BABAM VE EŞİMİN ANLAŞAMAMAZLIĞI..

Maalesef darbeleri bazen en yakinlarimizdan yiyiyoruz. Annem babam bu konuda cok kullanildi ve üstüne onlardan calanlar da oldu. O yüzden böyle konularda cok dikkat ederim. Ne ben hak yerim, ama benim hakkimin yenilmesine de müsade etmem, aynisi esim icin de gecerli. Esiniz sizi cok sevmeli ki, bunca zaman surat bile eksitmemis. Allah huzurunuzu daim etsin. Ama keseleri ayirin. Kolayliklar diliyorum
Amin inşallah.. Sizinde huzurunuz ve mutluluğunuz daim olsun. İçimin rahatlamasına sebep oldunuz yine de.. :)

Babanız haksız onu anladık ama eşiniz neden siz üzülmeyin,kötü olmayın diye babanıza hiçbir şey demeyip tüm sorunları sizde patlatıyor(sizin deyiminizle)
Nerde kaldı siz üzülmeyin diye alttan alan kişi o zaman?
Belli ki daha iyi bir iş bulamıyor şu anda sadece lafta ipler koparsa tam kopar vs diye size söyleniyor.
Yoksa herkes 50 alırken kendinin 30 almasını kabullenmez
Az bir süredir çalışmıyor çünkü. 2 yıl oldu. Her insanın sabır sınırı olduğu gibi eşimin de var. Çoğu şeyi bana yansıtmamaya çalışıyor ama yüz ifadesinden vs anlaşılıyor herşey, sorduğumda da sitem ediyor, patlama dediğim şiddetli kavga değil yani.
Evet iş bulsa zaten çıkmasını bende istemiyorum. İş bulamıyoruz. Bulduğumuz işler gelir giderimizi karşılamıyor. Evimizin kirası 15.000₺ zaten. Haber beklediğimiz birkaç yer var. Dönüş olmuyor..
Çalışmak dışında daha doğrusu sabretmek dışında ne yapılır bu durumda?

Eşim her alanda çalışır tabiki onu sorun etmiyor, hatta şuan bile gerekirse ben ek iş yaparım yine de seni mutlu ederim diyor zaten sorun o değil. Sorun babamın hala gözünün yüksekte olması. Kazandığı 10 ise 1 gün sonra 100 olsun ister.. Şuan ek bir iş daha yapmak istiyor mesela, farklı sektörde. Eşime yine teklifte bulundu, vaatler verdi. Eşim hayırlısı babacım diyip geçiştiriyor olmaz diyemiyor saygısızlık yapmak istemiyor ama yalnız kaldığımızda ‘ben iş bulsam 10 saniye durmıcam haberin olsun’ diyor.
Ben maalesef hep susan, hatta haklı olduğu halde susan taraf oldum hep. Karakterime yerleşti sanırım bu. Hep pasif kalıyorum ifade edemiyorum.
Eşimde o yüzden ipler koparsa tam kopar diyor.

Eşinize acımıştım geri alıyorum. Hayırlısı babacım demeye devam etsin. Sağlam dik durmasın. Emeğinin karşılığını hakkını savunmasın. Ne babamın eşimi ezmesine izin veririm ne de böyle vur sırtına al lokmasını biriyle evli kalırım. Bir silkinin yahu harekete geçin, ikisinin ortak noktası merkezdeki kişi sizsiniz. Olaylar daha da büyüyecek, adam içine ata ata patlayacak elbet. O ipler sizinle de kopar, babanı da al git der çünkü savunmuyorsunuz hakkını aramıyorsunuz. Başka iş yeri olsa çeker gider ama ailede huzursuzluk çıkmasın diye gidemiyor. Sizi kırmamak üzmemek için bir şey yapmıyor söylemiyorsa, bu siz de susun bir şey yapmayın demek değil. Kocanızı babanıza ezdirmemek sizin elinizde. Adam karın tokluğuna iç güveysi almış gibi davranıyor.

Kayınvalide gelinine yapınca hepimiz saydırıyoruz burada. Siz nasıl böyle aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda kalabiliyorsunuz hayret. Anneniz de mi görmüyor konuşmuyor? Eşinizin yok mu ailesi çevresi uyaranı?

Babaň. Ne iş yapıyor yahu herkese 50 bin veriyor holding mi işletiyor. Çalışanı olduğu için harcamalara dahi karışma hakkı bulmuş kendinde
Ben örnek verdim rakamları.. Evet eşimde onu diyor. Ben yuvam düzene girer diye düşündüm ama baban herşeyimize karışıyor diyor.

Nasıl bütün kapılar kapanıyor? Ayrıldığı iş yeri ve babanızın yanı hariç işyeri yok mu etrafınızda?
Babanızla niye konuşulmuyor, hadi eşiniz saygısızlık olur diyor siz niye konuşmuyorsunuz? Aile huzurumuz kalmadı, yeterince beraber çalışıldı biz ayrılmak istiyoruz diyemiyor musunuz? Veya eşinize niye herkesten düşük maaş veriyor? Ben babama sorardım. Böyle bir şey erkek tarafında olsa neler neler yazıyoruz.

Sizi büyük bir patlama bekliyor. Eşiniz kabul etmekle hata yapmış ama şu durumda da hakkı yeniyor. Adam bir gün sinir krizi geçirir toplar eşyasını gider evden. Çünkü siz de harekete geçmiyorsunuz, babanızla konuşmuyor uyarmıyorsunuz. O sizi düşünen nazik kibar adam canavara döner. Help yazmayın, sorun belli çözüm belli.
Babanız cok pencıl

Eşinize acımıştım geri alıyorum. Hayırlısı babacım demeye devam etsin. Sağlam dik durmasın. Emeğinin karşılığını hakkını savunmasın. Ne babamın eşimi ezmesine izin veririm ne de böyle vur sırtına al lokmasını biriyle evli kalırım. Bir silkinin yahu harekete geçin, ikisinin ortak noktası merkezdeki kişi sizsiniz. Olaylar daha da büyüyecek, adam içine ata ata patlayacak elbet. O ipler sizinle de kopar, babanı da al git der çünkü savunmuyorsunuz hakkını aramıyorsunuz. Başka iş yeri olsa çeker gider ama ailede huzursuzluk çıkmasın diye gidemiyor. Sizi kırmamak üzmemek için bir şey yapmıyor söylemiyorsa, bu siz de susun bir şey yapmayın demek değil. Kocanızı babanıza ezdirmemek sizin elinizde. Adam karın tokluğuna iç güveysi almış gibi davranıyor.

Kayınvalide gelinine yapınca hepimiz saydırıyoruz burada. Siz nasıl böyle aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda kalabiliyorsunuz hayret. Anneniz de mi görmüyor konuşmuyor? Eşinizin yok mu ailesi çevresi uyaranı?
İnanın öyle birşeyin içerisine girdim ki sizin yazdıklarınızla silkeleniyorum resmen. Bende bu olayı yaşamasaydım sizinle aynı düşüncede olur aynı bu şekilde fikir verirdim. Ama içinde olmak durumu aşırı berbat bi hale sokuyor. Susmak herşeyi daha kötü yapıyor.
Yazdığınızı ekran görüntüsü aldım o kadar etkilendim ki.. Gerçekten çok teşekkür ederim..

Annemden hiç bahsetmek istemiyorum. Benim bu kadar pasif olma sebebim kendisi.. Belkide babamın böyle davranma sebebi bile o olabilir. Buraya yazdığım şeyler yaşanılanların %1i bile değildir..

Eşimin ailesinden yalnızca annesi var. Kayınvalidem de melek gibidir. Herşekilde destek verir bize. Ama ailemin yapısının farkında olmalı ki çok görüşmez konuşmaz onlarla. Bizimde huzurumuz bozulmasın diye konularını bize hiç açmaz isimleri geçmez yani benim annem ve babamın.

Az bir süredir çalışmıyor çünkü. 2 yıl oldu. Her insanın sabır sınırı olduğu gibi eşimin de var. Çoğu şeyi bana yansıtmamaya çalışıyor ama yüz ifadesinden vs anlaşılıyor herşey, sorduğumda da sitem ediyor, patlama dediğim şiddetli kavga değil yani.
Evet iş bulsa zaten çıkmasını bende istemiyorum. İş bulamıyoruz. Bulduğumuz işler gelir giderimizi karşılamıyor. Evimizin kirası 15.000₺ zaten. Haber beklediğimiz birkaç yer var. Dönüş olmuyor..
Çalışmak dışında daha doğrusu sabretmek dışında ne yapılır bu durumda?
Ee işte yapılacak bir şey olmadığı için eşiniz tamam babacım,olur babacım diyormuş.
Eşim çok saygılı,ben üzülmeyim diye nir şey demiyor demeyin.
Zamanı gelince de yapmasın zaten umarım babanızdan kurtulacağınız bir iş bulursunuz siz veya eşiniz

Yani eşim 1-2 ay önce işle alakası olmayan bi durumdan dolayı seni görüştürmem eğer bir daha böyle birşey olursa demişti. Babamda buna karşılık ‘o kim ki, seni kolundan tutar baba evine getiririm o zaman kim kiminle görüşemiyormuş görür beyefendi’ demişti. Tabiki bunu eşim bilmiyor mesela.
Nasıl kapatan ve susan tarafsınız? Eşinizle olan konuşmayı koşup babanıza söylemişsiniz. Adam tuzağa düşmüş baba kız kapana kıstırmışsınız. Kusura bakmayın da kuzu postuna bürünmüş kurt gibi göründünüz bana. Niye bu konuşmayı babanıza anlattınız? Umarım o kim ki diyen adamdan ve buna zemin hazırlayan kızından iplerini kopartır. Adam ruh sağlığını kaybetmek üzere. Baba kız tabi özel konuşmalar yardımlar dertleşmeler olur, kocayı ilgilendirmez ama sizin yaptığınız bu değil. Siz kocanızı sırtından vuruyorsunuz. Gidin söyleyin bakalım babam senin için şunu bunu dedi diye. O adam bir saniye daha durmaz sizinle.

Yalnız bu "seni görüştürmem" demesini haklı bulmuyorum ve kabul de etmiyorum yanlış anlamayın. Bunu kimse kimseye diyemez. Eş ailesine her daim mesafeli olunması gerektiğini savunurum. Değinmek istediğim nokta; başka bir konu da olabilirdi. Eşinize karşı babanızı silah olarak kullanmanızı onaylamadım.

Son düzenleme:
Madem aileniz evliliğinize dinamit döşüyor eşiniz İş bulana kadar siz bir işe girin böylece maddi olarak babanıza gebe kalmazsınız Eşiniz iş buluncaya kadar çalışmaya devam edebilirsiniz. Eğer çalışma koşulları beklentinizi karşılarsa siz de çalışmaya devam edersiniz eve 2 maaş girer

Nasıl kapatan ve susan tarafsınız? Eşinizle olan konuşmayı koşup babanıza söylemişsiniz. Adam tuzağa düşmüş baba kız kapana kıstırmışsınız. Kusura bakmayın da kuzu postuna bürünmüş kurt gibi göründünüz bana. Niye bu konuşmayı babanıza anlattınız? Umarım o kim ki diyen adamdan ve buna zemin hazırlayan kızından iplerini kopartır. Adam ruh sağlığını kaybetmek üzere. Baba kız tabi özel konuşmalar yardımlar dertleşmeler olur, kocayı ilgilendirmez ama sizin yaptığınız bu değil. Siz kocanızı sırtından vuruyorsunuz. Gidin söyleyin bakalım babam senin için şunu bunu dedi diye. O adam bir saniye daha durmaz sizinle.
Eşim bir daha görüştürmem dedikten sonra aramamı ve aynen bu şekilde söylememi istediği içim söyledim ben. Bilgisi dahilindeydi.
Haberi olmadan yapsaydım söylediklerinizde haklı olabilirdiniz..

Eşim bir daha görüştürmem dedikten sonra aramamı ve aynen bu şekilde söylememi istediği içim söyledim ben. Bilgisi dahilindeydi.
Haberi olmadan yapsaydım söylediklerinizde haklı olabilirdiniz..
Eşiniz kendi hiç saygısını bozmayan biri ve sizden bunu yapmanızı mı rica etti😱
Kusura bakmayın ama hiç mantıklı gelmedi

Madem aileniz evliliğinize dinamit döşüyor eşiniz İş bulana kadar siz bir işe girin böylece maddi olarak babanıza gebe kalmazsınız Eşiniz iş buluncaya kadar çalışmaya devam edebilirsiniz. Eğer çalışma koşulları beklentinizi karşılarsa siz de çalışmaya devam edersiniz eve 2 maaş girer
Teklif ettim fakat çalışmamı istemiyor. Nişanlılık dönemine kadar 5 yıl bir yerde çalıştım, evlenmeden önce çıkmamı istediği için işten ayrıldım. Ben açta açıkta bırakmam seni sen beni mutlu et arkamda dur yeter diyor..

Eşiniz kendi hiç saygısını bozmayan biri ve sizden bunu yapmanızı mı rica etti😱
Kusura bakmayın ama hiç mantıklı gelmedi
Yaşanılan olay karşısında o kadar saygısını koruyabildi, haklıydı da.. Açık açık yazamıyorum ama büyük bir iftiraya uğradım ve iftira atan kişileri annem ve babam evlerine alıp çay kahve içtiler hiçbirşey olmamış gibi. Eşimde bu durumu hazmedemedi, onlarla görüşürlerse bizimle görüşemezler, seni de asla görüştürmem söyle bunu dedi. Bende bu şekilde ilettim..

Yaşanılan olay karşısında o kadar saygısını koruyabildi, haklıydı da.. Açık açık yazamıyorum ama büyük bir iftiraya uğradım ve iftira atan kişileri annem ve babam evlerine alıp çay kahve içtiler hiçbirşey olmamış gibi. Eşimde bu durumu hazmedemedi, onlarla görüşürlerse bizimle görüşemezler, seni de asla görüştürmem söyle bunu dedi. Bende bu şekilde ilettim..
Ee kendi söyleseydi?
Ya da siz söylediniz babanız da “ O kim ki” dedi.
Ee eşiniz,baban ne dedi diye sormadı mı?
Ya da bu kadar yüksekten uçan babanız,eşiniz işe geldiğinde “Nasıl kızımla beni görüştürmezsin” demedi mi eşinize?
Bana hala eksik baya bir şey varmış gibi geliyor.

Bu olaylar olduktan sonra tabiki babam eşimi aradı birkaç saat sonra ve yanına çağırdı, haftasonuydu zaten.
Niçin o insanlarla görüştüğünü falan anlatmış, başkaları yüzünden aile ilişkilermizin zedelenmesini istemiyormuş, baya uzun bi konuşma geçmiş aralarında eşimde uzatmak istememiş konuyu. Eve geldiğinde birşey konuşmak istemiyorum artık dedi bende üzerine gitmedim konunun büyümemesi adına

Ee kendi söyleseydi?
Ya da siz söylediniz babanız da “ O kim ki” dedi.
Ee eşiniz,baban ne dedi diye sormadı mı?
Ya da bu kadar yüksekten uçan babanız,eşiniz işe geldiğinde “Nasıl kızımla beni görüştürmezsin” demedi mi eşinize?
Bana hala eksik baya bir şey varmış gibi geliyor.
Bu olaylar olduktan sonra tabiki babam eşimi aradı birkaç saat sonra ve yanına çağırdı, haftasonuydu zaten.
Niçin o insanlarla görüştüğünü falan anlatmış, başkaları yüzünden aile ilişkilermizin zedelenmesini istemiyormuş, baya uzun bi konuşma geçmiş aralarında eşimde uzatmak istememiş konuyu. Eve geldiğinde birşey konuşmak istemiyorum artık dedi bende üzerine gitmedim konunun büyümemesi adına

Hafta sonu zaten dememiş gitmiş eşiniz yani:)
Üstten konuşup size ilettirmiş ama orda lafları yiyip gelmiş belli ki uzun uzun gelince de konuşmak istemiyorum daha fazla demiş.
Cidden çok saçma.
Eşiniz iş bulsa,zamanında çok iyi işi varmış ya, aklı varsa tüm ilişkiyi bozar gider.
Bana hala çok mantıksız geliyor ama böyle insanlar da var demek ne diyeyim

Annene de sormadın mı babam ne yapmaya çalışıyor böyle diye?? Saçma sapan bir durum yaşıyorsunuz
Annemde babamdan farksız. Dahada beteri hatta. Kıvılcımı yangına çevirir genelde. O yüzden hiç araya sokmamaya olayları büyütmemesi için belli etmemeye çalışıyorum.

Hafta sonu zaten dememiş gitmiş eşiniz yani:)
Üstten konuşup size ilettirmiş ama orda lafları yiyip gelmiş belli ki uzun uzun gelince de konuşmak istemiyorum daha fazla demiş.
Cidden çok saçma.
Eşiniz iş bulsa,zamanında çok iyi işi varmış ya, aklı varsa tüm ilişkiyi bozar gider.
Bana hala çok mantıksız geliyor ama böyle insanlar da var demek ne diyeyim
sanırım ben olayları tam anlatamıyorum, kısa ve öz anlatmak isterken eşimi de kötü bi duruma soktum.
detay vermek gerekirse, eşim o gün ipleri kopartmayı göze aldığı için böyle bi cümle kullandı ve aramamı istedi, ben arayınca telefona annem çıktı. Annemden babamı istedim söylemek için, o da müsait değil bana söyle dedi. Telefon hoparlörde olduğu için eşimde duydu annemle konuşmalarımı ve kafa salladı annene söyle der gibi, bende anneme söyledim telefonu kapattık. Annem babama ne kadarını iletti bilmiyorum babam ondan yarım saat sonra arayıp eşimi yanına çağırdı ve eşim gitti.

X