Babamın nişanlıma sert konuşması

Bence siz olayı babanızın kızdığı yeri bile anlamamışsınız. Diyorsunuz ya babam madem sevmedi neden görüştü? Neden ailesi ile tanıştı diye? Konu bununla ilgili değil ki? Babanız kızı ile birlikte olan adamı ailesini tanımak istedi. Sevdi de belki ama az buz zaman değil iki sene olmuş ve erkek arkadaşınız bu konu ile ilgili tek adım atmamış, evlilik şimdi olmasa bile niyeti olan adam en azından bir yüzük alır teklif eder, sizede şuan için ekonomik durumunun müsait olmadığını ancak niyetinin bu olduğunu ailenize belli ederdi. Kaldı ki konsoloslukta evlenmek istediğinize göre bunu aileye de söylediysi iseniz onlarda neyi bekliyoruz diye düşünmüşlerdir. Babanızla buluştuğunda da muhtemel olarak babanız erkek arkadaşınızdan bu yönde tek bir hareket ya da söz duymadığından patlamış olabilir normal olarak. Bence kızacaksanız ne kadar modern olursa olsun bir Türk babasına bu şekilde yaklaşan nişanlınıza kızın.
Geçen bir arkadaşımın bir tespiti vardı çok haklı buldum. Türkiye'yi yöneten yedi göbek zengin hiç bir ailenin kızı hiç bir zaman öyle senelerce nikah olmadan aynı evde yaşamıyor, en fazla bir iki senede şak diye evleniyor sadece boşandıktan sonra böyle kendi tercihi ile yaşayanlar ve ailelerde ona karışmıyor. Zengin ve cemiyet ten erkeklerin evlenmeden senelerce beraber yaşadığı bütün hanımlar genelde statü olarak kendinin bir tık altına olan, erkeğin ailesinden onay çıkmayan hanımlar. Bizim milletin en elitinden en varoşuna kızına senelerce evlenmeden birlikte yaşamasına hoş bakmıyoruz. Çünkü bizim ne kültürümüz ne kanunlarımız bu duruma izin verip hak tanımıyor. Avrupa'da bu durumu düzenleyen bir sürü ülke var ve mirasa kadar nikah olmasa bile birlikte yaşayan çiftlerin haklarını hukuk önünde tanıyorlar. O yüzden babanızın tepkisi boş bir tepki değil.

Bence babanız haklı beraber yaşamanıza da değil sizi oyalıyor olmasına sinirlenmiş. Bu da size değer verdiği için illa evleneceksin dememiş kızımla gelecek düşünmüyorsan oyalama demiş ve bence çok haklı. Benim ailem de çok rahattır erkek arkadaşımla eve çıkmama vs karismazlar sonrasında ayrılsak da sorun olmaz ama karşımdaki insan bana boş vaatler verip beni oyalıyorsa beni de karşımdaki insanı da uyarırlar bu da beni gerçekten sevdikleri için olan bir şey. Davranışları da beni mutlu eder hep arkamda olduklarını bilirim

Baban o kadar haklı ki
Nisanlini bıraksan belki yilarcada evlenmezdi ssonra ayrılırdı
Neye şaşırdı?baban gayet normal davranmış kızımı oyalama diye
Walla kimse kusura bakmasın da erkeklerin çoğu kendi kız kardesinin başka adamla nikahsız yaşamasına göz yummaz ama elalemin kızına yaparlar
Ben babanın yerinde olsam daha sert tepki verirdim walla o ne rahatlık öyle bıraksan hiç ağam böyle yasayacak

bilemiyorum , ben babamın zoruyla edilen bir evlilik teklifini gururuma yediremezdim .

Işi oraya getiren biriyle ben de olmazdım. Koca adam eşşek değilse işi uzatmazdı, gidip bir de 5 yaşındaki çocuk gibi azar yemiş. Allah affetsin ama bu karakterde erkekten hayır geleceğini sanmıyorum.

Işi oraya getiren biriyle ben de olmazdım. Koca adam eşşek değilse işi uzatmazdı, gidip bir de 5 yaşındaki çocuk gibi azar yemiş. Allah affetsin ama bu karakterde erkekten hayır geleceğini sanmıyorum.
valla cherry konu sahibi düşman bize
bulunmaz hint kumaşı sözde nişanlısına toz kondurmuyor
bana bi küfür etmediği kaldı yani
adam zaten karakterini beş parasız kıza market kasasında hesap ödeterek belli etmişti
ben hiç tanımayan bi kadın olarak hemcinsime yapılanı yedirememişim rahatsız olmuşum
ama kızımız halinden memnun
evlilik teklif etmek için babadan şamar yeme raddesine gelmek büyük rezillik
bu saatten sonra bu adam evlenirse zaten istediği için değil baskı gördüğü için evlenmiş olacak
ama dediğim gibi kız gayet memnun halinden

adam zaten karakterini beş parasız kıza market kasasında hesap ödeterek belli etmişti
ben hiç tanımayan bi kadın olarak hemcinsime yapılanı yedirememişim rahatsız olmuşum
bu saatten sonra bu adam evlenirse zaten istediği için değil baskı gördüğü için evlenmiş olacak
ama dediğim gibi kız gayet memnun halinden Ne 2 yıldır birlikte yaşadığı ve parasının olmadığı hayar arkadaşına markette hesap mı ödetmiş.
😱 ne iki yıldıir birlikte yaşadığı, parasının olmadığını bildigi hayat arkdaşına hesap mı ödetmiş…

Evlerden ırak bôyle bir adam…

Konu sahibi bi de Türkiye de nikahsız birlikte yaşayan çiftlere hayat arkadaşı deniyor.
Bi de bu kurulur şimdi.

ama dediğim gibi kız gayet memnun halinden

Oki şimdi hatırladım, adam Rachelinkinden bile pintiydi. Kıız işsiz kalmıştı, eee eşşek değilsen işsiz kalmış sevgilinden para istemezsin. Baba bunları bilseydi zaten kızını sürüye sürüye eve geri getirirdi ki bence doğrusu bu. Bu arada alakasız olacak ama arkadaş bu yurtdışına giden erkeklerin hepsi mi pinti, yoksam yeni nesil erkekler mi böyle cidden evlerden ırak. Şu iğrenç tipleri kendine llayık gören kzılara da Allah akıl fikir versin diyorum.

😱 ne iki yıldıir birlikte yaşadığı, parasının olmadığını bildigi hayat arkdaşına hesap mı ödetmiş…

Konu sahibi bi de Türkiye de nikahsız birlikte yaşayan çiftlere hayat arkadaşı deniyor.
Bi de bu kurulur şimdi.

Yahu bilemedim, ben işsiz kalmış arkadaşımla dışarı çıksam bakın arkadaşım diyorum hesap mesap ödetmem. Eşşek olsa gece aynı yatakta yattığın insana haydi çıkar para koy demezsin diyemezsin yani. Konu sahibesi de acaip işsizken anlayış göstermek yerine para para diyen tiple sevgili oluyor üstüne evlenmey, düşünüyor???? Toplumun çivisi çıktı gerçekten. Yeni nesil erkekler para para diye diye toplumun çivisini de çıkarttı, sevginin de evliliğin de içini boşalttı çok yazık.

Bi de bu kurulur şimdi.

Babanız birlikte yaşamanıza tepki göstermemiş ki tam tersi gayet anlayışlı yaklaşmış. Baktı ki karşı taraf çok rahat,lakayt duruyor bir uyarı çekmiş. Kızımla ciddi düşünmüyorsan oyalama iki tarafta yoluna baksın demiş. Ben babanızı haklı buldum sizin haklarınızı korumuş. Keşke önce sizinle konuşup kızım artık adını koyun diyebilirdi. Size demeden direkt sevgiliye söylemek ters etki yaratmış olabilir. Para sorunu var diyorsunuz ama zaten 2 yıldır bir şekilde aynı evde idare ediyorsunuz. Türkiye'ye gelip aile arası bir nişan yapmak çok fazla para tutmaz. Düğün yerine de nikah yaparsınız olur biter.

X