BABAM VE EŞİMİN ANLAŞAMAMAZLIĞI..

Yazık, istifa bile edemiyor çünkü resmi olarak işçi-işveren sözleşmesi yok. Nasıl bir basiret bağlanması ki imzasız sözleşmesiz kabul etmiş. Sigortası var mı bari, bir darbe de oradan yemeyin.
İlk 4-5 ay yapmadı. Sonra benim uyarmalarımla yaptı. İlaç alamıyorum baba, ne zaman yapıcaksın baba demelerimle yani..
Aslında çocuk çok istiyorduk eşimle. Ama şuan hamile kalmaktan bile o kadar korkar oldum ki..
Bi de şöyle birşey daha var; Eşimle ilk evlendiğim zaman babamla çok iyi anlaştıklarını zannettiğim dönemde yani babam bana kredi kartı verdi. Sizdeki kartın limiti düşük, bunu kullanın bana zaten fazladan çıkarttılar kullanmıcam kapattırcam dedi. Bende aldım. Salak gibi aldım….
Biz o kartı kullanmaya başladık, sonra kardeşim beni uyardı. Abla siz alışveriş yaptığınız anda babama bildirim geliyor hemen annemle konuşmaya başlıyorlar diye. Bu da beni çok şaşırtmıştı mesela.
Ben gerçekten iyi niyetle verdiğini düşündüm. Yani borcunu herşeyini biz ödüyoruz sonuçta yalnızca kart onun adına ve limiti yüksek olduğu için daha rahat edeceğimizi düşündüğünden verdiğini zannediyordum..
Anlatsam oturur benimle ağlarsınız, annemle yaşadığım şeylerden hiç bahsetmiyorum bile.

Ben eşimle evlendiğimde herşey çok güzel gidiyordu. Haftada 1 kere ya babamlar bize ya da biz onlara gider görüşürdük. Eşimin maddi durumu da gayet iyiydi. Daha sonra babam beraber çalışmayı teklif etti ve herşeyin yolunda gideceğini, beraber güzel yol alacaklarını, o zamanki kazancından daha fazla kazanıp başkasının eline bakmaması gerektiğini söyledi. Eşimle çok düşündük taşındık ‘olmaz’ kararına vardık. Tam bu kararı almışken çalıştığı firmada ardı arkası kesilmeyen sorunlar başladı ve eşim babanla çalışayım deneyelim bi dedi. Fakat durum denemekle tabiki kalmadı. Aylar yıllar geçti.

İş yerinde her gün anlaşmazlık çıkıyor, babam elemanlara gösterdiği ilgi ve alakayı, saygıyı değeri eşime göstermiyormuş. Maddi hiçbir beklentimiz tabiki yok, hele ki eşim herşeyin tadına fazlasıyla varmış bi insan olduğu için tek amacı beni mutlu etmek ve bana iyi hissettirmek fakat babam şuan elemanlara verdiği maaşın çok çok altını eşime veriyor. Eşim artık ailemle görüşmek istemiyor. Çok sıkıldı ve bıktı. Onların yanında o kadar saygılı ki, asla herhangi bir kırgınlık veya kızgınlık olduğunu hissettirmemek için benim kötü olmamam için sabrediyor. Fakat beraber yalnız kaldığımızda bütün sorunlar bende patlıyor.
İşten ayrılmasını ve görüşmek istemezse görüşmeyeceğini söyledim. Bütün kapıları kapatıp babanla çalışmaya başladım şuanki durumları biliyorsun kim işe alır, hadi onu geçtim onca şeyden sonra ben işten ayrılırsam ipler kopar diyor.
Bu durumdan nasıl çıkılır, HELP :KK43:
Is arayisina girsin bulur bulmaz da çıksın babanızın yaptığı da cok ayip

İlk 4-5 ay yapmadı. Sonra benim uyarmalarımla yaptı. İlaç alamıyorum baba, ne zaman yapıcaksın baba demelerimle yani..
Aslında çocuk çok istiyorduk eşimle. Ama şuan hamile kalmaktan bile o kadar korkar oldum ki..
Bi de şöyle birşey daha var; Eşimle ilk evlendiğim zaman babamla çok iyi anlaştıklarını zannettiğim dönemde yani babam bana kredi kartı verdi. Sizdeki kartın limiti düşük, bunu kullanın bana zaten fazladan çıkarttılar kullanmıcam kapattırcam dedi. Bende aldım. Salak gibi aldım….
Biz o kartı kullanmaya başladık, sonra kardeşim beni uyardı. Abla siz alışveriş yaptığınız anda babama bildirim geliyor hemen annemle konuşmaya başlıyorlar diye. Bu da beni çok şaşırtmıştı mesela.
Ben gerçekten iyi niyetle verdiğini düşündüm. Yani borcunu herşeyini biz ödüyoruz sonuçta yalnızca kart onun adına ve limiti yüksek olduğu için daha rahat edeceğimizi düşündüğünden verdiğini zannediyordum..
Anlatsam oturur benimle ağlarsınız, annemle yaşadığım şeylerden hiç bahsetmiyorum bile.
Evet oturur ağlarım ama gerisi de gelir. Tersim pistir diyenlerdenim. Ne eşimin ailesi bana ne de benim ailem eşime böyle zulmedebilir. Büyük konuşmak atıp tutmak istemem ama kendimi tanıyorum ve neler yapabileceğimi biliyorum. Babanızın dini imanı kitabı para kusura bakmayın. Çocuğuna zulmettiği gibi kanunsuz işten de geri kalmıyor. Keşke biri ihbar edip, sigortasız işçi çalıştırıyor deseydi.
Filmlerdeki kötü adam karakterini gel oyna deseler zorlanmaz. Üvey çocuk olsanız başkasının çocuğu olduğum için yapıyor dersiniz ama adamın öz çocuğusunuz.

Yetişkin bireysiniz evlenip kendi ailenizi kurmuşsunuz hiç gevşemeyin, saygısızlık vs demeyin. Eşiniz öylesine değil kesin baksın başka işlere. Saygısızlık yapmayalım babanı karşımıza almayalım vs derse dinlemeyin. Birinin kararlı olup insiyatif alması gerekiyor ve bu kişinin eşiniz olmadığı açık. Anne babanız hep böyle kalmayacaklar, elden ayaktan düşecekleri zamanlar da gelecek. Sonuçta öyle ya da böyle ailesiniz. En azından sağlam olmasa da ebeveyn evlat ilişkisi kalsın aranızda, yüzyüze bakabilin.

Yetişkin bireysiniz evlenip kendi ailenizi kurmuşsunuz hiç gevşemeyin, saygısızlık vs demeyin. Eşiniz öylesine değil kesin baksın başka işlere. Saygısızlık yapmayalım babanı karşımıza almayalım vs derse dinlemeyin. Birinin kararlı olup insiyatif alması gerekiyor ve bu kişinin eşiniz olmadığı açık. Anne babanız hep böyle kalmayacaklar, elden ayaktan düşecekleri zamanlar da gelecek. Sonuçta öyle ya da böyle ailesiniz. En azından sağlam olmasa da ebeveyn evlat ilişkisi kalsın aranızda, yüzyüze bakabilin.
O kadar iyi bi dinleyicisiniz ve o kadar güzel telkin ettiniz, anladınız ki beni. İnşallah karşıma sizin gibi insanlar çıkar. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Her ne kadar sizi tanımasam da iyi ki varsınız :) ❤️

İşte bende bu noktada kalıyorum. Mesela bu işe girmeden önce hayatımız çok güzeldi, eşim gezmeyi çok sever. Akşam 7 de gelirdi hazırlanır dışarı çıkardık geç saatlere kadar dilediğimizce gezerdik eğlenirdik sürekli bi programımız olurdu.
Ama babamın işinde bu mümmkün değil. Sabah 5 buçukta işe gidiyor akşam 6 buçukta geliyor. Yemek yedikten sonra eşim uyuyup kalıyor. Yani ne özel hayat kaldı ne gezme tozma kaldı.. 1 gün izin almadı babamla çalıştığından beri, istedi ama babam bahaneler üreterek bu hafta olmasın diye diye geçiştirdi mesela..
Başka iş arayın bulun herkes rahat rahat yaşasın.

Resmen bile bile lades yapmışsınız ya. İnsan kendi anne babasıyla çalıştığında bile araya soğukluk giriyor.
Madem öyle toplayıp cesareti çıkacaksınız karşısına böyle böyle sorunlar var diyeceksiniz

Teklif ettim fakat çalışmamı istemiyor. Nişanlılık dönemine kadar 5 yıl bir yerde çalıştım, evlenmeden önce çıkmamı istediği için işten ayrıldım. Ben açta açıkta bırakmam seni sen beni mutlu et arkamda dur yeter diyor..
Ne güzel kafalarınız var. Yani kusura bakmayın ama çalışmanı istemiyorum, beni mutlu et yeter diyen adam düzgün bir iş bile bulamayıp babanızın sömürüsüne maruz kalıyor. Hepiniz buna susuyorsunuz. Ama maddi açıdan zor durumda olmanıza rağmen siz de kocanız da sizin çalışmanıza mantıklı bakmıyorsunuz. Yani ne denir ki

Sadece eşiniz değil mutlaka sizin de işe girmeniz lazım ki babanıza karşı seninle çalışmaktansa karılı kocalı çalışırız ama sana minnet etmeyiz imajı çizmelisiniz.
Rahata çıkıp düzen kurunca zaten oh şükür diyeceksiniz, çalışmanız şart bence. Ne kocaya ne babaya mecbur kalmamalı bir kadın.

O kadar iyi bi dinleyicisiniz ve o kadar güzel telkin ettiniz, anladınız ki beni. İnşallah karşıma sizin gibi insanlar çıkar. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Her ne kadar sizi tanımasam da iyi ki varsınız :) ❤️
İnşallah en kısa sürede bu durumdan kurtulur huzura kavuşursunuz.

Siz cok hatalisiniz babaniz kim oluyor sizi yonetiyor esinizi bastirmis hakkini yiyor sizin babanizla konusup ya esme dogru duzgun davrma ve hakkini ve yoksa biz kendi yolumuza bakacagiz demeniz gerekir madem
Bukadar iyi bir adamla evlisiniz neden ezdiriyorsunuz? Ay boyle sizler gibi pasif ana babaya laf edemeyen kiz olsun erkek olsun herkese sinir oluyorum babanizin kuklasi olmussunuz yazik adama sinir cizin isten ayrilsin esiniz ikiniz girin gerekirse asgari ucretle calisinda karaktersiz babaniza minnet etmeyin

X