K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademciklerini aldıran veya bu konuda fikri olan var mı?Paylaşım alanı

konunun başını okuma fırsatım olmadı yazdıysanız bilemiyorum. bir fikri olan varsa bu konuda detaylı açıklayabilir mi

Sürekli gıcık var benim boğazımda artık bıktım ağlıyorum hergün bu yüzden. Burnunda et var ondan oluyo dedi doktor ameliyat oldum geçmedi. Sonra faranjit tanısı koydu 5 tane bepanten ampul iğne yedim ve yanında ilaçlar aldım yine geçmedi. Şimdi antibiyotikler verdi kan tahlili yapıldı kanımda enfeksiyonda çıkmadı 10 gün sonra tekrar gidicem ama adam bademciklerini almamız gerekiyo diyo ve ben artık bu doktora asla güvenemiyorum. Herşeye ameliyat diyo gibi geliyo artık napcam ben ya :KK43:

Son düzenleme:
selam
faranjit illeti bende de var yaz kış şişer soğuk su içsem şiş..yazın ortasında azıcık rüzgar esse şiş..kışları varın siz düşünün 2 gün sağlamsam haftanın 5 günü şişlik ve ağrı.kızımın hamileliğinde ilaç kullanamadığım için devamlı şişen bademcikler faranjitte son noktaya çıktı...çok canımı yaktığı için artık bademciklerimi aldırmaya karar verdim
..havalar bi düzelse inşallah bu yönde doktoru adımlıyacağız.korkmaya hiç gerek yok ufak bi ameliyat..benim gözümü yıldıran hastaneye git gel tahliller.... vs..bilirsiniz işte prosedürleri ameliyat değil öncesi yorar adamı sonrasında biraz acı tabi ama iğne batsa acır ya buyrunnnnnnnnn

slmlar bende mart 24te ameliyat olcam ve çok şükür kurtulcam artık şu an bile hastayım artık doktora gitmek istemiyorum doktor diyo artık aa geç kaldın ama nerdesin 2 gün önce gelmen lazımdı falan diye

galiba senede 3kereden fazla olursa alinmasi iyiymis yoksa degil benim bildigim kadariyla bende ses telllerimde dogustan kist vardi surekli sesim kisiliyordu ve doktorum cok iyi prof hemen anladi sorunu ve ameliyat olmami onerdi cokta iyiydi hic bir problemim yok su anda

ya bişi sorcam ameliyatlattan sonra dondurma yeniyo falan diyorlardı önceki senelerde doğrumudur bu acaba

C.tesi günü bana da doktor ameliyat dedi. Bunu diyen 3. doktor.
Sanırım yakın zamanda bende olacağım ameliyat.
Zaten bu aylarda yapılıyormuş sadece.
Birde doktorum bana Perşembe yapsak P.tesi işine dönersin dedi ama okuduğum kadarıyla uzun sürüyor iyileşme süreci.
Horlama, kilo verememe hatta daha da alma, nefes darlığı gibi sorunlar olacak eğer olmazsan dedi.
Süreci siiznle paylaşırım kızlar eğer kesinleşirse.

bnm ameliyatımda ertelendi 4nisandan sonra gün verilecek

ya bişi sorcam ameliyatlattan sonra dondurma yeniyo falan diyorlardı önceki senelerde doğrumudur bu acaba

Evet ben de yemiştim.12 yaşına kadar zayıf, yediği kendini yiyen, sürekli boğazları şişen, antibiyotik manyağı olmuş bir çocuktum.Özel bir hastanede kısa süreli anestezi alarak ameliyat olup bademciklerimi aldırdım.Ameliyatan ertesi gün dondurma ve ne alakaysa portakal yediğimi hatırlıyorum.Öyle aman aman ne acı ne ağrı vardı, sadece bol bol sıvı almıştım.Benim ki 15 yıl önceydi, şimdi artık daha da pratik ve hızlı oluyordur eminim.Bademcik alınımından sonra da boğaz sıkıntım kalmadı, antibiyotik ve iğneye de çok şükür bir daha ihtiyacım kalmadı, büyütülecek bir şey değil yani kızlar, panik yapmayın boşa.

kaç yaşındaydınben 22 yaşındayım ve yatış yapılacakmış normalde yatıradan yapıyorlar beni yatırcaklar uzun süreli de kalabilirsin dedi doktor hani birkaç gün

Bademcik operasyonunu genelde herkez küçümsüyor aa ne var ki onda 5 dklık iş vs.
ben 2 sene önce bademcik ameliyatı oldum.3 gün hastanede yattım.
Ameliyattan çıktım mide bulantısından ölüyorum.Su içmek istiyorum kaşıkla veriyorlar kaç saat sonra onuda içemiyorsun ağrıtıyor.Dondurma iyi geliyor soğuk soğuk.Bide benim dikişlerim açıldı.7-8 gün sadece yoğurt ve dondurma yedim.Açlıktan ağlıyordum artık.Canım bi çok sey istiyordu.Yemeye kalkışınca ağrım başlıyordu.

Ama şimdi çok rahatım.Bademciklerim zırt pırt şişerdi, şuan hiç öyle sorunlarım yok.7 gün canım acıdı ama şimdi Allaha şükür çok rahatım.
Ameliyat olucaksanız benim yaptığım hatayı yapıp sakın internetten ameliyatın videosunu izlemeyin.

C.tesi günü bana da doktor ameliyat dedi. Bunu diyen 3. doktor.
Sanırım yakın zamanda bende olacağım ameliyat.
Zaten bu aylarda yapılıyormuş sadece.
Birde doktorum bana Perşembe yapsak P.tesi işine dönersin dedi ama okuduğum kadarıyla uzun sürüyor iyileşme süreci.
Horlama, kilo verememe hatta daha da alma, nefes darlığı gibi sorunlar olacak eğer olmazsan dedi.
Süreci siiznle paylaşırım kızlar eğer kesinleşirse.

Canım ben kilo almayı bırak 5 kilo verdim bu ameliyat yüzünden

zalimi bende 20 yasındayken oldum ameliyatı cocukları yatırmıyorlar genelde ama yetişkinleri yatırıyorlar

merhaba,
ben de 8 yaşındayken oldum o günden öğretmenliğe başlayana kadar (26 yaşıma kadar) boğazımla ilgili sorun yaşadığımı hatırlamıyorum ama öğretmenliğe başladıktan sonra senede 1 veya 2 defa hafif şiddette faranjitim olur o kadar.
tek sorunum annemlerin dediklerine göre ameliyattan sonra burnumdan konuşmaya başlamışım ve halen de öyle devam ediyor :KK43: gerçi şarkıcı olamayacağıma göre bunu da pek sorun sayamam :)

Durumunuzu bilemem tabii ki, ben 12 yaşındaydım, özel bir hastanede 2 saat falan süren bir ameliyatla aldırmıştım.Sonrasında odaya alınış ve narkozun etkisinin geçmesini bekleyiş,hepsi bu... 2-3 saat dinlendirmişlerdi, yatırma falan olmadı sonrasında. Sonra da eve gidip dondurmaya hücum :)Sizinki de çok kısa ve sorunsuz geçecektir inşallah.Şimdiden geçmiş olsun.

bende çok ufakken olmuştum 6 yaşındaydım sanırım...özel hastanede 1-2 saat süren bir operasyonla oldum 2-3 saat hastanede kaldım sonra evime geldim.
bazı arkadaşlar çok abartmışlar korkulacak bir şey yok esasında ki ben çocukken olduğum halde dün gibi hatırlıyorum ameliyatı...
bademcik alındıktan sonra bende kan kusması falan olmadı sadece beni rahatsız eden narkoz kokusu geliyordu ağzıma...
katı yemek yenilmiyor çorba,su,meyve suyu gibi sulu besinlerle beslendim dondurma yediğimi hatırlamıyorum şuan 27 yaşındayım hiç bir şikayetim olmadı keşke aldırmasaydım falan diye sağlık için mecbur...
ayrıca size en doğru cevabı ancak K.B.B doktorları verebilir korkulacak bir şey yok arkadaşlar geçmiş olsun hepinize....

Evet ben de yemiştim.12 yaşına kadar zayıf, yediği kendini yiyen, sürekli boğazları şişen, antibiyotik manyağı olmuş bir çocuktum.Özel bir hastanede kısa süreli anestezi alarak ameliyat olup bademciklerimi aldırdım.Ameliyatan ertesi gün dondurma ve ne alakaysa portakal yediğimi hatırlıyorum.Öyle aman aman ne acı ne ağrı vardı, sadece bol bol sıvı almıştım.Benim ki 15 yıl önceydi, şimdi artık daha da pratik ve hızlı oluyordur eminim.Bademcik alınımından sonra da boğaz sıkıntım kalmadı, antibiyotik ve iğneye de çok şükür bir daha ihtiyacım kalmadı, büyütülecek bir şey değil yani kızlar, panik yapmayın boşa.

aslında büyütülmeyek kadar bişey değil arkadaş izlemesin videoyu dedi ama ben izleyeli aylaaaar oluyor gün sonunda belli oldu temmuz 10a gün verildi sonra da dün aradılar arada boşluk var ertelemişiz ameliyatınızı gelin pazartesi ameliyat olun diye bugün içinde yatış kağıddı vereceklerdi

slm kızlar nasıl gidiyor gününüz benim çok yorucuydu yatış kağıdı almak ve son muayeneyi olmak için sabahın 9undan beri ayaktaydım öldüm yorgunluktan aç susuz bekle bekle belki dedim tahlil isterler hadi bişi yemeyim önce polikliniğe gittim nereye gitcem diye servis gönderdi 1.30 saat bekledim doktor yoğun bakıma gitmişti sonra sekreter pazartesi günkü listede adınız yok dedi poliklinikteki anestezistle görüşün dedi oraya gittim öğle tatili hemende gelmedi 1.30 saatte onu bekledim sonra dedi ertelendi salıya kanserli hasta vardı acilen aldık onu dedi hayda sonra gidin servise dedi gittik muayene etti salı günü 7buçukta yatış yapılacak o gün orada kalcam kanama riski yüksek dedi ve büyük ihtimal dikişli olacak baya büyük bademciklerin dedi üşütme sakın dedi ameliyattan sonra da süt ve meyve suyu içirilecekmiş kardeşimde çok geçti annem zor bulmuş dışardan olmazsa odadakilerden isticekmiş mecbur bide çocukları önce alıyorlar biraz geç gircem ameliyata

ben şuan 26 yaşındayım 21 yaşında ameliyat oldum ayda 4 kere falan şişerdi beni direk yatırırdı aldırdım artık bpğazlarım şişmiyor fakat kronik faranjite çevirdi bişi değişmedi sadcee ayda 1 hasta oluyorum okadar ben pek tavsiye etmiyorum ameliyatı bademcikler mikropları koruyolar o yüzden çok rahatsızlık vermiyorsa kalsın bence.....herkese geçmiş olsun şimdiden....

ameliyatım dündü

hala hastanedeyim

büyük ihtimal bu gecede yatıracaklarmış

ben çıkmak istiyörum ama

bakalım ne ölacak

ayyyyy ayy çok kötüyüm

ameliyat oldum bugün 4.günüm ama

kamyon çarpmıştan beterim

çok kötüyüm

ameliyatta 3 saat kalmışım

çok kanama olmuş

normalde yakıyorlar