Babet giydiğim için eşim bana sokakta bağırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazdığınız yorum bana birseyi hatırlattı. Benzer bir konuda reelde bir yorum yapmıştım. Arkadaşımda tesettürlü insana onun bakış acısıyla bakmalısın. Sen kendin gibi yorumladığın için anlayamıyorsun demişti.Sizin bakış acınız konu sahibinin eşinin bakış açısı bence. Bu yüzden evlilik aceleye getirilmeli. Biz ne dersek boş. Insanın dünya görüşü kendi baktığı kadardır.
'Sizin bakış acınız konu sahibinin eşinin bakış açısı bence'
Bu dediğiniz ne anlama geliyor?

'Sizin bakış acınız konu sahibinin eşinin bakış açısı bence'
Bu dediğiniz ne anlama geliyor?
Yani ben tesettürlü değilim o yüzden konuyu okuyunca eşinin davranışının haksız olması dikkatimi çekti. O yüzden bana göre eşi hatalı. Ama konu sahibinin eşinin ilk odak noktası eşinin tesettüre uygun giyinmedigi. Yani kendi bakış açısına göre ilk yanlışı konu sahibi yaptığı için tepki veriyor. Eşine sorsak adam kendini haklı görüyordur. Sizde adamın bakış açısı ile bakmışsınız. Ilk hatalı olan konu sahibi . Çünkü tesettüre uygun giyinmemiş gibi. Eşi kendine uygun biriyle evlenmeliydi yani. O insana bu yaptığının yanlış olduğunu anlatmak çok zor.

Dün akşam dışarı çıkarken babet giydiğim için eşim sokakta bana küfür etti ve bağırdı çekiştirdi beni . Aynaya hiç bakmıyor musun ben bile senden düzgünüm şu haline bak vs dedi üzerimde trençkot (uzun ) ve bol pantolon vardı kapalıyım . Eşim bana tuhaf ve daha da baskılayıcı davranmaya başladı artık evliliğimde çok bunalıyorum baya ağladım ergen gibi ağlama diyor bana sonra sarıp sarmaladı fakat artık içimde bir soğukluk oluşmaya başladı eşime karşı çünkü aramızda karşılıklı saygıyı zedeledik . Benim öfkelenmelerim olduğu için terapi aldım düzeldim fakat şimdi de o bağırıp çağırmaları artırdı şakasına bana karı diye hitap etmeye başladı yok beni yıka yok üstümü çıkar yok ergen . Kötü hissediyorum artık
Babet harammiymis ? Ne alaka ? Burnundan getir.

Yok öyle değil. Ben giyerim eşim bağırmaz. G.tumu de açarım istersem kimse de karışamaz. Ama muhafazakarsa ayakları bilekleri görülemez. Görüyorum avmlerde bileğine kadar pantolon ayağında tasli halhal. Tuhaf renkli örtüler. Bunlar olmaz. Eşi zaten hayvanin önde gideni. Ama dinde eşini doğru yola getirmek için her yol mubah benim onayladığım içinde olacağım şeyler değil. Ama dine göre bu yol mubah eşi de bunu yapmis
Dinde güzelce uyarın der. Soğutun demez.

Yani ben tesettürlü değilim o yüzden konuyu okuyunca eşinin davranışının haksız olması dikkatimi çekti. O yüzden bana göre eşi hatalı. Ama konu sahibinin eşinin ilk odak noktası eşinin tesettüre uygun giyinmedigi. Yani kendi bakış açısına göre ilk yanlışı konu sahibi yaptığı için tepki veriyor. Eşine sorsak adam kendini haklı görüyordur. Sizde adamın bakış açısı ile bakmışsınız. Ilk hatalı olan konu sahibi . Çünkü tesettüre uygun giyinmemiş gibi. Eşi kendine uygun biriyle evlenmeliydi yani. O insana bu yaptığının yanlış olduğunu anlatmak çok zor.
Linç yedim o yüzden çok derin cevap vermeyeceğim adamın bakış acısıyla baktım ama adamı haklı bulmadım. Yani adam böyle birisiyse böyle davranır dedim. Tartışma çıkarma gibi bir düşüncem yok sakin yanlış anlaşılmasın adam öküz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X