
Bi sakin

Evlenmedikten sonra nisanin da yüzüğün de bi önemi yok baban hakli aklını derslere ver cok sanslisin ailen dil icin yurtdisini düşünüyor git kendini geliştir mezun ol hala evlenmek istersen zaten evlenirsin

Babanın bi bildiği vardır senin de göremediğin bişeyler.zamana bırak belki de kendin istemessin sonra.ama ailenle bu konu yüzünden zıtlaşma

Ne diye yetiştirdin babana??
Daha 20 yaşında...

Benim kizim daha okul bitmeden gelip ben evlencem dese kendimi ciplak bir şekilde köprüye atardim galiba.

Yahu... bi dur. Bi bitir okulu... bi işe gir.
Sonra acil babana...
Bir işi bitirmeden diğerine yeltenmek neyin kafasi?
Madem 3 sene sonra evlenceksin ne diye şimdiden başladın bu sohbetlere?

Ayni durumu bende yasiyorum benimde annem karşı evlenmeme universite 2. Snif ogrencisiyim beklemek sabretmek en iyisi canm

Bence babanız haklı daha ünv öğrencisisiniz ne bu acele anlamıyorum. Öğrenciliğinizin tadını çıkarın sonra zaten nişanda olur evlilikte.

Ee şimdiden neyi tartışıyorsun ki.Daha sen bile çocuğu doğru düzgün tanımıyorsundur.

babam benim icin planlar yapti hep yurtdisiina gondermek olsun dil icin falan ama anlamiyorum bi insann nişanlı olunca bunlari yapamıyor mu?

Evet %90 ihtimalle yapamazsınız. Karşı tarafın anası babası belki dıdısının dıdısı bile size karışmaya hak görebilir, nişanlınız gitmeni istemiyorum diyebilir, sorun çıkmasın diye vazgeçebilirsiniz. Sevgiliniz de ailesi de şimdi bahsetseniz tam destek olsalar dahi değişebilirler. Yurdum el alemi ne der durumu.

Ayrıca büyük anneannesi Ermeni ise ne olmuş? Bunu belirtmenizdeki amaç nedir? Türk, Kürt, Rus, İngiliz olsa tepkisi aynı olurdu çünkü daha üniversiteyi bitirmemişsiniz bile. Zaten bunu babanıza söylemedeki amaç ne onu da anlamadım. Eminim buradaki kadınların %99'u eşinin büyük anneannesinin kökenini değil babalarına söylemek, kendileri de sorgulamadan evlenmiştir.

Arkadaşım aklını peynir ekmekle mı yedin?
Madem evliliği 3 sene sonraya düşünüyorsun simdiden neden 'yuzuk' sorumluluğunun altına giriyorsun ki?
Ailenden de ayrı şehirdesin, üniversitedesin, genceciksin, seviyorsun, seviliyorsun...
Neden hayatı kendin için zorlastirmaya çabalıyorsun?
Ohhh mis gibi gez toz işte sevgilinle, tanı onu, eglen, araya aileler sorumluluklar girmeden bolca gönlünce vakit geçir.
Mezun olmana az birşey kalmis, baban seni yurtdışına gondermek istiyormuş. Bu bile bir nimet. Ben ne zorluklarla çıktım yurt dışına...aileler böyle durumlarda köstek olurlar genelde,endiseden.
İmkanın da varmış, bu arada yurt disina çıkarsin, ilişkiniz sınava girer bakalım arada mesafe varken de devam ediyor mu, ikinizin de gönlü başkalarına kayıyor mu vs vs... O arada o da askerliği aradan çıkartır belki (belki de arada yanına gelir beraber interrail falan yaparsınız)
Heh, döndünüz ve sevginiz katlanarak devam mı etti?
O zaman güzel bir iş bulur, azıcık kenara para atar, duzeniniz oturunca da şöyle soylersiniz: evet baba, evlenmek istiyorum. Haklıydin o zamanlar çok küçüktüm, mantıklı karar veremezdim belki. Ama yillar geçti, çok badireler atlattık. Artık eminim ki hayatımda tek istediğim kişi o, başka birisini aklımdan bile geçiremem. Eminim ki tanisaniz siz de çok seversiniz.
Bence bu aşamadan sonra (zaten kendi ayakları üzerinde duran kızına) karşı çıkmaz. Sen de istediğin yaşta rahat rahat evlenirsin.
Irk meselesini de söylemezsiniz ne olacak? E devletine mi bakacak? İsmi ari ,mişel değilse, soyadı yan'la bitmiyorsa müneccim mi aileniz, nereden anlayacak?

Bir de ben yazayım dedim. Annem üniversiteye bırakırken beni başka şehirde parmağıma yüzük takmış kimseyi bulma diye de tembihlemişti. Ben de son yüzüğü kaybettim. Zaten ortada kimse yok arayan yok soran yok inanan da yoktu. Öylesine taktığımı anlıyor ama kimseyle muhatap olmak istemediğimi düşünüyorlardı muhtemelen. Yüzüpü kaybedince teklifler geldi. Annem kiminin memleketini, kiminin kökenini kiminin mesleğini beğenmedi. Yaklaştırmadı kabul etmedi. Ben de hep annemi akıllı zannedip kalp kapımı kapatıp dinledim annemi. Yaşım otuz olmuş tüm yaşıtlarım evlenmişti. Yuva kurmak evli olmak anne olmak bunları çok istiyordum. Birgün tesadüfen tanıştığım birine aşık oldum. Bu sefer dinlemeyecektim kimseyi. Yaşım otuzbirdi. Ama beni üniversiteye gönderirken parmağıma durdum yerde yüzük takan annem değişmemişti. Karşı çıktı.Olaylar çıkardı. Salonunu tuttum. Kartımı bastım. Ev de tutup dayayıp döşedik. Anneme evleniyorum dedim. Bu evden gelinlik giyemezsin dedi. Kuaförde giyerim dedim. Kartlarımı dağıttım. Komşular akrabalar geldi. Amca damatlarından biri de tutup getirmiş annemi kolundan. Bu kadar. Kısaca hele bi durun. Hemen ailelere açmayın. Ekmeğinizi elnize alın ikinizde. Ev tutacak eşya alacak duruma gelin. Şunun şurası 3. Sınıf. Okul bitsin, işinize başlayın. Israrla ailenizi ikna edin. Olmuyorsa evleneceğinizi kesin bir dille söyleyip kavga edin. Evlenince. Bakalım bu olaylar yaşanırken de yanınızda olacak mı?

X