Bir anda çıkan hastalık ve ailem

Kimse çocuğu yorulsun , zorluk çeksin istemez ama bunu dile getirmek çok çok ayıp . Aynı durum sizin ailenizin başında olabilirdi kayınvalide “oğlum gitme “dese nasıl üzülürdünüz .
Durumunuz uygunsa bakıcı bulun sizde her gün ziyarete gidersiniz tabi hak eden kayınvalide ise yapılır . Sizin hastalığınızda , doğumunuzda vs. Yanınızda olduysa yapmanız lazım .

Gecen buna benzer bir konu vardi.
Erkek veya kadin ailesi asla farketmez. Lütfen evlendiğimiz ve cocuk doğurmuş koskoca kadin olduğunuzun farkina varin ve ailenize tatli/sert bir dille karişmamalarini söyleyin.

Kimse eşinin "pamuk kalpli" her konuya karişan dirdir eden anne ve/veya babasini cekmek zorunda değil ve cekmez.

Eşinizin cani zaten burnundadir birde Kayin aile dirdiri gereksiz.

Herkese merhaba eski konuları bir kenara bırakarak yeni bir durumdan bahsetmek tamamen fikirlerinizi almak istiyorum eşimle aile apartmanında oturuyoruz bunda hiç sıkıntımız yok benim ailem de on dk mesafemizde ,annesi biraz bakıma muhtaç daha doğrusu yeni hastalıkları çıktı fzk tedavi alması gerekiyormuş bir anda baş gösterdi ve bir ay yada belki duruma göre birkaç ay hastanede yatılı kalacak eşimde hep yanında yatılı kalıyor
Problemimiz şurada benim babam herşeye karışan yanlışa çeken biri anlaşmak tartışmak konuşmak onla çok zor eşimle de sık görüşmez anlaşamıyorlar pek babamında kayınvalidem hastanede yatarken bir ayıbı oldu çekti gitti arada kaldım biraz sorunlar yaşadık , şimdi kv hastanede kalırken benim sürekli gitmemi yanında kalmamı istemiyor ailem, zannediyolarki ben ona sanki hizmetçilik bakıcılık yapıyorum yapacağım, kendi fikirlerim yokmuş gibi düşünüyorlar eşimde ailemin böyle yapmasından bıktığı için artık tartışmalar çıkıyor hep dış etkenler yüzünden tartışıyoruz yani, çok daraldım arada kaldım bunları nasıl aşarız ne yapacağız bilmiyorum bir yandan bakıcı kadın tutmaya çalışıyoruz yardımcı olması için, gündüzleri birkaö saat ben hastaneye gideceğim eşim zaten her akşam iş çıkışı gelip kv yanında kalacak onda problem yok ama bu sefer ailem yine diyecekki sen her günmü gidiyorsun niye gidiyorsun kendini düşün hastanelerde yapamazsın, off bugünler geride kalsa geçse keşke, kadın zaten hastalıkla uğraşıyor eşimde üzülüyor bide üstüne bu ailemin böyle yapısını çekiyoruz gerçekten üzgünüm bunların benzerini yaşayıp tavsiyesi olanınız varmıdır
İİ de bundan ailenize ne, gerekirse tabi ki bakacaksınız eşinizin annesi. O zaman sizin babanızın yada annenizinde yardıma ihtiyacı olsa kabul etmiycekler mi yani?

Eski konuyla alakalı değil deyince eski konulara baktım, sizin biraz kendi kendinizi dolduran bir yapınız var, nerden geldiği belli. Kaynanayı az rahat mı koysanız ailecek?

Kaynanam iyi biri onluk hiç problemim yok aksine desteklerim yanlarında olmak istiyorum eşimde diyorki sen babanın bidaha aynı şekilde yapmayacağı etmeyeceği konusunda yüzde bi milyon eminsen sorun yok gel diyor ama ben tanıyorum seni de bizide yine sıkboğaz ederek gitme etme edecekler bunu kaldıramam diyor bende diyorum ki annem aracılığıyla zaten konuştum beni düşünmeyin ve rahat bırakın dedim zarar veriyorsunuz dedim ama babam aynı şeyleri kendince yapmaya devam ederse bunda artık benim ne suçum var

Herkese merhaba eski konuları bir kenara bırakarak yeni bir durumdan bahsetmek tamamen fikirlerinizi almak istiyorum eşimle aile apartmanında oturuyoruz bunda hiç sıkıntımız yok benim ailem de on dk mesafemizde ,annesi biraz bakıma muhtaç daha doğrusu yeni hastalıkları çıktı fzk tedavi alması gerekiyormuş bir anda baş gösterdi ve bir ay yada belki duruma göre birkaç ay hastanede yatılı kalacak eşimde hep yanında yatılı kalıyor
Problemimiz şurada benim babam herşeye karışan yanlışa çeken biri anlaşmak tartışmak konuşmak onla çok zor eşimle de sık görüşmez anlaşamıyorlar pek babamında kayınvalidem hastanede yatarken bir ayıbı oldu çekti gitti arada kaldım biraz sorunlar yaşadık , şimdi kv hastanede kalırken benim sürekli gitmemi yanında kalmamı istemiyor ailem, zannediyolarki ben ona sanki hizmetçilik bakıcılık yapıyorum yapacağım, kendi fikirlerim yokmuş gibi düşünüyorlar eşimde ailemin böyle yapmasından bıktığı için artık tartışmalar çıkıyor hep dış etkenler yüzünden tartışıyoruz yani, çok daraldım arada kaldım bunları nasıl aşarız ne yapacağız bilmiyorum bir yandan bakıcı kadın tutmaya çalışıyoruz yardımcı olması için, gündüzleri birkaö saat ben hastaneye gideceğim eşim zaten her akşam iş çıkışı gelip kv yanında kalacak onda problem yok ama bu sefer ailem yine diyecekki sen her günmü gidiyorsun niye gidiyorsun kendini düşün hastanelerde yapamazsın, off bugünler geride kalsa geçse keşke, kadın zaten hastalıkla uğraşıyor eşimde üzülüyor bide üstüne bu ailemin böyle yapısını çekiyoruz gerçekten üzgünüm bunların benzerini yaşayıp tavsiyesi olanınız varmıdır
anne baban senin aile hayatina neden karisiyorlar anlamis degilm kaldiki hakkin yenmis olsaydi paylasirdim durum böyleyken böyle diye annen ve baban hastalansalar kizi gelinleri varsa bakmayacakmi ne oldum demeliler ne lacagim demeliler kizim Allah katinda kul yanindada cok iyilik yapiyorsun kat kat sevap kazaniyorsun seinle gurur duyuyoruz diyeceklerine kiskanclik ve araniza fesadlik sokuyorlar

Zaten öyle kaç defa söyledim empati kurun dedim aynı hastanede kalsaydım da eşimin ailesi bir ayıp yapsaydı ne kadar utanç verici olurdu dedim babam malesef anlamıyor huyu suyu hep böyle bi adamdı ama eşimle sürekli çıkmaza girerek tartışıyorux babam nedeniyle
Bundan sonrası için ben sınırımı babama çizerim diyorum ama oda anlamıyor yine baban karışmaya devam edecektir diyor hiç hstaneye gelmesen daha iyi falan diyor

Zaten öyle kaç defa söyledim empati kurun dedim aynı hastanede kalsaydım da eşimin ailesi bir ayıp yapsaydı ne kadar utanç verici olurdu dedim babam malesef anlamıyor huyu suyu hep böyle bi adamdı ama eşimle sürekli çıkmaza girerek tartışıyorux babam nedeniyle
Bundan sonrası için ben sınırımı babama çizerim diyorum ama oda anlamıyor yine baban karışmaya devam edecektir diyor hiç hstaneye gelmesen daha iyi falan diyor
Babanız cok ayıp yapmıs zaten Bakıcı tutacakmısınız(doğrumu anladım) sıze bir yük yok ayrıca Anladığım kadarıyla Kayınvalidenız yatalak degıl diymi. Babanıza Sen rahatsızlandığında aynı duruma düşebilirsin ve esımde aynı davranır diyebilirsiniz

Tabiki allah korusun kaç defa dedim aynı durumda sizde bende olabilirdik hayır zaten yatalak değil sadece eşim işten izin alıuor ben destke olmak için elbette gidebilirim babamda diyorki senin gitmene ne gerek var bi saat gider gelirsin diyor anlamıyor ben istediğim kadar kalırım yani bakıcı elbette bize yardımcı olur başında durur o ayrı kolaylık olur elbette ama eşimin yanında durup onlara destek olmam en ddoğal hakkım eşimde işte babama çok sinirli aklıma geldikçe bişeyler diyor telefondan silesim geliyor diyor bi daha buna benzer şeyler yaparsa bu kadar sakin kalmam diyor

X