bağırsak problemlerinden nasıl kurtunulur

meral_zyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2007
6
0
süreklü şiş gezmekten bıktım tavsiyesi olanlar var mı veya daha önce yaşayıp kurtulanlar varsa mesajlarınızı bekliyorum

benim özellikle diyet dönemlerinde beslenme düzenim değiştiğinde bagırsak problemim oluyor
ama ben her sabah 5 tane kuru kayısı veya günkurusunu kaynar bir bardak suya koyuyorum onlar suda biraz şişiyorlar su ılınmış oluyor o suyu içip kayısılarımı yiyorum uzunca bir zamandır hiç problem yaşamadım oyuzden

buradan devam edebilirsiniz..

Son düzenleyen: Moderatör:
peki onlar gaz yapmıyor mu sence
İlaç olarak duphalac var eğer alerjiniz yoksa baya faydalı. Ayrıca haftada 1 kere magnezikalsin de kullanabilirsiniz. Bitkisel olarak sabahları 1 çay kaşığı bal iyi geliyor denedim tüm bunları. Karın eğzersizleri özellikle yoga da iyi gelir. Nefes egzersizleri de var. Gaz yapan yiyecekleri de gaz yapmayan baharatlarla beraber tüketmek gerek. Mesela yoğurt tek başına gaz yapar tarçın, kekik, zerdeçaldan birini katarsanız gaz yapmaz. Patlıcan tek başına gaz yapabilir yine baharatla ve etle tüketmek iyi gelir. Gibi tüm bunların detayları Mizaç eğitiminde var. Kitabı var

Eklentiler

• Screenshot_20190818-074203_Google.jpg
    Screenshot_20190818-074203_Google.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 106
Barsak tembelliği suyu canlandırmak denilen bir yöntem var. Bunun için ingiliz tuzu bikarbonat kullanabilirsiniz. Eczanelerde satılıyor 1 damacanaya 1 paket deniliyor ama plastiğin içinde bozulabilir de deniliyor. Ben cam şişedeki suya çok az katıyorum. Bunun ciddi faydası oldu. Barsak tembelliği için de kabak yemeği fesleğenli ve zeytinyağlı iyi geliyor. Yulaf ezmesiyle 1 kase yoğurt kahvaltıda iyi geliyor. Ayrıca chia tohumu da katarak zenginleştirebilirsiniz. Kuru hurma da katabilirsiniz. Ara öğünlerdeki 1-2 meyve de iyi geliyor. Paketli gıdalar hem gaz yapıyor hem barsak tembelliği yapıyor. Ek olarak ' Beslenerek kalıcı iyileş' kitabını önerebilirim

Barsak tembelliği suyu canlandırmak denilen bir yöntem var. Bunun için ingiliz tuzu bikarbonat kullanabilirsiniz. Eczanelerde satılıyor 1 damacanaya 1 paket deniliyor ama plastiğin içinde bozulabilir de deniliyor. Ben cam şişedeki suya çok az katıyorum. Bunun ciddi faydası oldu. Barsak tembelliği için de kabak yemeği fesleğenli ve zeytinyağlı iyi geliyor. Yulaf ezmesiyle 1 kase yoğurt kahvaltıda iyi geliyor. Ayrıca chia tohumu da katarak zenginleştirebilirsiniz. Kuru hurma da katabilirsiniz. Ara öğünlerdeki 1-2 meyve de iyi geliyor. Paketli gıdalar hem gaz yapıyor hem barsak tembelliği yapıyor. Ek olarak ' Beslenerek kalıcı iyileş' kitabını önerebilirim
İngiliz karbonati ben de aldım ama neye yaradığını tam bilmiyordum. Teşekkürler bilgilendirme için.

X