Babasının şımarık kızı

Şunu da ekleyeyim kadın erkek ilişkisi merhamet üzerine kurulmaz. Her kavgada en sevdiğim laftır: ben sen olmadan da yaşarım…Çok önemli dertlerim yok ama küçükken annem bize mesafeliydi bile demedim eşime, çünkü ne yapabilir ki… bırak kimseye ihtiyacın olmadığını düşünsün… asıl kimseye ihtiyacı olmayan bir genç kızın hayatına girmeyi başardığı için gurur duyması gerekir. Erkek diye ölenler hayatına herkesi alır zaten, kendisinin Ali’den Veli’den ne farkı kalır o zaman…

Arkadaşlar çok çok çok öfkeliyim.
Konuştuğum kişiyle otururken bana sürekli sorular soruyordu. Ben pek dert anlatmayı sevmem, kendini acındırmak gibi gelir. Dertlerimi bile şakaya vurarak anlatırım. Genelde karşımdaki kişiyi güldürmeyi, eğlendirmeyi severim. Her neyse, otururken konu aileden açıldı. Ben de geçmişte babamın ilgisiz olduğu birkaç olaydan bahsettim. Önemsiz konulardı çünkü derin konuları konuşmak istemedim. Anlattığım şeyleri küçümsedi. Sonra da "sen babasının şımarık kızısın" dedi. Bunu da geçtim küçümseyerek bakıyorsun bana falan diyor. Alakası yok. Eski sevgilisinin babası yokmuş. Kıza çiçekler falan almış(bunu kendi yöntemlerimle öğrendim) bana ise resmen kin duyuyor. Benim annem babam ayrı ve çok da zorluklar yaşadım. Ama kimseyle tam güven oturtmadan özelimi dökmem. Günlerdir içim sıkılıyor. Haksızlığa uğramış gibi hissediyorum. Cileklinin kimseye ihtiyacı yok zaten demişti bir keresinde de. Halbuki sevgiye o kadar ihtiyacım var ki. Sadece zayıf yanlarımı göstermeyi sevmiyorum ben.
Ben bu durumu daha önce de yaşadım. Daha ikinci buluşmada adam bana hadi dertlerini anlat falan diyordu. Bana mı denk geliyor, tesadüf mü anlamıyorum ama çok yaralanıyorum. Kendimi açamamaktan, yanlış anlaşılmaktan bıktım. Şöyle içimi döktüğüm ve bir daha doğru düzgün tanımadığı insanlar hakkında atıp tutmamasını söylediğim bir mesaj yazmak istiyorum. Bastırdığım duygular bana çok zarar vermeye başladı. Siz ne düşünüyorsunuz?
Terapi alacak mısınız? Sanki almalısınız çünkü.. ben 35 yaşımda başladım almaya ve keşke daha önce alsaydım imkanım da vardı diyorum. Siz bunu demeyin bence daha gençsiniz. İlişkiye gelene kadar anne babanızla geçmişinizi çözmeniz gerek. Zayıf yanları göstermek eğer onlarla barışırsanız zaaf değildir. Bu farkındalık için, samimi ilişkiler için (arkadaşlık da dahil ve bence daha önemli hatta) bir yerden başlamalısınız.

Terapi alacak mısınız? Sanki almalısınız çünkü.. ben 35 yaşımda başladım almaya ve keşke daha önce alsaydım imkanım da vardı diyorum. Siz bunu demeyin bence daha gençsiniz. İlişkiye gelene kadar anne babanızla geçmişinizi çözmeniz gerek. Zayıf yanları göstermek eğer onlarla barışırsanız zaaf değildir. Bu farkındalık için, samimi ilişkiler için (arkadaşlık da dahil ve bence daha önemli hatta) bir yerden başlamalısınız.
Annem çok baskın bir karakterdi. Babama hep akıl öğüt verir, evde bağırırdı. Babam sakin kalırdı hep. Ondan mı bilmiyorum

Acaba ben anlatamiyor muyum ayni şeyi soyluyorsunuz hala? 😃
Siz konu sahibinin sosyal hayatinda goruştugu biri misiniz yani bu forumda dişinda taniyor musunuz yüz yüze bakiyor musunuz ortak arkadaslariniz mi var? Daha nasil anlatayim artik bilemedim.
Kendinizi burada dert yazan insanlarin sosyal hayatindaki insanlarla bir tutmayin. Sizi tanimiyor, bizi tanimiyor biz de onu tanimiyoruz olay da bu zaten.
Sosyal hayatindaki insana tanisa da tanimasa da dert anlatmakla burada kimligi bilinmeden anlatmak ayni şey değil.
Okay 👍

Konuştuğum kişiyle otururken bana sürekli sorular soruyordu. Ben pek dert anlatmayı sevmem, kendini acındırmak gibi gelir. Dertlerimi bile şakaya vurarak anlatırım. Genelde karşımdaki kişiyi güldürmeyi, eğlendirmeyi severim. Her neyse, otururken konu aileden açıldı. Ben de geçmişte babamın ilgisiz olduğu birkaç olaydan bahsettim. Önemsiz konulardı çünkü derin konuları konuşmak istemedim. Anlattığım şeyleri küçümsedi. Sonra da "sen babasının şımarık kızısın" dedi. Bunu da geçtim küçümseyerek bakıyorsun bana falan diyor. Alakası yok. Eski sevgilisinin babası yokmuş. Kıza çiçekler falan almış(bunu kendi yöntemlerimle öğrendim) bana ise resmen kin duyuyor. Benim annem babam ayrı ve çok da zorluklar yaşadım. Ama kimseyle tam güven oturtmadan özelimi dökmem. Günlerdir içim sıkılıyor. Haksızlığa uğramış gibi hissediyorum. Cileklinin kimseye ihtiyacı yok zaten demişti bir keresinde de. Halbuki sevgiye o kadar ihtiyacım var ki. Sadece zayıf yanlarımı göstermeyi sevmiyorum ben.
Ben bu durumu daha önce de yaşadım. Daha ikinci buluşmada adam bana hadi dertlerini anlat falan diyordu. Bana mı denk geliyor, tesadüf mü anlamıyorum ama çok yaralanıyorum. Kendimi açamamaktan, yanlış anlaşılmaktan bıktım. Şöyle içimi döktüğüm ve bir daha doğru düzgün tanımadığı insanlar hakkında atıp tutmamasını söylediğim bir mesaj yazmak istiyorum. Bastırdığım duygular bana çok zarar vermeye başladı. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben de dert anlatmayi sevmem anlatmam. Kocam bile hicbir seyimi bilmez. Ve bana da size davranildigi gibi davranildiginda gulup geciyorum. Yasadigim zorluklarin yaninda bu ne ki.. Siz de kafaya takmayin, mesaj bile atmayin. Umursamaz gorunmek her zaman daha iyidir. Sizi guclu gosterir

İki soğanı salçayı kavurup içine birşey koyamayan, eve elini atmayıp at gibi kokutan adama demediğimizi koymuyoruz. Ama yaşadığımız evin tarihini yaparken Murtaza dayı oluyoruz. İyiymiş.
Ayyy konu o değildi bayağı bir yanlış anlamışsınız. Ben bilinmemeli demedim ki. Herkes her işi bilsin ki mağdur olmasın. Bakın evde kavanoz açacağı var ama eşim evdeyse ben ille ona açtırıyorum. Kendim de açabilirim ama ona yaptırıyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

erkekler ağlayıp sızlayan, onlara muhtaçmış gibi hissediren, aciz gibi davranan kadınları sever. erkekleri bırakıp bir adamla birlikte olun. vakit kaybı resmen.

Hayatında zorluk yaşamış bazı insanlar karşılarında kendine göre daha rahat yaşamış birini görünce saldırabiliyor, tamamen hayata olan öfkelerinden hırslarından
Ben böyle insanları sevmem mesela çünkü içleri hep öfke ve kinle dolu olur. Birinin başına kötü şey gelince içten içe sevinir hiç güvenmem böyle tiplere, güvendiğin anda ayağını kaydırırlar
Ben şımarıksam sen de fazla arabesksin çekemem mıy mıy insanı hadi bye deseydin.

Demek istediğim şey şu erkekler kendilerine ihtiyaç duyulmasından hoşlanıyor. Tamam sen her işini elbette kendin yapabiliyor ol ne olur ne olmaz diye. Ama hayatında başkası varsa da biraz ona pasla. Basit bir örnek kavanozları açabiliyorsan da bırak eşin açsın. Adam bi işe yaradığını, ihtiyaç duyulduğunu hissetsin.
Manevi anlamda da biraz çıtkırıldım olmak lazım. Üzmeye korkmalı adam bu kız bu muameleye dayanamaz terk eder beni demeli. Bazı şeyler alttan alındıkça verilen tavizler de kaçınılmaz olur.
Ama bu demek değil ki adama bağımlı olunsun. Aksine bağımlı olunmamalı insanın kendi yaşam alanı olmalı kendine ayırdığı zamanı. Erkek her istediğinde her istediğini yapamamalı.
Bunlar şimdi aklıma gelen üç beş bir şeyler.
Güçlü kadın olmakla asker arkadaşı gibi görünmek arasındaki o farkı bilmek gerekiyor
aynı evin içine girdikten sonra adama bişeyler yaptırabilmek zaten kolay
aynı evin içinde olmadan nasıl başarabiliriz bunu ben onu merak ediyorum
ben eski sevgilimde haftanın 2 günü en az kalırdım ve sigaramı yakacağım çakmağı bile ondan isterdim uzatması için
ev dışında neler yaptırabiliriz çünkü ilişkinin flörtün ilk etapları genelde dışarıda görüşme şeklinde geçiyor

ben eski sevgilimde haftanın 2 günü en az kalırdım ve sigaramı yakacağım çakmağı bile ondan isterdim uzatması için
ev dışında neler yaptırabiliriz çünkü ilişkinin flörtün ilk etapları genelde dışarıda görüşme şeklinde geçiyor
Mesela alışveriş yapıyorsanız poşetleri taşıtın falan. Ama illa böyle şeyler olmasına gerek yok. Manevi anlamda hassas olun. Adam yanınızda küfretmeye çekinsin. Mesela bi adam size defol derse ve siz bunu bir şekilde sineye çekerseniz defalarca kez yine der. Ama sineye çekmezseniz, böyle laflar kullanılınca sizi kaybedeceğinizi anlarsa ona göre davranır

Vanilin ilişkilerinde genel olarak çok kasıntısı normal akışına göre niye davranmıyorsun. Adam yine aynı adam mı anlayamadım yorumlarından o adamsa zaten kendini boşa heba etme zaten

Evden alip eve birakmasi, buluşma yerini zamanini size göre ayarlamasi, buluşma disindaki özel işlerinizde yaninizda bulunmaya calişmasi, sizi beklemesi gibi gibi...
Evdeki cakmaga bile ondan istemek degerli olmak degil. 😀
Kisa sureli bir arada kaldiginiz icin adam ses etmemiş olabilir bu davranislariniza ama uzun vadede yok cakmak getir, su getir diye oturdugunuz yerden kalkmadan devamli iş buyurup adama katya muamelesi yaparsaniz ve eger adamin köle/sahibe fantazisi yoksa ileride tamamen birlikte yasamaya basladiginizda olumsuz tepki görürsünüz.

Ben de eşimden kahve, su yemek isterim ama kendim de yaparim devamli oturdugum yerden şunu getir bunu getir yapmam.

Evden alip eve birakmasi, buluşma yerini zamanini size göre ayarlamasi, buluşma disindaki özel işlerinizde yaninizda bulunmaya calişmasi, sizi beklemesi gibi gibi...
Evdeki cakmaga bile ondan istemek degerli olmak degil. 😀
Kisa sureli bir arada kaldiginiz icin adam ses etmemiş olabilir bu davranislariniza ama uzun vadede yok cakmak getir, su getir diye oturdugunuz yerden kalkmadan devamli iş buyurup adama katya muamelesi yaparsaniz ve eger adamin köle/sahibe fantazisi yoksa ileride tamamen birlikte yasamaya basladiginizda olumsuz tepki görürsünüz.

Ben de eşimden kahve, su yemek isterim ama kendim de yaparim devamli oturdugum yerden şunu getir bunu getir yapmam.
sana yazılmış bi yorum değildi gerçi o ama sadece tek bir cümleden o kadar büyük yanlış anlamışsın ki beni
bu yanlış anlamanı veya art niyetli algılamanı düzeltmeye aşırı üşendim şu an okey sen öyle düşün öyle anla o yorumu
evet ben hizmetçi arıyorum sana iyi forumlar :)

sana yazılmış bi yorum değildi gerçi o ama sadece tek bir cümleden o kadar büyük yanlış anlamışsın ki beni
bu yanlış anlamanı veya art niyetli algılamanı düzeltmeye aşırı üşendim şu an okey sen öyle düşün öyle anla o yorumu
evet ben hizmetçi arıyorum sana iyi forumlar :)

Çakmagi BILE ondan istedim diyince daha benzer bir cok sey var diye dusundum acikcasi. Yorumun bana olmadigini biliyordum ama özelden mesajlasmadiginiz surece alinti oluyor. 😬 sana da iyi forumlar.

Çakmagi BILE ondan istedim diyince daha benzer bir cok sey var diye dusundum acikcasi. Yorumun bana olmadigini biliyordum ama özelden mesajlasmadiginiz surece alinti oluyor. 😬 sana da iyi forumlar.
var tabi canım olmaz mı yemeğimi bile kendim yemezdim ben, çatalla ağzıma vermesini isterdim
her geldiğimde mutlaka ayaklarımı yıkatır bi de kurulatırdım ama su sıcaklığı benim istediğim derecede olmazsa döverdim
en son zaten ojemi sürerken taşırdığı için ayrıldım o günden beri görüşmüyorum
kölem değil mi yapacak tabi :KK70:

var tabi canım olmaz mı yemeğimi bile kendim yemezdim ben, çatalla ağzıma vermesini isterdim
her geldiğimde mutlaka ayaklarımı yıkatır bi de kurulatırdım ama su sıcaklığı benim istediğim derecede olmazsa döverdim
en son zaten ojemi sürerken taşırdığı için ayrıldım o günden beri görüşmüyorum
kölem değil mi yapacak tabi :KK70:

Ama catalla agzina vermesi yetmez cigneme hareketini de yaptirmasi lazimdi. 😄 iyi olmus ayrilman

Benim annem babam ayrı ve çok da zorluklar yaşadım. Ama kimseyle tam güven oturtmadan özelimi dökmem. Günlerdir içim sıkılıyor. Haksızlığa uğramış gibi hissediyorum. Cileklinin kimseye ihtiyacı yok zaten demişti bir keresinde de. Halbuki sevgiye o kadar ihtiyacım var ki. Sadece zayıf yanlarımı göstermeyi sevmiyorum ben.

Henüz yeni tanıdığınız birine neden hemen dertlerinizi dökesiniz ki? Ya da niye dert anlatasanız🤷‍♀️
Sevgili, arkadaş, akraba kim olursa olsun ben de kimseye her şeyimi anlatmayı sevmem o yüzden de gamsız, duygusuz, ruhsuz olarak görülürüm hep, sırf dert anlatmıyorsunuz diye yanlış anlaşılıyorsanız kimseye kendinizi anlatmaya açıklamaya çalışmayın çünkü yine anlaşılmayacaksınız, anlatmasanız bile sizin ruhunuzu yüreğinizi görmeyen biri de yanlış seçimdir, erkek arkadaşınız yanlış seçim, içinizi döküp kendinizi anlatacağınız bir mesaj onun fikirlerini değiştirmeyecektir ayrıca kendinizi açıklamaya da değmeyecek biri.

X