Babamın nişanlıma sert konuşması

Yahu bilemedim, ben işsiz kalmış arkadaşımla dışarı çıksam bakın arkadaşım diyorum hesap mesap ödetmem. Eşşek olsa gece aynı yatakta yattığın insana haydi çıkar para koy demezsin diyemezsin yani. Konu sahibesi de acaip işsizken anlayış göstermek yerine para para diyen tiple sevgili oluyor üstüne evlenmey, düşünüyor???? Toplumun çivisi çıktı gerçekten. Yeni nesil erkekler para para diye diye toplumun çivisini de çıkarttı, sevginin de evliliğin de içini boşalttı çok yazık.

Ay bu tipler gözümde tüm çekiciliğini kaybediyor en eski kadın kodlarına sahibim galiba ben doğamız böyle ama eril enerjisi yüksek olan kadınlar sorun etmezler. 🤧😂

Yahu bilemedim, ben işsiz kalmış arkadaşımla dışarı çıksam bakın arkadaşım diyorum hesap mesap ödetmem. Eşşek olsa gece aynı yatakta yattığın insana haydi çıkar para koy demezsin diyemezsin yani. Konu sahibesi de acaip işsizken anlayış göstermek yerine para para diyen tiple sevgili oluyor üstüne evlenmey, düşünüyor???? Toplumun çivisi çıktı gerçekten. Yeni nesil erkekler para para diye diye toplumun çivisini de çıkarttı, sevginin de evliliğin de içini boşalttı çok yazık.
Seni tanınıyorum ama kendime cok yakin hissediyorum.
Ayri görüşteyim.

Benim karşında x market var. Kasiyer bir kız o kadar sevdim evime davet ettim, parası yoktu. Eli boş gelmemişti. Erkek olsa elini kolunu sallayarak gelirdi.

Konu sahibi şu an diyor ki kaç yıl verdim, yurt dışındayım, macera aramak istemiyorum, ailesinin bilmesi büyük bi riskti ve bunu yaşadı şu an.
Görmemezlikten geldiği gercekleri bildigi halde nikah olsun diye susuyor.

Benim akrabam ailesi karşı çıktığı halde birlikte yaşadı, aile hop oturdu hop kalktı.
Sonra birden sesleri kesildi.
Yıllar sonra bana x nikah kıyıyor, çabuk hemen bilet alın gelin diye ailesini çağırmış.
Hemen uçağa atlayıp gitmişler.
Nikah evlerinin bahçesinde kıyılmış.
Bize de hiç söylemiyorlar her kahverengilerini bize söyleyen insan bunlar, sanki uzun zaman önce kıyıldı gibi x evlendi diyorlar.

Bize anlattı olaya şahit akrabamız böyle oldu hemen kıyıldı, apart topar ailesini çağırdı diye…

Ya işte bizler bu kadar modern insanlarınız.
Bizim toplumda olmuyor…

Babam 1 yıldır biliyordu ve sorun etmemişti birlikte yaşamamızı. Araları da çok iyiydi birlikte kaç kere ikisi görüştüler dışarıda yemek yediler vs. Nişanlım yine bu gidişinde yanına uğramış babamın, babam da birden bağırarak bunları söyleyince nişanlım şaşırmış. Bana babanın böyle düşündüğünü neden söylemedin dedi ben de ben bilmiyordum bile dedim.
Demekki canına tak etti adamın nikahsız beraber yaşamanız akrabalar da doğru olmadığını söyleyince adam küplere bindi tabiki şok olmayın bence

Ay bu tipler gözümde tüm çekiciliğini kaybediyor en eski kadın kodlarına sahibim galiba ben doğamız böyle ama eril enerjisi yüksek olan kadınlar sorun etmezler. 🤧😂
eril dişil enerjiyle zerre kadar bile alakası yok
2 kadın dışarı çıksak, karşıdakinin maddi durumu sıkıntılıysa parası olan taraf
sırf insanlık namına o hesabı öder
yani gerçekten insan kodlarına sahip biri maddi anlamda zor günler geçiren birini öyle bi durumda yüz üstü bırakmaz
sen şimdi bi kız arkadaşınla dışarı yemeğe çıktın, güzel de vakit geçirdin
ama arkadaşın işsiz veya maddi anlamda zorda. biliyorsun yani kuruş hesabı yapıyor
ne diyeceksin hesap geldiğinde, kendi yemeğini ödesin mi dersin ?
yoksa bu kız şuan biraz sıkışık, benden olsun mu dersin ?
kaldı ki burda bahsedilen kişi bir sevgili, nişanlı vs yani beraber hayatı paylaştığı insan aslında

eril dişil enerjiyle zerre kadar bile alakası yok
2 kadın dışarı çıksak, karşıdakinin maddi durumu sıkıntılıysa parası olan taraf
sırf insanlık namına o hesabı öder
yani gerçekten insan kodlarına sahip biri maddi anlamda zor günler geçiren birini öyle bi durumda yüz üstü bırakmaz
sen şimdi bi kız arkadaşınla dışarı yemeğe çıktın, güzel de vakit geçirdin
ama arkadaşın işsiz veya maddi anlamda zorda. biliyorsun yani kuruş hesabı yapıyor
ne diyeceksin hesap geldiğinde, kendi yemeğini ödesin mi dersin ?
yoksa bu kız şuan biraz sıkışık, benden olsun mu dersin ?
kaldı ki burda bahsedilen kişi bir sevgili, nişanlı vs yani beraber hayatı paylaştığı insan aslında

Benim kastettiğim olay , erkek herşeyi ödemeli değil tabi ki yorumlarımda her zaman böyledir burda. En eleştiren insanlardan biriyim.
Pintiliği bir erkeğe yakıştıramam dedim, kadının çocuk doğurması hamile halleri vs derken çalışamıyor bazen eşi onun herseyini karşılamak zorundadır mesela bazı noktalar da iş değişiyor konuda kız bir süre çalışmamış keyfi değil önceden çalışıyormuş yine iş arıyorsa o sürede sevgilisi bir süre idare edebilir etmek zorunda hatta insan arkadaşından kardeşinden bile para istemez bu durumda. Ama burda eşi keyfi kaç yıl çalışmayan kadınlar var erkeğe enerji olarak bunu yakıştıramıyorum mesela. Bir kızın erkek arkadaşı da aynı evde yaşadığı halde maddi sorumluluk almıyordu buna karşıyım. Bu kadın erkek ilişkisine zarar veriyor neyse şahsi fikrim bu.

Benim kastettiğim olay , erkek herşeyi ödemeli değil tabi ki yorumlarımda her zaman böyledir burda. En eleştiren insanlardan biriyim.
Pintiliği bir erkeğe yakıştıramam dedim, kadının çocuk doğurması hamile halleri vs derken çalışamıyor bazen eşi onun herseyini karşılamak zorundadır mesela bazı noktalar da iş değişiyor konuda kız bir süre çalışmamış keyfi değil önceden çalışıyormuş yine iş arıyorsa o sürede sevgilisi bir süre idare edebilir etmek zorunda hatta insan arkadaşından kardeşinden bile para istemez bu durumda. Ama burda eşi keyfi kaç yıl çalışmayan kadınlar var erkeğe enerji olarak bunu yakıştıramıyorum mesela. Bir kızın erkek arkadaşı da aynı evde yaşadığı halde maddi sorumluluk almıyordu buna karşıyım. Bu kadın erkek ilişkisine zarar veriyor neyse şahsi fikrim bu.
evet ben de böyle düşünüyorum

Vay be; Bu da medeni, okumuş mürekkep yalamış beygir.

Bi kadın neden böyle bi erkeği kendine layık görür ki.

Ayıp desem, ayıp kelimesi dile gelse ben utanıyorum beni işin içine katmayın der.

Ne diyeyim konu sahibine bu konu, şimdi ki konusu…. İnsan kendini dile isteye bazı şeylere atıyor.

Hayır babası da ilginç nikahsız birlikte yaşamasına izin veriyor, bir akrabasının eleştirisi ile ortalığı bulandırıyor.
Hayat arkadaşı kendini şişiriyor bu konu üzerine.

Nişanlık durum kalmamış ortada, direk evlenmeleri gerekiyor.
Nişan yapılacak.

Gene de umarım herşey hakkına hayırlı olur.
Biz yanılırız…

Ortalığı karıştıran akraba olmuş. E siz bilmiyor musunuz akrabalarinizi ? Ya instada paylasmayacaksiniz ev içi fotoğraflarınızı ya da akraba almayacaksınız sosyal medyaniza
Valla ben burda sadece sizi hatalı buldum bu sebepten dolayı 😅
Bizim kızımız da sevgilisiyle beraber yaşayabilir, ne eşim karışır buna ne ben ama ben ailede farklı düşünen insanları biliyorum , kızımın özel hayatına burunlarini sokmalarini istemem, o yüzden kızıma paylaşma derdim orda burda
İş işten geçmiş, duzelir zamanla merak etmeyin , babanız duyduğu laflara çok icerlemis bence
Benim babam da sorun etmiyordu , ne zaman konu komşu bidi bidi etmeye başladı o zaman evlenin artık demeye başlamıştı, düğüne kadar mesafeliydi eşime, düğünden sonra baba oğul gibi olmuslardi

Vay be; Bu da medeni, okumuş mürekkep yalamış beygir.

Bi kadın neden böyle bi erkeği kendine layık görür ki.

Ayıp desem, ayıp kelimesi dile gelse ben utanıyorum beni işin içine katmayın der.

Ne diyeyim konu sahibine bu konu, şimdi ki konusu…. İnsan kendini dile isteye bazı şeylere atıyor.

Hayır babası da ilginç nikahsız birlikte yaşamasına izin veriyor, bir akrabasının eleştirisi ile ortalığı bulandırıyor.
Hayat arkadaşı kendini şişiriyor bu konu üzerine.

Nişanlık durum kalmamış ortada, direk evlenmeleri gerekiyor.
Nişan yapılacak.

Gene de umarım herşey hakkına hayırlı olur.
Biz yanılırız…
akraba eleştirisiyle olacak bişi değil bu
bence baba , kızının hatırı için sustu sustu hadi kalpler kırılmasın dedi hadi baskı yapmayalım dedi
ama karşı taraftaki gevşekliği görünce patladı
asıl babanın tepkisine şok olmaları beni benden aldı
konu sahibi o market dehşetinden sonra hala bu kişiyle devam edebildiğine göre
gerçek bir sahiplenme görünce (baba tarafından) bocalamış resmen koşa koşa konu açmış buraya
tabii dış etkenlerle aksiyon alan insandan hayır gelmez ama yaşayıp görecek tabii

Ya hey allahım siz neden anlamak istemiyorsunuz? Babam madem nişanlımın “tırt”, “karaktersiz” olduğunu düşünüyor neden bunca zaman hiçbir şey demedi? Neden araları çok iyiydi neden başbaşa yemeklere rakıya vs gittiler?

Madem babam ciddi olmadığımızı düşünüyor neden aileleri tanıştıralım deli miyiz biz. Babam da gayet farkındaydı ciddi olduğumuzun.

Tamamen akrabanın gazına gelmesiyle bu kriz yaşandı.
Konu sahibi benzer yorum yapanlara neden anlamıyorsunuz vs tarzı çıkışlar yapıyorsunuz da sizde anlamamak için uğraşıyorsunuz bazı şeyleri.

Sürekli neden araları iyiydi, neden şimdiye kadar birşey demedi vs demişsiniz de, babanız ağzıyla söylemiş ya nedenini. Kısa sürede evlenirsiniz diye düşünmüş dememiş birşey, yurt dışı tek kalma başına kötü birşey gelmesinden korkmuş, dememiş birşey. Sizin anlamadığınız babanızın düşündüğü sürede evlilik olmamış, akraba işi de ortaya çıkınca ne oluyoruz demiş. Bunu anlamak çok zor olmasa gerek. Nişanlı(!) şok, siz ondan daha şok, vallahi bu tavrınız da beni şok ediyor...

X